Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bakalaura studiju ilgums
Autors Ziņa
Uldis Luckāns Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 182
Pievienojās: Jul 2005
Reputācija: 1
Ziņojums: #1
Bakalaura studiju ilgums
LU Attīstības stratēģijā rakstīts:

"Pamatstudiju dominējošā forma ir trīsgadīgas bakalaura programmas."
(http://www.lu.lv/dokumenti/resursi/attis...tegija.doc , 14.lpp.)

Kāds Jūsu viedoklis? Par savu programmu, citām LU FMF programmām?

Un arī - par citu LU fakultāšu programmām?

luck

P.S. Ļoti ceru, ka diskusijās iesaistīsies arī pasniedzēji un FMF vadība, administrācija.
01.10.2007 15:47
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Uldis Luckāns Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 182
Pievienojās: Jul 2005
Ziņojums: #2
RE: Bakalaura studiju ilgums
Pirms kāda laiciņa, kandidējot uz LU FMF Domi kā studentu pārstāvis, teicu, ka FMFSP nepieciešams vairāk darboties tieši izglītības jomā. Arī mājas lapā pirms iesvētību pasākuma bija (pamatota!) kritika, ka FMFSP vairāk laika jāvelta izglītības jautājumiem.

Bet... šo foruma ierakstu lasījuši ap 100 cilvēku, un nav nevienas atbildes! Evil or Very Mad

Cilvēki mīļie, lai kaut ko mainītu un uzlabotu, nepieciešams par to runāt, apmainīties ar viedokļiem un diskutēt, nevis sēdēt malā un teikt, ka viss ir slikti!

luck
07.10.2007 08:19
Armi Atslēdzies
In ASP.NET

Ziņojumi: 290
Pievienojās: Jul 2006
Ziņojums: #3
Manuprāt, 4gadīgas studijas tomēr ir mazliet nopietnākas, galu galā pazustu 40 kp tādā gadījumā, o.k., ir šis tas, ko DatZ varētu novākt, bet ne jau 40 kp svarā...
08.10.2007 00:10
Sandra Ose Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 113
Pievienojās: Sep 2005
Reputācija: 0
Ziņojums: #4
Es katrā ziņā izbaudu to, ka manā programmā bakalaura studijām atvēlēti 4 gadi.
Man šķiet, ka tas atkarīgs no mācīšanās intensitātes. Man ir tāda sajūta, ka lielākā daļa manu kursabiedru savu laiku velta darbam, nevis studijām, tiklīdz nav lekcijās (un reizēm arī lekciju laikā). Var būt, ka 3 gadi atmaksātos, ja varētu panākt, ka studentiem nav jāstrādā, un viņi visu savu darba laiku veltītu mācību vielas apgūšanai.
Bet visādi citādi es par ilgāku laiku - ir priekšmeti, kam nepieciešamas priekšzināšanas, visām zināšanām vajag laiku, lai tās "iesēžas". Neticu, ka sasteidzot var panākt ko labu.
08.10.2007 07:38
Guntis Šmaukstelis Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 524
Pievienojās: Feb 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #5
No daudziem studentiem esmu dzirdeejis, ka lai tik samazina to studiju laiku, jo aatraak tiek pie papiira, un tas arii ir lielaakais RTU DITF arguments, ko vinju studenti (vismaz pie manis darbaa) saka par labu vinjiem nevis LU FMF datorikjiem!

Man peec buutiibas nav svariigs studiju laiks, ja tas ir 1 gada robezhaas, galvenais ir kvalitaate, taapeec negribeetu paariet uz 3gadiigo programmu.

p.s. es tieshaam neesmu peetiijis peetiijis fizikju un datorikju jaunaas programmas, bet vai gadiijumaa tagad datorikjiem nav vairaak diferenciaalvienaadojumu nekaa fizikjiem. Atvainojos, ja kljuudos!
08.10.2007 12:04
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
ki Atslēdzies
rils

Ziņojumi: 1 211
Pievienojās: Mar 2006
Reputācija: 13
Ziņojums: #6
tagad visiem ir vairaak IT un mazaak matemaatikas.
08.10.2007 12:08
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Maija Brice Atslēdzies
Jaime
**

Ziņojumi: 49
Pievienojās: Mar 2007
Ziņojums: #7
Es, savukārt, uzskatu, ja samazina teorijas studiju laiku, tad ir jābūt vienam (rekomendējošam) gadam prakses.
Bet par tālāko spriest negribu, jo tā jau paliek pārāk liela problēma, bet lielākoties iekš eiropas, kur arī pārsvarā ir 3 gadīgs bakalaurs, ja nav, tad tāpat kā latvijā ir ceļā uz to ir šis viens gads prakse. Un tad , manuprāt, nav prob. turklāt ir viena lieta ko minēja jau augstāk - tad ir jāaizliedz ar likumu strādāt vairāk par 20h nedēļā un vislabāk lai tas nepārsniedz 15h un tad nu gan nevajadzētu būt prob. bet lai to paveiktu man šķiet ir jārīko pilsoņu karš.
08.10.2007 19:06
Agnia Atslēdzies
noname

Ziņojumi: 183
Pievienojās: Dec 2005
Ziņojums: #8
4 gadi ir ok. Tikai nevajadzēja ņemt nost matemātiku.
09.10.2007 10:48
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija