fizmati.lv forums

Pilnā versija: windows uz mac
Jūs pašlaik aplūkojat satura saīsināto versiju. Skatīt pilno versiju ar atbilstošu noformējumu.
Labdien!
Man te jautājumu uzdeva (nav saistīts ar studijām) no datorarhitektūras viedokļa -
kādēļ uz Mac-iem nevra tā vienkārši uzlikt Windowsu?


R.
Teorētiski var. Ja ir Intel-bāzēts mac, un Windows versija kas atbalsta EFI boot (Vista, 7, XP64, laikam arī vecākas serveru versijas). Piedevām vēl jāpārliecinās, ka konkrētā dzelža EFI versija ir savietojama ar to, ko sagaida konkrētā Windows versija.

Ziepes sākas tad, kad mēģina paralēli pielaist OS X, par pamatu izmantojot Windows bootloaderi - nezinu kas tieši, bet nestrādā. Tāpēc arī parasti izvēlas Win uz Mac dzelžiem likt izmantojot Apples Boot Camp bootloaderi.
Nu jā, neko nesapratu...
Windows grib izmantot BIOS.
Mac dzelžiem nav BIOS, bet nedaudz advancētāka sistēma, saucas EFI.
Dažas Windows versijas māk iztikt bez BIOS, un izmantot EFI.
EFI standartam ir vairākas atšķirīgas versijas. Visiem Mac dzelžiem netiek izmantota viena EFI versija, un dažādām Windows versijām ir specifiskas prasības pret EFI versijām, ar kurām tas māk sadzīvot.

Ja tavam Mac'am ir EFI versija X (google mācēs pateikt), un Windows ko tur gribi instalēt māk lietot EFI versiju X (kaut kur Microsoft dokumentu bibliotēkā to varēja atrast), tad nevajadzētu būt problēmām.
Esmu jau ns Mac lietotājs. Vai Mac ir pieejams kkas līdzīgs kā MS powerpoint?


Jā, saucās Keynote - appstore var dabūt par brīvu. Pameklējot internetā, var dabūt arī pašu MS powerpoint priekš mac, ja ļoti vajag.

(14.01.2015 11:07 )dizizis rakstīja: [ -> ]Esmu jau ns Mac lietotājs. Vai Mac ir pieejams kkas līdzīgs kā MS powerpoint?


Gribas pāriet uz Mac, bet bail, ka neatradīšu pretī visas nepieciešamās programas ar ko aizstāt windows aplikācijas.
Tad iesaku tev sākt ar to ka apzinies kādas datorprogrammas tu lieto uz win, pēctam ej cauri sarakstam un iegooglē katrai Mac alternatīvu, ja kādai nevari atrast vai neesi drošs ka tā būs īstā, tad uzjautā kādā forumā, stackoverflow.com vai tml.

Un ļaunākajā gadijumā - uz Mac tāpat kā uz linux iespējams palaist arī win softus, tiesa gan nav 100% garantija ka šadā variantā viss strādās kā vajadzētu, notepad++ līmeņa softi jua strādās, bet kas nopietnāks var arī crashot...
1 nejēga jautā, 3 tādi paši atbild Very Happy
Uz Apple kompjiem VAR uzlikt Windowsus, jau diezgan sen. Tikai Touchpads uz portjikiem strādās tikpat tizli kā uz PC, un Retina displejs rādīs bildi itkā uz CGA vai EGA monitora, jo draivera nau (un nau no kurienes piemeklēt!). Pārbaudīts uz 3 pasvaigiem MacBook.
Bet uz MacPRO vai kāda iMac - nekādu problēmu. Dizainerim pazīstamām nesen pārinstalēju XP uz iMac... emm... neaceros kuras paaudzes tas skaitijās.
Ja pat kāda nav saderīga ar Mac, piemēram, Origin Pro, to var palaist caur Virtual Box, vai Paralell Desktop.
Ja patīk spēles spēlēt var būt mazliet grūtāk, bet arī to varot atrisināt ar Wine un WineBottler.

Nevajag baidīties.


(07.02.2015 14:38 )EdgarsDobelis rakstīja: [ -> ]Gribas pāriet uz Mac, bet bail, ka neatradīšu pretī visas nepieciešamās programas ar ko aizstāt windows aplikācijas.
Pāreja nekad nav viegla, bet parasti jau pāris nedēļu laikā to visi veic bez īpašām problēmām. Aizņemies no kāda ābolīti un paspēlējies, tad jau redzēs vai patīk. Ja draugiem nav, paņem nomā par pāris eiro dienā.
Tomaac, a kādēļ vajag ? Macs jau tāpēc ir labāks, ka uz viņa nav windows, bet tagad, kad bāž visur virsū 10 vindovu, tad vispār šāds variants pilnīgi atkrīt.
Ja patīks spēlītes tad noteikti Win.
Sveiki.
Atsauces saites