fizmati.lv forums
Miniatūrs mehānisms nelielu granīta gabalu dauzīšanai! - Izdrukas versija

+- fizmati.lv forums (http://fizmati.lv/forums)
+-- Forums: Zinātnes lietas (/forum-33.html)
+--- Forums: Dabaszinātnes (/forum-34.html)
+--- Pavediens: Miniatūrs mehānisms nelielu granīta gabalu dauzīšanai! (/thread-4707.html)Miniatūrs mehānisms nelielu granīta gabalu dauzīšanai! - Chemical Power - 30.12.2010 22:10

Sveiki!
Man ir radusies nepieciešamība izgatavot galda izmēra vienkāršu iekārtu granīta šķembu (ne lielāku par 30 mm) dauzīšanai nelielos apjomos. Čuguna un tērauda trubas, sviras, stieņi, paliktņi utt, kā arī nelieli elektromotori, ar kuriem auto varētu darbināt ko vairāk kā parastu veļas mašīnu man jau ir.
Ideja vienkārša - kustinot āmuri vai paliktni lielā ātrumā ar āmuriem, kuriem laukums nav lielāks par dažiem kvadrātcentimetriem dot triecienus granīta šķembām un ar skrūvi pakāpeniski samazinot attālumu starp paliktni un āmuriem palielināt sadauzīto šķembu smalkumu (līdz ~5 mm).
Principā ir doma par kloķa - klaņa mehānismu (skat att.), kur āmurī vai pamatnei apakšā ir iestrādāta atspere (~5mm pagarinājuma kompensators), lai kāds lielāks akmens nesalauztu kloķi. Bet uzskatu, ka šāds mehānisms ilgi neturēs (ātri dils kustīgās daļas).
Varbūt ir kādi labāki priekšlikumi galda izmēra šķembu smalcinātāja izgatavošanai!?


RE: Miniatūrs mehānisms nelielu granīta gabalu dauzīšanai! - Obsis - 31.12.2010 18:51

Ražošanā tā nedara, domāju, ka patiešām detaļas nodils nedabistiski ātri.
Dara ar ruļļiem, visbiežāk mazliet garenrievotiem. Uz galīgi acumēru tā: 50 kW motors ar 100 rpm griež 60 cm garus un 15 cm resnus supertērauda ruļļus lielkalibra slīdgultņos (bronza). iekšā ieiet lieli, ŗā jau smalki, pēc tam seko sietošana (kratāmmašīna) un frakcijas sašķirotas. Supertērauda ruļļus maina reizi nedēļā, kad galīgi izdiluši. Mainot attālumu starp ruļļiem ieregulē statistiski ticamāko šķembu efektīvo diametru.