FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Ko tu gaidi visvairāk?
jaunā semestra sākumu
Aristoteli
Baldoni
nāvi

Rezultāti

Foto

2012. gada 7. septembrī 14:22 

Baldones 2012 atskats (10)

Šogad Baldonē olas šķīda
Ja atmiņa un arī kalendārs mani neviļ, tad tas viss sākās 31. augustā. Ceļā uz Zeļļu ielu 8, lai tālāk dotos uz Baldoni, nejutos īsti pārliecināts par to, vai tiešām esmu izdarījis pareizi, ka ieplānoju doties uz šo pirmkursnieku atpūtas un darba nometni. Tajā brīdī, tas šķita visai bezjēdzīgi un nesaistoši - doties kaut kur ar daudziem pilnīgi nepazīstamiem cilvēkiem. Uztraukumā no lielā nezināmā, kam bija jāsākas 3 dienas vēlāk, prātā raisījās domas, ka tur, visticamāk, nebūs nekādas aršanas (pie aršanas noteikti vajadzēs vēl atgriezties), taču tas viss tika apgāzts.

Izkāpjot no tramvaja, es raitā solī devos uz jau iepriekš pieminēto Zeļļu 8, kur pirms visa pasākuma man bija jāiegriežas kopmītnēs, tādēļ arī sanāca nokavēt pirmās aktivitātes aiz fakultātes ēkas. Kad biju ieradies un pavērojis notiekošo, pats iesaistījos nākamajās aktivitātēs, kurās nācās gan bļaut, gan maizi slepus ēst, gan arī pa zemi vāļāties. Un sanāca arī pārliecināties par to, cik patiesi sīkstas ir Latvijas (ceru, ka Latvijas) vistas, kuru dētās olas pēc samērā tāliem metieniem, atsitoties pret zemi, plīstin’ neplīsa.

Kādu laiciņu vēlāk devāmies uz autobusiem, lai varētu uzsākt ceļu. Kad biju iekārtojies autobusa sēdeklī un pārmijis pāris vārdu ar priekšā sēdošajām, uzzināju, ka vēl šis tas visiem kopistiski jāaizgādā no fakultātes līdz busiem, pirms varam braukt. Kad nu viss bija kārtībā un autobuss jau bija ceļā Rīga-Baldone, veckursnieki uzsāka pirmkursnieku skološanu ar Fizmatu dziesmu dziedāšanas maratonu. Šīs dziedāšanas laikā es apjautu, ka pareizākais, ko es todien varēju darīt, jau tika darīts jeb biju ceļā uz Baldoni.

Dzirdot tādus hītus kā „Bantes”, „Uz Āgenskalnu kuģīts ved mūs pāri” u.c., laiks paskrēja nemanot, un galapunkts bija klāt. Sākumā mēs noklausījāmies pieredzējušo Fizmatu, kā arī dekāna un pasniedzēju uzrunas, pēc kā sekoja tikko minēto darboņu mini izrādes, kuras bija pildītas ar patiesi laba un oriģināla humora devu. Pēc šīm izrādēm bija pienākusi kārta mums - fukšiem. Šoreiz mums, kas bijām sadalīti grupās, vajadzēja mesties starmešu gaismās un rādīt savas zināšanas par latviešu kino. Katra grupa stundas laikā bija izveidojusi kādas latviešu kino zelta izlases filmas rīmeiku, kas katrs bija prātam neaptveramāks un specefektiem bagātāks par oriģinālu. Iepriekšminētā humora deva un specefektu bagātība mani tā apreibināja, ka, manuprāt, tālāk sekoja brīvais laiks, kurā, čučumuižu gaidot, notika jaunu kontaktu dibināšana un dažādu gudrību uzkrāšana no vecmeistariem.

Jauns rīts sākās ar ātru kāju apaušanu, jo pa miegam zemapziņā biju dzirdējis, ka laiks celties. Taču, kā pēc mirkļa izrādījās, tā nebija vis zemapziņa, bet gan dažu veckursnieku joks, pret kuru man un, domāju, arī citiem, kas uzlēca kājās neplānoti agrāk, nebija ne mazāko pretenziju. Pēc tam, kad bija pienācis īstais brīdis celties un velties, notika rīta rosme. No rīta skrējiena mana fenomenālā ātruma dēļ sanāca izvairīties. Kādu laiku vēlāk - pēc brokastīm, peldes un velns viņ` zin kā vēl, devāmies darīt šo un to, lai pasākums patiesi varētu saukties arī par darba, ne tikai atpūtas nometni.

Atgriežoties pie aršanas, tā patiesi bija pienākusi, jo mēs, tā īsti vēl tikai pre-fizmati būdami, devāmies pāri deviņjūdžu Riekstukalnam, lai čakli rādītu, no kā tad mēs esam taisīti jeb devāmies talkā. Par laimi, diena bija negaidīti lietaina un vēsa, kas šo visu notikumu padara vēl spilgtāku un neaizmirstamāku. Atgriežoties no talkas, uz īsu brīdi bija vēlēšanās, kaut zeme atvērtos un pasākums beigtos, bet pie tā gan laikam bija vainīgas pēkšņās slāpes, kas pašsajūtu bendēja. Kad problēma tika atrisināta, bija sākušās dažādas sporta spēles, kurās piedalījāmies grupās.

Sporta spēlēm noslēdzoties, sekoja maltīte, pēc kuras daļa no mums gāja uz observatoriju. Kad atgriezāmies un katra grupa bija sniegusi augstākās pilotāžas paraugdemonstrējumus tēlotājmākslā, sākām gatavoties pasākuma naglai a.k.a. ”Nakts trase”. Trasē devāmies optimisma un humora pilni un, neskatoties uz to, ka "pavisam mazliet” nomaldījāmies no maršruta, bijām nosaluši, slapji un smirdīgi, atpakaļ ierodoties, noskaņojums darbojās augstākā frekvencē nekā to uzsākot. Esot atpakaļ sporta zālē, lai neapaukstētos mēs ik pa laikam, iedzērām  kādu malku tējas un padalījāmies ar kādu anekdoti. Saistoša atrakcija bija fotografēšanās pie karoga, drīz  pēc kuras, saulītei spīdot, bija pienācis rīts, kura turpinājumā mēs ieturējāmies un ķērāmies pie apmetnes uzspodrināšanas.

Kad „Baldone 2012” bija jau finiša taisnē, notika apbalvošana, šeit es vēlētos īpaši atzīmēt komandu fiziķi2, kura triumfēja kopējā ieskaitē, izcīnot mucu alus. Apbalvošanai beidzoties, paši ekstrēmākie metās guļus un ripoja lejā pa Riekstukalnu, kas, atzīšos godīgi,  bija labs pārbaudījums vēderam.

Tad jau bija pienācis laiks lēkt busā, kur, šādas tādas lietas atceļā pārdomājot, sapratu, ka, dodoties uz Baldoni, esmu bijis tikai ieguvējs, jo tika iegūta iedvesma un stimuls darboties, lai būtu iespēja kādreiz tur vēl atgriezties.  Pie pozitīvā (negatīvā nemaz nav) ir pieminams arī fakts, ka tika iepazīts pa kādam jaunam cilvēkam, kas adaptēšanos studiju vidē padara acīmredzami vieglāku.  Ā, un paldies organizētājiem par to, ka pasākums ne vella nebija garlaicīgs. ORANŽAIS SPEKTRĀ NEDALĀS!!!  

Autors: Aigars Rasnačs  Apskatīt komentārus »

Balsis: 13, vidējais vērtējums: 5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Marts, 2021 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva