Rakstīt ziņojumu 
 
Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LETA: Studenti sašutuši par studiju maksas palielināšanu LU
Autors Ziņa
Luckāns Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 48
Pievienojās: Aug 2005
Reputācija: 3
Ziņojums: #1
LETA: Studenti sašutuši par studiju maksas palielināšanu LU
Es tiešām nesaprotu, KĀ var rektors izdot rīkojumu, kas ir pretrunā ar Senāta lēmumu?

luck
_
Studenti sašutuši par studiju maksas palielināšanu LU, nerēķinoties ar viņu viedokli

Publicēta: 15:46 12.01.2009.

Rīga, 12.janv., LETA. Latvijas Universitātes (LU) Studentu padomes (SP) pārstāvji sašutuši par studiju maksas palielināšanu, nerēķinoties ar padomes viedokli, aģentūru LETA informēja SP priekšsēdētājs Krists Avots.

Saskaņā ar LU Senāta lēmumu, pirms rektors var izdot rīkojumu par studiju maksu attiecīgajā akadēmiskajā gadā, tas jāsaskaņo ar LU Dekānu un Studentu padomi. Nesaskaņošanas gadījumā jautājums tiek izskatīts Senātā.

Neraugoties uz to, ka pagājušā gada 3.decembrī Studentu padome noraidījusi augstskolas rektora Mārča Auziņa piedāvāto studiju maksu projektu 2009./2010. akadēmiskajam studiju gadam, rektors 16.decembrī izdevis rīkojumu, saskaņā ar kuru vairumā pamatstudiju programmu studiju maksas palielinātas no Ls 1300 līdz Ls 1430 par akadēmisko gadu.

Kā skaidro Avots, nesaskaņošanas gadījumā rektoram vajadzēja virzīt šī projekta skatīšanu Senātā. "Studentu padomei nav izprotama šāda rektora rīcība, un turpmākajā padomes sēdē tiks lemts par tālāko rīcību," norāda SP priekšsēdētājs.

Auziņš aģentūrai LETA norādīja, ka jaunās studiju maksas tikušas skaņotas gan ar SP, gan ar dekāniem. LU kancleram izdevies panākt vienprātību ar SP vadību, taču pilnīgs atbalsts no SP puses nav iegūts.

Vienlaikus viņš norāda, ka jautājums par to, vai rektora kompetencē ir izdot rīkojumus par studiju maksu vai nē, bijis aktuāls jau pagājušajā gadā, jo likums var tikt dažādi traktēts un dažādās augstskolās Latvijā tiek piekoptas dažādas prakses - vai nu tas ir Senāta lēmums vai rektora rīkojums.

Pagājušogad ar SP pieņemts lēmums ar attiecīgo jautājumu vērsties Saeimas Juridiskajā komisijā un Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), vienojoties, ka gan rektors, gan SP vadīsies pēc valsts iestāžu sniegtā atzinuma, stāsta Auziņš. Juridiskā komisija savus komentārus sniegt atteikusies, bet IZM atbildējusi, ka LU studiju maksas noteikšana uz rektora rīkojuma pamata ir korekta juridiska procedūra. "Tādēļ mēs pie tās arī pieturamies," piebilda Auziņš.

LETA jau ziņoja, ka LU 2009./2010.akadēmiskajā gadā pilna laika klātienes pamatstudiju maksa pieaugs par 130 līdz 250 latiem gadā.

Studiju maksa par 130 latiem pieaugs visās Sociālo zinātņu fakultātes, Moderno valodu fakultātes, Filoloģijas fakultātes studiju programmās, Vēstures un filozofijas, Teoloģijas, kā arī Bioloģijas, Ģeogrāfijas un zemes zinātņu un Ķīmijas fakultātē. Līdz ar to jaunā studiju maksa šajās fakultātēs līdzšinējo 1300 latu vietā būs 1430 lati gadā.

Minētajā apmērā pieaugs studiju maksa arī gandrīz visās Fizikas un matemātikas fakultātes, kā arī Ekonomikas un vadības fakultātes studiju programmās.

Kā skaidro LU, studiju maksas pieaugums saistīts ar inflāciju, īpaši komunālo maksājumu pieaugumu un pievienotās vērtības nodokļa pieaugumu dažādiem pakalpojumiem, ko saimnieciskās darbības nodrošināšanai pērk LU.
Katrīna Slišāne LETA

12.01.2009
Copyright © LETA
12.01.2009 18:15
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Rakstīt ziņojumu 


Ziņojumi šajā pavedienā
LETA: Studenti sašutuši par studiju maksas palielināšanu LU - Luckāns - 12.01.2009 18:15

Lēciens uz forumu:Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija