fizmati.lv forums

Pilnā versija: Kaads kaut ko lodee ar?
Jūs pašlaik aplūkojat satura saīsināto versiju. Skatīt pilno versiju ar atbilstošu noformējumu.
Lapas: 1 2
Vai kaads no jums pats arii lodee dazhaadus piikstoshus un mirgojoshus briinumus? Konkreeti interesee, vai kaadam ir bijusi dariishana vai vismaz ir interese par programmeejamaam mikrosheemaam. Vienkaarshaakajaas iespeejams iekodeet jebkurus ljogjisko elementu (UN, VAI, NE, arii trigerus varot) sleegumus.Rolling Eyes
Pagaidaam neko sarezgjiitu, radiodetaljaam izmaksas paaraak augstas

-kaapee taads jautaajums?
nu ar programeejamajaam matricaam neesmu straadaajis, bet ar programeejamiem mikrokontrolierim gan...
Man pietiekami labus rezistorus un kondensatorus var izlodeet no 90 gadu saakuma datortehnikas. Kaut vai izlodeet no beigtiem baroshanas blokiem. Tranzistori gan jaapeerk. Vienkaarsha programmeejamaa mikrene maksaa ap latu. Tajaa var iebaazt iekshaa diezgan daudz logjikas. Vienkaarshu un arii kaut cik normaali lietojumu metaalu mekleetaaju jau nu elementaari uztaisiit.

Latgaliitee par mikrenes programmeeshanu njem 7-8Ls, pats pagaidaam to dariit nemaaku...

Protams, muusdienaas nav jeegas lodeet pasham to, ko leetaak ir kaut kur nopirkt.

Tad nu arii pirmais reaalais jautaajums. Vasara tuvojas un gribas odu atvairiitaaju. Kaut kaadus var dabuut e-bajaa, bet ekonomiskaaku un ar lielaaku darbiibas radiusu, pat sameeraa leti var pats uztaisit. Darbiibas princips - ultraskanja. Dzirdeeju, ka odiem nepatiik 22KHz un vinji beeg projaam. Taa esot kaut kaada "paaroshanaas skanja" vai velns zina, kas un vinji itkaa apmulstot un aizmirst par koshanu. Protams tik ilgi, kameer taa skanja skan.

Nekur neizdodas atrast apstiprinaajumu tiem 22KHz. Pagaajushajaa vasaraa kaut kaa liidziigu pashtaisiitu aparaatu odi nenjeema pieree... Smile Iespeejams tas bija taadeelj, ka izmantotaa piikstulja darbiibas diapazons bija maksimums liidz ~20KHz. Ja taa frekvence ir liidz 25KHz, izdeviigaak ir taisiit pasham. Ja augstaaka, tad pa daargu naudu jaapasuuta augstfrekvenchu piikstulis, un shis pasaakums vairs neatmaksaajas. Sad

Interesanti vispaar buutu dabuut esoshus peetiijumus, kaadas frekvences nepatiik dazhaadiem kaiteekljiem. Piemeeram ~7KHz savukaart odus pievilinot, un vinji metas virsuu. Very Happy
Taa arii ir ja nav slinkums tad paardot ljoti vecus datorus var dabuut gana daudz datalju...

->Latgaliitee par mikrenes programmeeshanu njem 7-8Ls, pats pagaidaam to dariit nemaaku...

iesaku uztaisiit pasam savu programmatoru. Netaa ir daudz dazaadu sheemu un variantu...

->Protams, muusdienaas nav jeegas lodeet pasham to, ko leetaak ir kaut kur nopirkt.

ne jau finansaalaa dalja ir sii hobija pamataa... bet gan tas ka pats daudz ko var uztaisiit.
latvijaa pa 25ls var dabuut programmatoru.
ki rakstīja:latvijaa pa 25ls var dabuut programmatoru.

Kaut kas jau dzirdeets ir, bet vai ir taadi, kas caur USB sleedzami?
Var pats uzlodēt to saucamo PIC programmeri...vai arī tas nav tas ko tev vajag ? To var pieslēgt pie datora tāpat kā skaņas karti (pēkšņi aizmirsu kā sauc to slotu Razz )

Lai programmētu vajag zināt bināro kodu, kuru tu, cik es saprotu, zini. Smile
1) Odus ar ultraskaņu aizbaidīt nevar (vismaz man neizdevās) - esmu izbraucis cauri lielam diapazonam līdz ~40kHz - pašam pēc tam tikai slikti paliek.

Ja nu tomēr gribi pīkstināt(ultraskaņā), tad izmanto pjezokeramiskos pīkstuļus - visos pulksteņos utt sabāzti - latgalītē var padomju ražotos pa 0,3Ls dabūt (te tika izteikta doma, ka tas dārgi esot)

2) Mikrokontrolerus programēt ir ļoti vienkārši - gan programmēt gan rakstīt programmas viņiem. Pilns ir ar visādām augstāka līmena valodām - tipa C, BASIC, utt - ir gan maksas gan bezmaksas - gan Microchipiem gan Atmeliem. Pats programmātors vienkāršākajā izpildījumā sastāv no LPT konektora un pāris pretestībām (ar shēmām pilns nets) - vajag tikai atbilstošu programmatūru izmantot. USB programmatori ar eksistē - tajā skaitā shēmas ir pieejamas - taču tas gan ir dārgāk (ar kārtu <10).

