Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 1 balsis - 5 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atsauksmes par pirmo SP sēdi
Autors Ziņa
MartinsZviedris Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 27
Pievienojās: Oct 2008
Reputācija: 2
Ziņojums: #1
Atsauksmes par pirmo SP sēdi
Sveiki!

Vēlējos rosināt ārkārtas sēdes sasaukšanu, ko var darīt SP biedri atbilstoši statūtiem. Atbilstoši statūtu punktam 4.5. - 1/10 daļa SP biedru (esošajā situācijā 9 biedri) var sasaukt ārkārtas sēde. Būtu ļoti labi, ja tas tiktu arī izdarīts. Es, diemžēl, īsti nepazīstu tik daudz biedrus, kuriem es varētu saprātīgā laikā paprasīt parakstu uz šāda iesnieguma un man nav īsti arī skaidrs, kam šis iesniegums būtu jāiesniedz.

Ja mēs paskatamies tīri matemātiski uz esošā SP sasaukuma pirmo sēdi, tad tur piedalījās apmēra 50 cilvēki un sēde noritēja 4 stundas. Sarēķinot sanāk 200 cilvēkstundas, ko savā ziņā var pielīdzināt viena cilvēka 5 darba nedēļām. Šāds pielīdzinājums protams ir daļēji korekts, taču savā ziņā tas atspoguļo to, cik daudz tika padarīts un cik daudz varētu viens cilvēks padarīt piecās nedēļās. Tieši tāpēc es rosinātu padomāt par to, kā notiek sagatavošanās sēdēm.
Tā vietā, lai izvirzītu kandidātus sēdes laikā, varbūt vajadzētu aprunāties ar kandidātiem laicīgi un izvirzīt tikai tos, kas arī vēlas darboties. Kā arī papildus šādā gadījumā kandidāti var sagatavot savu uzstāšanos un interesenti jau iepriekš var sagatavot savus jautājumus.

Papildus man rodas arī jautājums cilvēkiem, kas ir pieņēmuši esošos statūtus par to, kāpēc katru gadu var tikt tā vienkārši mainīts SP darbības modelis? Es ļoti labi saprotu, ka katram cilvēkam ir savs darba stils un tāpēc dažādos modeļos tam ir vieglāk grūtāk strādāt, bet es kaut kā neredzu, ka valsts pārvalde mainītos no tā, ka kādu premjerministru ievēl, ja vien netiek veikts apvērsums vai revalūcija. Man tas liekas dīvaini, ka es atnāku strādāt uz vietu, kur pārvaldes modelis tiek pieņemts tikai pēc tam, kad es esmu tur atnācis. Ko man darīt, ja man nepatīk pēkšņi pieņemtais pārvaldes modelis? Sēdēt opozīcijā un neko nedarīt?

Ar cieņu,
Mārtiņš Zviedris
20.11.2008 12:08
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
manirviedoklis Atslēdzies
un vienmēr būs

Ziņojumi: 307
Reputācija: 0
Ziņojums: #2
RE: Atsauksmes par pirmo SP sēdi
Varbūt kandidātus izvēlas uz vietas, lai redzētu cik labi viņi spēj pielāgoties bez iepriekšējas sagatavošanās? Laughing
20.11.2008 14:32
edgarzzz Atslēdzies
man ir grūti

Ziņojumi: 78
Pievienojās: Sep 2008
Ziņojums: #3
nākamreiz paņemšu kompi līdz un skatīšos Futuramu, tas iederēsies tajā cirkā Very Happy
20.11.2008 15:11
telezypher Atslēdzies
kauts kas labaks c(:[

Ziņojumi: 618
Pievienojās: Aug 2006
Reputācija: 6
Ziņojums: #4
(20.11.2008 15:11 )edgarzzz rakstīja:  nākamreiz paņemšu kompi līdz un skatīšos Futuramu, tas iederēsies tajā cirkā Very Happy

Confirm.
Futurama FTW! Smile
20.11.2008 15:19
Junior Member
**

Ziņojums: #5
(20.11.2008 15:11 )edgarzzz rakstīja:  nākamreiz paņemšu kompi līdz un skatīšos Futuramu, tas iederēsies tajā cirkā Very Happy

Tad rodas jautājums - kāpēc piedalies - ja uzskati, ka tas ir cirks?
Es vēl saprotu, ja uztaisītu aptauju studentu vidū un tie apgalvotu, ka SP ir cirks. Cilvēki, kam nav ko darīt iet un izklaidējas. Bet, ja Tu atnāc un apgalvo, ka esi atnācis piedalīties cirkā, tas liekas dīvaini. Patiesībā, ja esi SP biedrs, tad rīkojies pretrunā ar SP statūtiem, jo , manuprāt, nodari kaitējumu SP reputācijai - nosaucot SP sēdi par cirku.

(20.11.2008 14:32 )manirviedoklis rakstīja:  Varbūt kandidātus izvēlas uz vietas, lai redzētu cik labi viņi spēj pielāgoties bez iepriekšējas sagatavošanās? Laughing
Jā, ministru prezidentu arī izvēlas uz vietas, tad nu viņš ātri mēģina pārliecināt pārējās partijas, ka viss būs baigi labi. Smile
20.11.2008 15:46
un vienmēr būs

Ziņojums: #6
Zviedri, iedosi palasīt statūtus? Very Happy
20.11.2008 15:56
Junior Member
**

Ziņojums: #7
(20.11.2008 15:56 )manirviedoklis rakstīja:  Zviedri, iedosi palasīt statūtus? Very Happy

Pirmkārt, es Jums ieteiktu pamācīties kā uzrunāt citus cilvēkus. Vai mēs būtu personīgi pazīstami, ka es tieku šādi uzrunāts?

Es varu tikai dalīties ar statūtu versiju, kuru esmu saņēmis, bet nevaru apgalvot, ka tā ir pēdējā pieņemtā.

Pievienotie faili
.doc  LU FMF SP Statuti FINAL.doc (Izmērs: 103 KB / Lejupielādes: 590)
20.11.2008 16:06
un vienmēr būs

Ziņojums: #8
Ko tur mācīties? Laughing
Rakstu kā pagadās
20.11.2008 16:14
Kritiskais Kritikjis Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 3
Pievienojās: Nov 2007
Reputācija: 1
Ziņojums: #9
Jauki ka beidzot ir atradies kaads cilveeks kam ruup kas notiek SP un kaa tas izskataas no malas... un lai no SP tieshaam buutu kaads labums nevis tikai pasaakums kas ir interesants SP daliibniekiem...

Veiksmi revolucionaariem...
20.11.2008 18:46
Mezha_lauminja Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 529
Pievienojās: Sep 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #10
vai probleema nav tajaa, kaa organizeet taadu leerumu biedru arii?
20.11.2008 22:41
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
edgarzzz Atslēdzies
man ir grūti

Ziņojumi: 78
Pievienojās: Sep 2008
Ziņojums: #11
tur jau tā problēma, tā lielā bara dēļ jau ir tas cirks
21.11.2008 00:26
Toms Beinerts Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 94
Pievienojās: Feb 2007
Reputācija: 1
Ziņojums: #12
Ja jūs aizietu piemēram apskatīties, kas notiek teiksim AISEC, jums liktos, ka tur ir kaut kād baigā sekta un ar kaut kas nav īsti kārtībā, tiaki vēlāk iepazīstot nedaudz , jums tā varētu sāk likties baigi labā organizācija.
Jūs vareit teikt, ka no ārpuses tas izskatās kā cirks, bet tas nenozīmē, ka šī organizācija ir absolūti neefektīva.
Tie kas bijas uz sēdi redzēja valdes atskaites, jūs redzējā pasākumu daudzumu, SP bija realizējusi un jūs arī redzējāt, ka liela daļa nemaz nebija izklaides pasākumi. Mūsu SP ir joprojām SP, kas darbojas visaktīvāk, realizē visvairāk projektus un ir viena no retajām, kura tiešam arī dara lietas, kas nav tikai izklaides pasākumu organizēšana . Jūs protams variet to saukt par cirku, bet ja jūs apskatītu iepriekšējos SP gadus, tad jūs redzētu, ka tās darbība ir ievērojami uzlabojusies.
Vēl viens apliecinājums izaugsmei ir tas, ka tiešām SP darbībā ir ieintresēti arvien vairāk cilvēku, protams, būtu labi, ja šie cilvēki būt ieintresēti arī darboties SP, ne tikai gudri .......**..... Vairs šī acīmredzot nav vienkārši draugu kopiņa, kas taisa tusiņus, tas viss ir aizgājis plašāk. Tas ir liels lēciens un nākas saskaries ar vien jaunām problēmām, kuras visas uzreiz nevar atrisināt un tas ir notmāli organizācijais, kas attīstās saskairies ar daudzām probl;emām un būt nedaudz haotiskai. Es teiktu tas tikai liecina par labu Smile
Ja tev liekas, ka kaut kas varētu SP būt labāk -> nāc un piedalies - palīdzi mums turpināt attīstīties. Vienkārši gudri runājot tu tikai traucē. Tas jautājums ir kāpēc tu vēlies traucēt?

Ko jūs teiktu par ceturdienu SP sēdei? Tad vēl varētu paspēt tās studiju maksas izskatīt..
Ja šeit savāktos 9 gab cilvēki no Sp tad jau iesniegumu uzraks'ti par ārkārtas sēdi nebūtu vairs grūti.
21.11.2008 09:10
Blekss Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 712
Pievienojās: Aug 2005
Reputācija: -2
Ziņojums: #13
Žetons Tomam (par spīti daudzajām drukas kļūdām Smile ), visai sakarīgs un precīzs situācijas apraksts.

Ir sen jau zināms, ka pasākumus FMF SP ir iemācījusies rīkot jau pirms daudziem gadiem un māk to vēl tagad. Tāpat ir daudz citu pozitīvu lietu, kas ir paveiktas vai iesāktas un drīzumā tiks pabeigtas (vētraini aplausi Valdei un pārējiem aktīvistiem, kas pielikuši savu roku pie tā.).

Manuprāt šobrīd Sp galvenā problēma ir tā, ka cilvēku skaits tajā ir savairojies tik daudz, ka visiem vairs nesanāk izpausties tajā jomā kur gribētos. Kā arī protams mūžīgā problēma - kuram gan nepatīk uztaisīt pasākumu un saņemt labas atsauksmes, bet "Neredzamās lietas" nevienam negribās darīt (un ja gribās tad bieži vien pietrūkst spēju Sad )... Piemēram izglītības jautājumos kustība ir pašvaka (lai gan jāatzīst, ka Inga uzsāka kāpienu kalnā šajā luaciņa un cerams, ka tā tas turpināsies), nevienam arī tā īsti negribās pabakstīt LU SP lai tā galīgi nesapūst utt...

Ja problēmu ar daudzajiem cilvēkiem nevar (drīzāk - nevajag) risināt, jo nevar liegt cilvēkam darboties, ja viņš to vēlas, Tad oprējās problēmas ir risināmas, ja vien atrodas pietiekami aktīvs, netlaidīgs un ar pietiekamu brīvā laika rezervi cilvēks, kas to vēlas darīt... Cerēsim, ka šis ir tas gads, kad būs ne tikai tās lietas, kas notiek un notiek labi, bet arī kas jauns!

nu gan ūdeni salēju Smile
21.11.2008 09:50
Junior Member
**

Ziņojums: #14
(21.11.2008 09:10 )Toms Beinerts rakstīja:  Ja jūs aizietu piemēram apskatīties, kas notiek teiksim AISEC, jums liktos, ka tur ir kaut kād baigā sekta un ar kaut kas nav īsti kārtībā, tiaki vēlāk iepazīstot nedaudz , jums tā varētu sāk likties baigi labā organizācija.
Jūs vareit teikt, ka no ārpuses tas izskatās kā cirks, bet tas nenozīmē, ka šī organizācija ir absolūti neefektīva.
Tie kas bijas uz sēdi redzēja valdes atskaites, jūs redzējā pasākumu daudzumu, SP bija realizējusi un jūs arī redzējāt, ka liela daļa nemaz nebija izklaides pasākumi. Mūsu SP ir joprojām SP, kas darbojas visaktīvāk, realizē visvairāk projektus un ir viena no retajām, kura tiešam arī dara lietas, kas nav tikai izklaides pasākumu organizēšana . Jūs protams variet to saukt par cirku, bet ja jūs apskatītu iepriekšējos SP gadus, tad jūs redzētu, ka tās darbība ir ievērojami uzlabojusies.
Vēl viens apliecinājums izaugsmei ir tas, ka tiešām SP darbībā ir ieintresēti arvien vairāk cilvēku, protams, būtu labi, ja šie cilvēki būt ieintresēti arī darboties SP, ne tikai gudri .......**..... Vairs šī acīmredzot nav vienkārši draugu kopiņa, kas taisa tusiņus, tas viss ir aizgājis plašāk. Tas ir liels lēciens un nākas saskaries ar vien jaunām problēmām, kuras visas uzreiz nevar atrisināt un tas ir notmāli organizācijais, kas attīstās saskairies ar daudzām probl;emām un būt nedaudz haotiskai. Es teiktu tas tikai liecina par labu Smile
Ja tev liekas, ka kaut kas varētu SP būt labāk -> nāc un piedalies - palīdzi mums turpināt attīstīties. Vienkārši gudri runājot tu tikai traucē. Tas jautājums ir kāpēc tu vēlies traucēt?
Pirmkārt, daudz ir stiepts jēdziens. Vai divi ir vai nav daudz? Turklāt, ja ir daudz, tad nav arī problēmas dažus no tiem nosaukt.
Otrkārt, ja mācību priekšmetā, 9 no 10 cilvēkiem ir saņēmuši vērtējumu 2 - 10 baļļu sistēmā, bet Tu esi vienīgais, kas saņēmis 4, tad vai vari teikt, ka esi baigi labais? Tu noteikti esi labāks.
Treškārt, tas ir tikai apsveicami, ka tiek organizēti kaut vai pasākumi.
Ceturkārt, liekas, ka esmu izteicis konkrētu iespēju uzlabot darbu - neizvirzīt kandidātus sēdes laikā.

(21.11.2008 09:10 )Toms Beinerts rakstīja:  Ko jūs teiktu par ceturdienu SP sēdei? Tad vēl varētu paspēt tās studiju maksas izskatīt..
Ja šeit savāktos 9 gab cilvēki no Sp tad jau iesniegumu uzraks'ti par ārkārtas sēdi nebūtu vairs grūti.
Vismaz deviņi cilvēki no SP visdrīzāk savāksies šodien vakarā. Tā kā neesmu plānojis apmeklēt "Cehu", tad diemžēl nevaru savākt šos parakstus. Bet, ja Tu tur esi, tad Tev ir visas iespējas.
21.11.2008 10:07
Luckāns Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 48
Pievienojās: Aug 2005
Reputācija: 3
Ziņojums: #15
Saskaņā ar LU FMF SP Statūtiem:

"4.5. [...] LU FMF SP ārkārtas sēdi sasauc, ja to pieprasa LU FMF SP priekšsēdētājs, LU FMF SP valde, viena desmitā daļa LU FMF SP pārstāvju vai revīzijas komisija, informējot par to visus LU FMF SP locekļus ne vēlāk kā trīs dienas pirms LU FMF SP sēdes, norādot sasaukšanas iemeslu un sēdes darba kārtību. [...]"

Kā zināms, LU SP Valdes sēde, kad spriedīs par studiju maksām ir otrdien, 25. novembrī. Uz to brīdi jau būtu jābūt skaidram ne tikai LU FMF SP viedoklim (kas jau ir), bet arī pamatojumam (kā vēl nav).

Faktiski tas nozīmē, ka LU FMF SP sēde jāsasauc ne vēlāk kā dienu pirms LU SP valdes sēdes, t.i., līdz 24. novembrim ieskaitot.

Šodien ir 21. novembris, kas nozīmē, ka, šodien sagatavojot attiecīgu iesniegumu un to iesniedzot, LU FMF SP ārkārtas sēde var notikt statūtos paredzētajā kārtībā.

(20.11.2008 12:08 )MartinsZviedris rakstīja:  Tā vietā, lai izvirzītu kandidātus sēdes laikā, varbūt vajadzētu aprunāties ar kandidātiem laicīgi un izvirzīt tikai tos, kas arī vēlas darboties. Kā arī papildus šādā gadījumā kandidāti var sagatavot savu uzstāšanos un interesenti jau iepriekš var sagatavot savus jautājumus.

Šāda ideja jau bija pagājušajā gadā. Ņemot vērā to, ka "degošāks" jautājums par priekšsēdētāja ievēlēšanu (t.i., līdz nākamotrdienai) ir studiju maksu apspriešana, iespējamajā ārkārtas sēdē pirmdien noteikti nekādā gadījumā nevajadzētu rīkot amatpersonu vēlēšanas. Šajā sēdē varētu vienoties par normālu priekšsēdētāja vēlēšanu procedūru - kandidātu izvirzīšanas termiņi, ievēlēšanas sēdes datums, kā arī debatēt par FMFSP valdes modeli kā atsevišķu jautājumu, nevis runāt par to, apspriežot kāda konkrēta kandidāta atbilstību ieņemamajam amatam.

Protams, šajā sēdē netiktu apstiprināts jaunais valdes modelis - to vajadzētu apstiprināt vienā sēdē līdz ar priekšsēdētāja ievēlēšanu, toties visiem potenciālajiem valdes locekļu amatu kandidātiem būtu skaidrs, kāds varētu būt vai kādam vajadzētu būt valdes modelim, kādi virzieni tajā būtu iekļauti un vai attiecīgais cilvēks vispār gribētu tādu vai citādu amatu valdē ieņemt.

Otrs termiņš, kas jāievēro, ir LU SP Satversme, kas nosaka:
"11. LU SP biedrus reizi gadā decembra pirmajā nedēļā ievēlē LU fakultāšu studentu pašpārvaldes."

Tātad, ja iespējamajā pirmdienas sēdē nosaka priekšsēdētāju amatu kandidātu izvirzīšanas termiņus, tad sēde, kurā ievēlē priekšsēdētāju, apstiprina valdes modeli, ievēlē pārstāvjus LU SP un (visticamāk) arī ievēlē FMFSP valdi, var mierīgi notikt decembra pirmajā nedēļā, nepārkāpjot deadlainus.

(20.11.2008 12:08 )MartinsZviedris rakstīja:  Papildus man rodas arī jautājums cilvēkiem, kas ir pieņēmuši esošos statūtus par to, kāpēc katru gadu var tikt tā vienkārši mainīts SP darbības modelis?

Ar cieņu,
Mārtiņš Zviedris

Statūti paši no sevis nemainās pēc valdes modeļa apstiprināšanas, turklāt statūtu grozījumus nekādi nav iespējams izdarīt nedēļas laikā. Protams, FMFSP var vienoties (kā arī kāds kandidāts var publiski izteikties) par statūtu grozījumu ierosināšanu un izskatīšanu normatīvajos aktos un termiņos paredzētajā kārtībā. Tomēr statūtos noteiktos FMFSP pamatinstitūciju pienākumus, funkcijas un uzdevumus uz fikso grozīt nevar.

luck
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 21.11.2008 10:40 Luckāns.)
21.11.2008 10:22
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija