FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kādu vadīšanas stilu tu atbalsti?
tieša demokrātija (yikes)
netieša demokrātija (lame)
parlamentāra monarhija (joprojām lame)
absolūta monarhija (jau labāk)
diktatūra (yes, baby)

Rezultāti

Foto

2009. gada 13. maijā 00:24 

Laivu brauciens 2009 (5)

Laivošana šogad norisinājās laika posmā no 1. līdz 3. maijam, upē, kura pa gultni reizumis šķita plūstam lēnāk, kā grādīgo dziru krājumi pa braucēju barības vadiem - Ventā, precīzāk, tās daļā starp Skrundu un Nīgrandi. Korekti gan būtu jāmin - Nīgrandi un Skrundu, jo taisni šādā secībā tika apmeklētas pilsētas, bet tikpat labi būtu varējuši braukt arī otrādā virzienā - tik negrūti tas bija.

Brauciens ietvēra arī teju visas 'Gada aktīvista' pārbaudes, kā arī dažādas plānotas un neplānotas atraktīvas vai mazāk atraktīvas atrakcijas. Kopumā dalību ņēma 30 komandas un vairāk kā 180 laivotāju un plostotāju.

Pirmā diena - 1. maijs
Nelaimīgajiem titula 'Gada aktīvists' pretendentiem, kuri še bija maz un vairākiem brīvprātīgajiem, kuri toties kopskaitu kuplināja vairāk, bija lieliska iespēja dienu iesākt agrāk - jau 7.00, lai iespējami agrā rīta stundā varētu pastāvēt uz ceļa un žēlu skatu vērties pretimbraucošās mašīnās, domājot - paņems? nepaņems? nepaņems.. Jā, nepaņems, jo teju visiem kaut kā neķērās. Bet beigu beigās jau tika paņemti gandrīz visi. Visneveiksmīgākos vai arī visnepievilcīgākos stopētājus līdzi paķēra viens no trim autobusiem, piebāzts ar mantām un pusaizmigušiem topošajiem laivotājiem, kaut izbraukšana no Zeļļiem bija tikai 9.00.

Visi ir klāt, pūšam laivas, meklējam kādu pumpi, brīnāmies, kāpēc laiva kaut kā nepūšas, uz aci novērtējam upi un metamies, tas ir, piesardzīgi sakāpjam mantām pārlādētajās laivās. Ceram, ka visas mantas ātri apēdīsies un kļūs daudz brīvāks, bet tā vis nebija gan. Pirmajā dienā, kā jau pirmajā dienā, apņēmība airēties, pagūt, iedegt, ir stiprāka kā citās. Upē paredzēts arī posms, kura veikšanai patērēto laiku katrai komandai fiksē, tāpēc ikviens uz beigām centās saņemt spēkus un uzairēt tā spēcīgāk. Šķita jau, ka nometnes vietā Nr.1 esam nokļuvuši par ātru (iespējams, tiem, kas airējās, tā nelikās), iekārtojam katrs savu vietu, manāmas jau pirmās komandu sačupošanās pazīmes. Nometnes forma, izvietota ap taku/ceļu, ir tādā dīvainā u vai y formā. Kurinām ugunskurus, meklējam iesmus. Par ugunskuriem vēl kas sakāms - vismaz divreiz jaunie dabas draugi sagribēja apvienot divas jaukas aktivitātes vienā - ugunskura iekuršanu un kūlas dedzināšanu. Jāatzīst, uzmanību piesaistīja, dzēsējiem vakara drēgnums bij' mazāk jaušams un jauns notikums, ko atminēties, arīdzan. Pēcāk bija dažādas nometnēm raksturīgas padarīšanas un tad sekoja nakts trase. Tajā bija posms ar virvēm, bet tas šķiet, vienīgais, ko spēšu pastāstīt, jo nepiedalījos. Jāatzīmē, ka viscaur šo pasākumu caurvija dziesmas dažu solistu vai arī kora imitācijas izpildījumā. Naktī bija ļoti vēsi. Labi tiem, kas nejuta.

