fizmati.lv forums
Skolotājiem - kā mācīt 21.gadsimtā - Izdrukas versija

+- fizmati.lv forums (http://fizmati.lv/forums)
+-- Forums: Zinātnes lietas (/forum-33.html)
+--- Forums: Dabaszinātnes (/forum-34.html)
+--- Pavediens: Skolotājiem - kā mācīt 21.gadsimtā (/thread-4356.html)Skolotājiem - kā mācīt 21.gadsimtā - Raivis Dejus - 15.05.2010 06:55

Interesants video, kurā viens jauns un moderns matemātikas skolotājs stāsta par to kādas izmaiņas būtu jāveic skolu matemātikas un fizikas programmās 21. gadsimtā.

http://www.ted.com/talks/dan_meyer_math_curriculum_makeover.html


RE: Skolotājiem - kā mācīt 21.gadsimtā - Obsis - 30.03.2016 16:38

(15.05.2010 06:55 )Raivis Dejus rakstīja:  viens jauns un moderns matemātikas skolotājs
Vai tas nav tas izslavētais viģiks, kurā aiz lepnuma piepūties Inglanderu sprukstiņš māca Latvijas skolotājus, ka vidusskolēniem visi matemātikas uzdevumu risinājumi jāiemāca meklēt YouTube plašumos???
Mēs pārrēcāmies zili, kad to skolā atskaņoja. Viens Saeimas deputātelis arī tajā balagānā piedalījās, kaut kāds Godmanns, un pat neattapa kaut pieklājības dēļ ieprotestēt, kaut pats no fizmatu šlakas. Vara jau ātri `dumalku` degradē par `soobražalku` (Zadornova terminiem izsakoties).


RE: Skolotājiem - kā mācīt 21.gadsimtā - Obsis - 31.05.2016 19:17

RE:""jauns un moderns matemātikas skolotājs""
Nule viens tāds, kas izskatījās tīri sakarīgs, baisi nokritizēja manu darbu. Raugi, es vismaz pusi no kontaktstundām tomētās stāstu par to kur to lieto, kā to lieto, kā to sarēķināt, un kāpēc. A šamais citē Programmu kā svētos rakstus, tikai pavisam nesvētā veidā nešpetni motivējot, ka VISPĀR un pavisam NEKĀDA konkrēta pielietojumsatura Fizikai skolas kursā nav un nedrīkst būt (jābūtot vien Augstāko Principu Izpratnei), jo tad "akadēmiskā" skolas programma pārvērtīsies, ai ai, biedējoši nešķīstā "profesionālā" izglītībā.
Tā ka esmu vainīgs, pavisam vainīgs un esmu drīzāk lepns, ka netaisos pakļauties visvisādu ministēriju sprukstiņu gludgalvas aplamībām. Vot tā ar to modīgumu.

Nevaru lepoties, ka ļoti daudzi mani skolēni ir vinnējuši olimpiādēs, kaut tādi vispār ir, nevaru lepoties, ka tie visu zina, ko tiem vajadzētu. Bet vienu gan zinu, ka manējiem ir ļoti liels procents, kas sadūšojas likt eksāmenu izlaižoties, un zinu, ka pat tie, kas mācījušies uz knapākajiem četriniekiem saka, ka fizika ir viens sasodīti interesants priekšmets, tik - "nu man jau par grūtu".


RE: Skolotājiem - kā mācīt 21.gadsimtā - jokupeteris - 09.02.2017 14:53

Tas jau sen zināms, ka sistēma ir jāmaina. Viss ir jauno censoņu rokās.


kamīniRE: Skolotājiem - kā mācīt 21.gadsimtā - meinards - 09.05.2017 08:55

sistēmai nav ne vainas, vajag tikai to visu interesantāk pasniegt!


RE: Skolotājiem - kā mācīt 21.gadsimtā - baltgalviites - 13.11.2017 19:03

greenapple

daļēji piekrītu meniardam.
tomēr vairak liekas, la šīs sistēma māk izveidot tikai labus darbiniekus/ patērētājus.


RE: Skolotājiem - kā mācīt 21.gadsimtā - Konstantins - 07.06.2018 12:11

Sistēma ir būtiski jāmaina, bet pats svarīgākais ir mainīt skolotāju atalgojuma sistēmu. Somijā un Vācijā uz skolotāju vietām ir liels konkurss, jo atalgojums un prestižs ir augsts, līdz ar to tiem, kas strādā nav jādomā, ko ēst, kur ņemt materiālus mācībām, kā nopirkt dzīvokli, nevajag meklēt, kur papildus piestrādāt u.t.t. Komplekss jautājums un bieži atduras tieši pret finansējumu, bet nauda visam netiek piešķirta, jo politiķiem ir citas prioritātes. Latvijas problēmas, protams, nav unikālas. Arī ASV saskaras ar līdzīgām problēmām un tur mazā finansējuma dēļ skolotāja profesijas prestižs ir zems, bet mēs jau skatamies uz pozitīvajiem piemēriem, nevis to, kas citiem slikts.. Kamēr tas nav, tikmēr skolās būs, galvenokārt, vidēja vai vāja līmeņa skolotājas (ir, protams, daži izņēmumi).