FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Ko tu gaidi visvairāk?
jaunā semestra sākumu
Aristoteli
Baldoni
nāvi

Rezultāti

Foto

2007. gada 30. augustā 03:17 

Tuvojas studentu rīkotie Aristoteļa svētki! (6)

Noteikti, ka visi, kuri kādreiz ir studējuši Latvijas Universitātē, ir dzirdējuši par Aristoteļa svētkiem, taču tikai salīdzinoši neliela daļa zina, kas tas ir. Aristoteļa, grieķu filozofa, vārdā nosauktie svētki, kas šogad notiks 2.septembrī, katru gadu pulcē vairāk kā 3000 studentu un Rīgas iedzīvotāju, lai kopīgi radītu īpašu svētku sajūtu jaunajiem studentiem uzsākot studijas. Jāatzīmē, ka šogad svētkus pilnībā organizē paši studenti. Gadu gaitā, Aristoteļa svētku organizēšana ir nodota LU aktīvāko studentu rokās un šogad jaunos studentus sveic Latvijas Universitātes Studentu padome, kurā ir pārstāvēti visu šīs Baltijā lielākās universitātes fakultāšu pārstāvji.

Šie studentu interešu pārstāvji, kopā ar Latvijas Universitātes radio "Naba", rīko grandiozos Aristoteļa svētkus, kura izmaksas šogad pārsniedz jau 20 tūkstošus latu. LU jauno studentu svētku galvenais mērķis ir vienot LU studentus, palīdzēt pirmkursniekiem iejusties studentu ādā un savu studiju uzsākšanu padarīt neaizmirstamu. Šobrīd par tradīciju kļuvuši arī pirmsaristoteļa pasākumi fakultātēs, kurus rīko konkrēto fakultāšu pašpārvaldes.

Kamēr citi atpūšas, studentu padome strādā

Latvijas Universitātes Studentu padomes biedri nežēlo savu vienīgo iespēju atspūsties no mācībām. Tā vietā, lai vasaras laikā atpūstos, studentu pārstāvji pošas septembrī paredzētajiem svētkiem.

Aktīvi rosās ne tikai padomes biedri, bet arī fakultāšu pašpārvalžu aktīvisti, kuri iesaistās šo svētku rīkošanā, jo šāda mēroga pasākuma rīkošana ir neatsverama pieredze, kas vēlāk dzīvē ļoti palīdz, jo milzīgu pasākumu rīkošanā ir jāsaskarās ar nopietnām problēmām. Šī gada pasākuma organizēšanā ir iesaistīti aptuveni 30 studenti – jaunie Latvijas līderi.

Šim viedoklim piekrīt arī LU Studentu padomes priekšsēdētāja Vita Duka: "Šāda mēroga pasākumus rīkot nenoliedzami ir ļoti interesanti un noderīgi, jo tādējādi mēs gūstam reālu pieredzi vērienīgu pasākumu rīkošanā, kā arī ticību saviem spēkiem. Man ir patiess prieks par to, ka tik daudzi studenti ziedo savu brīvo laiku un aktīvi iesaistās Aristoteļa svētku rīkošanā."

Studenti pašu spēkiem ir noorganizējuši visu, sākot no pasākuma Doma laukumā, līdz pat noslēguma pasākumam Sapņu fabrikā, kurā šogad uzstāsies gan vairākas pašmāju grupas (starp tām arī Latvijas Universitātes jauno mūziķu konkursa uzvarētāji Das Sontags Legion), gan arī īpašie viesi no Vācijas - elektroniskās mūzikas apvienība Project Pitchfork, kura savu darbību aizsāka jau tālajā 1991. gadā.

Studentu padome ir padomājusi arī par tiem, kuriem nepatīk dzīvā mūzika - Sapņu fabrikas mazajā zālē apmeklētājus ar saviem priekšnesumiem priecēs daudzi dīdžeji, tāpat apmeklētāji varēs vērot dažādus video prezentācijas.

Vairāk informācijas variet atrast pasākuma mājas lapā, bet biļetes uz pasākumu var iegādāties Biļešu servisā.

Autors: LU SP  Apskatīt komentārus »

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Septembris, 2020 »

POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva