Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autologins Ubuntu
Autors Ziņa
La Hechizera Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 7
Pievienojās: Apr 2007
Reputācija: 0
Ziņojums: #1
Autologins Ubuntu
Kā var uztaisīt tā, lai sistēma automātiski ielogo lietotāju (bez paroles)?
18.04.2007 18:51
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Raivis Dejus Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 275
Pievienojās: Feb 2005
Ziņojums: #2
RE: Autologins Ubuntu
eeem...

http://www.google.lv/search?q=ubuntu+autologin+enable

Smile
18.04.2007 19:05
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
La Hechizera Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #3
varēja jau uzreiz atzīties, ka nezin Rolling Eyes googlē jau esmu pirms tam meklējusi..
18.04.2007 19:21
kaaja Atslēdzies
trakais :D

Ziņojumi: 101
Pievienojās: Mar 2006
Reputācija: 1
Ziņojums: #4
Vai tad google neko praatiigu nedod?
Ja nav googlee, tad nav nekur Smile
18.04.2007 20:06
La Hechizera Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #5
šo to googlē biju atradusi, taču atrastās komandas nedarbojās. šķiet pie vainas ir uzstādītā KDE darba vide, ar kuras parādīšanos Gnome strādā ne tā kā pirms tam, šis tas ir pazudis plus Pieslēgšanās logs neverās vaļā. Tagad meklēju kā lai tiek vaļā no KDE.

Varbūt kāds zin, kas jādara, ja parādās šitāds teksts: E: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.??
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 18.04.2007 20:48 La Hechizera.)
18.04.2007 20:39
bubu Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 469
Pievienojās: Aug 2006
Reputācija: 8
Ziņojums: #6
Manuāli jāpalaiž 'dpkg --configure -a' ?
18.04.2007 21:01
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
La Hechizera Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #7
nu jā, manuāli. piemēram, es "dpkg --configure -a" ierakstu termināli, parādās: dpkg: requested operation requires superuser privilege. kā lai pie tām tiek?
18.04.2007 21:06
Armi Atslēdzies
In ASP.NET

Ziņojumi: 290
Pievienojās: Jul 2006
Ziņojums: #8
vislabāk vienkārši izdzēst ubuntu un loginoties kādā citā operētājsistēmā (kaut citā linuxā)...

un lai tiktu pie tās privilēģijas, komandas priekšā jāpieraksta sudo. Un tā ir praktiski jebkam (pat copy-paste ārpus home direktorijas bez root privilēģijām nevar veikt). Tieši tāpēc neizvēlies Ubuntu!
18.04.2007 21:32
La Hechizera Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #9
Ja nebūtu jāpilda mājasdarbi, tad droši vien nebūtu izvēlējusies Ubuntu. jebkurā gadījumā paldies par pamācību kā tikt pie privilēģijām Smile Tikko pārinstalēju OS un izkatās, ka viss strādā kā vajag Smile
18.04.2007 21:54
bubu Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 469
Reputācija: 8
Ziņojums: #10
Armi rakstīja:Tieši tāpēc neizvēlies Ubuntu!

Muļķības! Šis ir viens no iemesliem tieši kāpēc būtu jāizvēlas Ubuntu. Normālā gadījumā cilvēks nestrādā ar OS ar administratora tiesībām. Tādā gadījumā neviena programm nevarēs sabojāt OS darbību. A paskaties, kas uz Windas darās - visi strādā ar Administrator grupas tiesībām, un tik bojā windowsu vai nu dzēšot failus par daudz, vai arī vīrusu ietekmes dēļ (kuri bojā sistēmas failus).
Ja uz Windas strādā ar ne-Admin tiesībām, tad vairums vīrusu neko sliktu i nemaz padarīt.

Tā tā ir ļoti laba prakse - strādāt ar ne-root tiesībām, kad tev tādas nevajag.
18.04.2007 22:37
Raivis Dejus Atslēdzies
Senior Member

Ziņojums: #11
La Hechizera rakstīja:varēja jau uzreiz atzīties, ka nezin Rolling Eyes googlē jau esmu pirms tam meklējusi..

Vēl tiešāku norādi man būtu neērti dot... Tu tos linkus apskatījies? Atbilde ir jau pirmajos pāris linkos. Un nekādas komandas tev šajā uzdevumā nevajag... Visu var izdarīt ieliekot vienu ķeksīti Smile
19.04.2007 07:54
La Hechizera Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #12
protams, ka apskatījos, turklāt vēl pirms te biju iepostojusi Smile tā kā man pieslēgšanās logs nedarbojās tālāk par paroles paprasīšanu, domāju, ka varbūt tur ir kaut kādas īpašas metodes, kā tikt pie autologina. parinstalējot ubuntu problēma atrisinājās Smile
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 19.04.2007 10:40 La Hechizera.)
19.04.2007 09:18
Armi Atslēdzies
In ASP.NET

Ziņojumi: 290
Pievienojās: Jul 2006
Ziņojums: #13
1) Es esmu vienīgais cilvēks, kas strādā ar savu datoru, un tā, manuprāt, ir 99% gadījumu. Man nevajag, lai OS katru reizi prasa pierādījumus manam saprātam. Patreizējā WinXP instalācija iet jau vairāk nekā 2 gadus un neko neesmu nojājis ar admina tiesībām.

2)Arī Win var uzlikt limitētus userus, ja grib, bet Ubuntu nav normālas iespējas jau startupā ielogoties kā rootam. Tā ir vienkārši nepilnība. Ja kāds grib, tad var sev apgriezt visas iespējas gandrīz jebkurā saprātīgā OSā...

un bubu, es kādas 10 min čakarējos, kāmēr sapratu, kā lai manuāli iekopē failu nemājas mapē, tas tomēr nav īsti normāli... (nu varbūt es esmu pasists un īstenībā tas ir baigi vienkārši, bet mani kaitina pie katras mazākās darbības nepārtraukti "sūdoties" ).
19.04.2007 09:47
Unknown_Guy Atslēdzies
Atturībnieks

Ziņojumi: 306
Reputācija: 2
Ziņojums: #14
RE:   Autologins Ubuntu
bubu rakstīja:
Armi rakstīja:Tieši tāpēc neizvēlies Ubuntu!

Muļķības! Šis ir viens no iemesliem tieši kāpēc būtu jāizvēlas Ubuntu. Normālā gadījumā cilvēks nestrādā ar OS ar administratora tiesībām. Tādā gadījumā neviena programm nevarēs sabojāt OS darbību. A paskaties, kas uz Windas darās - visi strādā ar Administrator grupas tiesībām, un tik bojā windowsu vai nu dzēšot failus par daudz, vai arī vīrusu ietekmes dēļ (kuri bojā sistēmas failus).
Ja uz Windas strādā ar ne-Admin tiesībām, tad vairums vīrusu neko sliktu i nemaz padarīt.

Tā tā ir ļoti laba prakse - strādāt ar ne-root tiesībām, kad tev tādas nevajag.

Nu es sēžu ar admina tiesībām jau gadiem uz win XP, ir AV un firewalls, nu nav neviens vīruss redzēts, kas kaut ko nodarītu, tā kā tas nav nekāds dižais arguments nesēdēt uz admina tiesībām. Linuxu gan ikdienā nelietoju, bet nedaudz jau krīt uz nerviem tā paroļu ievadīšana - pieradums laimam.

Pie visa ir vainīgs pats lietotājs 90% gadījumu. Pat videnē, kur liela daļa kompju ir ar root tiesībām nekas īpaši ļauns nenotika, ja nu vienīgi kāds settingus sāka mainīt, bet OS pat tur neviens neočakarēja. Galvenais ir saprast ko dari, ja nesaproti, tad vismaz esi gatavs rēķināties ar sekām.
19.04.2007 17:33
Raivis Dejus Atslēdzies
Senior Member

Ziņojums: #15
Armi rakstīja:1) ... Man nevajag, lai OS katru reizi prasa pierādījumus manam saprātam. ... neesmu nojājis ar admina tiesībām...

2) ... bet Ubuntu nav normālas iespējas jau startupā ielogoties kā rootam. Tā ir vienkārši nepilnība...

es kādas 10 min čakarējos, kāmēr sapratu, kā lai manuāli iekopē failu nemājas mapē, tas tomēr nav īsti normāli...

Runā, jau, ka nezināšana neatbrīvo no atbildības, bet kas to, lai zin. Es tev ieteiktu rūpīgāk izvēlēties izteicienus un "nav iespējas" vietā lietot "es nezinu kā"

Ja lietotājs nelien kur viņam nevajag, tad tā ir drošāk, jo viņš nevar neko sabojāt. Ja pirms lietām, kas potenciāli var salauzt kaut ko paprasa paroli, tas lieku reizi liek padomāt. Un lietotāji mēdz būt ļoti nezinoši, lai neteiktu stulbi. Labāk sākt ar drošāko veidu, gan jau tie, kas gribēs padarīs savu sistēmu mazāk drošu.

1) Ja negribi katru reizi ievadīt sudo paroli apskaties šo: http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Feist..._secure.29

2) Roots grafiskajā vidē:
Aktivizējam root lietotāju
Kods:
sudo passwd root
Aktivizējam viņam iespēju pieslēgties grafiski:
Ej uz Sistēma -> Administrēšana -> Pieteikšanās logs un sadaļā jeb šķirklī (tab) Drošība ieliec ķeksīti pie Atļaut lokālu sistēmas administratora pieslēgšanos
Angliski pamācība ir šeit: http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Feist...into_GNOME

3) failu kopēšana ar root tiesībām:
Vajag vienkārši saprast, ka tev nepieciešamas root tiesības failu pārlūkā un palaist
Kods:
gksudo nautilus
vai arī jau laikus uztaisi īsinājumikonu šim mērķim: http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Feist...n_Nautilus

Un ejot vēl vienu soli uz priekšu lietošanas ērtumā jeb "mans dators mana karaļvalsts, kur man neviens neprasa mana saprāta apliecinājumu" pasaki man super-duper vieglo veidu kā WinXP aktivizēt jau pieminēto auto loginu?
20.04.2007 14:25
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija