FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Ko tu gaidi visvairāk?
jaunā semestra sākumu
Aristoteli
Baldoni
nāvi

Rezultāti

Foto

2005. gada 18. septembrī 22:08 

Viedais seminārs (13)

Nu ko, ir pavadīts vēl viens fizmatisks pasākums, kas norisinājās 17. un 18. septembrī. Šis bija vēl viens FMFSP rīkotais pasākums ar mērķi izglītoties un radīt ko jaunu fizmatiskajā dzīvē un vidē. Pasākuma dalībnieki pārsvarā bija jaunie fukši, taču neizpalika arī bez pāris veckursniekiem, kuru vārdus mēs neminēsim, jo tie tāpat nevienam neinteresē :) Ko tad mēs darījām? Mēs spriedām, lēmām un diskutējām par lietām, kas varētu uzlabot fizmatu tēlu, fizmatu weblapu, runājām, kā aizsargāt un arī ievērot autortiesības, un pieskārāmies mūžīgajai sāpei par darba tirgu.

Kā mēs to darījām? Nu vispirms jau no rīta bija nepieciešama ierašanās visiem zināmajā Zeļļu ielā 8. Tikām sadalīti četrās nelielās grupiņās pēc jau iepriekš izvēlētajām tēmām - fizmati kā zīmols, tiesību aizsardzība un realizācija internetā, fizmati un darba tirgus, zinātniskās publikācijas un fizmati.lv portāla uzturēšana. Protams, kā jau visos elītajos pasākumos, katrai darba grupai tika piešķirts savs priekšnieks, kuri šoreiz tika jau iepriekš izraudzīti no viedo fizmatu veckursnieku pulka. Tā nu Raimonds Strauss kļuva par "fizmati kā zīmols" darba grupas vadītāju, Raivim Dejum ar savu sekotāju pulku bija jārisina "tiesību aizsardzības un realizācijas internetā" sāpes, Pēteris Jurčenko darbojās ar "fizmati un darba tirgus" grupu, savukārt Kristapam Moram tika piešķirta "zinātnisko publikāciju un fizmati.lv portāla uzturēšanas" grupa.

Pats personīgi iekļāvos Raimonda vadītajā darba grupā, tāpēc par citu grupu darbu nevarēšu pastāstīt neko daudz, bet domāju, ka viņi droši vien darbojās līdzīgi. Mēs - "fizmati kā zīmols" grupa - savu darbu uzsākām ar darba mērķu izvirzīšanu. Nolēmām, ka ir jāspodrina fizmatu vārds, jāpopularizē vēl vairāk tas latvju tautās, spriedām par to, ko ieviest jaunu fizmatu pasākumos (un ne tikai fizmatu), ko izvest plašākās tautās ārpus fizmatiskā loka, ko atstāt iekšienē. Necik ilgi un jutāmies jau gatavi pusdienot, kas tika veiksmīgi īstenots.

Pēc tam jau sākās pasākuma izglītojošā daļa, kas tika īstenota ar četru lekciju palīdzību - katrai tēmai atbilstoši vienu. Pirmā lekcija tika veltīta darba tirgus tēmai. Lektors bija no mūsu pašu - fizmatu - darbinieku loka - Juris Borzovs. Smēlāmies daudz jaunu ideju un gudrību. Tika runāts par bijušo un esošo fizmatu darbavietu un kontaktu apkopošanu un viņu uzmanības piesaistīšanu dažādiem fakultātes pasākumiem. Arī otrā lekcija izvērtās samērā interesanta. Šoreiz Gatis Sprūds, SIA "CDI" direktors, runāja par tēmu "tiesību aizsardzība un realizācija internetā". Manuprāt, viena no šīs lekcijas vērtīgākajām lietām bija stāsts par spamu un personu datu ievākšanu un, protams, kā ar to cīnīties. Un diemžēl ar lekcijai atvēlēto stundu nepietika, lai apmierinātu mūsu ziņkāri (tāpat kā pārējām lekcijām), bet tas, ko paspējām, tiešām iemācīja daudz ko vērtīgu priekš fizmati.lv portāla, gan arī, protams, visiem citiem, kam ir vēlme nodarboties ar web lietām. Nākamā lekcija tika veltīta fizmati.lv portālam. Šoreiz par lektoru tika pieaicināts visiem zināmā portāla delfi.lv galvenais redaktors Ingus Bērziņš. Tika stāstīts par saturiskām lietām, par mērķiem, kādus būtu vēlams izvirzīt un sasniegt. Visbeidzot pēdējā lekcija, kuru vadīja Maija Celmiņa, sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja, un šoreiz tika runāts par tēmu "fizmatu zīmols". Sapratām, kas ir reklāmas un mēdiju spēks, guvām padomus, kā būtu jāvirza mūsu "atpazīstamības" politika un, protams, vēl daudz ko citu.

Nākošā pasākuma daļa noritēja, veiksmīgi spriežot un diskutējot savās darba grupās. Un pēc piešķirtajām vakariņām jutāmies nopelnījuši atpūtu un izklaides.

Izklaides tika īstenotas ar sarunu šova "Daina" palīdzību, par kuru es vairāk neko nestāstīšu, kā tikai to, ka tas tiešām sagādāja jautrību un līksmību. Bet kas ir pats labākais - arī tiem, kas nebija klāt un neredzēja šo atrakciju klātienē, būs iespēja to noskatīties, jo tuvākajā laikā safilmētais materiāls tiks samontēts un ievietots fizmati.lv.

Nemanot pienāca arī vakars un kā vienmēr fizmatiem ir bijis, tā arī šoreiz neiztika bez tusiņa. Pēc lielā darba sākās nakts izklaides. Ar nelieliem pārpratumiem tika sagaidīts arī rīts un tad jau ar'domājām par gulēšanu. Kas nu uz galda, kas kojās, bet nu katrs atrada savu vietiņu.

Diemžēl pa gultu no rīta ilgi nevarēja vārtīties, jo darbs vēl nebija galā. Atsākās grupu darbs. Arī mēs Raimonda vadībā ķērāmies pie savu domu rezumēšanas un jau pēc pāris stundām tika izveidota arī pieņemama prezentācija par mūsu paveikto.

Ko tad mēs izdarījām? Galvenais un svarīgākais, ko izdarīja mana grupa, bija ideju kopsavilkums un tālākā darbu plāna izstrādāšana. Kā jau minēju, mūsu grupa saucās "fizmati kā zīmols". Tātad uzdevums bija domāt par fizmatu tēla atpazīstamību, reklamēšanu un iziešanu tautās. Nonācām pie secinājuma, ka vajadzētu ieviest fizmatu logo/emblēmu, izveidot karogu u.c.

Nolēmām, ka vajadzētu vairāk plašsaziņas līdzekļu uzmanības piesaistīt fakultātes pasākumiem un ieinteresēt potenciālos studentus izvēlēties tieši mūsu fakultāti. Viens no veicamajiem pasākumiem ir Latvijas vidusskolu apceļošana (protams, ne visu) un skolēnu informēšana par mūsu fakultātes iespējām un piedāvājumiem. Protams, bez lielās fizmatu masas ziņas nekas netiks veikts, tāpēc nebrīnieties, ja jums kādā dienā tiek iespiesta aptauju kaudzīte rokās :)

Ja ir vēlme iegūt sīkāku informāciju par mūsu grupas paveiktajām lietām, kā arī ir kādas idejas fizmatu tēla spodrināšanai, tad rakstiet blekss@banda.lv

Kopumā par pasākumu - tiešām izglītojošs un interesants, paveikts tika daudz, bet tas ir tikai sākums. Cerams, ka šādi pasākumi tik rīkoti vēl. Un cerams, ka atsaucība no studentu puses augs.

Autors: Mārtiņš Bisenieks  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: pasākumi, Semināri
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Septembris, 2020 »

POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva