fizmati.lv forums

Pilnā versija: after Fizmati - par ko var strādāt?
Jūs pašlaik aplūkojat satura saīsināto versiju. Skatīt pilno versiju ar atbilstošu noformējumu.
Lapas: 1 2
Čāāāāu visiem!

Kāds cilvēks man jautāja, ko fizmats var darīt, kad pabeidzis augstāko. Tā kā fizmatus satieku labi ja pāris reizes gadā, tad neko īsti nezinu par ko viņi strādā.
Mēģināju arī skatīties vecākas tēmas, bet apnika.
Tad ko Jūs īsti darāt pēc studijām?
Un ko fizmats varēs darīt pēc 10 gadiem?

Jau iepriekš paldies.
Es pats gan neesu fizmats, bet tipiska atbilde uz šo jautājumu: fizmats var darīt jebko. Vēl arī var nodarboties ar zinātni.
Ja ar zinātni, tad tas nozīmē strādāt institūtā?
Cik esmu dzirdējusi, tad Latvijas institūtos algas ir ļoti mazas un projektiem naudu tikpat kā valsts vispār nedod. Tādēļ tur strādājot tikai totāli entuziasti.
Bet kā ir ar tikšanu kaut kut ārzemju institūtos? Jums tur ir kaut kāda sadarbība?
iestaajies, pabeidz, tad redzeesi
Tā ir tāda attieksme pret potenciālajiem studentiem?
Protams, paldies par izsmeļošo informāciju, padodu tālāk. Smile
Fizmats strādāt var par-da-jebko Smile
Tajā ietilpst valsts vadīšana. Kā zināms daudzi ministru prezidenti ir fizmati.
Jā un redzam, kur valsts nonākusi Very Happy
Cik zinu, nav jau tā, ka institūtos viss notiek tikai ar valsts naudu - ir iespēja piesaistīt arī Eiropas līdzekļus, bet par fiziķiem un institūtiem noteikti labāk zinās paši fiziķi.
Kas attiecas uz optometristiem, domāju, ka tur pamatideju izsaka jau pats nosaukums un neko daudz vairāk paskaidrot nevajag.
Bet par matemātiķiem - viss gan atkarīgs arī no programmas, bet kopumā var darboties bankās, apdrošināšanas kompānijās, statistikas pārvaldē, skolās u.c.

Dažām programmām pāris piemēri, par ko var kļūt, ir minēti arī lu.lv pie programmu aprakstiem (http://www.lu.lv/gribustudet/pamatstudij...1-rudens/)

Lai gan piekrītu, ka pamats loģiskajai domāšanai tiek ielikts fizmatos tāds, ka var tiešām kļūt gandrīz par jebko Smile
http://www.lu.lv/fileadmin/user_upload/l...N_2010.pdf
Palasi pēdējās lappuses, par absolventu pašreizējiem darba pienākumiem! ...Izskatās daudzsološi! Very Happy
Manuprāt, tas ir atkarīgs no paša cilvēka nevis fakultātes. Kā jau ļaudis raksta, tad iespējas ir "dajebkādas", bet galvenais ir censties un kaut ko darīt lietas labā.

Ja Tu šo jautājumu uzdotu Ekonomikas un vadības fakultātes studentiem, tad noteikti iegūtu daudzsološu profesiju listi, bet diemžēl tas Tev negarantē neko. Re ku raksts, par to, ka lielākie bezdarbnieki ir meklējami tieši starp vadībniekiem http://www.financenet.lv/viedokli/144250...zdarbnieki
Mani vecāki abi kļuva par datorikjiem - viens par sisadminu (no fiziķa), otrs par programmētāju un vēlāk projvadu (no matemātiķa). Arī mana šī brīža pieredze ļauj domāt ka matemātikas vai fizikas bakalaurs uzņēmīgam cilvēkam ir ne sliktāks (varbūt pat labāks?) pamats kā datorzinaatnju bakalaurs ceļā uz datoriskām profesijām.

Šmikuci: kādreiz bija tāds teiciens - "no slikta fizmata sanāk labs ekonomists". Kombinācija matemātikas bakalaurs + kāds ekonomikas maģistrs gan jau arī nav slikta.


Edit 101.reizi: pēc desmit gadiem es domāju, ka pētniecībai būs vairāk naudas.
Re ku raksts, par to, ka lielākie bezdarbnieki ir meklējami tieši starp vadībniekiem http://www.financenet.lv/viedokli/144250...zdarbnieki
[/quote]
...
Neskatoties uz pārāk veco 2005. gada info, joprojām drizdamas runas, pastāv tendence, ka padaudz ekonomistu absolventi netiek pie darba!
Šī praktiski ir pašas LU kļūda, ka neievieš studiju vietu skaita limitu šādās līdzīgās studiju programmās, bet tiecas, kā pēc iespējas vairāk no studenta lielās masas izplēst naudu! Sad
Domājams, ka galvenais jau ir lai maksā, tad jau uz iestāšanos laipni gaidīti visi.
Quality vs. Quantity.

Dažiem tas vnk nepielec.
Lapas: 1 2
Atsauces saites