FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kādu vadīšanas stilu tu atbalsti?
tieša demokrātija (yikes)
netieša demokrātija (lame)
parlamentāra monarhija (joprojām lame)
absolūta monarhija (jau labāk)
diktatūra (yes, baby)

Rezultāti

Foto

2006. gada 11. oktobrī 14:55 

Iesvētības Fizmatos (38)

Iesvētības augstskolā līdzinās senās Romas jauniešu iecelšanai pieaugušo kārtā, kur tikai izturot kārtīgus vīru pārbaudījumus tiek pie kārotā titula. Nu jau mūsdienās par to cīnās ne tikai stiprais dzimums, bet arī daiļais, un abi vienlīdz labi tiek galā ar pārbaudījumu pilno misiju. Šis pasākums dod iespēju jaunajiem pierādīt sevi un pieteikt sevi kā līdzīgu vecāko kursu studentiem, kā arī beidzot noņemt no sevis necilo palamu „fuksis", kas parasti tiek lietots kā apzīmējums, lai atpazītu iesvētībās vēl nepiedalījušos studentu.

Runājot par fizmatiem, tad šīs fakultātes iesvētības ir izcēlušās ne tik daudz ar savu nežēlību un pazemojumu, bet ar paša pasākuma motīvu. Respektīvi, students netiek bezmērķīgi notašķīts ar dažādas konsistences šķidrumiem un gandrīz visu puvuma pakāpju zivju paleti, bet tiek iepazīstināts ar iesvētību stāstu, kas liek apzināties ciešanu mērķi, līdz ar to „fuksis" ir gatavs pārbaudījumiem, kas savijas ar galveno stāsta sižeta līniju. Pagājušogad šis stāsts tika izmeklēts no Dantes „Dievišķās komēdijas", kur pirmkursniekam nācās iziet cauri septiņiem grēku kambariem, augšāmcelties un satikties ar pašu visvareno. Gadu vēl pirms tam jauniņajiem tika dota teika par „Fizmatiju", kur tika vēstīts par tēvu un trijiem dēliem, no kuriem jaunākais devās uz fizmatiem un pašās beigās "fuksim" nācās jāt stikla kalnā pēc Saulcerītes skūpsta, kura visai viltīgi tika nomainīta ar kādas pazīstami rukšķošas radībiņas galvu.

Lai pirmkursnieks netiktu pārlieku nobiedēts un neiegūtu negatīvu iespaidu par šo lietderīgo pasākumu, pieminēšu pāris praktiskas lietas un padomus, kuri jāievēro katram iesvētāmajam. Tātad visupirms jaunā paaudze tiek sapulcināta Zeļļu ielas 8 simtajā auditorijā, kur kopīgā „fukšu" gaisotnē tiek gaidītā liktenīgā stunda. No auditorijas tiek laistas pirmkursnieku četrotnes, kas visu iesvētību laiku pavada kopā, turot īkšķus par līdzgājējiem. Protams, gadās, ka kādam bravūrība sit augstu vilni, taču to var norakstīt uz jaunības maksimālismu, ko pāris pieredzējuši veckursnieku prāti padara mazliet rāmāku. Protams, visam ir savas metodes, tāpēc ieteikums „fukšiem" – pārlieku nepārbaudiet, ko pieprot iesvētītāji, jo viņu arsenāls ir diezgan plašs.

Atgriežoties pie simtās auditorijas jāsaka, ka trīcošu sirdi gaidošie fizmati nav atstāti gluži savā vaļā. Jaunie tiek izklaidēti ar iesvētību video rullīšiem, kurus var aplūkot http://fizmati.lv/resursi/video/ , kā arī katru gadu tiek sagatavotas jaunas filmiņas, kur galvenie varoņi ir paši pirmkursnieki. Ņemot vērā apkārtējo gaisotni, tiek parādīta arī kāda no „Happy tree friends" sērijām vai arī uzspēlēta kāda stresa noņemamā spēle, kas lieti palīdz satrauktajiem prātiem.

Pašās beigās svarīgākais, ko jāzina katram fizmatu pirmkursniekam. Noteikti nāc uz iesvētībām jo īsts fizmats ir tikai tas fizmats, kas ir izgājis cauri iesvētībām. Otrais ieteikums – ņem līdzi savus kursabiedrus, lai arī viņi tiek vaļā no „fukša" apzīmējuma. Trešais un noslēdzošais – „Paldies pirmkursniek, ka tu esi;)"

Autors: Guntis Šmaukstelis  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: iesvētības
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Marts, 2020 »

POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
67 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva