fizmati.lv forums

Pilnā versija: Īsākā nakts
Jūs pašlaik aplūkojat satura saīsināto versiju. Skatīt pilno versiju ar atbilstošu noformējumu.
Astronomiem foruma nav, vai...

Kad ir šogad īsākā nakts? Ar precizitāti līdz sekundēm, protams, ar atsaucēm, protams, nevis VTT.
katru gadu tachu tas notik uz jaanjiem
(19.06.2009 21:51 )Dr. evel rakstīja: [ -> ]katru gadu tachu tas notik uz jaanjiem
Tev jau ir grūti? Smile
"Ja Vasaras Saulgriežu brīdis kādu gadu iekrīt pirms Saulgriežu dienas pusdienas, tad gada īsākā nakts ir pirms Saulgriežu dienas. Ja Saulgriežu brīdis iekrīt pēc Saulgriežu dienas pusdienas, tad Jāņu Nakts ir pēc gada garākās dienas."

No http://www.astrologi.lv/astro/index.php?...c=kat1&r=1
(19.06.2009 22:09 )Ingrīda rakstīja: [ -> ]"Ja Vasaras Saulgriežu brīdis kādu gadu iekrīt pirms Saulgriežu dienas pusdienas, tad gada īsākā nakts ir pirms Saulgriežu dienas. Ja Saulgriežu brīdis iekrīt pēc Saulgriežu dienas pusdienas, tad Jāņu Nakts ir pēc gada garākās dienas."
Mhm, man arī liktos, ka jābūt naktij no 20. uz 21. (un Austrālijas latviešiem nākamajai Very Happy), pēc tā vasaras sākuma, kas man kalendārā rakstīts 21. plkst. 8:41. Bet ja būtu tuvāk dienvidum, tad nedrīkstētu tā strauji spriest, jo visādi tur vasaras laiki turp atpakaļ, ne? Un pavisam samulsina par pagājšgadu http://easyget.lv/sadzive/read/7763/ - pārrakstījušies, vai arī patiesībā ir vēl sarežģītāk?
(19.06.2009 22:18 )ulzha rakstīja: [ -> ]Un pavisam samulsina par pagājšgadu http://easyget.lv/sadzive/read/7763/ - pārrakstījušies, vai arī patiesībā ir vēl sarežģītāk?

Pieļauju, ka tā tiešām ir bijis - līdzīgu rakstu uzgāju arī šeit - http://www.delfi.lv/news/national/politi...d=21236014 , turklāt informācijas avots ir Leta. Domāju, ka kāds būtu pamanījis tādu kļūdu tik lielos medijos.
Man šķiet ka vienkāršāk būtu paskatīties Astronomy Almanach vai arī sarēķināt pašiem. Manā Moodle saitiņā folderī Astronomija 12.klasēm ir visas vajadzīgās formulas un arī paraugi kā rēķināt
P.S. http://www.almanac.com/astronomy/
Atsauces saites