FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kādu vadīšanas stilu tu atbalsti?
tieša demokrātija (yikes)
netieša demokrātija (lame)
parlamentāra monarhija (joprojām lame)
absolūta monarhija (jau labāk)
diktatūra (yes, baby)

Rezultāti

Foto

2006. gada 26. oktobrī 07:56 

Manas iesvētības (2006) (10)

"Paldies, pirmkursniek, ka Tu esi!" Šādus vārdus ikvienam fuksim bija jādzird līdz iesvētībām un jāredz iesvētību klipiņos, ar kuriem tiek sabiedētas pirmkursnieku sirdis.

Un patiešām Baldonē - pirmajaā fizmatu pasākumā - mēs bijām vairāk nekā šajā liktenīgajā iesvētību dienā. Sirdis nodrebēja un daudzi neieradās, bet tie, kas tomēr pārvarēja riebumu, bailes un risku, piedzīvoja neaizmirstamu dienu.

100. auditorijā sapulcējās ap 100 pirmkursnieku, kas vēlējās pierādīt savu drosmi un veiklību, un katrs pacietīgi gaidīja savu kārtu. Spēlējot dažādas spēles, tika izvēlēti 4 laimīgie (vai nelaimīgie), kuriem bija jādodas piedzīvojumā un laimītes meklējumos. Un lieki ir piebilst, ka Sprīdīša loma piestāvēja visiem!

Sprīdīša ceļš sākās ar bargās pamātes uzlikto darbiņu izpildīšanu - koka karošu grebšanu. Darbības, kas bija jāveic, vairāk gan atgādināja kociņa mizošanu, bet vai kādreiz to kāds ir darījis dziesmas "Kur tu teci, Gailīti?" pavadījumā, ko izpilda vaidot un kunkstot? Asaras no smiekliem bira katram otrajam!

Laimīti atrast gribas, tāpēc dubļi nebija šķērslis - kājas līdz potītēm dubļos, rokas netīras un naudiņa kabatā, uzdevums izpildīts!

Kas tad tas? Kaut kas maigi pielīp pie sejas un ikviens pasmaida. Vēja māte parūpējas, lai viegla miltu kārta pārklāj sejas vaibstus... Mazliet jau netīri, bet... patīkami!

Sprīdītis satika arī Lutaušus, kas vēlējās mazu izklaidi. Ko nu katra Sprīdīšu komanda nedarīja, lai iepriecinātu tos - dejoja, lēkāja, dziedāja, bet galu galā drēbes atkal rotāja jaunas krāsas svītriņas (laikam tomēr Lutaušiem kaut kas nepatika šajās izklaidēs)!
Līst pa zemi negribas nevienam, bet kas tad tas būtu par Sprīdīti, kurš negribētu visur ielīst un pārbaudīt, kas slēpjas un atrodas aiz šiem šķēršļiem. Un Sprīdītis nonāk pie Meža mātes, kur katrs varēja pārbaudīt savu prasmi zvēriņu atdarināšanā - peles, žurkas, ērgļi, lāči un citi zvēri.

Ciešanas patiešām eksistēja pie Sīkstuļa. Tiekam pārbaudīti dažādos veidos - garšas kārpiņas sarosās sajūtot piparus, tirpas skrien pār kauliem no zivju maigajiem pieskārieniem, bet mēs esam stipri Sprīdīši un izturam arī šo pārbaudījumu!

Kur ceļš veda tālāk? Satikām vecīti, kas pēc labi padarīta darbiņa dāvāja gredzentiņu ar vārdiem: "Gulbīti, gulbīti, kustini kājiņas, aiznes mani uz laimīgo zemi!"

Mežā ir jāprot noslēpties, tāpēc Sprīdīšiem palīdz maskēties - sejas nokrāso - un pēc tam viņi atviegloti uzelpo ar domu: "Mūs nepazīs!"

Stalti un braši kalna galā stāv karalis. Viņš, baltā apmetnī ietinies, uztur ugunskurā liesmu, uz kura sildās tēja Sprīdīšiem, ko tie ar gardām mutēm arī nomalko. Labu svētību saņēmuši, visi ceļinieki devās aci pret aci sastapties ar ļauno Velnu. To uzvarēt nebija grūti, un arī Princese no Raganas tika atbrīvota! Un pašā pēdējā un svarīgākajā iesvētību posmā tika dots jaunā fizmata zvērests.

Dušas piepildītas ar nošmulētiem jaunajiem fizmatiem, dusmas pārvarētas un tagad tikai smiekli un smaidi pārņem visu sejas un iesvētītie ir apmierināti ar notikušo. Bet veckursnieku sejas rotā smīns: "Nu viss ir garām... ŠOGAD!" Un patiesi. Nākošgad gaidām visus neiesvētītos un jaunos fukšus!

Un ziniet? Kādreiz izveido arī specposmu, kurā tiek tikai izredzētie, bet, ja Sprīdīši pirms tam visu ceļu ir cītīgi centušies maskēties, tad tos var arī neatpazīt un tāpēc šis posms izpaliek! Šeit nostrādā: "Neuztraucies, veckursnieki mūs nepazīs!"

Par iesvētībām varu teikt tikai pašu labāko, lai arī nācās zaudēt savu jauko zīda blūzi, tomēr jūtos gandarīta un lepna par to, ka esmu kļuvusi par īstu fizmatu. Jāsaka liels paldies veckursniekiem - pasākuma organizatoriem un sprīdīšu ceļa rādītājiem. Nekur nav tik labi, kā mājās - fizmatos!

Autors: Diāna Dance  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: iesvētības, pasākumi
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 1, vidējais vērtējums: 5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Marts, 2020 »

POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
67 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva