Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas bija sākumā?
Autors Ziņa
martins Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 93
Pievienojās: Feb 2009
Reputācija: 3
Ziņojums: #31
RE: Kas bija sākumā?
I call bullshit on that 2.
Definē ko tu gribi un kā tu gribi.
Fizika ir zinātne kur nekas neko nepierāda!!!
Ir novērojumi un teorijas. Tā teorija, kura ir visvienkāršākā un visprecīzāk apraksta tiek uzskatīta par "patiesu" vismaz uz doto brīdi. Kamēr jauni precīzāki novērojumi esošo teoriju precizē, vai arī liek pārstrādāt pilnīgi.
Un, ja tu mēģini izmantot sadzīves analoģijas aprakstot kosmoloģiskos vai kvantu procesus, tad tu uzreiz brauc auzās. Diemžēl zinātniekiem, lai pasniegtu savas zināšanas populārzinātniskā līmenī, nākas to darīt, bet tas nenozīmē, ka izmantotie vārdi ir patiesi. Piemēram, kā jau minēja, izmantot vārdu "sprādziens" ir pilnīgi nepieņemami, ja grib iet detaļās, ko šis process īsti nozīmēja.
07.08.2014 09:09
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
masansr Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 14
Pievienojās: Aug 2014
Reputācija: 1
Ziņojums: #32
Mēs acīmredzami izmantojam citādas definīcijas vieniem terminiem. Tam nav pilnīgi nekādas nozīmes, es vienkārši konstatēju faktu. Telpa VS Visums ir vairāk filosofisks un filoloģisks jautājums, kam nav sakara ar fiziku.

Nu tad pieņemsim, ka ēna nav tas pats, kas tumsa, un visums patiesībā saucas par Telpu.
Un klaviatūras saudzēšanas nolūkos sauksim redzamo visumu par Visumu.

(Izmantot nezinātniskos terminus ir kaitinoši. Varbūt pie reizes visus attālumus mērām jūdzēs un temperatūras - fārenheitos?)
07.08.2014 18:14
Rets Atslēdzies
trollis
**

Ziņojumi: 22
Pievienojās: Jan 2014
Reputācija: -1
Ziņojums: #33
Ne jau es definēju. Tie jau bija gatavi definējumi telpai un visumam.
07.08.2014 21:07
ki Atslēdzies
rils

Ziņojumi: 1 211
Pievienojās: Mar 2006
Reputācija: 13
Ziņojums: #34
http://io9.com/10-scientific-ideas-that-...1591309822
pirmais punkts
07.08.2014 22:20
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Rets Atslēdzies
trollis
**

Ziņojumi: 22
Pievienojās: Jan 2014
Reputācija: -1
Ziņojums: #35
Ok. Prieks par to.
1. Viens piereģistrējās tikai tamdēļ, lai mani nosauktu par idiotu. Tas vien jau par kaut ko liecina un nedomāju ka par mani.
2. Ok, varbūt kaut ko nesaprotu, bet tad nesaprotu kādus datus var izmantot, lai to saprastu, ja vienīgā atbilde te ir ka es esmu idiots.
3. Tā arī par tiem terminiem nesapratu. OK profesionāļi var lietot gan žargonu, gan tomēr spēj skaidri izteikties. Bet brīžiem tā gan te neliekas no dažām atbildēm. Vai tiešām Telpa un Visums profesionālā žargonā ir kaut kas stipri savādāks? Vai tiešām skolā māca vienus terminus un tad vēlāk fiziķi pāriet pavisam uz citiem? Tad jau pie jaunās paaudzes jums netikt. Vai arī rodas pilnīga putra sarunājoties un neviens nezina ko otrs ar to ir domājis.
Katrā ziņā ja kaut kas ģeometriski izplešas, tad ir izplešanās vektori kas norāda no kuras vietas sākās tā izplešanās. Pat balons, ja to piepūš, tad sākumā ir maziņš un to tilpuma daļu var uzskatīt par centru tad, kad tas ir piepūsts liels.
Tā pat. Piemērs par ēnu un apgalvojums par to, ka informācija nevar pārsniegt gaismas ātrumu ir viens otram pretrunā. Ēna nes informāciju, gan par ķermeni no kura ir tā ēna, gan par gaismas avotu, ja jau ēnā varot skriet ātrāk par gaismu, tad šī informācija ir nogādāta tur kaut kur ātrāk par gaismu. Nu nezinu. manuprāt sanāk kaut kur te meli. Vai arī vārds informācija ir minēts citā nozīmē? Esmu nokļuvis Aizspogulijā, kur nekas nav tas par ko uzdodas?
10.08.2014 19:45
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija