fizmati.lv forums

Pilnā versija: Izpalīdziet lūdzu!
Jūs pašlaik aplūkojat satura saīsināto versiju. Skatīt pilno versiju ar atbilstošu noformējumu.
Nesanāk regulāri apmeklēt skolu dēļ apstākļiem ģimenē. Nesen iedeva skolotāja izpildīt vienu darbu, kuru nu nekā nesaprotu. Varat lūdzu kāds šo izpildīt vai vismaz palīdzēt tikt uz priekšu? Elektriskā plītiņa pieslēgta 220 V spriegumam. Caur spirāli plūst 1,5 A stipra strāva. Cik ilgā laikā 0,4 kg ūdens sasils no 10°C līdz 100°C, ja plītiņas lietderības koeficients ir 60%?
Šeit jāsaredz, kā visu sasaistīt kopā.

1. Plītiņas jauda ir rēķināma, kā tās sprieguma un strāvas stipruma reizinājums. Kā zināms, enerģija ir jauda reiz laiks un no šīs enerģijas ūdens sildīšanai aiziet 60%.

2. Tagad skatāmies no otras puses. Ūdens sasils no 10 līdz 100 grādiem, zinot to, var izteikt temperatūras starpību. Visbeidzot, zinot ūdens īpatnējo siltumietilpību, var uzrakstīt sakarību, ka enerģija, kas tiks pievadīta ūdenim, lai to sasildītu, ir īpatnējās siltumietilpības, ūdens masas un temperatūras starpības reizinājums.

3. Jāsaprot, ka tas enerģijas daudzums, ko plītiņa atdod ūdens sildīšanai ir tas pats, ko ūdens saņem lai sasiltu par šo temperatūras starpību. Jeb starp 1. un 2. var likt vienādības zīmes.

4. Izsaka laiku no vienādības.

5. ???

6. Profit
RE: Elektriskā plītiņa pieslēgta 220 V spriegumam. Caur spirāli plūst 1,5 A stipra strāva.
Elektrotehnika: N=U*I
RE: ja plītiņas lietderības koeficients ir 60%?
Darbs A=N*t*liederība kā decimāldaļa. laiku atstāj burta nevis skaitļa veidā.
RE: Cik ilgā laikā 0,4 kg ūdens sasils no 10°C līdz 100°C
Siltuma daudzums Q=darbs A=m*c*delta T.
Īpatnējo situmietilpību jem no tabulām.
Beigās sanāks izteiksme tipa skaitlis reiz laiks = cits skaitlis.
Tādu cerams atrisināt varēsi pats, neatkarīgi no traģēdijas ģimenes dzīvē (visa līdzjutība paties!, bet grūta bērnība nedod, diemžēl, atlaides izglītības kvalitātes jomā)
Milzīgs jums paldies! Domāju ka ar jūsu palidzību tikšu galā ar uzdevumu.
Atsauces saites