Rakstīt ziņojumu 
 
Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uzdevumi fizikā un matemātikā
Autors Ziņa
Ledusskapis Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 42
Pievienojās: Aug 2006
Reputācija: 0
Ziņojums: #1
Uzdevumi fizikā un matemātikā
* Dusmīgais pavārs Artūrs reizēm sadod ar pankūku pa ausīm nepieklājīgiem klientiem. Pavisam dienā krogu "Pie Urdziņas" apmeklē 30 cilvēku, starp kuriem parasti atrodas 13 neapmierinātie, no kuriem puse ir nepieklājīgie. Cik apmeklētāju nedēļā noraujas ar pankūku pa ausīm?


* Kad sesks ielien kūtī un palaiž smaku, vienā paņēmienā no laktas nokrīt 4 apreibušas vistas. Vistkope Janīna pret apreibumu ir 6 reizes izturīgāka par savām vistām. Cik reizes seskam būtu jālaiž smaka, lai nogāztu Janīnu?


* Kaķis pa nakti “pieliek” 3 stundās vienu kurpi. Zivtiņu ģimenē ir tēvs, māte un 2 dēli. Cik cilvēku no rīta izies uz darbu, ja zivtiņu ģimene guļ vidēji 9 stundas?


* Divi istabas termometri abi rāda 220. Ja vienu iebāž karstā zupā, bet otru pakaļā, par cik palielinās zupas tilpums?


* Basketbolists Bagatskis spēles laikā izdzer 1 litru ūdens. Bet Aloizs tribīnēs izdzer 5 l alus. Par cik palielināsies izdzertā alus daudzums, ja Bagatskis laukumā neizies?


* Kamēr Visvaldis mīlējas ar Tiju, Visvaldis ik pēc 2 elsieniem nosauc Tiju par čībiņu, bet Tija ik pa 5 izbrēcieniem nosauc Visvaldi par gorillu. Cik reizes Tija nosauc Visvaldi par gorillu 300 elsienu laikā?


* Vēja māte pūš vēju ar ātrumu 15 m/sek. Arī Valdis pūš vēju ar ātrumu 5 m/sek. Cik liels vēja ātrums rodas, ja Valdis pūš pret vēju, kuru pūš Vēja māte?


* Pastā ienāca 4 sīkpakas. 2 pazuda, 3 iztērēja pasta darbiniece Valentīna. Cik sīkpakas saņēma adresāti?


* Jānis ir liels, Pēteris ir mazāks, Terēze ir lielāka par Pēteri, bet Žanis ir mazāks par Jāni... Viņiem ir dažādi vecāki, pēc auguma kā nu kurš. Kurš pēc auguma ir Žanis, ja viņš vēl tic, ka salavecis ir īsts?


* Ir 2 nezināmie un viens no tiem ir kāpināts kvadrātā 2 reizes, bet otrs šajā vienādojumā nav kāpināts kubā, kā arī pastāv 4 zināmi skaitļi 3, 8, 9, 1. Ir zināms arī tas, ka abi nezināmie ir naturāli skaitļi un viens no tiem var būt kā pozitīvs, tā arī negatīvs. Kādā pozā būtu vieglāk šo vienādojumu risināt, lai neradītu apkārtējos aizdomas?


* Jānītis, risinot krustvārdu mīklas, vienu vārdu var atkost 5 minūtēs. Turpretī, izkožot 100 gramus, viņa krustvārdu mīklas minēšanas ātrums sarūk uz pusi. Cik gramus Jānītim jāizkož, lai viņš vienu vārdu mēģinātu atkost 100 gadus?


* Pienvedējs Gunvaldis, ievērojot sanitāros noteikumus, epilē kājas ar epilatoru, kurš darbojas ar 1000 apgriezieniem minūtē. Turklāt zināms, ka pilns epilatora apgrieziens ir 0,2 centimetri. Ja Gunvaldis skuj kājas 3 minūtes, cik liels kopējais spalvas garums, ko noepilē Gunvaldis katrā reizē?


* Reinis bezvēja apstākļos var aizčurāt 9 metrus tālu. Vai teorētiski Reinis varēs aizčurāt tālāk, ja viņš pakāpsies uz 1 metru augsta ķebļa un virzīs strūklu 45 grādu leņķī?


* Vilibalds dažkārt mēdz staigāt soli uz priekšu, divus atpakaļ. Cik ilgā laikā, iedams it kā iekšā mājā, Vilibalds tomēr iekritīs vircas bedrē, kas atrodas 15 metrus no mājas, ja zināms, ka Vilibalda soļa garums ir 70 centimetri?


* Katru desmito reizi, mēģinādama apslapināt ar mēli pirkstu, konduktore Sarmīte iebaksta sev acī. Savukārt, iebakstot acī katru trešo reizi, viņa ļoti rupji nolamājas. Cik liela ir varbūtība, ka rupjības sadzirdēs bērni, ja zināms, ka vidēji dienā viņa apkalpo 300 pasažierus, no kuriem 25 procenti ir bērni?


* Ja Skaidrīte pārgulēs ar Māri, viņai būs meita, ja ar Vari, viņai būs dēls, Bet, ja ar Osīti, viņai būs dvīņi. Savukārt, ja viņa pārgulēs ar Raimi, viņai būs seksuāli transmisīvā slimība. Savu izvēli Skaidrīte izdara, plūcot margrietiņu. Kas Skaidrītei tiks, ja zināms, ka margrietiņai ir nepāra ziedlapiņu skaits un Skaidrīte divreiz nokļūdās?


* Rihardam 18 gadu vecumā, lai atvērtu alus pudeli ar zobiem, bija nepieciešamas 16 sekundes. Cik gados Rihards palika bez zobiem, ja zināms, ka dienā viņš ar brāli izdzēra vismaz kasti?


* Skolotāja stundas laikā nošķaudījās sešas reizes. Cik solu rindas viņa aplipināja ar vīrusu, ja zināms, ka tas pārvietojas ar ātrumu 6 cm minūtē?


* Valdis kāpa kokā augšā, bet Haralds tajā pašā laikā slīdēja no koka lejā. Cik metru augstumā viņi satikās, ja nekas cits nav zināms? Ko vēl var aprēķināt?


* Zinaīda vienlaicīgi mutē pārnes 345 ķiršu kauliņus, divus mandarīnus un dzīvokļa atslēgas. Cik ilgā laikā viņa no tā visa atbrīvojas, kad vakarā jātīra zobi, ja zināms, ka vīrs viņai nepalīdz?


* Skaidrā Juris no Mālpils līdz Suntažiem var aiziet 2 stundās, bet izdzēris puslitru sīvā - 5 stundās. Par cik palielināsies attālums (no Mālpils līdz Suntažiem), ja zināms, ka Jura ātrums abos variantos ir vienāds?


* Viens ezis uz savas muguras var pārnest vidēji trīs sēnes un vienu ābolu. Kāds ir eža īpatnējais siltuma koeficients, ja vāverītes beidzās pirms sešām nedēļām?


* Kolhoza fermā ir trīs govis un viens bullis. Kāds būtu govju skaits fermā, ja uz fermu darbā tiktu nosūtīti septiņi gucuļi, turklāt katrs no tiem patērē vidēji 2,5 litrus brāgas dienā?


* Pēteris un Žanis izdzer - viens 200 gramus brendija, bet otrs 300 gramus - un nodzied 1 dziesmu no rokoperas “Lāčplēsis”. Cik brendija abiem jāizdzer, lai nodziedātu visu rokoperu “Lāčplēsis”?


* Zirneklis pa griestiem rāpo ar ātrumu 450 metri stundā. Saimniece ar putekļusūcēju tīra istabu 4 reizes lielākā ātrumā, taču viņa pēc katra uz priekšu spertā soļa, par 1/5 daļu pavirzās atpakaļ. Kādas ir zirnekļa izredzes, ja mājā ir trīs istabas, bet putekļusūcēja jauda ir 5000 vatu?


* Par cik (procentuāli) zaķīša Garausīša, kurš nedēļu dzīvo tikai no puszaļām skābenēm, izvades spiedes nesaturēšanas spēka moments būs lielāks, mazāks (vai vienāds) nekā vilka Pelēcīša, kurš nedēļu nav mielojies ne ar vienu zaķīti, izvades griezes berzes spēka moments? Atbildi formulēt, izmantojot grafiskās diagrammas.


* Kaimiņu Frīdim ir točka, viena polša cena ir 0,89 Ls. Kāds būs točkas ieņēmums, zinot to, ka Vilibaldiņš uzkāpa uz korķa un pusotru nedēļu nebija darbā? Un kur visi dzēra?


* Anniņa dzīvo 12 stāvu mājā. Nākot no skolas ar Jānīti, viņa grib pamīlēties liftā. Lifts līdz 12. stāvam brauc 30 sekundes. Lai Jānītis izģērbtu Anniņu, vajag 15 sekundes, pašam - 10 sekundes. Lai izdarītu TO, vajag 45 sekundes. Lai saģērbtos, vajag 20 sekundes. Jautājums: cik stāvu mājai ir jābūt, lai Jānītis ar Anniņu paspētu TO izdarīt liftā?


* Divas 60 kg smagas sievietes rij biezpiena sieriņus - viena leišu, otra "Kārumu". Leišu sieriņš ir par 2 santīmiem lētāks. Cik ilgā laikā abas sievietes sasniegs 100 kg robežu, iztērējot vienādu naudas summu?


* Cik sviedru pilītes izspiedīsies uz Mārča pierītes, kad viņš aizturēs elpu? Ja zināms, ka sarkans viņš paliek jau pirmajās 12 sekundēs?
14.10.2007 13:37
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Kaspars Balodis Atslēdzies
¥
****

Ziņojumi: 344
Pievienojās: Sep 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #2
RE: Uzdevumi fizikā un matemātikā
Saeimā ir 100 deputāti. Uz kārtējo sēdi nav ieradušies 25. No tiem, kas ieradās, 10% ir iereibuši, bet 35% moka paģiras. No tiem, kas ir pilnīgi skaidrā, 50% neko nesaprot. Kāda varbūtība tam, ka mūsu dzīvē kaut kas mainīsies?

Grupa C-stones uzstājās Ugāles k/n. Viņiem bija jādzied 6 dziesmas. Skaņu režisors sajauca fonogrammas un C-stones attapās otrās dziesmas vidū. Cik svešas dziesmas nodziedāja C-stones, ja skaņu režisors fonogrammas sajauca vēl 4 reizes?

Multihalli būvē ar ātrumu 1 pālis 3 gados. Pēc cik gadiem Rīgā būs multihalle?

Ādamsonam draugi liek dzert un pēc tam braukt ar mašīnu. Ir zināms, ka viens draugs viņu pierunāt dzert nevar, vajag divus. Pavisam Ādamsonam ir 8 labi draugi. Cik stabu nedēļā nogāzīs Ādamsons?

Kāds dakteris pediatrs darba dienas laikā pacientiem iztirgoja 43 dozas 'Ekstazī', pats izēda 3 dozas, māsām un sanitāriem bez maksas izdalīja 17 dozas, pa logu viņam izkrita 4 dozas, suns apēda 6 uzreiz. Cik liela jautrība valdīja poliklīnikā, ja no vienas 'Ekstazī' dozas vidusmēra pilsonis smejas pusotru stundu un dejo kā traks?

TV šovmens Mainots Vecvagars vec 3 plastiskās operācijas nedēļā. Pēc cik ilga laika viņš būs līdzīgs Maiklam Džeksonam?

Emsis pliks brien ārā no ezera, kurā sākumā ir bijis līdz kaklam; uz katra soļa Emsis parādās par 2cm. Cik soļu jābrien Emsim, kamēr būs redzams krāns?

Kirovs Lipmans devās uz bērnu dārzu 'Saulstariņš', kurā bija 150 bērnu, lai aprunātos. Ik pa 5 minūtēm viņš nobiedēja 15 bērnus. Pēc cik ilga laika visi bērni būs pārbijušies?

Lembergs devās bļitkot un izvilka 5 mazus asarīšus un vienu zābaku. Zābaks bija 22,5 reizes smagāks nekā visi asarīši kopā. Cik svēra zābaks, ko izvilka Lembergs, ja katrs asarītis svēra 40 gramus?

Ūdre kādu dienu devās rakt kūdru. Dienas laikā Ūdre var izrakt 50 spaiņus kūdras. Cik dienas viņai būs jārok, ja raks viena pati, cik - ja nāks palīgā abi miesassargi?

Šlesers normāli runā ar skaļumu 19db un to dzird (vāji) 100m attālumā. Maskava ir 1000km attālumā. Cik reizes skaļāk viņam jākliedz, lai sasauktu Žirinovski?

Kiki balināja matus ar ātrumu 8 mati minūtē. Cik ilgā laikā viņa izbalinās visu galvu ar atvērtām acīm un cik ilgi - ar aizvērtām?

Arnis Mednis var sakomponēt 2 hītus nedēļā, bet Lauris Reiniks - tikai 1 hītu nedēļā. Cik hītus sakomponēs Fomins un Kleins, gadu rullējot kopā?

Repše nolēma pārskaitīt zvaigznes. Līdz kuram Zodiaka zvaigznājam viņš tika, ja zināms, ka viņš skaitīja 21 minūti ziemeļrietumu virzienā, minūtē saskaitot 13 zvaigznes, turklāt ik pēc 2 minūtēm saputrojās un sāka no jauna.

Kariņš lido no šķūņa jumta ar ātrumu 80km/h. Pēc cik ilga laika Kariņš sasniegs ratu ilksi, ja šķūnis ir 5 metrus augsts?

Einārs parakstās uz naudas zīmēm ar ātrumu 4 paraksti minūtē. Cik ilgā laikā Einārs parakstīsies uz visam naudas zīmēm, ja paralēli viņa sekundanti viņam iesmērē pa kādam personīgam dokumentam?

Lembergs peld ar ātrumu 3 km/h, bet ik pēc 10km viņa ātrums samazinās par 0,5km/h. Kad Lembergs aizpeldēs līdz Visbijai, ja viņš noleca no Ventspils ostas mola vakar vakarā?

Zināms, ka Bergmanis vienu pasažieru vilciena sastāvu var pavilkt 20 km bez apstājas. Cik Bergmaņus vajadzētu, lai nodrošinātu pastāvīgu dzelzceļa satiksmi ceļu posmā Rīga - Jūrmala?
23.10.2007 22:28
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Rakstīt ziņojumu 


Lēciens uz forumu:Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija