Rakstīt ziņojumu 
 
Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LU plāni
Autors Ziņa
Luckāns Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 48
Pievienojās: Aug 2005
Reputācija: 3
Ziņojums: #1
LU plāni
Kas zīmīgi, informācijas avots ir Rīgas pilsētas arhitekta kolēģija Laughing

Kāds kaut kur medijos manījis LU vadības izteikumus par šo plānu? Tas taču noteikti apspriests ar ieinteresētajām pusēm.


luck


Latvijas Universitāte jaunajā Rīgas centrā Torņakalnā plāno izvietot fakultātes un dienesta viesnīcas


Publicēta: 05:40 23.01.2009.

Rīga, 23.janv., LETA. Latvijas Universitāte (LU) jaunajā Rīgas centrā Torņakalnā plāno izvietot fakultātes un dienesta viesnīcas, aģentūra LETA uzzināja Rīgas pilsētas arhitekta kolēģijā.

LU direktors Atis Peičs arhitektiem pastāstīja, ka projekta realizācijai esot iespējams piesaistīt ievērojamus Eiropas Savienības līdzekļus. Precīzu summu Peičs nenorādīja, bet aģentūrai LETA atzina, ka tā mērāma "vairākos desmitos miljonu", piebilstot, ka sīkāka informācija tikšot sniegta nākamnedēļ.

Arhitekta kolēģija vakar ieceri jaunajā pilsētas centrā izvietot LU vērtēja visumā pozitīvi, norādot, ka studenti atdzīvināšot teritoriju, tāpat arī viņiem būs iespējas vieglāk apmeklēt Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku "Gaismas pils".

"Universitāte šajā teritorijā ienāks kā jauns un pozitīvs spēlētājs," norādīja Rīgas galvenā arhitekts Jānis Dripe. "Tā garantēs jaunajam centram dzīvību," savu viedokli pauda arhitekts Edgars Bērziņš, gan paužot bažas, ka "ne katrā struktūrā var iekļauties universitāte".

Rīgas būvvaldes vadītājs Andis Cinis gan pauda šaubas, vai LU spēs iekļauties projekta realizācijas termiņos.

Arhitekta kolēģija vakar iepazinās ar Lielbritānijas arhitektu biroja "Fletcher Priest Architects" izstrādāto būvprogrammu jaunajam Rīgas centram Torņakalnā. Tā tika izstrādāta aptuveni pusgadu un izmaksāja 439 505 latus.

Kā norādīja būvprogrammas autori, 46 hektārus lielajā teritorijā plānots izveidot dažādu funkciju ēkas, kuru kopējā platība būtu 665 000 kvadrātmetru. No šīs platības 58 000 kvadrātmetru tiktu atvēlēta domes struktūrām, 266 000 kvadrātmetru birojiem, tāpat būtu vieta izklaides jomai, dzīvokļiem, tirdzniecībai un citām jomām.

Vairāki kolēģijas pārstāvji norādīja, ka plānotais pašvaldības administrācijas darbinieku skaits - 2515 - un ēkas platība ir par lielu. "Tie nav reāli skaitļi. Ja kaut ko tādu uzbūvēsiet, sabiedrība nesapratīs un varēs gaidīt akmeņus jaunbūves logos," sacīja žurnālists Jānis Domburs, uzsverot, ka sabiedrība jāpārliecina par šāda vērienīga kompleksa jēgu.

Arhitekta kolēģija būvprogrammu vērtēja diezgan pozitīvi, gan norādot uz vairākiem iespējamiem uzlabojumiem. Latvijas Arhitektu savienības prezidents Sergejs Ņikiforovs uzsvēra, ka veiksmīgai projekta realizēšanai jāaicina valdību beidzot pieņemt nepieciešamos normatīvos aktus, piemēram, par privāti publisko partnerību, bez kuras projekts nebūšot realizējams.

"Fletcher Priest Architects" 2007.gadā uzvarēja jaunā Rīgas centra Torņakalnā pilsētbūvnieciskās vīzijas meta konkursā. Pēc tam ar arhitektu biroju tika sākta sarunu procedūra par centra projektēšanu un detalizētas būvprogrammas izstrādi uz meta pamata.

Būvprogramma ietver tālāku jau izstrādātā meta detalizāciju un inženierinfrastruktūras attīstības plānu 46 hektārus plašai teritorijai Torņakalnā.

Rīgas teritorijas plānojums 2006.-2018.gadam paredz pilsētas centra paplašinājumu Daugavas kreisajā krastā Torņakalnā, kur teritorijā ar platību virs 46 hektāriem pašvaldība plāno īstenot projektu "Jaunais Rīgas centrs Torņakalnā".

Šajā teritorijā paredzēts izvietot visus Rīgas domes departamentus, dažādas pašvaldības un valsts institūcijas, lai paaugstinātu pašvaldības darbības efektivitāti un samazinātu izmaksas, kas tieši un netieši rodas departamentu dažādo atrašanās vietu rezultātā.

Vienlaikus jauno Torņakalna rajonu paredzēts nodrošināt ar labiekārtotām, publiski pieejamām teritorijām, parkiem, veloceliņiem, dzīvojamo un biroju platību, kā arī sakārtotu Mārupītes krastmalu.

Īstenojot projektu, Daugavas kreisajā krastā tiktu izveidota otra autoosta un attīstīta dzelzceļa stacija "Torņakalns", kā arī izveidots jauns ielu tīkls, kas savienotu Vienības gatvi ar Raņķa dambi.

Pašlaik notiek teritorijas ģeoloģiskā izpēte un tehniski ekonomiskā pamatojuma izstrāde šīs teritorijas inženierinfrastruktūras turpmākai izbūvei. Inženierinfrastruktūras izbūvei plānots piesaistīt Eiropas Savienības līdzekļus.

Rīgas domes administratīvā kompleksa realizāciju bija plānots pabeigt līdz 2013.gadam, bet ekonomisko apstākļu dēļ termiņš var ievērojami pagarināties.


Mārtiņš Vilemsons LETA

23.01.2009
Copyright © LETA
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 23.01.2009 09:49 Luckāns.)
23.01.2009 09:48
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
kaķēns` Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 8
Pievienojās: Aug 2008
Reputācija: 0
Ziņojums: #2
RE: LU plāni
mums nespīd Sad
25.01.2009 01:05
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Guntis Šmaukstelis Atslēdzies
Senior Member
****

Ziņojumi: 524
Pievienojās: Feb 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #3
RE: LU plāni
Visā visumā campuss ir vērtējams kā pozitīvs fakts. Ir tikai normāli, ja studenti ir vienuviet un tur viss ir pieejams, nevis šī brīža situācija, kad LU fakultātes ir izmētātas un kojas atrodas pavisam citās vietās (ar dažiem izņēmumiem). Diezgan jautri klājas opto ceļojot no Zeļļiem uz savu nodaļu, tad vēl uz biologiem un ķīmiķiem Wink
Vienīgi pēc šībrīža situācijas valstī kkā neticās, ka tas tiks realizēts!
Ceru, ka pierādīsies pretējais Wink
25.01.2009 02:00
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Yegax Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 4
Pievienojās: Jan 2009
Reputācija: 0
Ziņojums: #4
RE: LU plāni
Laughing
13.02.2009 18:38
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Rakstīt ziņojumu 


Lēciens uz forumu:Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija