RE: Jaunas MSc kursa iespējas
Latvijas Universitāte
uzņem klausītājus 2007./2008.m.gadā jaunā un aktuālā transdisciplinārā dabaszinātņu maģistratūras studiju programmā
ES Struktūrfondu projekts „Inovācijas MSc fizikas studijās - Globālo pārmaiņu un līdzsvarotas attīstības tehnoloģiju fizika” nodrošina 25 klausītājiem 100 Ls ikmēneša stipendiju pirmajam studiju gadam. Klausītāji vienlaicīgi būs studenti un projekta dalībnieki un piedalīsies programmas kursu testēšanā.
Dabai un kultūrvidei draudzīgas tehnoloģijas un visas saimnieciskās dzīves saskaņa ar dabas dotajām sistēmām ir vitāli svarīga mūsdienu pasaulei ilglaicīgā skatījumā
Projekta ietvaros tiks realizētas pilna laika klātienes pilotkursa studijas, kurās 2007./8.m.g. tiks pasniegta MSc programmas lekciju kursu un praktisko nodarbību programma, bet 2008./9.m.g. būs zinātniskā darba prakse un darbs pie maģistra darba izstrādes.
Pilotkursa studijās ir plānots uzņemt 30 klausītājus no kuriem 25 labākie saņems stipendijas un starp tiem 10 būs pieejama apmaksāta zinātniskā darba prakse ārzemēs.
Klausītāji saņems LU un Eiropas Savienības Struktūrfondu projekta sertifikātu par teorētiskā kursa noklausīšanos 2007./8.m.g. 40 kredītpunktu apjomā. Jums būs iespēja saņemt attiecīgu dabaszinātņu maģistra sertifikātu, iegūstot praksi zinātniskā darbā un sagatavojot maģistra darbu, kopumā 80 kr.p. līdz 2009.gada jūnijam. Vienlaicīgi būs pabeigts programmas licenzēšanas darbs un ar attiecīgu LU studiju padomes lēmumu projekta pilotkursa klausītāji iegūs LU dabaszinātņu maģistra grādu.
Ar studentiem strādās visaugstākās kvalifikācijas akadēmiskais personāls no trim LU dabaszinātņu fakultātēm, kolēģi no RTU, LLU un zinātnes institūtiem. Kopumā: 8 profesori vai asociētie profesori, 8 zinātņu doktori un docenti, un 8 eksperti un jaunie zinātnieki. Tiks uzaicināti vieslektori no Brēmenes, Heidelbergas un Austrumanglijas universitātēm.
Kursu un studiju saturs ir multidisciplinārs un balstās uz 4 moduļiem:
Dabaszinātņu modulis ar ievirzēm ģeofizikā, biofizikā, vides fizikā, zaļajā ķīmijā un atmosfēras zinātnēs.
Tehnoloģiju modulis ar akcentu uz noslēgtiem ražošanas cikliem, nanotehnoloģiju aspektiem, atjaunojamo enerģijas resursu tehnoloģijām, kā arī monitorings un vides kvalitātes kontrole ar satelītu tehnoloģijām.
Korporatīvās atbildības modulis dos priekšstatu par jauno tehnoloģiju marketingu, saimnieciskās darbības ētiku, vidi saudzējošas likumdošanas pamatiem un dabas sistēmām draudzīgas ražošanas organizēšanai paredzēto ISO 14 000 standartu.
Pētniecības metožu modulis, kurā būs modelēšanas metožu kurss un speciālie fizikālās ķīmijas laboratorijas darbi.
Sekmīgs darbs šajās pilotkursa studijas paver iespējas papildināties ārzemju augstskolās un plašas iespējas turpināt savu akadēmisko karjeru doktorantūras studijās. Šādas programmas absolventi ir vajadzīgi gan jaunu izaugsmes potenciālu ieguvušie zinātnes institūti, gan ražošanas uzņēmumi, kuri perspektīvā nopietni skatās uz savu korporatīvo atbildību vides un globālu pārmaiņu kontekstā, gan publiskās pārvaldes iestādes.
Pieteikties tiek aicināti studiju pretendenti ar bakalaura vai maģistra diplomu visdažādāko profilu inženierzinātnēs, ķīmijā, matemātikā, fizikā un datorzinātnēs, kā arī cilvēki ar darba pieredzi pēc augstskolas beigšanas. Tiks veiktas pārrunas un diplomu konkurss.
Kontaktinformācija:
Rīga, Šķūņu iela 4, 3.stāvs.
Tel:7229727 E-pasts: arnolds@latnet.lv
(Dr. A.Ūbelis, Dr.J.Āboliņš, MSc.D.Bērziņa, asistents E. Apeins)
Nopietnām studijām ir nopietni jāsagatavojas, neatliec uz pēdējo brīdi, piesakies un nāc uz pārrunām tūlīt. Konkurss nav prognozējams!!!
|