fizmati.lv forums

Pilnā versija: Jā- špikeriem, nē - zubrīšanai!
Jūs pašlaik aplūkojat satura saīsināto versiju. Skatīt pilno versiju ar atbilstošu noformējumu.
Eksāmenu kārtošanas drudzī dziedātāja Agnia dalās noslēpumos, kas palīdz veiksmīgi sagatavoties pārbaudes darbiem. "Rakstīt špikerus ir noderīgi," domā dziedātāja Agnia, kas mācās 11. klasē. "Špikeri ir ne vien īss materiāla izklāsts, bet arī iespēja atkārtot iemācīto, atcerēties ko jaunu, kā arī pavadīt laiku ar draugiem, gatavojoties eksāmenam."

"Skolotāji un pasniedzēji gada laikā ir iemācījušies visas viltības, un nav nemaz tik viegli izdomāt ko jaunu, bet var mēģināt. Šogad ļoti moderni ir novelkamie tetovējumi, kā Chanel, bet šo ideju var izmantot arī citādāk. Piemēram, sagatavot zīmējumu, kurā šifrētā veidā iekļauts špikeris - neviens nenojautīs, ka apakšdelmu rotā špikeris, nevis moderns aksesuārs. No simboliem uz paša ķermeņa var pāriet arī pie apģērba aprakstīšanas. Visi jau sen pieraduši pie apdrukātiem džinsiem un krekliņiem, kādēļ lai tā vietā neuzdrukātu glābšanas tekstu. Tam domātās krāsas ir nopērkamas daudzos veikalos," savās domās dalās Agnia.

Ir daudz dažādu veidu, kā sagatavot vecos labos papīra špikerus. Tāpat ļoti noderīgi eksāmeniem gatavoties kopā ar draugiem. "Kad mēs gatavojamies kopā, mēs apspriežam katru jautājumu, dalāmies domās un atceramies materiālu. Un parasto špikeru vietā es dodu priekšroku zīmēt nelielas bildītes vai piktogrammas, kas ļauj atcerēties, ko biju domājusi. Pats galvenais noslēpums -, gatavojot špikerus, jūs labi iemācīsities materiālu un norakstīt nemaz nenāksies. Es noteikti neatbalstu zubrīšanu - uzskatu, ka materiāls ir jāsaprot, nevis jāiekaļ no galvas," stāsta Agnia.

"Citas procesa detaļas: nodarbību laikā ieelpojiet citrona smaržu - kā rāda pētījumi, tā par 20% palielina intelekta spēku. Tāpat pirms svarīgiem notikumiem labi jāizguļas, lai sakārtotu domas. Šo principu es vienmēr izmantoju kā pirms koncertiem, tā eksāmeniem. Un neieslēdzieties dzīvoklī, tā vietā ņemiet pierakstus un grāmatas un, ja laika apstākļi ļauj, dodieties mācīties uz parku. Svaigs gaiss palīdzēs smadzeņu darbībai, bet mājas uzmanības novērsēju - interneta, televizora un citu - neesamība ļaus sakoncentrēt domas. Esmu pārliecinājusies, ka šīs metodes darbojas. Pati tās izmantoju, un mana vidēja atzīme ir 8," uzsver Agnia.

Sešpadsmitgadīgā Agnia virza muzikālo karjeru Somijā, kur pašlaik notiek kastings dziedātājas pavadošās grupas izveidei. Agnia sadarbojas ar vienu no atzītākajiem Latvijas producentiem Gintu Stankeviču, somu producentu kompāniju Amber Production un komponistu Samuli Laiho. Viņa ir vienīgā Latvijas dziedātāja, kuras albumu izdevusi un izplata viena no pasaules lielākajām ierakstu kompānijām SONY BMG.
diezgan bezjēdzīgs raksts..svarīgs nav špikeris, bet gan tehnika, kā tu viņu pielieto...ja nu vienīgi izdomāt jaunus špikerus ir kāds vaļasprieks...
Bļ**, ir pietiekaimi daudz citu vietu, kur postot šo bulšitu.
Kaut kaadas kljuudas te ir... Pareizaak buutu: jaa shpikeriem, nee shpikoshanai!
Un ko tu gribēji ar to pateikt?
Neredzamās tintes flomasters un maza UV lampiņa pildspalvas galā. Aprakstīt vari praktiski jebko un apgaismo neuzkrītoši, lai skolotājs neredz violetīgo gaismiņu.

Ja zini, ka skolotājs neredz kādu no krāsām (vislielākā varbūtība ir ka vīrietis slikti redzēs zaļo gaismu) var daltonisma testu stilā uztaisīt programmeli, kas tekstu un fonu pārvērš dažādu nokrāsu sarkanos un zaļos pikseļos. Pareizi izvēlētu krāsu teksts nebūs salasāms visiem kas neredz vispār vai redz vājināti sarkanu vai zaļu krāsu un tie ir ka tik ne visi 99% no iespējamiem krāsu redzes trūkumu veidiem. Tiesa šāds špikeris darbosies ~8% vīriešiem un ~0,4% sievietēm un šāda špikera autors ir pelnījis kādu labu atzīmi bioloģijā, fizikā un programmēšanā. Smile
Atsauces saites