Rakstīt ziņojumu 
 
Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galva nezina, ko dara kāja
Autors Ziņa
Luckāns Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 48
Pievienojās: Aug 2005
Reputācija: 3
Ziņojums: #1
Galva nezina, ko dara kāja
LU plāno ievērojami samazināt fakultāšu skaitu


Publicēta: 16:01 13.01.2009.

Rīga, 13.janv., LETA. Latvijas Universitātes (LU) vadība, vērtējot iespējas sabalansēt izdevumus no 2009.gada budžeta, plāno ķerties pie radikāliem risinājumiem, tostarp samazinot LU fakultāšu skaitu, aģentūrai LETA pastāstīja LU Attīstības un plānošanas departamenta Stratēģijas nodaļas vadītājs Juris Pūce.

Saskaņā ar neoficiāli izskanējušu informāciju jau šī gada pirmajā pusē LU plāno sākt akadēmisko pamatstruktūru un aģentūru reorganizāciju, apvienojot četrās lielās fakultātēs pašreizējās 13 LU fakultātes. Tā rezultātā tiktu izveidota Dabas zinātņu un medicīnas fakultāte, Humanitāro zinātņu fakultāte, Sociālo un izglītības zinātņu fakultāte, kā arī savu darbību turpinātu Ekonomikas un vadības fakultāte.

Pūce aģentūrai LETA norādīja, ka, visticamāk, LU struktūrā netiks atstātas tikai četras fakultātes, taču nenoliedza, ka administratīvo un akadēmisko struktūrvienību, tostarp fakultāšu skaits samazināsies ar mērķi samazināt administratīvo darbinieku skaitu.

LU apsver iespēju atteikties arī no tādu pakalpojumu dotēšanas, kas nav tieši saistīti ar studiju procesu, kā, piemēram, dienesta viesnīcu dotēšanas. LETA jau ziņoja, ka dienesta viesnīcu dotēšanu pārtraukusi Rīgas Stradiņa universitāte, kā dēļ divas reizes palielinājusies kopmītņu īres maksa.

Tāpat universitātes vadība plāno samazināt B un C daļas izvēles kursu skaitu. B daļas kursu apjoms tiks piedāvāts tikpat liels kā līdz šim, bet universitāte stingrāk skatīsies uz studējošo skaitu katrā no kursiem. Tiem studentiem, kuri būs pieteikušies kādam kursam ļoti nelielā skaitā, tiks piedāvāts izvēlēties citu kursu.

"Zināmā mērā tas samazina izvēli, bet minimālais studentu skaits, ko prasām bakalaura studiju kursiem, kas ir 15 līdz 25 cilvēki atkarībā no tematiskās jomas, nav pārāk liels, jo, piemēram, ASV vadošajās universitātēs studiju grupa netiek noformēta, ja tajā nav vismaz 60 studentu. Šajā ziņā mēs esam daudz atvērtāki studentu vajadzībām," norāda Pūce.

Piedāvāto C daļas kursu apjomu plānots samazināt par 25 līdz 30 studiju kursiem, kas, kā uzskata Pūce, uz kopējā piedāvājuma - 6000 kursu fona - ir nenozīmīgs samazinājums, tomēr tas ir būtisks no līdzekļu efektīvas lietošanas viedokļa.

Piemēram, patlaban LU piedāvā zviedru valodas kursus Moderno valodu fakultātes studentiem B daļā, paralēli tos atsevišķā kursā piedāvājot arī C daļā cilvēkiem no citām fakultātēm.

LU sola arī pastiprināt kontroli uz jaunu studentu uzņemšanu. Kā norāda Pūce, universitātē jau vairākus gadus spēkā ir nosacījumi, ka, ja kādās no LU piedāvātajām studiju programmām piesakās nepietiekams studējošo skaits, viņi studijām attiecīgajā programmā reģistrēti netiek un saņem piedāvājumu pieteikties citā programmā. Šogad šī kontrole vēl vairāk pastiprināšoties un bakalaura studijās noteikti tiks pieprasīts, lai pieteiktos vismaz 15 studenti.

LU paredz arī virkni citu izdevumu samazināšanu galvenokārt uz administratīvo izdevumu rēķina, likvidējot visas piemaksas un prēmijas, samazinot telefona sarunu limitus un gandrīz pilnībā atsakoties no komandējumiem.

"Tas zināmā mērā ietekmēs studiju procesu, taču mūsu izpratnē jāsaglabā akadēmiskais potenciāls un jāturpina sevi attīstīt, neraugoties uz procesiem valstī," norāda Pūce, "tas, ka vienā vai otrā brīdī valdība varbūt nenovērtē augstāko izglītību tā, kā to vajadzētu, nenozīmē, ka šāda izglītība nav nepieciešama šīs valsts iedzīvotājiem."

Izšķirošos lēmumus LU vadība vēl nav pieņēmusi, taču, kā norāda Pūce, visticamāk, galvenie lēmumi tiks pieņemti šīs vai nākamās nedēļas laikā.

Savukārt LU rektors Mārcis Auziņš "Neatkarīgajai Rīta Avīzei" norādījis, ka tuvākajā laikā šādi lēmumi attiecībā uz fakultātēm pieņemti netiks.Katrīna Slišāne
LETA

13.01.2009
Copyright © LETA
13.01.2009 16:37
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
manirviedoklis Atslēdzies
un vienmēr būs
****

Ziņojumi: 307
Pievienojās: Oct 2008
Reputācija: 0
Ziņojums: #2
RE: Galva nezina, ko dara kāja
"Zināmā mērā tas samazina izvēli, bet minimālais studentu skaits, ko prasām bakalaura studiju kursiem, kas ir 15 līdz 25 cilvēki atkarībā no tematiskās jomas, nav pārāk liels, jo, piemēram, ASV vadošajās universitātēs studiju grupa netiek noformēta, ja tajā nav vismaz 60 studentu. Šajā ziņā mēs esam daudz atvērtāki studentu vajadzībām," norāda Pūce.

lol, Pūce ir ļoti gudrs Laughing
Varbūt ASV ir 306 miljoni iedzīvotāju? Laughing
13.01.2009 20:18
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Rakstīt ziņojumu 


Lēciens uz forumu:Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija