Rakstīt ziņojumu 
 
Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FMF SP vēlēšanas 2010
Autors Ziņa
Valdis Zuters Atslēdzies
Slaists, liels un garš!!
***

Ziņojumi: 153
Pievienojās: Sep 2007
Reputācija: 9
Ziņojums: #1
FMF SP vēlēšanas 2010
Tā vien niezēja nagi kaut ko uzrakstīt par vēlēšanām!!
Pirmkārt jau aicinu atcerēties, ka lai gan šīs, dažu uztverē, ir TIKAI fakultātes studentu padomes vēlēšanas, kurās var padzīt jokus un pajautroties, vajag atcerēties, ka neapdomīgs balsojums var novest pie tā, ka studentiem, kas tiešām grib kaut ko darīt, būs jātērē savs laiks cīnoties ar tādām negatīvām vēlēšanu sekām kā ievēlētiem cilvēkiem, kuriem ir knapa nojausma kur viņi vispār ir parakstījušies, ievēlētiem biedriem, kas ne minūti nav apsvēruši darboties SP, līdz ar to ievēlētajiem biedriem nākas ciest līdz brīdīm, kamēr ievērojot birokrātiju šie biedri tiek atstādināti un to vietā nāk darboties griboši studenti. Un šī birokrātija nav FMF SP izdomāta, šeit diemžēl pāri stāv LUSP. Aicinu arī izvērtēt vai kandidāts vienkārši gudri runā, vai arī taisās kaut ko darīt. Gudru runātāju parasti ir daudz. Bet pārsvarā viņi arī paliek gudri runājot, bez jebkā reāli izdarīta. Ir jau viegli pateikt kā vajadzētu darīt, bet tad ņem pats un dari!!!

Bet īstenībā visu šo rakstu tādēļ, ka uzlasīju vienu pilnīgi aizraujošu partijas programmu. Gribēju to nedaudz paanalizēt no sava skatu punkta. Tie, kas vēl nav to redzējuši, lūdzu:

On Sunday 31st October 2010, @TuAK_FMF said:

