fizmati.lv forums

Pilnā versija: Microsoft excel formula
Jūs pašlaik aplūkojat satura saīsināto versiju. Skatīt pilno versiju ar atbilstošu noformējumu.
Sveiki.
baigi gruuiti noformuleet man vajadziigo, bet es meeginaashu...
taatad...

Man dazhaados Sheetos ir ievadiiti daudz nummuri kolonaas(piem. no 8.575...9.453...utt liidz 390.474). Katraa Sheetaa daudzi numuri sakriit.
Gribu, lai vienaa no Sheetiem AUTOMAATISKI kaut kaa tiek izdaliiti vai atziimeeti tie skaitlji, kuri preciizi sakriit un viss. Esmu meeginaajis ar formulaam( exact, lookup), bet kaut kaa nav tas, ko iisti vajag. Ciparu ir 'loti daudz, neveelos tos vadiit katraa formulaa, tad vnk zuud jeega automatiskai ieziimeeshanai. Principaa formulai jaabuut taadai, kad ievadi jaunu skaitli, vnk nokopee formulu un viss.

paldies! gaidu ierosinaajumus.
Conditional formating?
Jā, var ar conditional formatting.
Paņem A1 šūnai Format->Conditional formatting un izvēlies "Formula is" un otrā logā ieraksti =COUNTIF($A$1:$K$32;A1)>1. Vēl arī izvēlies formatējumu, kādu gribi. Tad pārvelkot nokopē to šūnu uz visu tabulu (izvēloties fill formatting only).
Protams $A$1:$K$32 jāizmaina uz to, kur atrodas tava tabula.
Tām šūnām, kurām būs vienāda vērtība ar kādu citu šūnu no šīs tabulas, būs izvēlētais formatējums. Ja vajadzēja kaut ko citu, tad precizē.
nu tur pie tā $A$1:$K$32 vēl piemet Sheet1 utt. tā apkopojot datus no visiem šītiem Very Happy

tas rakstās šādi
Sheet1!$A$1:$K$32

un pieņemu, ka ar Wizardu tu varēsi vnk iezīmēt visu un viss būs bumbās.
kaut kaa neiet, erorru met aaraa, kaut kas nav ar formulu

(18.10.2010 20:39 )Kaspars Balodis rakstīja: [ -> ]Jā, var ar conditional formatting.
Paņem A1 šūnai Format->Conditional formatting un izvēlies "Formula is" un otrā logā ieraksti =COUNTIF($A$1:$K$32;A1)>1. Vēl arī izvēlies formatējumu, kādu gribi. Tad pārvelkot nokopē to šūnu uz visu tabulu (izvēloties fill formatting only).
Protams $A$1:$K$32 jāizmaina uz to, kur atrodas tava tabula.
Tām šūnām, kurām būs vienāda vērtība ar kādu citu šūnu no šīs tabulas, būs izvēlētais formatējums. Ja vajadzēja kaut ko citu, tad precizē.
Konkrētāk?
Daru visu pa soljiem:
1. Uzklikshkjinu uz shuunu, mana gadiijumaa taa ir sheet1!A3, cipars tajaa ir 3.75.
2. Conditional formatting un izvēlos "Formula is" un otrā logā ierakstu =COUNTIF(Sheet1!$A$2:$A$33;A1)>1
3. Spiezhu OK un izmet logu, ka formulaa ir kaut kads errors.

Principaa rezultaatam jaabuut, lai otraja sheetaa kaut kaa ieziimeetos cipars 3.75, jo zinu, ka tur vinsh ir, un veel ir daudz citu ciparu, kuri atk'artojas otrajaa sheetaa.

P.s. Kur var atrast (fill formating only) ?
(20.10.2010 12:49 )autobuss rakstīja: [ -> ]Daru visu pa soljiem:
1. Uzklikshkjinu uz shuunu, mana gadiijumaa taa ir sheet1!A3, cipars tajaa ir 3.75.
2. Conditional formatting un izvēlos "Formula is" un otrā logā ierakstu =COUNTIF(Sheet1!$A$2:$A$33;A1)>1
3. Spiezhu OK un izmet logu, ka formulaa ir kaut kads errors.

Nevis, ka ir kaut kāds errors, bet gan, ka tur nevar atsaukties uz citiem sheetiem. Ja tu "=COUNTIF(Sheet1!$A$2:$A$33;A1)>1" vietā raksti "=COUNTIF($A$2:$A$33;A1)>1", tad šādas problēmas nav.

(20.10.2010 12:49 )autobuss rakstīja: [ -> ]Principaa rezultaatam jaabuut, lai otraja sheetaa kaut kaa ieziimeetos cipars 3.75, jo zinu, ka tur vinsh ir, un veel ir daudz citu ciparu, kuri atk'artojas otrajaa sheetaa.

Nu tad tev tas arī jādara otrajā sheetā, nevis pirmajā.

Bet tomēr precizē, ko tieši tev vajag! Tev ir daudz sheeti ar daudz skaitļiem. Tev vajag atrast visus skaitļus, kas atkārtojas vienā sheetā? Vai arī tu gribi kaut kur ierakstīt skaitli un noskaidrot vai tas kādā sheetā ir sastopams? Vai arī nez ko citu?

(20.10.2010 12:49 )autobuss rakstīja: [ -> ]P.s. Kur var atrast (fill formating only) ?
Kad ir iezīmēta viena šūna, tad tai apkārt ir apvilkts taisnstūris. Tam apakšējajā labajā stūrī ir kvadrātiņš. Ja paņem aiz tā kvadrātiņa pavelk to taisnstūri lielāku, tad iezīmētās šūnas formula pārkopējas uz citām šūnām. Pēc tam pie kvadrātiņa parādās poga, kurai var uzspiest un izvēlēties fill formatting only. Patiesībā tā poga parādās katru reizi, kad kaut ko pārkopē.
Atsauces saites