fizmati.lv forums

Pilnā versija: savienot datoru ar datoru un netu
Jūs pašlaik aplūkojat satura saīsināto versiju. Skatīt pilno versiju ar atbilstošu noformējumu.
esmu humanitaro zinatnu students, tapec mans jautajums varbut liksies parak vienkars, bet ceru ka kads palidzes.
man ir majas internets, ka jau Riga, ar noteiktu ip adresi, un bez atlaujas pievienot 2datorus uzreiz, teiksim caur svichu.
tagad grasos pirkt portativo. un mans jautajums butu, ka visletak (orientejoshi letak neka perkot wi-fi ruteri) un drosak butu savienot tikla abus datorus, ta lai ari internets butu ja ne abiem tad vismaz portativajam (saprotu ka vnk pievienoju kabeli portativajam, bet ka tad panakt lai es speju pieklut failiem parastaja pc?) un abi datori butu savstarpeji savienoti.
Visleetaakais risinaajums ir izmantot tavu lielo PC par ruuteri ar NAT atbalstu. Windows cilveekiem ir primitiiva iespeeja shaareet interneta piesleegumu.

Vispaar iesakot recepti neliela tiikla izveidei jaazin, vai maaki uzlikt statiskaas IP adreses.

Taatad ja tavs kompis kalpos kaa ruuteris, tad ISP neredzees tavu portatiivo. Kompim noteikti jaabuut divaam tiikla karteem, ja nav, jaaieliek. Viena tiikla karte jaasavieno ar ISP vadu, bet otra ar portatiivo, turklaat tam vadam jaabuut crossover, to veikalaa var noprasiit un nopirkt.

Par konfiguraaciju: jaaliek statiskaas IP adreses. Doshu piemeeru:
-tavaa portatiivajaa IP adrese: 10.0.0.1 Subnet Mask: 255.0.0.0 Default Gateway: 10.0.0.2 ;
-tavaa big pc tai tiikla kartei, kura savienota ar portatiivo: IP adrese: 10.0.0.2 Subnet Mask: 255.0.0.0 Default Gateway: 10.0.0.1 ;
-tava ISP tiikla karte laikam buus ar DHCP vai ISP uzdoto konfiguraaciju;
-windows cilveekiem atliek noshaareet ISP piesleegumu un ruutings notiks, ja vien taads muuris kaa ZoneAlarm neapgrieziis, bet ar windows firewall straadaas Smile

Ja veel nezini:
-ISP ir tiikla pakalpojumu sniedzeejs;
-Statiskaas IP adreses nokonfigureet iemaaciis gudraaki ljautinji iespeejams sheit pat forumaa Wink
-ja lieto linux, paliidzeet nevareeshu

p.s. par nestraadaashanu un galvassaapeem neatbildu, vispaar iesaku nopirkt to pashu LinkSys wireless routeri, ieguldiijums naakotnei
Citāts:-tavaa big pc tai tiikla kartei, kura savienota ar portatiivo: IP adrese: 10.0.0.2 Subnet Mask: 255.0.0.0 Default Gateway: 10.0.0.1 ;
Vai tiešām te vajag šo gateway?
izmeegjini bez, varbuut straadaas Smile
Tak savienoshanai ir vairaaki varianti....
1. Caur 2 tiikla karteem... vnk ieliec veelvienu tiikla karti un sasleedz ar otru kompi... miinuss ir taads... kameer viens PC ir izsleegts un vinjam nav pieejas netam tad arii otram nav... bet shis ir leetaakais variants
2. caur router - TANS jau aprakstiija...
3. caur Switch - ir piesleegumi (teiksim Baltkom) kuriem naak gan modems gan switch. Tad vnk iespraud vadu switchaa un savieno ar otru pc... Aatrums netiek izdaliits caur abiem pc. Ir pieejams maximums abiem vienlaiciigi. Pats lietoju un iesaku citiem. (Protams ir vajadziigs Switch un vinjsh ir jaauzstaada... uzstaadiishana kaa kuram modelim).
Atsauces saites