Apvienības „Trasūns un apgaismības komada” rīcības plāns nākamajam SP sasaukumam.
1) Kāpēc kandidējat FMF SP?
Mēs uzskatām, ka SP varētu darboties daudz efektīvāk, ja tiktu likvidēts smagais birokrātiskais aparāts. Piemērs tam ir darba grupu(DG) vadītāju vēlēšanas. Lai ievēlētu vienu DG vadītāju, kurš ir arī vienīgais kandidāts, ir nepieciešams ievēlēt vēlēšanu komisiju, tālāk ir nepieciešams veikt aizklātu balsojumu. Lieta, kura varētu tikt izlemta momentāni tiek izstiepta uz 20 minūtēm. Tas noved pie tā, ka tiekot pie patiešām svarīgiem punktiem ir jau vēls un visiem viss ir apnicis.
2) Ar ko jūsu saraksts atšķiras no pārējiem?
Mēs esam rīcības cilvēki, kuriem nav bail no pārmaiņām, mēs neesam inerti un vienmēr esam atvēri visam jaunajam, ja vien tas ir labāks par veco. Mums atšķirībā no daudziem citiem SP kandidātiem garšo alus un vispār dažāda veida alkoholiskie dzērieni, līdz ar to mēs centīsimies nodrošināt to pieejamību fizmatu pasākumu laikā.
3) Ko virzīsiet SP priekšsēdētāja amatam?
Reinis Trasūns – atbildīgs, gudrs un kompetents visās jomās.
4) Kā tuvināt SP studentiem?
Mēs uzskatam, ka SP ir pieejams katram studentam, problēma ir tāda, ka ne katru reizi, kad studentam ir laba ideja, viņš neiedomājas, ka pašpārvalde ir tieši tā vieta, kur viņš tiks uzklausīts. Ir ideja, ka ar e-pasta palīdzību varētu reizi ceturksnī atgādināt studentam par SP eksistenci un īsumā pastāstīt, kas ir paveikts un kas tiks darīts. Tāpat arī netiek izklāstīti SP lēmumi studentiem. To varētu novērst ar interneta vietnes twitter palīdzību. Pirmkārt, vajag tvītot visu sēdēs un darba grupās lemto. Otrkārt, vajag visiem jaunajiem studentiem mēģināt iebarot sekošanu SP twitter kontam, piemēram, tanī brīdī, kad vervē uz Baldoni. Tas, protams, nepalīdzēs tiem, kuri ir jau ir fizmati, bet toties ilgtermiņā izveidos labi informētu un pašparvāldei pietuvinātu studentu saimi.
5) Lūdzu nosaukt konkrētu darbību kopumu, kā atdzīvināt fizmati.lv !
Pirmkārt, nepieciešams, lai tiktu rakstīti gan zinātniska satura un gan citi raksti. To var panākt motivējot studentus. Mūsuprāt, te vietā būtu konkurss, kura uzvarētājs varētu saņemt kādu vērtīgu balvu. Domājams, ka šādam mērķim var piesaistīt gan LUSP līdzekļus gan arī sponsorus. Kā vienu no iespējamajiem sponsoriem Reinis Trasūns uzskata Tallink, kuri apmaiņa pret reklāmu iekš f.lv varētu uzvarētājam piešķirt biļetes kruīza braucienam. Uzvarētāju varētu noteikt vairākās kategorijās – labākajam rakstam, kuru noteiktu lasītāju balsojums, gan arī visvairāk publicētu rakstu.
Otrkārt, mēs esam tālredzīgi un saprotam, ka datorikas fakultātes studenti, kuri šobrīd cītīgi uztur f.lv to nāktonē vairs nevēlēsies darīt. Līdz ar to, ir jādomā par to, lai arī mēs paši saprastu, kas notiek un kāpēc. Līdz ar to vajadzētu noorganizēt semināru, kurā tiktu apmācīti visi interesenti, kā rīkoties ar lapu, protams, tiesības ko labot lapā atstājot tikai dažiem cilvēkiem.
6) Kā redzat turpmākās Fizmatdienas? (Kvantitāte vs kvalitāte)
Domājam, ka svarīgāk ir kvalitāte, nevis kvantitāte. Nav jēgas rīkot pasākumu, ja ierodas daži cilvēki. Organizatoriskais resurss tiek izlietots vienādi daudz, neatkarīgi no apmeklētāju skaita. Šos resursus varētu novirzīt uz „ejošajiem” pasākumiem, lai padarītu tos kvalitatīvākus.
7) Vai balsotājiem tiks doti banāni?
Nē, banānus tiešām mēs nevienam nedosim. Ja atradīsim to par iespējamu, tad centīsimies nodrošināt katram TuAK balsotājam iespēju ieelpot hēliju, lai padarītu dienu jautrāku.
8 Kad LU bufetē bus nopērkams alus?
Neesam par to, lai studenti starp lekcijām tiktu kārināti ar alu. Ir krogs “Baļķi” pietiekami tuvu, kur var ieūt varen gardu un pietiekami lētu miestiņu. Tiesa, par alus tirdzniecību kojās gan ir vērts padomāt, tam līdzās ierīkojot arī taras nodošanas punktu. Tādējādi palīdzot gan dabai ar otrreizēju pudeļu izmantošanu, gan studentu maciņiem.
9) Kad mūsu mācību iestādē ieviesīs obligātu bībeles mācību kā to ierosināja kardināls Pujats?
Darīsim visu, lai tas tiktu izdarīts vienlaicīgi ar pūces astes ziedēšanu!

Sākšu savu sakāmo ar to, ka publicēt linku Twitterī ir diezgan šauras domāšanas diapazona rezultāts. Zinu ļoti daudzus aktīvus studentus, kas Twitteri nelieto un labi viņiem, šī vietne ar katru brīdī kļūst par arvien lielāku spam-izgāztuvi, kur arvien vairāk jāfiltrē informācija, lai iegūtu ko vērtīgu. Paldies Doktoram Streindžlovam par linku.
Bet tagad pa punktiem.

1) Ja šeit rakstītā teksta autors būtu bijis pēdējā laikā uz SP sēdēm, tad zinātu, ka tas viss jau notiek. Nevajag izgudrot velosipēdu no jauna. Bet vajag arī saprast, ka tā vienmēr nevar. No LUSPa puses dažas lietas tiek uzmanītas un ir tikai saprotami, ka SP priekšsēdētāja nevēlas likt savu parakstu virsū uz protokoliem, kuros atklājas klaja augstāk rakstītu un sastādītu noteikumu neievērošana.

2)Šitas punkts man vienkārši patīk. Kāds laikam neapzinās cik spēcīgs vārdu salikums ir "rīcības cilvēki". Ko tad jūs tādu rīkojaties? Gribētu dzirdēt par vismaz pusi saraksta cilvēku, ko tad viņi tādu ir izdarījuši kāda labā, pa kādam piemēram neskādētu. "Mazie oranžie" sarakstam padarīto darbu saraksts ir ĻOTI garš un tas nesaistās tikai ar darbiem SP robežās.
Nevienam te nav bail no pārmaiņām, bet cilvēkiem nez kādēļ liekas, ka ja viņš pamet kādu jaunu ideju, tad uzreiz pieciem citiem tā ir jārealizē, un ja kāds to nemēģina realizēt, tad viņam ir bail no pārmaiņām. Pamet jaunu ideju un pats arī piedalies realizācijā, ne jau vienmēr tavas idejas citiem pirmajā brīdī liekas labas.
Nevajag pārvērtēt inertuma nozīmi. Ja kaut kas nav inerts, tas nozīmē, ka tas ir atvērts arī visādiem sārņiem. Dažkārt labāk būt inertam un domāt ar savu galvu.
Atraduši gan ar ko lielīties - par alkoholu! Gribētu gan redzēt kā jūs izmainīsiet LU iekšējās kārtības noteikumus, lai nodrošinātu pasākumos alkoholu. Un ja nebijāt pamanījuši, tad tieši stiprās dziras dēļ pasākumos daudziem sāk rasties problēmas, jo nemāk jau cilvēki dzert ar mēru un parasti daudziem sāk vilkt uz kašķi. Alkohola pieejamība pasākumā situāciju pasliktinātu

3)Visu cieņu Trasūnam, bet palasot tālāk partijas programmu var redzēt, ka zem Tarsūna vārda liek liktas idejas, ko viņš pat nemaz nav domājis. Tās ir citu cilvēku idejas, kas paliktas zem viņa. Te ož pēc marionetes priekšsēdētāja amatā. Vai mums tas ir vajadzīgs?

4) Tiešām nesaprotu, kādēļ uz Twitteri tiek likts tāds uzsvars, kāds te pārvērtē Twittera spējas.
Twītot sēdēs izlemto? Kam tas vajadzīgs! Kādēļ nevar vienkārši ielikt info fizmati.lv, kur visi tiek klāt? Tas arī veicinātu lapas apmeklējuma statistiku.

5) Ideja par raksta konkursu - ļoti veca, ideja par Tallink - ne Trasūna.
Par semināru varējāt vēl paturpināt, ka esam tālredzīgi un saprotam, ka lai iemācīties kodēt lapas (jo ja datoriķiem apniks, tad mums taču jāmāk rīkoties pašiem) ar vienu, diviem vai desmit semināriem nepietiks. Lai apmācītu rīkoties ar lapu, pietiek ar īsu prezentāciju.

6) Nevajag aizmirst arī neejošos pasākumus. Dažiem no tiem ir labs potenciāls, vajag tikai to organizatorisko resursu krietnāku, bet kopumā piekrītu, ka turpmāk jāspiež uz kvalitāti, to arī "Mazie oranžie" nodrošinās. Par šo sarakstu šaubos.

7) Vēlēšanu dienā hēlija došana ir nelikumīga, jo to var uzskatīt par aģitāciju.

8 Atkal atduramies pret iekšējās kārtības noteikumu izmaiņām.

9) Šajā jautājuma pilnīgi piekrītu. Nebūtu pateicis labāk.

Ar visu šo aicinu padomāt, par ko balsot un par ko ne!
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 02.11.2010 01:20 Valdis Zuters.)
02.11.2010 01:19
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Rakstīt ziņojumu 


Ziņojumi šajā pavedienā
FMF SP vēlēšanas 2010 - Valdis Zuters - 02.11.2010 01:19
RE: FMF SP vēlēšanas 2010 - Dievs - 02.11.2010, 11:42
RE: FMF SP vēlēšanas 2010 - Virga - 02.11.2010, 14:01
RE: FMF SP vēlēšanas 2010 - Illusion - 02.11.2010, 14:10
RE: FMF SP vēlēšanas 2010 - Blekss - 02.11.2010, 14:58
RE: FMF SP vēlēšanas 2010 - JZ - 02.11.2010, 17:06
RE: FMF SP vēlēšanas 2010 - Gunita - 02.11.2010, 14:03
RE: FMF SP vēlēšanas 2010 - Madars - 02.11.2010, 18:36
RE: FMF SP vēlēšanas 2010 - Edzinsh - 03.11.2010, 00:08
RE: FMF SP vēlēšanas 2010 - - 03.11.2010, 13:53
RE: FMF SP vēlēšanas 2010 - vii - 03.11.2010, 17:59
RE: FMF SP vēlēšanas 2010 - ki - 03.11.2010, 22:45
RE: FMF SP vēlēšanas 2010 - ki - 03.11.2010, 23:33

Lēciens uz forumu:Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija