FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2011. gada 8. novembrī 18:49 

Koris "Aura" aicina uz koncertu (11)

Spītējot rudens drūmajai tumsai, pašā mēneša vidū, 16. novembrī plkst. 19:00, "Aura" aicina uz koncertu, kas veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas dienai. Atšķirībā no iepriekšējām reizēm, kad šajos svētkos mēdzām uzstāties kādā no Rīgas laukumiem, koncertzālēm vai baznīcām, šoreiz vēlamies iepriecināt klausītājus savās mājās – Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Sarkanajā zālē, Zeļļu ielā 8. Turklāt, tieši pirms septiņiem gadiem, 2004. gada 16. novembrī, notika pats pirmais „Auras” koncerts, un tas ir vēl viens labs iemesls svētkiem, uz kuriem aicināti visi kora draugi un atbalstītāji.

Tuvojoties 18. novembrim, cilvēki gluži nemanot vairāk uzmanību pievērš patriotismam un māju sajūtas atrašanai sevī un citos. Saistībā ar to, pirms kāda laika brāļu Kokaru 90 gadu jubilejai veltītā intervijā izskanēja šāda izcilo diriģentu doma: "Dziesmu svētki un kori ir tie, kas satur. Salīdzinoši: koru dziedātāji mazāk brauc projām, jo šeit brīvības draudzē gūst gandarījumu. Arī dejotāji ir šajā draudzē." Un patiesi, gribas piekrist brāļu Kokaru sacītajam – tā ir mūsu dziedātāju tautas īpatnība, ka patriotismu visvairāk paužam un sajūtam tieši caur dziesmu un deju, kur vārdi, melodija un kustība vienotā kombinācijā visprecīzāk raksturo mūsu identitāti. Koristiem ir iespēja patriotismu paust un sajust daudz biežāk nekā tas varbūt izdodas citiem, jo ikreiz, kad tiek dziedāta kāda Latvijai veltīta dziesma, mēs atkal un atkal varam padomāt par to, kas mums katram, dzīvojot šajā valstī, ir svarīgs.

Mājas ir vieta, kur jūtamies labi un vēlamies atgriezties, jo zinām, ka mūs kāds gaida. Šos vārdus koris var sacīt par Fizikas un matemātikas fakultāti, kuras telpās jau ceturto gadu pulcējamies, lai ieskandinātu un vingrinātu balsis. Te mēs sajūtam mājīgumu, jo zinām, ka mūs vienmēr gaida diriģents Edgars Vītols, vokālā pedagoģe Inese Romancāne, koncertmeistare Mareta Beitika, kā arī kora krusttēvs Visvaldis Neimanis. Šos „Aurai” tik svarīgos cilvēkus jūs noteikti sastapsiet arī 16. novembra vakarā, mūsu ierastajā mēģinājumu laikā.

Gaidāmajā koncertā dziedāsim dziesmas, kuras varētu nodēvēt par patriotiski visspēcīgākajām latviešu kordziesmām – P. Barisons "Latvijā", E. Dārziņš "Senatne", kā arī izpildīsim jaunāko laiku komponistu darbus, piemēram, R. Pauls "Tālavas taurētājs" un M. Brauns "Saule. Pērkons. Daugava." un Ē. Ešenvalds "Dvēseles dziesma", apdziedāsim Latvijas lielākās un skaistākās upes – Daugavu, Aivieksti, Ventu un Salacu, izskanēs arī latviešu tautasdziesmu apdares – "Neba maize pate nāca", "Saule brida rudzu lauku", "Gaismiņa ausa", kurās, dziedot par sauli, aizdzīsim prom rudens drūmo pelēkumu.

Aicinām LU FMF darbiniekus, studentus, mūsu draugus, paziņas un visus citus interesentus trešdien, 16. novembrī, plkst. 19:00 Zeļļu ielā 8, uz koncertu "Veltījums Tev, Latvija!"! Ieeja brīva!

Autors: Santa Rukmane  Apskatīt komentārus »

Balsis: 1, vidējais vērtējums: 5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Jūlijs, 2024 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva