fizmati.lv forums

Pilnā versija: Par Fortran
Jūs pašlaik aplūkojat satura saīsināto versiju. Skatīt pilno versiju ar atbilstošu noformējumu.
Man sencis reiz mācījā fizmatos un šo to pastāstīja par Fortranu (Formula Translator), ķip tolaik skaitījās baigi labs, uzsitu fortrana mājaslapu un redzu, ka šādai programmai ir arī jaunā versija!!!

Kādas ir atsauksmes par Fortranu, ja to vispār mūsdienās vēl lieto tik plaša auditorija kā tolaik!!!
Ir gadījies pasen lietot Fortran - kad reiz kādas vecas programmas bija jāpaceļ augšā, lai varētu kaut ko saskaitļot - toreiz lietoju Compaq Fortranu, kas to deva kopā MS VS 6 kā redaktoru. Vēl šajos laikos ir gadījies redzēt, ka uz jautājumu 'un kādā valodā šīs simulācijas ir rakstītas' pretim ir neizpratnes pilna seja... Fortrānā, protams!!

Žurnāli, kas veltīti skaitļošanas programmām- Computer Physics Communications vai TOMS (ACM Transactions of Mathematical Software) joprojām pieņem programmas Fortranā. Tātad laikam piekrišana ir, seviški jau tādēļ, ka ārzemēs zinātnieki pārsvara lieto Linux.

Lai nu kā - bet Fortana kodu var salikt dll un tad jau nav problēmas nodrošināt arī sadarību ar citas valodas kodu, ērtu lietotāja saskarni utt.
Fortran's ir visnotaļ antikvāra vērtība - radās 20.gs. 50. gados. Kopš tiem laikiem daudz ūdeņi aiztecējuši. Programmēšanas valodu evolūcija nav stāvējusi uz vietas. Protams ir daudz veco sistēmu, kuras rakstītas Fortran'ā un Cobol'ā un kuras darbojas vēl aizvien (tātad kādam tās ir arī jāsupportē). Taču jaunu sistēmu izstrādē gan Fortran, gan Cobol lieto maz.
Atsauces saites