Otrā diena - 2. maijs
Plānotais posms ir vēl īsāks kā iepriekšējais, tāpēc visi noskaņojušies ne aktīvi irties, bet gan gulšņāt kopā ar komandu laivā, upes vidū. Un tā arī notiek, saāķējoties laivām kopā tiek būvēti ne tikai mazi ciemi, bet pat septiņlaivīgas pilsētas ar pus-guļošiem, pus-plikiem, saules nogurdinātiem un sārtiem vai jau stipri sarkaniem iedzīvotājiem. Un tā arī turpmāk, negribu izklausīties kā rasiste, bet pēc ādas krāsas var teju nešaubīgi atpazīt un atšķirt laivu braucienā bijušos. Nogulšņājam līdz nākamai nometnei, kas šoreiz ir tāda kā taisnā līnijā ar pāris atzarojumiem. Atšķirībā no iepriekšējās, šeit daudziem paveras labs skats uz upi ar salu, bet, lai tiktu no upes līdz teltij, jārāpjas diezgan kraujā kraujā. Liela daļa sārto braucēju ir priecīgi, ka līdz nometnei Nr.2 esam tikuši tik ātri, jo tieši tai pēcpusdienā Latviešiem plānots hokejā uzvarēt francūžus. Kā arī notiek, taču liela daļa no šīs lielās daļas ir vīlušies, jo nav iespējas sekot līdzi spēlei pēc pilnas programmas, vien ik pa laikam nometni pāršalc kaut kur uzzināti jaunumi 'iemetām!', dažkārt ar tādu nokavēšanos, ka šķiet, iemests ir vairākkārt. Bet tie, kas labi iemetuši, to noteikti pat nepiefiksēja. Pēcāk visa vakara garumā ar tādu pašu sportisku garu sacentās arī 'Gada aktīvista' kandidāti, pūšot, peldot, cenšoties pielabināties, cenšoties atcerēties, vērtējot un dzerot. Šai vakarā sacentās arī komandas, mēģinot pierādīt, ka ir labākie pavāri, lai iegūtu Zupmeistara kausu. Tālāk kā jau parasti - ugunskurs, dziesmas, telts, katram citādā secībā un ilgumā. Un naktī šķiet vēl aukstāks, kā iepriekš.

Trešā diena - 3. maijs
Pamostamies vai joprojām esam nomodā un šoreiz uzreiz nemetamies upē, bet gan vērojam dragreisu upē. Vai arī dragreisojam. Vieta ir ideāla, skatītāji sēž kā tribīnēs un vēro komandu pārus, no kuriem katra cenšas tiekties uz punktu B ātrāk kā otra. Tad meklējam Lauri, kas pliks kaut kur pazudis. Suminām uzvarētājus:
Gada Aktīvists - Ingrīda Buliņa

Sprints:
cietajām laivām - Drinker Komando
plostiem - Darbaļaužu plosts
pūšļiem - Vai nav vienalga

Dragreiss:
cietajām laivām - Drinker Komando
plostiem - Negausīgie latvieši
pūšļiem - Šodien beidzam, me ir sexy

Gada Cirvis - The Abusement Park

Zupmeistara kauss - Mārtiņš Sandars

Tad atkal meklējam Lauri, ķemmējam tuvāko apkārtni, neatrodam Lauri un sērīgi sakāpjam laivās un plostos, lai dotos tālāk. Jo pēdējā diena. Dažbrīd paairējam, dažbrīd guļam laivās, jo negribas pamest šo slinko upi, esam jau tā kā iedzīvojušies. Visa komanda sabīstas, kad pamanām upē peldošu kāju. Izrādās - zeķe. Piestājam Skrundā un - viss.

Vēlākas par trešo dienu - >3 maijs.
Citi vēl plosto, citi vēl stopē, citi meklē nozaudētās lietas vai piedāvā atrastās, bet visi kā viens jūtas pateicīgi Balodim par neaizmirstamo laivu braucienu, sūrojas par sūrstošo ādu un tie, kas ko atceras, pārcilā atmiņās brīnišķo nedēļas nogali.

Autors: Sabīne Trēde  Apskatīt komentārus »

Balsis: 11, vidējais vērtējums: 4.64

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Jūlijs, 2020 »

POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
34567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva