fizmati.lv forums

Pilnā versija: Pēc vidusskolas
Jūs pašlaik aplūkojat satura saīsināto versiju. Skatīt pilno versiju ar atbilstošu noformējumu.
Cik ilgi ir jāmācas pēc vidusskolas, lai kļūtu par programmētāju? Es domāju mācīties LU.
2 gadi un vari iegūt pirmā līmeņa profesionālo izglītību programmētājs
pēc tam vari turpināt vēl 2 gadus lai iegūtu bakalauru
Un kāds būs mans kvalifikācijas līmenis?
kādi būtu tie līmeņi ?
labs/vidējs/slikts ?
vai arī kā PSRS laikos 1., 2. ... 6. kategorija ?
Kas attiecas tieši uz programmēšanu - tavs kvalifikācijas līmenis būs atbilstošs tam, cik dziļi raksi Wink
ko nu muldat.
peec 2 gadiem buus 4. prof. kvalifikaacijas liiimenis.
pilna indija ar tādiem līmenī kvalificētiem lameriem. kā sāc ar tiem žmurikiem kontaktēties, tā domā vai tas ir prasts tups users vai tomēr tipa IT speciālists.
klaaws15 rakstīja:Un kāds būs mans kvalifikācijas līmenis?

Pēc 2 gadiem - 1. līmeņa profesionālā
Pēc 4 gadiem - 1. līmeņa augstākā..

Kādu līmeni Tu vēlies sasniegt?
lai kļūtu par programmētāju vispār nekas nav jādara
uzraxti cout << "Hello world" un tu esi programmetajs...

bet lai kļūtu par labu programmētāju visu laiku jāmācas
(vismaz tā esu dzirdējis Very Happy)
Vienkārši iestājies tajos fizmatos un pēc gada pusotra (ja tik ilgi izvilksi) tu sapratīsi vai tev šī specialitāte iedveš naudas smaku degunā vai nē, tas jau ir pats svarīgākais!! Toreiz, kad vēl mācījos tehnikumā ķīmiķos trešajā kursā man bāza degunā visādus darba piedāvājumus un pat darba līgumus uz 10 gadiem, solot kā maksās kā nekur - 500 latus mēnesī, nenoticēju un sameklēju savu darbavietu (toreiz vēl prakses vietu) kādā vecā telefona grāmatā, parkstīju darba līgumu uz normāliem nosacījumiem un centīgi pastrādāju, protams, man kā praktikantam sākumā ne vella nemaksāja, bet pēc diploma iegūšanas un darba spējas pierādījumiem mana alga uzleca divtik(~650 lvl/mēnesī), piedevām pavērās plašas iespējas un sakari darba tirgū, ko noteikti pēc kādiem gadiem diviem trim likšu lietā jau ar citu, daudz smukāku papīrīti!! Tā normāli ķīmiķis var nopelnīt pat 6000 lvl/mēnesī, ja vien prot atrast savu vietu zem saules, tā ka jebkura specialitāte iz dzīves paver savas zelta zobus, lai kāds tos varētu kārtīgi izdauzīt!!!!
Precizēsim.
Pēc divu gadu sekmīgām datorikas studijām tiek izsniegts Universitātes diploms par pirmā līmeņa profesionālo AUGSTĀKO izglītību, piešķirot vienu no divām ceturtā līmeņa (augstākais ir piektais) profesionālām kvalifikācijām - programmētājs vai datortīklu administrators. Kvalifikācija jāizvēlas PĒC pirmā gada studijām.
Pēc tam var studēt vēl divus gadus un saņemt Universitātes diplomu un datorzinātņu bakalaura grādu kādā no pieciem virzieniem: datorzinātne (computer science, vairāk teorētisks, matematizēts), programminženierija (software engineering, vairāk uz programmproduktu izstrādi orientēts), informācijas sistēmas (information systems, vairāk uz uzņēmumu informācijas sistēmām un datubāzēm orientēts), informācijas tehnoloģijas (information technology, vairāk uz datortīkliem orientēts) vai datoru inženierija (computer engineering, vairāk uz sensoru tīkliem, robotiku, iegultām programmatūrām orientēts).

Visi pirmā diploma saņēmēji tiek uzņemti bakalaura studiju programmas trešajā gadā bez konkursa valsts budžeta finansētās studiju vietā.

N.B. Ieskatieties http://www.lu.lv/dn/ .

prof. Juris Borzovs
Datorikas nodaļas vadītājs
tbzg rakstīja:pilna indija ar tādiem līmenī kvalificētiem lameriem. kā sāc ar tiem žmurikiem kontaktēties, tā domā vai tas ir prasts tups users vai tomēr tipa IT speciālists.

Nu kur tu esi rāvis, ka programmētājs ir IT speciālists? Normāli programmētājam būtu jājēdz programmēšanas teorija un kāda programmēšanas valoda daudz maz sakarīgā līmenī (iekš LU - c++). Lai strādātu par programmētāju vēlams dziļāk apgūt kādu vai kādas programmēšanas valodas. Teorētiski programmētājam pat nav jāmāk kompi ieslēgt, kur nu vēl runāt par IT speciālistu!
borzovs rakstīja:Kvalifikācija jāizvēlas PĒC pirmā gada studijām.

Precizeesim.
Lai kljuutu par Datortiiklu administratoru, 2.semestrii (1.studiju gadaa) obligaati jaaizveelaas Opereetaajsisteemas 2.

Taapeec veelams savu specializaaciju zinaat jau peec pirmaa semestra, lai nesanaak izteereet jau taa nedaudzos izveeles daljas punktus izteereet par neinteresantu kursu. Smile
Neteikšu, ka obligāti jau pēc 1. semestra jāizvēlas.
Tev ir izvēle - dot sev iespēju vēl padomāt vai vnk noslēgt iespēju kļūt par DTA.
Atsauces saites