fizmati.lv forums

Pilnā versija: Bērnu logaritmiskais lineāls
Jūs pašlaik aplūkojat satura saīsināto versiju. Skatīt pilno versiju ar atbilstošu noformējumu.
Šesgadnieki saprot vienu ciparu aiz komata lieliski, bet divus grūti, tapēc ieskenēju lineāla reizināšanas/dalīšanas skalu un izdzēsu "liekās" iedaļas. Palielināju no 25 līdz 40cm skalu, kas ir no 1 līdz 100. Izdrukājot pat uz cieta papīra rodas ~1mm kļūda, turklāt pati kļūda mētājas (nav lineāra). Zinu, ka printeris staipa papīru, jo uz plāna kļūda ir ~1.5mm, bet neesmu drošs, ka arī skenējot uz manā gadījumā 600DPI neradās kļūda. Varbūt kāds vēlas sarēkināt svītru attālumus, lai varētu sazīmēt ar pildspalvu uz koka, jo mēginājumi drukāt pagaidām ir izgāzušies.

Otrā pusē būs saskaitīšanas/atņemšanas lineāls ar lineāru gradāciju un tam nav problēmu ar metāla lineālu sazīmēt uz 40cm no 0 līdz 100, lai lineāls saskaitītu un atņemtu.

PS. Iemetīsu arī reāla prototipa bildes, pagaidām lai jautājums sāk risināties.

Katrā ziņā ieskenēt un izdrukāt izgāžas. Man 10*10 sanāk 99 - milimetra kļūda, un arvien vairāk es domāju zīmēt ar pildspalvu. Protams, kāds var pieteikties, kam tiešām skala izdrukājas pareizi! Smile Uz plēves varbūt, bet tik un tā esmu aizdomīgs arī par skenēšanu.

Skala jāizdrukā, jāpārgriež uz pusēm un tad jāreizina. Ja vienas puses 1 pieliek pie otras puses 2, tad vienas puses 3 sakrīt ar otras puses 6, kas ir rezultāts, tomēr orģinālā lineāla kopēšana ir drausmīga.
Zīmēts ir no izdrukas un kļūda ir jau izdrukātajam papīram - tā neradās pārzīmējot ar pildspalvu. Garums tieši 40cm, bildē nav precīzi redzams un aktuālas ir visas uz koka uzzīmētās līnijas. Redzams, ka šaja izpildījumā reizināšana ar 2 ir neprecīza, bet ar 6 pieņemama.
Pagalam dums jautājiens: a kāpeiiic nevar ieskenēt īsta log.lineāla štoku un vadotni ar vienu skenējienu, tad izdrukas mērogs kļūst pilnīgi nesvarīgs.
(21.06.2016 16:05 )Obsis rakstīja: [ -> ]kāpeiiic nevar ieskenēt īsta log.lineāla štoku un vadotni ar vienu skenējienu, tad izdrukas mērogs kļūst pilnīgi nesvarīgs.

Drukājot uz papīra rodas nobīdes, jo A4 lapai papīrs staipās atkarībā no biezuma par 0.5 līdz 1.5mm. Tie 300DPI nav jāuztver tieši...

Man orģināls ir 25cm un drukāju uz 40cm. Radās iespaids, ka skenējot vismaz drausmīgas kļūdas nerodas un, baigi palielinot, merīju skenējumu uz moņa ar profesionālu metāla lineālu. Patreiz atradās papīrs ar varbūt pietiekami mazu kļūdu, tikai vel neesmu uzlīmējis uz koka.

Man ieteica variantu gravēt metāla veidni un tad uzkarsētu iecept kokā. Pagaidām par to aktīvi nedomāju, bet doma par >=10 lineāliem vismaz sākumā, tāpēc zīmēšana ar pildspalvu nešķiet praktiska. Veidnes gadījumā protams ir jāuzcep tabula ar skaitlīšiem, bet pagaidām pamēģināšu iztikt ar lineāla palielinātām izdrukām.
Atsauces saites