fizmati.lv forums

Pilnā versija: bezvadu risinājums LEDiem
Jūs pašlaik aplūkojat satura saīsināto versiju. Skatīt pilno versiju ar atbilstošu noformējumu.
Sveiki,

man ir problēma. Ir servera kaste, ir māja 20 stāvi, 10 logi stāvā. Katrā logā ir viens LEDs. Kāds ir lētākais bezvadu risinājums, lai es no servera nodotu informāciju konkrētam LEDam, lai tas izslēdzas un ieslēdzas. Tas, ko es pats ar savu nefiziķa prātu esmu izdomājis ir sapirkties kaudzi ar arduino + wifi sensoriem. Neoptimāls un arī ne tik lēts risinājums, ņemot vērā, ka vienam LEDam tik daudz vien vajag kā true/false saņemt. Lūgtum studijā kādu citu risinājumu.

Paldies!
kāpēc jābūt tieši bezvadu?
bezvadu šādā konfigā būs vai nu dārgs, vai nelegāls/kaitīgs.
uzsauc aliņu kādu vakaru - varu pastāstīt!
vajag vnk nopirkt vai sarunāt kādā sakaru uzņēmumā mazos vadiņus,krosirovku, tas noteikti būtu lētāk nekā 200 wifi moduļi plus apkalpojošais serveris
Jāprasa http://www.lu.lv/dn/darbinieki/selavoleo.html, ne?

Mans arī nelodētāja prāts saka, ka kaut kas vien pa wireless sensors/actuators/automation jāgooglē, būs kaut kas gatavs krietni lētāks par kaudzi arduino

@ki kā var sanākt nelegāls? Domā par niknu raidītāju?
Sneakernet neder? Noīrē ķīnieti.
(09.01.2012 21:05 )ulzha rakstīja: [ -> ]@ki kā var sanākt nelegāls? Domā par niknu raidītāju?
var inducēt strāvu pa gaisu ar EM palīdzību. starp LED un antenu - frekvences filtrs noregulēts uz unikālu frekvenci.
Lētākais variants būtu dabūt sev kādu nēģeri. Kaut gan tad atkal risks, ka viņš varētu svākt monitoru. Tad Tev vajag mazu nēģeri, lai nepietiek spēka panest monitoru.
(09.01.2012 21:43 )ki rakstīja: [ -> ]
(09.01.2012 21:05 )ulzha rakstīja: [ -> ]@ki kā var sanākt nelegāls? Domā par niknu raidītāju?
var inducēt strāvu pa gaisu ar EM palīdzību. starp LED un antenu - frekvences filtrs noregulēts uz unikālu frekvenci.

Ņemot vērā, ka šī māja ir dzelzsbetona, tad būs problēmas ar apraidi.
Spuldzes domājams ir pietiekami spēcīgas, tas nozīmē 200 uztverošus un pastiprinošus moduļus, kā arī pie kompja slēdzamu 200 neatkarīgu frekvenču raidītāju, civilajiem šīs frekvences aizliegts lietot, tapēc veikalā nopērkama risinājuma nebūs.
Turklāt vai ērtāk nav izmantot 220v kvēlspuldzes(daudz lētāk par led)?
Piemēram, kompim pievienots 200 neatkarīgu izeju modulis ar +5v/0 jā/nē spriegumu. uz katru istabu aiziet viens mazs vadiņš, kā otru ķēdes vadu izmantojot radiatoru. katrā istabā ir tiristors vai parasts relejs, kas noslēdz no rozetes ņemto 220 v spriegumu caur kvēlspuldzi. viss
@peteris.a
paldies par padomiem. Spuldzes nederēs, vajag LEDus - neizdeg, plus ir krāsu opcijas. Bezvadu risinājums, jo ēkā ir intensīva cilvēku satiksme un to vadu mudžekli nav kur likt, tāpat pa ārpusi neļauj vilkt vadus. btw, kas ir "200 neatkarīgu izeju modulis" un kur tādu nopirkt/kā uztaisīt ja nu kas?

@ulzha
paldies, jāaizraksta meils
//
paldies par padomiem. Spuldzes nederēs, vajag LEDus - neizdeg, plus ir krāsu opcijas. Bezvadu risinājums, jo ēkā ir intensīva cilvēku satiksme un to vadu mudžekli nav kur likt, tāpat pa ārpusi neļauj vilkt vadus.
//

kas tad kaitē izmantot esošos vadus, piemēram elekotrotīklu?
kā būtu ar to ka wifi vai cits raidītājs tiek novietots tiešā redzamībā no visiem logiem, aka ārpus pašas mājas? Tas ļautu izmantot mazākas jaudas raidītāju un varbūt pat iztikt ar 37 Mhz frekvenču joslu, ko izmanto amatieru radio modeļos. piem. radio vadāmās lidmašīnas izmanto 12 kanālu pultis. Komplektus ar pulti-uztvērēju var dabūt atsevišķi. Attiecīgi Tev vajag tik kanālus, cik būs lampiņu un čupu ar uztvērējiem katrā logā.
Jāskatās uz 433 Mhz risinājumiem. Piemēram http://www.robotshop.com/on-shine-high-s...rx-4.html. Tikai šis ir viena kanāla piemērs. Tavā gadījumā kitus nevajag, bet vienu spēcīgāku raidītāju un daudz šādu mazu uztvērēju. Ja izmantosi superbright LEDus, tad arī papildus detaļas vajadzēs ļoti maz. Uztvērējus vajag ar decoderi (HT12D) un tos visus vajadzēs salikt uz dažādām adresēm. Visērtāk tad, ja ir versijas ar DIP switch.
Arduino galā šajā gadījumā ir baiss perebors. Advancētākas versijas gadījumā (klienta galā RGB diodes un dažādas krāsu sekvences), var uzlikt kādu ATTiny vai Picaxe 8M mazo modulīti.
Atsauces saites