FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Ko tu gaidi visvairāk?
jaunā semestra sākumu
Aristoteli
Baldoni
nāvi

Rezultāti

Foto

2012. gada 14. janvārī 10:30 

Meistarklase un paneļdiskusija “Zinātne un tehnoloģijas mākslas vārdā?” (2)

Latvijas Mākslas akadēmijā 19. un 20. janvārī (plkst. 14:00-18:00) tiek organizēta meistarklase un paneļdiskusija par mākslas, zinātnes un tehnoloģiju mijiedarbību!

Vai eksistē saistība starp zinātni, tehnoloģijām un mākslu?
20. gs. un pēdējā desmitgadē aizvien biežāk mākslinieki par saviem izteiksmes līdzekļiem vairs neizvēlas tradicionālos materiālus, bet dod priekšroku netradicionāliem mēdijiem savu ideju un mērķu sasniegšanai, tai skaitā zinātnei un tehnoloģijām. Vai zinātnes un tehnoloģiju sasniegumu izmantošana vizuālajā mākslā spēj radīt mākslinieciski augstvērtīgu mākslu, vai mākslas darbs kļūst tikai par zinātnes eksperimentu ilustrāciju un zaudē saistību ar to? Mākslinieki izmanto zinātnes un tehnoloģiju sasniegumus savās interesēs, bet vai ir iespējama atgriezeniskā saite, ko mākslinieki dod un var dot zinātnes un tehnoloģiju attīstības veicināšanai?

Ar mākslu saistītie jautājumi bieži tiek risināti šaurā, mākslas interesentu, zinātāju, teorētiķu un mākslinieku lokā, savukārt, mēs vēlamies veicināt dialogu starp dažādu nozaru speciālistiem, tādā veidā paplašinot viedokļu un redzējumu daudzveidību par mākslas un attiecīgo nozaru savstarpējām attiecībām. Tādejādi, mākslinieki, zinātnieki, studenti un visi interesenti esat aicināti uz divu dienu pasākumu programmu, kuras mērķis ir mēģināt risināt iepriekš uzdotos jautājumus par mākslas zinātnes un tehnoloģiju savstarpēju mijiedarbību, ietekmi un pielietojumu.

19. janvāris. “Biomāksla” (plkst. 14:00-18:00)
Radošo darbnīcu vadīs Antti Tenetz, mākslinieks un dabas zinātnieks no Somijas, kurš strādā biomākslas un urbānās mākslas laukā. Antti mākslas darbi ir veidoti digitālo un tradicionālo mēdiju ietvaros.

Radošajā darbnīcā mākslinieks klātesošos iepazīstinās ar savu un Somijas Biomākslas biedrības radošo darbību, savukārt, darbnīcas praktiskajā daļā Antti Tenetz piedāvās iepazīties ar biotehnoloģijām, pētot tuvējo  vidi un radot interaktīvu mākslas darbu.

20. janvāris. Paneļdiskusija “Tehnoloģija, māksla un estētika” (plkst. 14:00 – 17:00)
Vai mākslai, kas ir saistīta ar tehnoloģijām, ir jāpilda tikai divas funkcijas: pedagoģiskā funkcija un tehnoloģiju rekontekstalizēšana? Cik lielā mērā mākslas darbam ir nepieciešama amatniecība? Šie ir tikai daži jautājumi uz kuriem paneļdiskusijas vadītājs filozofs Ainārs Kamoliņš vēlas meklēt atbildes ar diskusijas dalībniekiem: mākslas zinātnieci Ilianu Veinbergu, mikrobiologu Jāni Liepiņu, filozofu Andreju Balodi, mākslinieku Gintu Gabrānu, mākslas zinātnieci Elitu Ansoni un klātesošajiem.

Dalība meistarklasē un paneļdiskusijā bez maksas!

Eiropas Publiskās mākslas centrs (European Public Art Centre – EPAC) ir starptautiska daudznozaru publiska izstāžu telpa pilsētvidē, kas aptver astoņas valstis – Latviju, Igauniju, Poliju, Somiju, Spāniju, Portugāli, Lielbritāniju un Islandi.

EPAC pamatkoncepcija balstās uz trīs elementiem: māksla, zinātne un tehnoloģijas. EPAC primārais mērķis ir izveidot Eiropā pirmo publiskās mākslas centru, kas rastu, nodrošinātu, izveidotu permanentas fiziskas izstāžu vietas publiskā vidē (pamatā orientējoties uz aktīvo pilsētvidi, kas pulcē lielu auditoriju) vairumā Eiropas valstu. Tādā veidā aktualizējot un veicinot laikmetīgās mākslas publisku pieejamību jebkuram interesentam vai nejaušam garāmgājējam, iesaistot kultūras procesā arī pasīvos sabiedrības segmentus jeb grupas, vienlaikus arī popularizējot vizuālo mākslu kā nozari un Eiropas māksliniekus pārrobežu kontekstā, radot iespēju īstenoties starptautiskiem un eksperimentāliem mākslas projektiem un inovācijām.

Kopš 2011. gada 26. augusta astoņās EPAC projektā iesaistītajās valstīs aktīvās publiskās pilsētvides zonās tiek izvietoti speciāli projektam radīti mākslas objekti, kas konceptuāli veido vienu izstādi Publiskās tehnoloģijas (Public Technologies).

Izstādē Publiskās tehnoloģijas (Rīgā) piedalījās:
•    Gints Gabrāns, darbs “Nervi” (17. septembris-17. oktobris, Kaļķu ielas skvērā)
•    Ernests Šteinboks, darbs  "Šis tēls ir izdomāts” (19. oktobris – 2. novembris Kaļķu ielas skvērā)
•    Mina Arko (Mina Arko), Bens Dromejs (Ben Dromey) Suominens (Jari Suominen), darbs „City Beat” (6. novembris – 6. decembris Kr. Valdemāra ielā, pie LMA)

Projekta realizētāji Latvijā: Mākslas Menedžmeta un Informācijas centrs (MMIC)

Autors: Ramona Busa-Virtmane  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: MMIC, zinātne un māksla
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Februāris, 2021 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
1234567

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva