Rakstīt ziņojumu 
 
Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Animal of the year
Autors Ziņa
Luckāns Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 48
Pievienojās: Aug 2005
Reputācija: 3
Ziņojums: #1
Animal of the year
Atceros, ka bijušais LU rektors, vaicāts, kāds lācis tad viņš īsti ir, norādīja, ka pašam liekas, ka esot tāds kārtīgs brūnais lācis.

Tad nu apsveicu! Smile


luck

_
Latvijas Dabas muzeja šā gada dzīvnieks būs brūnais lācis

Publicēta: 14:43 12.01.2009.

Rīga, 12.janv., LETA. Latvijas Dabas muzejs par 2009.gada dzīvnieku ir izvēlējies brūno lāci, aģentūru LETA informēja Latvijas Dabas muzeja Sabiedrisko attiecību un izstāžu nodaļas vadītāja Līga Mūrniece.

Latvijas Dabas muzejs tradicionāli jaunu gadu uzsāk ar gada dzīvnieka paziņošanu, un šogad par gada dzīvnieku ir nominēts brūnais lācis, kas par sevi pēdējo gadu laikā ir licis ļoti aktīvi runāt gan sabiedrībai, gan masu medijiem un vides speciālistiem.

Latvijas Dabas muzejs, izvirzot brūno lāci par gada dzīvnieku, cer veicināt sabiedrībā diskusijas, kā arī izpratni par jautājumiem, kas saitīti ar lāča un cilvēka līdzāspastāvēšanu.

Mūsdienās Latvijā regulāri sastopami desmit līdz 15 lāči. Daži no tiem dzīvo Latvijas teritorijā, bet pārējie ieklīst no kaimiņvalstīm - Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas. Lāči uzturas Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas, Krievijas pierobežas rajonos un Gulbenes un Madonas rajonos, kā arī Kurzemē - Dundagas un Ances apkārtnē.

Gada dzīvnieka nominācijas pasākums Latvijas Dabas muzejā notiks trešdien, 14.janvārī, plkst.10 muzeja trešā stāva ekspozīcijas telpās.

Pasākumā gada dzīvnieka stendu atklās muzeja direktore Skaidrīte Ruskule, Latvijas Valsts mežzinātnes institūta "Silava" pētnieks Jānis Ozoliņš stāstīs par lāču populācijas stāvokli Latvijā un riskiem, kas saitīti ar sugas atjaunošanos. Ziemeļaustrumu virsmežniecības medību un uguns apsardzības daļas vadītājs Laimonis Kļaviņš sniegs atbildes uz jautājumiem par lāčiem Ziemeļaustrumu virsmežniecībā, kura atrodas teritorijā, kas ir lāču apdzīvota.

Pasākuma laikā dalībnieki ne tikai tiksies ar Laimes lāci, bet arī varēs noskatīties studijas "Animācijas brigāde" leļļu filmu "Lācis nāk!", kas stāsta par slavenā Latvijas-Roņu salas lāča ceļojumu 2006.gadā.
Aila Ādamsone LETA

12.01.2009
Copyright © LETA
12.01.2009 14:48
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Rakstīt ziņojumu 


Lēciens uz forumu:Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija