fizmati.lv forums
PC un Notebook savienojums - Izdrukas versija

+- fizmati.lv forums (http://fizmati.lv/forums)
+-- Forums: Informācijas tehnoloģiju lietas (/forum-118.html)
+--- Forums: Datortehnikas detaļas (/forum-93.html)
+--- Pavediens: PC un Notebook savienojums (/thread-667.html)PC un Notebook savienojums - Bam86 - 24.02.2006 11:23

SveikiWink

Ka es varu panaakt Galda PC un Notebook savienjumu??? Kads "new connection" man ir javeido, no tiem kurus piedava (man ir Win XP home ed) otra datora ir Win 2k, ja lietoju Ethernet kabeli un abos PC ir NIC? Kas man ir jadara, Lai abi datori viens ortu ATROD??

Faktiski es gribu panakt, lai es ar savu parnesajamo datoru varu pieslegties pie cita datora un panemt no ta failus.
Kadi ir labaakie veidi, kuru var nopirkt veikala, piem.- USB savienojums??

Plzz help,Paldies Wink


RE: PC un Notebook savienojums - KM - 24.02.2006 12:21

Datortīklos neko daudz neorientējos, tāpēc tādi jēdzieni kā ethernet un NIC man nav īpaši skaidri, bet ja saslēdz 2 aprakstītos datorus ar manā skatījumā "parasto" tīkla vadu, tad teorētiski būtu jāiztiek bez visādiem "new connection".

Atliek vien iespraust tīkla vadu, vienā no datoriem nosharet kaut ko un tad uzzinot datora nosaukumu (My Computer > labā peles poga > Properties > Computer Name > Full Computer Name), no otra datora pie tā pieslēgties (Start > Run > \\otra_datora_nosaukums > Enter)

Iespējamās problēmas:
*uz viena vai abiem datoriem nav uzinstalēti tīkla kartes draiveri
*uz viena vai abiem datoriem nav atļauts "file and print sharing".

Runājot par alternatīvu tīkla vada izmantošanai - uz doto brīdi redzu 2 risinājumus:

1) USB flash drive, piemēram, šāds: http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=21693 - neesmu drošs, vai Windows 2000 to atpazīs bez speciālas programmatūras, jo dažreiz gadās, ka neatpazīst, bet WinXP noteikti atpazīs uzreiz.
2) Ārējais cietais disks, piemēram, šāds: http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=8712 - arī pieslēdzams caur USB. Un arī neesmu pārliecināts, vai uz Windows 2000 to uzreiz atpazīs, bet ja nē - tad tai iekārtai noteikti nāk līdzi vajadzīgā programmatūra.

Kā redzams, 2. alternatīva ar ārējo cieto disku nav neko lēta un USB flash drive ar bik maksā, tāpēc es ieteiktu mēģināt tikt galā ar tīkla vadu. Ja nu tomēr nekas neiznāk un nav neviens tuvumā, kas varētu palīdzēt, vai slinkums te vēl par iespējamām problēmām jautāt, tad USB flash drive'u iegādāt nenāks par sliktu, jo tas ir ļoti ērts ikdienā, kad vajag pārnest informāciju un tīkla vads līdzi nav, jo tādu nēsāt sev līdzi ir daudz apgrūtinošāk.


RE: PC un Notebook savienojums - Bam86 - 24.02.2006 12:41

Ohh , liels paldies Wink))


RE: PC un Notebook savienojums - Tans - 24.02.2006 13:14

Lai sasleegtu divus kompjus kopaa, starp NICkiem jaabuut crossover tiikla vadam(vai arii divi straight-through vadi uz switch/hub), citaadi nekas nesanaaks. Tad jaasleedzas klaat kompim, kaa to mineeja Kristaps Smile


RE: PC un Notebook savienojums - Bam86 - 24.02.2006 13:16

Thnx Wink Crossover tiks izmantotc Wink


RE: PC un Notebook savienojums - antox - 24.02.2006 15:26

Vispār, to crossover-cable vari uztaisīt arī pats: diviem RJ-45 male konektoriem savieno pinus, atbilstoši, 1 - 3; 2 - 6; 3 - 1; 6 - 2. (Atšķirība no sandarta straight-through ir tāda, ka tiek sakrustoti oranžais un zaļais pāris. Bez pārējiem diviem var iztikt.)