Reāli mazajos kontroleros neko uber sabāzt nevar - atmiņas tomēr pa maz.
Nesen pats netaa skatiiju infu par mikrokontrolieriem. Tas tiesa, ka infas daudz, ir programmatoru sheemas, pashas programmvalodas. Man tas likaas tiiri interesants pasaakums.

Teoreetiski pats var uztaisiit USB iekaartu, bet krietni vieglaak ir nopirkt paareju no usb uz seriaalo vai kaadu citu portu. Iemesli tam: saliidzinoshi sarezgiits protokols. Par portiem: http://www.dotnet247.com/247reference/a....logic.org/

Jautaajums lodeetaajiem: kur Juus peerkat radiodetaljas? Es pagaidaam zinu divas vietnes: http://www.argus.lv un http://www.tevalo.lv
Tevalo - pārāk saskrūvētas cenas.
1)Argus http://www.argus.lv
2)Salvats http://www.salvats.lv/main.php
3)Elkompserviss (Elizabetes ielā)
4)Latgalīte (galvenokārt ja nepieciešami Padomju krāmiņi un neelektrolītiskie kondensatori) bet ar tās cenas ir bik pa augstu saskrūvētas.
5) un savlaik vēl bija (nezinu vai vēl tagad ir) Ormix (K.Barona ielā)
madphys rakstīja:1) Odus ar ultraskaņu aizbaidīt nevar (vismaz man neizdevās) - esmu izbraucis cauri lielam diapazonam līdz ~40kHz - pašam pēc tam tikai slikti paliek.

Humors ir taads, ka ebajaa var nopirkt ultraskanjas odu atvairiitaajus... Kaut kur lasiiju arii par  tiem 22kHz. Cik pats esmu plosiijies, odi nekad nav beegushi. Vieniigi, iespeejams, izmantoju neatbilstoshu piikstuli. Suns dzirdot liidz 40kHz, taapeec izmantoju shameejo kaa indikatoru, ka vispaar kaut kas skan. Kameer pats to stulbo piikstienu dzirdeeju, tameer arii suns bija noskanjots man iekost, kad vairs neko nedzirdeeju, arii suns bija mieriigs. Baigi liekas, ka piikstulis nepavilka... Tagad uz jaanjiem testeeshu piikstuli, kursh dod 25kHz ar garantiju un ceru, ka nebuus kaa parasti. Smile
Paeksperimenteeju ar odiem. Intervaalaa no 20 liidz ~24kHz patieshaam ir frekvence, kas ietekmee odus. Preciizi to veel pagaidaam nenomeeriiju. Frekvenchu josla likaas sameeraa shaura, jaatraapa preciizi, bet efekts ir taads, ka odi vienkaarshi nekozh. Lidot vinji lido kaa parasti, prom nekur nebeeg, noseezhas un aadas bet nezina, ko dariit. Smile Peec kaada laika shameejie palido uz citu vietu un atkal piezemeejas utt. Esmu redzeejis (diemzheel ne darbiibaa) aparaatu (impulsu gjeneratoru), kas darbojas uz 1,5V un teeree ljoti maz straavas. Man kaut kaads efekts sanaaca tikai ar 9V un ~0,13A, kas tomeer ir sameeraa liela jauda. Turklaat izmantotajam piikstulim ir laba skanjas atdeve. Izdevaas panaakt, ka odi nekozh rokaas un kaajaas, bet pagaidaam taas kjermenja daljas, kas nebija tieshaa teemeejumaa (piemeeram mugura) pasargaatas netika... Vismaz pagaidaam ir zinaams, ka kaut kaads efekts ir, jautaajums tikai vai pietiekami liels un izmantojams praksee... Confused: Paeksperimenteeshu un gan jau veel pakomenteeshu rezultaatus.
Kāds ir darbojies ar FPGA mikrenēm ?
tā ir programmējamā loģika kur var visu iegrūst iekšā ko vien vaig (pat vairākus procesora kodolus izveidot ar jebkādu arhitektūru)
mīnus tāds kad padārga ir šī visa lieta un vispār esu secinājis kad ja grib padarboties ar nopietnākām mikrenēm nekā mazās 8bitu mikrenes, tad sanāk jau samērā dārgi pirkt jau gatavus Development bordus vienīgā izeja pašam lodēt, bet šīs jaudīgās tāpat vien salodēt vairs nevar vaig PCB taisīt un tāds parasts PCB ar uzlodētu mikreni virsū bez nekādiem komponentiem (pa lēto) arī neder, cik esu lasījis pēdējā laikā tad tur nopietni jādomā par barosānas bloku un sazemējumu lai trokšņu līmenis nebūtu liels (EMI).
Jo tālāk eju iekšā lielajās mikrenēs jo sarežģitāk sanāk kautko uztaisīt !!
Vai kāds ko lodē ar?!?!?! Confused
Lapas: 1 2
Atsauces saites