fizmati.lv forums

Pilnā versija: VM pāriet uz atvērtā koda programmatūru
Jūs pašlaik aplūkojat satura saīsināto versiju. Skatīt pilno versiju ar atbilstošu noformējumu.
VM pakāpeniski pāries uz atvērtā koda programmatūru
http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/article.php?id=566723
Pozitīvas tendences vērojamas Latvijā, cerams, ka pārējās ministrijas arī sāks domāt ar galvu un netērēs lieki nodokļu maksātāju naudu.
Pats raksts gan ir diezgan smieklīgs un var redzēt, ka sabiedrisko attiecību nodaļa īsti nezin par ko raksta Very Happy
Citāts:Iepriekšējās "OpenOffice.org" versijas ministrijā netika ieviestas, jo, pēc VM pārstāvja teiktā, tās neatbilda 2007.gada failu formātam.

Tāpat Šneiders norādīja, ka ministrijā visi darbinieki jau lieto vairākas atvērtā koda vai bezmaksas programmatūras. Failu arhīvu apstrādei tiek izmantota "7-zip.org" programma, interneta pārlūkam - "mozilla.com", bet "pdf" failu izveidei - "sourceforge.net", kā arī vairāki citi bezmaksas risinājumi "ftp" un "http" servisa nodrošināšanai.
(20.10.2008 18:05 )Ģirts Upītis rakstīja: [ -> ]bet "pdf" failu izveidei - "sourceforge.net", kā arī vairāki citi bezmaksas risinājumi "ftp" un "http" servisa nodrošināšanai.
labi, ka cilvēks zin par, ko runā Laughing
Raksts tiešām īpaši smieklīgs, bet nu vismaz labi, ka par to sāk runāt.
Tomēr open source lietošanā iespējams, ka pat īslaicīgā periodā sanāks dārgāk par maksas risinājumiem (darbinieku apmācīšana, standartu maiņa, risinājumu maiņa), taču nauda paliks vietējiem speciālistiem nevis aizies importā par softwāri.
apmaaciishanai nevajadzeetu buut daargai, bet suporta izmaksaam apmeeram taadaam pashaam.

turklaat standarti nav jaamaina, bet beidzot jaapienjem. :)
Atsauces saites