Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
inerces moments
Autors Ziņa
citizen Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 2
Pievienojās: Aug 2009
Reputācija: 0
Ziņojums: #1
inerces moments
Ir dota figūra, kuru no augšas ierobežo kaut kādas funkcijas grafiks, no apakšas x ass, no abām malām y asij paralēlas taisnes. Man ir jānosaka tās figūras inerces moments pret x asi. Formula ir I=(1/3)[integrāļa zīme](y^3)dx. Es nesaprotu kāpēc 1/3 ir tajā formulā. Es liktu 1/4, jo attālums no x ass līdz elementārā laukumiņa smaguma centram taču ir y/2, kuru paceļot kvadrātā ir (y^2)/4. Un kuru, savukārt, pareizinot ar elementāro laukumiņu ydx ir ((y^3)/4)dx. Vikipēdijā ir formula I=[integrāļa zīme](y^2)ds. To es saprotu, bet man vajag nevis ar elementāro laukumiņu ds, bet ar dx.
19.08.2009 20:01
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
ulzha Atslēdzies
Koto Member

Ziņojumi: 683
Pievienojās: May 2006
Reputācija: 16
Ziņojums: #2
RE: inerces moments
Nava jau vajadzīgs smaguma centrs Wink Uzmanies. Tā varētu runāt, ja tev būtu neievērojamu izmēru laukumiņi, kas atrodas tālu no ass. Bet tev ir stieņi, kas rotē ap galu. Tādam jau pašam par sevi momentu rēķina integrējot, vai arī apskatās formulu http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_moments_of_inertia
20.08.2009 08:51
citizen Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 2
Pievienojās: Aug 2009
Reputācija: 0
Ziņojums: #3
Ā, tad paņem stieņa, kas rotē ap vienu galu inerces momentu I=(m(L^2))/3 un skaita tos kopā pa visu laukumu. Masas vietā paņem elementārā izstieptā laukumiņa laukumu Ldx. Un rezultātā sanāk I=(1/3)[integrāļa zīme](L^3)dx. Vai tā ir pareizi?
20.08.2009 14:17
ulzha Atslēdzies
Koto Member

Ziņojumi: 683
Pievienojās: May 2006
Reputācija: 16
Ziņojums: #4
Tieši tā.
21.08.2009 09:52
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija