Rakstīt ziņojumu 
 
Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brīnums par Vid_Kvad_Kļūdu
Autors Ziņa
Obsis Atslēdzies
Senior Member
****

Ziņojumi: 399
Pievienojās: May 2007
Reputācija: 12
Ziņojums: #1
Brīnums par Vid_Kvad_Kļūdu
Te kādu laiku atpakaļ rakstīju par kādu dīvainību par šo tēmu. Un garām.

Šodien bija iespēja aprunāties ar Zambrāna k-gu, kas ir Jansona "Fizikas praktikums" atbilstošās nodaļas autors, un izrādās, šajā grāmatā NAV (!!) drukaskļūda, kā biju iedomājies. Tā kā ZINU, ka tagadējie LU mācībspēki paši nezina, KĀPĒC tas viss tā, laikam jāpastāsta, kamēr atmiņā viss svaigs.

Tātad, Jansona grāmata saka - vid kvad kļūda rēķinās kā SQRT no blablabla dalīts ar (n-1).
Tagadējās mācību grāmatas raksta, ka jārēķina SQRT no blablabla dalīts ar n*(n-1).

Drusku šķiet starpība ir. Bet ABAS formulas ir pareizas.

Vienkārši toreiz kad Kompartija zināja visu, pat to ko pats Dievs Tas Kungs nenojaušot, tad pēkšņi izrādījās, ka sasodītie imperiālistiskie buržuji, smakdami savā bezkompromisa ļaunumā, izgudrojuši ko varen vajadzīgu kā vidkvad kļūdu. Un tagad sirdsķīsti kristālskaidrajai Kompartijai, mūžam dzīvajai, jāizskaidro, kādas herņas pēc PSRS būtu jāmaksā ASV imperiālistiem ne-mazas naudiņas par šī lieluma standarta (patentēts kā nekā) pielietošanu.

Nu tad Partija, slava un gods tai, ielej visiem citiem arī, izdomāja superīgu domu: a nafig mums TO formulu. Ņemam un UZTAISAM citu formulu, bet pazaudēto locekli n iestrādājam Stjūdenta koeficientu tabulas vērtībās (tur tak skaits ietilpst kolonās). Un lai aizrijas tie kapitālisti.

Tā lūk. Un tā kā PSRS laikos mācību grāmatā nevartēja nokļūt formulas, kas nesapas ar viņa Majestāti visuredzīgo, visuvareno un visuresošo GOST~u, tad protams ka Jansona grāmatā varēja nonākt tikai un vienīgi PARTEJISKĀS zinātnes atbalstītā versija (ar KAHĀĶIRI neviens patiesības vārdā tak neriskēs).

Grand total: Tev nebūs Stjūdenta tabeli jemt no vienas griķenes un pielietāt to otrai griķenei. Ja ņem mūsdienīgo Amīšu versiju, tad visu no turienes, ja ņem veco, tad komplektā. Rezultāts jau nemainīsies....

Ui polītiķi sasodītie. Aiz kājas.
08.06.2007 21:27
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Rakstīt ziņojumu 


Ziņojumi šajā pavedienā
Brīnums par Vid_Kvad_Kļūdu - Obsis - 08.06.2007 21:27

Lēciens uz forumu:Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija