fizmati.lv forums

Pilnā versija: kosmonauta ceļošanas ātrums
Jūs pašlaik aplūkojat satura saīsināto versiju. Skatīt pilno versiju ar atbilstošu noformējumu.
Kosmiskie kuģi ap zemi drāžoties mežonīgā ātrumā. Paretam kāds kosmonauts it kā iziet atklātā kosmosā. Kur tajā brīdī viņš ir ieguvis ceļošanai nepieciešamo milzīgo ātrumu (lai tiktu līdzi savam kuģim, kas tik drāžas uz priekšu)?
viņš to ieguvis turpat un tadpat, kad viss kosmosa kuģis. visdrīzāk no dzinējiem.
Latvija ap Zemes asi griežas ar ātrumu 250m/s, tāpēc, ja tu strauji palēksies un sekundi noturēties gaisā nav grūti, tu piezemēsies 250 metrus no savas palēkšanās vietas. Zeme griežas uz austrumiem, tāpēc pēc 660 palēcieniem tu jau atradīsies Jūrkalnē un tas tev prasīs 11 minūtes laika.
(01.10.2019 15:41 )ki rakstīja: [ -> ]viņš to ieguvis turpat un tadpat, kad viss kosmosa kuģis. visdrīzāk no dzinējiem.
Bet kosmonauts, izgājis ārpus kuģa, kustas dažādos virzienos, arī pat pretēji tam, ko ieguvis kopā ar kuģi!
(09.10.2019 13:52 )vasilis rakstīja: [ -> ]Bet kosmonauts, izgājis ārpus kuģa, kustas dažādos virzienos, arī pat pretēji tam, ko ieguvis kopā ar kuģi!

Pa vilcienu tu arī vari kustēties dažādos virzienos, bet ar daudz lielāku ātrumu tevi iestūma vilciena dzinēji. Staigājot pa vilcienu tu izmanto savu muskuļu spēku un ir pilnīgi vienalga, vai vilciens brauc [vienmērīgi], vai stāv uz vietas, jo ātrumu nav iespējams just. Cilvēks jūt tikai paātrinājumu. Tas viss attiecas arī uz kosmosa kuģi.

PS. Ja tas tā nebūtu, kā jau rakstīju, tu varētu aizlēkāt līdz Jūrkalnei. Vēl mēs varētu brīvi iekāpt vai izkāpt no ātri braucošām mašīnām.
Atsauces saites