fizmati.lv forums

Pilnā versija: Apsveikums DF SP ar uzvaru tiesā pār DF dekānu Juri Borzovu
Jūs pašlaik aplūkojat satura saīsināto versiju. Skatīt pilno versiju ar atbilstošu noformējumu.
Lapas: 1 2
Citāts:Ētikas komisija 2011. gada 10. novembra sēdē konstatēja, ka fakultātes dekāns kā persona varas pozīcijā pret studējošajiem, izmantojot pakļautības attiecības un sev deleģētās pilnvaras, ir izteicis draudus, kurus var viegli realizēt. Draudi tika izteikti attiecībā uz studējošo skaita samazināšanu valsts finansētajās budžeta vietās, atlaižu nepiemērošanu studiju maksām, eksmatrikulācijas piemērošanu. Tāpat fakultātes dekāns aizkavēja studējošo reģistrēšanos studijām, lai sasniegtu sev vēlamo rezultātu (pasākumu organizēšanu tikai fakultātes telpās, pieprasot proporcionālu studentu pārstāvniecības nodrošināšanu domē un studiju programmas padomē u.c.), ignorējot fakultātes Studējošo pašpārvaldes lēmumus. Tādējādi fakultātes dekāna rīcība ietekmē fakultātes studējošo motivāciju turpināt studijas, dalību fakultātes pasākumos un fakultātes pašpārvaldes institūcijās.

Pamatojoties uz Studentu pašpārvaldes iesniegumu ar pielikumiem, Studentu pašpārvaldes pārstāvju paskaidrojumiem, fakultātes dekāna paskaidrojumiem, LU Akadēmiskās ētikas kodeksu un LU Akadēmiskās ētikas komisijas nolikumu, Ētikas komisija pieņēma lēmumu, ka ir noticis Ētikas kodeksa normu pārkāpums, un izteica fakultātes dekānam nosodījumu par nepiemērotu komunikācijas un vadības stilu un akadēmisko vardarbību, kas izriet no personas varas pozīcijā un ievērojami ietekmē fakultātes studējošo akadēmisko brīvību un motivāciju studēt, un rada apdraudējuma sajūtu fakultātes studējošajiem.
(http://www.lu.lv/studentiem/studijas/ka-...print.html)

Apsveicu DF SP ar šo uzvaru un ceru, ka nākotnē sadarbība starp DF SP un dekānu būs abpusēji cieņas pilna un ražīga. Smile
Šajā sakarā nāk teiciens prātā - "studenti mainās, bet Juris Borzovs ar savām metodēm paliek". Es tiešām ceru, ka šis gadījums vismaz liks apdomāties dekānam par saviem daudzskaitlīgajiem pārkāpumiem un nākotnē cienīt savas fakultātes studentus!
Citāts:.. izteica fakultātes dekānam nosodījumu par nepiemērotu komunikācijas un vadības stilu un akadēmisko vardarbību..
Šis ir tas vārdu salikums, kas vislabāk apraksta JB darbību.
Un jā - apsveicu! Wink
Tiešām malači! Super, tā turēt! Žēl gan to, kuri šī joka dēļ paliks bez LU DF diploma...
Tāds sīkums - nekur tekstā nav minēts ne J.Borzovs, ne Datorikas fakultāte. Interesanti, ka iepriekš (I.Kanta tulkojumu kontekstā) LU ētikas padome tik toleranta nebija un iesaistītās personas sauca pilnos vārdos. Kā lasītājs no malas var pārliecināties, ka spriedumā minētais tiešām ir Datorikas fakultātes dekāns J.Borzovs?
Nu tak katram kas lasa skaidrs ka ko tādu tikai Borzovs var izdarīt Smile
(12.12.2011 09:37 )Barnolds rakstīja: [ -> ]Tāds sīkums - nekur tekstā nav minēts ne J.Borzovs, ne Datorikas fakultāte. Interesanti, ka iepriekš (I.Kanta tulkojumu kontekstā) LU ētikas padome tik toleranta nebija ..

Mani arī tas ieinteresēja.

Ētikas komisijas skaidrojums:
Citāts:Ētikas komisijas vispārējā politika, publicējot lēmumus, ir personas datu aizsardzība.
Izņēmums ir jautājumi par Kanta darbu tulkošanu, ko veica prof. Kūlis un Šuvajevs. Ētikas komisija šo lietu skatīja pēc tam, kad presē jau bija sacelta ažiotāža ap šiem jautājumiem, tādēļ, slēpt iesaistīto personu vārdus vairs nebija nekādas jēgas.
Vēlreiz apliecinu, ka LU Ētikas vispārējā politika ir aizsargāt gan studējošo, gan LU akadēmiskā un vispārējā personāla vārdus, neatkarīgi no ieņemamā amata.
Nākamais DF SP solis būtu iesniegt šo lēmumu rektoram, lai viņš izraksta rājienu.
Tātad LU Ētikas komisija, nenosaucot vārdā vismaz fakultāti, netieši met ēnu uz visu LU fakultāšu dekāniem. Tas ir ētiski?
Rektoram vajadzētu izteikt rājienu DF SP
Borzovs borzī, vai kas jums tur notiek?
(12.12.2011 20:49 )peteris.a rakstīja: [ -> ]Rektoram vajadzētu izteikt rājienu DF SP
Par nepietiekami aktīvu pretdarbību, ja? Nedomāju, ka tas būtu racionāli, jo SP interesēs noteikti ir rīkoties maksimāli ētiski un juridiski pareizi.
Atradu eksploitabļus komiksam par šo lielisko notikumu Smile
http://02.lv/df/DF_19807.png
http://02.lv/df/DF_12222.png
http://02.lv/df/DF_6153.png
(15.12.2011 13:05 )ki rakstīja: [ -> ]Atradu eksploitabļus komiksam par šo lielisko notikumu Smile
http://02.lv/df/DF_19807.png
http://02.lv/df/DF_12222.png
http://02.lv/df/DF_6153.png

ktp un ktvd?
Lapas: 1 2
Atsauces saites