FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kādu vadīšanas stilu tu atbalsti?
tieša demokrātija (yikes)
netieša demokrātija (lame)
parlamentāra monarhija (joprojām lame)
absolūta monarhija (jau labāk)
diktatūra (yes, baby)

Rezultāti

Foto

2014. gada 25. februārī 13:00 

"Spēks un jauda" gaidās (6)

5. aprīlis. Carnikava.
Ja man jautātu, ko ikdienā dara Fizmats, tad bez tā,  ka viņš studē, strādā zinātnes vārdā un, iespējams, nodod savas zināšanas citiem, piemēram, iesaistoties Jauno fiziķu skolā, Mazajā matemātikas universitātē, Studentu padomē, teiktu, ka Fizmats ir tas, kurš regulāri meklē piedzīvojumus. Pēdējā laikā, apmeklējot diezgan daudzus pasākumus, kas saistīti ar vandīšanos pa mežu, orientēšanos, citas Rīgas meklēšanu u.tml., novērots, ka tajos var satikt diezgan daudzus savējos.

Uz rokas pirkstiem uzmetot, "Mamutu medībās", kas ir bērnu un jauniešu organizācijas Jaunie Vanagi rīkotas nakts piedzīvojumu sacensības un norisinājās 22. februārī, no 36 komandām apmēram puse bija Fizmati vai viņu draugu komandas.
Augustā notiekošajā izaicinājumā "Salacas mauciens", kura mērķis vienas nakts laikā nobraukt ar laivu visu Salacu, atrodami oranžie.
Pie klinšu sienām, Geocaching slēpņiem, pārgājienos, dažādos 24h izaicinājumos, uz velosipēdiem satiekami Fizmati.

Vairākas fakultātes, LU Studentu padome un nu jau arī daži uzņēmumi mūs ik pa laikam aicina izveidot kādu piedzīvojumu trasi. Tad nu vairāk kā pirms gada tika izlemts, ka atjaunosim savas piedzīvojumu sacensības „Spēks un jauda”.

To, kas ir „Spēks un jauda”, diezgan daudziem vairs nav jāstāsta, jo iepriekšējās sacensībās, kas notika 2013. gada 6. aprīlī, tika sasniegts maksimālais dalībnieku skaits. Lielos vilcienos - tās ir piedzīvojumu sacensības, kurās Tev un vēl 4 Taviem draugiem ir iespēja pārbaudīt savus un komandas spēkus, pārbaudīt, cik spēcīga ir jūsu draudzība, cik atjautīgi un jaudīgi esat, kā arī iespēja vienkārši atslēgties pēc nedēļas skrējiena un pavadīt laiku svaigā gaisā. Distances garums ir apmēram 20 km, maksimālais kontrollaiks ir 8 stundas. Šo distanci veido 8 lielie kontrolpunkti, kuros jāizpilda visdažādākie uzdevumi, bet pa ceļam – mazie kontrolpunkti, kuri jums dos papildus laiku, lai varētu pabūt visos lielajos uzdevumos.

Galvenā informācija, kas Tev jāiegaumē, ja esi viens no šiem Fizmatiem, kam piedzīvojumi iet pie sirds – „Spēks un jauda 2014(3)” notiks 5. aprīlī. Pieci cilvēki komandā, kurā ir gan puikas, gan meičas, un vismaz vienam no jums ir jāvar parādīt derīgu Latvijas Universitātes studenta apliecību. Pārējā informācija drīz sekos.

Ar teorētisko daļu esi iepazinies, laiks ķerties klāt reālajam. Zemāk vari iepazīties ar pāris dalībnieku un organizatoru šodienas atmiņām par 2013. gada sacensībām „Spēks un jauda 2013(2)”.

Ramūns (dalībnieks): „Patika dziļais sniegs, nepatika dziļais sniegs.”

Elza (dalībniece): „Daudz matemātikas, daudz fizikas un daudz loģikas. Bija daudz sniega, daudz labu emociju, kuras nebūtu iedomājamas bez lieliskas komandas! Teikšu atklāti, neatceros vai mēs beigās visus punktus izgājām, bet atminos, ka punkti bija diezgan daudzi un skraidīšana, precīzāk, brišana pa stigām, bija nenormāla, it sevišķi, kad ņēmām šortkatus.”

Mārtiņš (dalībnieks): „Patika interesantie uzdevumi kontrolpunktos. Patika pats sacensību formāts - nakts, mežs, grūtību pārvarēšana utt. Patika uzvarēt.”

Artis (organizators): „Ļoti patika, kā darbojās galvenais trases tiesnesis, interesantie un oriģinālie posmi, kā arī tiesnešu, kuri bija kontrolpunktos, attieksme.”

Andra (dalībniece): „Jāpiedalās, jo superīga iespēja izvazāties pa mežiem, saelpoties svaigu gaisu. Man par dziļo sniegu bija diezgan vienalga, pat stilīgi gulšņāt pa grāvjiem. Jāpiedalās, jo tā ir iespēja naktī, kamēr citi guļ, blandīties apkārt un izbaudīt dabu, pārbaudīt arī sevi. Es biju gatava pat vairāk iet. Tieši iešana un meklēšana patika vislabāk.”

Ieva (dalībniece): „Ja godīgi, es S&J atceros tikai ar tām labākajām atmiņām. Bija forši.”

Mārtiņš (dalībnieks): „Labi ir, ka katrā kontrolpunktā ir divi uzdevumi -  tas veiksmīgi risina rindu problēmu. Tā uzreiz ir 2x īsāka.”

Ieva (dalībniece): „Man patika uzdevumi, vietas izvēle, lielo un mazo punktu izvietojums, jo bija daudzi ceļu varianti, kas nozīmēja, ka bija nedaudz jāorientējas, skatoties, kurās stigās pagriezties, nevis vienkārši ej, kamēr vairs nevari. Forši, ka jāiet arī pa mežu un ka punkti atrodas mežā, jo tad neesi tik pamanāms citām komandām, kā uz lielceļa. Mazajos punktos bija forši jautājumi/uzdevumi/mīklas, un arī attālumi bija ļoti optimāli.”

Andreass (tiesnesis): „Jāpiedalās, jo es tur būšu. Tā privilēģija tikties ar mani dzīvajā ne katram ir pieejama.”

Līga (organizators): „Uzdevumi fizmatiski un oriģināli, bet pa spēkam visiem. Patika dažādās komandas – gan studenti, gan nestudenti, gan fizmati, gan ģeogrāfi un citu augstskolu pārstāvji. Ļoti optimāls veicamo kilometru daudzums, kas nozīmē, ka nākamajā dienā visbiežāk dzirdamais vārds nav „au”. :) Arī esot tur, trasē, bija patīkami, ka galvenie organizatori uzmanīja, lai arī mums, tiesnešiem, viss labi.”

Gints (dalībnieks): „Ideja par to, ka laiks, ko iegūst mazajos kontrolpunktos, lai varētu turpināt apmeklēt lielos, bija baigi forša, man ļoti patika.”

Rihards (dalībnieks): “"S&J 2013" patika. Patika, kā bija nostrādāti mazie kontrolpunkti - domāšana par to, kurus jāņem, lai paspētu laikā un kurus vajag izlaist, padarīja lietas interesantākas. Bija arī atmiņā paliekoši posmi, piemēram, gāzmaskas ar paralēlajām virvēm. Piedalīties noteikti ir vērts oriģinālo posmu un sacensību formāta dēļ.”

Nu tā! Ir daudz citu pozitīvu viedokļu, kurus saņēmām pēc sacensībām, kā arī ieteikumi, ko ņemam šobrīd radīšanas procesā vērā, lai arī šogad „Spēks un jauda” Tev kļūst par lielisku aprīļa piedzīvojumu!

Ceru, ka apetīte Tev radusies, gaidi nākošo informāciju!
Lai grēks un bauda spēks un jauda ir ar jums!
 

Autors: Līga Veinberga  Apskatīt komentārus »

Balsis: 8, vidējais vērtējums: 5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Augusts, 2020 »

POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
7 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva