Rakstīt ziņojumu 
 
Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spins
Autors Ziņa
rolja
Unregistered

 
Ziņojums: #1
Spins
kā daļiņu spins būt mazāks par 1 (piem 1/2) vai arī 0 ??
20.09.2005 17:41
Citēt šo ziņu atbildē
Mezha_lauminja Atslēdzies
Senior Member
****

Ziņojumi: 529
Pievienojās: Sep 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #2
 
Nezinaatniski izsakoties, tas ir tad ja daljinja jaapagriezh vairaak nekaa par 360 graadiem, lai atkal izskatiitos taada pati kaa saakumaa... Konkreeti daljinjas ar spinu 0,5 jaapagriezh par pilniem 2 apgriezieniem (attieciigi ar spinu 1/3 par 3 utt) un taadi ir elektroni. Par 0 spinu nekaa neesmu dzirdeejusi... Piekriitu, izklausaas paradoksaali, bet taa nu zinaatnieki pashlaik atziist... Tieshaa veidaa nokjert elektronu un apskatiities, kaa vinjsh grozot izskataas, laikam nevarees Razz

P.S. Ja tevi shitaadas lietinjas interesee, palasi Hokinga graamatas (taas pashas 2 kas ir arii latviski) vai terras shii gada pirmo nummuru (janvaaris - februaaris)
20.09.2005 19:08
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
rolja
Unregistered

 
Ziņojums: #3
 
paldies par atbilid, bet nu to jau es tā kā zinu
jautājuma būtība bija, kā tas var būt?? pagriežot jebkuru daļiņu par max 360 gradiem tai jau jaizskataas taadai pashai kaa pirms to pagrieza

hokinga gramataa ir izskaidrota spina buutiiba, bet tur nav izskaidroti tie 720 graadi

kaadaa veidaa vispaar nosaka dalinu spinu..?
20.09.2005 21:21
Citēt šo ziņu atbildē
rolja
Unregistered

 
Ziņojums: #4
 
spins 0 ir dažām superpartneru daļiņām (supersimetrijas teorija)
22.09.2005 12:39
Citēt šo ziņu atbildē
M.
Unregistered

 
Ziņojums: #5
 
Es savukaart nekad neesmu dzirdeejis par daljinjaam ar spinu 1/3, jo dalinjas spins (parasti) ir n/2, n=0,1,2,... Ja n ir nepara, tad daljinja ir fermions, citaadi - bozons.

Pionu spins ir nulle (starp citu).

Daljinjaam ar spinu piemiit t.s. "magneetiskais moments", kuru tad arii var noveerot visaados eksperimentos ar nehomogeeniem magneetiskajiem laukiem utml. (piemeeram, Stern-Gerlach eksperiments)

rolja rakstīja:kā tas var būt?? pagriežot jebkuru daļiņu par max 360 gradiem tai jau jaizskataas taadai pashai kaa pirms to pagrieza

Tas nevar buut un to nevar izskaidrot. Daljinjas iisteniibaa negriezhas kaa biljarda bumbas, bet vinjaam ir iipashiibas, kuras piemistu biljarda bumbaam, kuras apgriezhot par 360 graadiem, dabuutu kaut ko citu.
22.09.2005 13:04
Citēt šo ziņu atbildē
Linards Kalvāns Atslēdzies
Member
***

Ziņojumi: 67
Pievienojās: Mar 2005
Reputācija: 5
Ziņojums: #6
 
labāka skaidrojuma par pagriešanas variantu spinam nav, makropasaulē spinam nav interpretācijas, tā ir mikropasaules daļiņu fundamentāla īpašība, gluži kā masa vai izmēri makropasaulē, spins nosaka, daļiņas magnētiskās īpašības [mijiedarbību ar dažādiem elektromagnētiskajiem laukiem]. Tieši ar šīs mijiedarbības palīdzību arī nosaka daļiņu spinu, pirmo reizi par ko tādu iedomājās, kad it kā identiskas daļiņas identiskos apstākļos uzvedās atšķirīgi. Tāpat kā masai spinam ir spēkā nezūdamības jeb saglabāšanās likums.

Reāli eksistējošām elementārdaļiņām spins var būt 0, +-1/2 vai +-1 [ar kvarkiem tur vēl visādi brīnumi parādās], saliktām daļiņām [piem, atomiem] spina vērtība un vektora virziens var būt ļoti dažādi, tomēr reāla jēga ir tikai tā projekcijai uz kvantēšanās ass, kas atkal noved pie veselu un pusveselu skaitļu vērtībām.

Spina vērtība nosaka, kādai statistikai [Fermī - Dīraka (pusvesels) vai Bozē - Einšteina (vesels)] pakļaujas daļiņas, kas būtiski ietekmē lielākas daļiņu grupas uzvedību.
22.09.2005 15:09
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Rakstīt ziņojumu 


Lēciens uz forumu:Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija