fizmati.lv forums

Pilnā versija: OPTIKA,FOTOEFEKTS,ATOMFIZIKA
Jūs pašlaik aplūkojat satura saīsināto versiju. Skatīt pilno versiju ar atbilstošu noformējumu.
Sveiki cilvēki, man ir ļoti liels lūgums izpalīdzēt man ar darbiņu.
Man galīgi nav laika un ir palikušas pēdējās dienas līdz nodošanai.
Visvairāk aizkavē darbs. Lūdzu palīdziet. Confused
Atbildes lūdzams īsas un saprotamas.

1. Ko sauc par baltās gaismas dispersiju.?
2. Kas ir spektrs.?
3. Kādā secībā krāsainie stari izvietojas spektrā.?
4. Kādu ķermeni sauc par baltu.?
5. Kādu ķermeni sauc par melnu.?
6. Kā izskaidrot krāsu daudzveidību dabā.?
7. Kas ir spektrālā analīze.?
8. Kas ir viļņu interference.?
9. Kas ir difrakcija un kādos apstākļos to var novērot.?
10. Kas ir gaismas polarizācija.?
11. Ko sauc par ārējo efektu.?
12. Ko sauc par fotefekta sarkano robežu.?
13. Kāda ir fotefekta likuma būtība.?
14. Kur praksē izmanto fotoefektu.?
15. No kā atkarīga ūdeņraža ātoma izstarotā fotona enerģija.?
16. Kādas būtiskas atšķirības ir starp lāzera starojumu un citu gaismas avotu starojumu.?
17. Kas ir radioaktivitāte.?
18. Ko sauc par pussabrukšanas periodu.?
19. Kāds ir radioaktīvā starojuma sastāvs.?
20. Kādas īpašības piemīt alfa daļiņām.?
21. Kādas īpašības piemīt beta daļiņām. ?

Būtu ļoti pateicīgs par palīdzību.
pirmkārt, jautājumus beidz ar jautājuma zīmi.

1. sadalīšanās
2. pāreja
3. viļņa garums
4. atstaro
5. neatstaro
6. melanīns/hloroplasts
7. izpratne
8. mijiedarbība
9. laušana
10. orientācija
utt.

otrkārt, kas tieši nav skaidrs katrā no jautājumiem?
Lieta ir tāda, ka esmu apkrauts ar lērums darbiem, piekto nakti neesmu normāli gulējis un vnk domāju, ka varu lūgt palīdzību šajā saitā.
Lai tiktu galā ar šo uzdoto mat-reālu.

Man vienkārši ir doti šie jautājumi un man ari uz tiem jāraksta saprotamas atbildes.
Bet Fizika nepadodas, taču mācos un cīnos.
Rakstīju šeit, jo cerēju uz citu atbalstu un palīdzību.
tātad cerēji, ka kāds izpildīs Tavā vietā, uzrakstot gatavu nododamo darbu?
Nē. Tikai jautājumu daļu, tur vēl ir daudz uzdevumu kur ir jārēķina.
Vienkārši lūdzu pēc palīdzības. Tas arī viss.
Palīdzēt varam daudz, ja vien tu izrādi patiesu aktivitāti pats. Piemēram, ja 11. jautājuma sakarā supra uzraksta "Es pakoklēju "par ārējo efektu sauc", bet neko neatradu/nesapratu pirmo rezultātu šādu te apsvērumu dēļ: ..." utt.

<rant>
Laika trūkums un apkrautība ar darbiem nav arguments, lai savus mācību darbus outsourcētu no palīgiem!

Mācībām ir efekts, ja tās atbildes meklē pats! Ja nav laika, apmierinies ar pienākošos atzīmi! Kad atzīme netiek pievilkta ar meliem, tad tā vismaz strādā kā indikators tev un pasniedzējam - varbūt studentiem jāuzdod mazāk, vai citādi jāpalīdz, vai jāiesaka mainīt skolu, vai jāmāca pārvērtēt darbu prioritātes.

Kas šitā par padomjlaiku paaudzēs iesakņojušos ideju, ka kolektīvi pildīt darbus ir ok? (Rietumu pasaulē par to ātri izmet no skolas.) Izaug un brīnās, kāpēc neņem labi apmaksātā darbā, kāpēc darbadevēji domā, ka diplomi slikti atspoguļo absolventu zināšanas, kāpēc paša uzņēmējdarbības mēģinājumi arī sevišķi neturas uz ūdens... Valdība vainīga, jāemigrē uz rietumiem Very Happy
</rant>
Reiz pirms nedaudz gadiem bija kāds profesionalitātes audzēšanas seminārs Itālijā, un tajā piedalījās daudzi augstskolu pasniedzēji no dažādu ES augstskolām, un arī no LV. Un arī no LT. Kā par nelaimi kvalifikācias paaugstināšanas kursi beidzās ar mini eksāmenu. Un lietuvietis, profesors un nezkāds tur laureāts tika pieķerts ŠPIKOJAM eksāmenā.
Rezultāts: atteikta ES subsīdija kursu apmaksai un pienākums apmaksāt vairākus tūkstošus Eur trīs dienu laikā, ziņojums darbavietai par negodprātiģu attieksmi, neuzticamību un krāpšanos, anulētas komandējuma izmaksas ap 1000 Eur un viesn';icu apmēram 2000 Eur, un tālāk, visticamāk, atlaišana no darba ar pantu.
Komentēt varu tikai to, ka šāda attieksme ir cēloņsakarīga, taisnīga (kaut arī patiesi skarba), un sabiedrisko morāli veicinoša.
Tas tā, sīki, pārdomām.

Labi, palīdzību gribi, tad arī dabon: te ir links uz Giancoli - vienu no labākajām mācību grāmatām pasaulē koledžu skolēniem., Zinu tikai vēl pacvisam nedaudzas, kas ir līdzvērttīgas, bet ne visās sadaļās.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/4996...ancoli.pdf
Nopumpe ātri, jo fails tik liels, ka pēc īsa brīža tas tiks eliminēts.
Atsauces saites