Rakstīt ziņojumu 
 
Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projektu rakstīšana
Autors Ziņa
HorFor Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 2
Pievienojās: Oct 2009
Reputācija: 0
Ziņojums: #1
Projektu rakstīšana
Sveiki, godātie kolēģi!

Pēdējā laikā arvien vairāk galvā nāk doma realizēt dažādus projektus. Ir vēlme šo projektu realizēšanā piesaistīt ES fondu līdzekļus. Vai kāds var detalizēti pastāstīt, kā rakstīt šāda veida projektus?

Ar cieņu,
HorFor
01.10.2009 10:56
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
ulzha Atslēdzies
Koto Member
****

Ziņojumi: 683
Pievienojās: May 2006
Reputācija: 16
Ziņojums: #2
RE: Projektu rakstīšana
Mana slimā iztēle saka, ka tajā vietā, kur tos projektus pieņem, jābūt arī cilvēkam, kura kompetence ir to detalizēti izstāstīt un vēl rociņu pieturēt... Nav?
01.10.2009 12:12
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
HorFor Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 2
Pievienojās: Oct 2009
Reputācija: 0
Ziņojums: #3
RE: Projektu rakstīšana
Lieta tāda, ka pat īsti nesaprotu, uz kuru no visām aktivitātēm iespējams manu projektu attiecināt. Tāpēc arī nevaru viennozīmīgi zināt, kura iestāde projektu izvērtēs. Un pa visām iestādēm staigāt arī nav vēlme - pastaigāt pa Rīgu varu arī tāpat saulainā sestdienas dienā Wink
Gan jau visos pamatos pats projekts ir vienāds. Varbūt ir kāds vispārīgs paraugs, kā to veidot?
01.10.2009 12:40
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Obsis Atslēdzies
Senior Member
****

Ziņojumi: 390
Pievienojās: May 2007
Reputācija: 12
Ziņojums: #4
RE: Projektu rakstīšana
Njjjuks, vispār jau gan katrai komisijasi ir savi āķi, un zemteksti, bet vispār vispārīgās prasības detalizēti līdz pat pārsimt kritērijiem mēdz būt izstāstitas konkrētā projekta izziņošanas mājaslapā. Vai sadzirdēji - MĀJASLAPĀ. Piemēram, IZM šo lapu uztur VIAA (viaa.gov.lv) un tā tālāk. Guguli pavicini un iznāks arī pārējās šo nagu maucēju kaut viņus žagas rautu, organizācijas. Tikai nevajag sacerēties, ka Tev tur piens un medus tecēs, vismaz ja būsi projekta atbildīgais tad tā uz beigām sāksi nožēlot ka vispār esi iesaistījies - ooopit imeeejetsja. Ja kas, SVARĪGĀKAIS ir dabūt izcilu un nepašaubāmu uzvārdu komandu, kā arī ļoti pārliecinošu un VISAI sabiedrībai aktuālu tēmu, un tad - ja tev nav gluži radinieki komisijā, tad tev būs iespēja palikt pirmajam vai otrajam aiz vārtiem, un pēc sūdzēšanas tiesā tomēr naudu dabūt. Un tikai nesaceries, ka naudu dala godīgi. Citādi piemēram `jaunajā` (nu jau vienu gadu kopš) cilvēlresursu piesaistīšanas konkursā 80% pieteicēju nebūtu ierosinājuši tieslietas pret VIAA un nebūtu panākuši esošo rezultātu kaunpilnu atcelšanu sakarā ar pilnīgi neobjektīviem vērtējumiem un acīmredzamu korupciju. Vai domājiet - tagad Traidās kundzi žagas rauj pie rūtainas saulītes?? Nē kolēģi, mēr dzīvojam Reālā Latvijā, viņa braši organizē jaunu konkursu un tas jau nekas, ka cilvēkresursu PIESAISTĪŠANAS vārdā no iepriekšējā darba spiesti aizgājušie privāto savas nozares korifeji ir spiesti pusgadu vai gadu grauzt kartupeļu mizas, jo jaunais darbs jau vēl nav un vēl ilgi nebūs. Hē, hē, piesaistīšana. Aiz kājas pie rājas. Nu un par atskaišu lietām, tas jau protams vispār ir brēcošs skandāls, bet nemazgāsim VIAA netīro veļu tik publiski.
Humoru mīlot - mums vienu punktu piemēram noņēma par to, ka raugi, mūsu cilvēks, kas ir Apvienoto Nāciju īpašais pieaicinātais eksperts ar projekta tēmu tieši saistītā zinātniskā sfērā, esot ar `nepietiekamu kompetenci` projekta zinātniskajos jautājumos. Jeb teiksim pagājušā projektā pie neattaisnotiem izdevumiem nonāca nauda, ko banka savas banciskās kļūdas dēļ bija nevis ieskaitījusi kur nākas, bet atsūtījusi atpakaļ, un tikai atkārtoti sūtot aizsūtijusi. Tāpat neattaisnoti kļuva piesaistītā Vācu eksperta ceļa naudas izdevumi - it kā viņam būtu pienākums maksāt savu naudu, lai tērējot savu laiku varētu sniegt patiešām vajadzīgo palīdzību kaut kādiem tur letiņiem, kas dzīvo kokos un ēd sēnes.

P.S. Un turpat viaa saitā ir forma, kurā projekts jāieliek, līdz pat tādai detalizācijai kā rakstuzīmju skaits. Ņem vērā, ka burts par maz - un saņemsi mīnus punktus par nepietiekoši izsmeļošu tekstu. Burts par daudz - saņemsi izsvītrošanu par neiekļaušanos projekta nosacījumos. Būs eksakti garš - tik un tā saņemsi mīnus punktu par nepietiekami detalizētu skaidrojumu.
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 03.10.2009 11:53 Obsis.)
03.10.2009 11:40
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Atslēdzies
Suq Madiq
****

Ziņojumi: 469
Pievienojās: Nov 2005
Reputācija: 11
Ziņojums: #5
RE: Projektu rakstīšana
ESF - http://www.esfondi.lv/page.php?id=485
Youth - http://www.jaunatne.gov.lv/lv/raksti_pro...30d2cb0d48
Jaunatnes lapā apakšā ir links "Apmācību kalendārs tuvākajiem mēnešiem", kur, cik noprotu, skaidro kā rakstīt projektus.
03.10.2009 15:41
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Guntis Šmaukstelis Atslēdzies
Senior Member
****

Ziņojumi: 524
Pievienojās: Feb 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #6
RE: Projektu rakstīšana
Nope, jaunatnes projekti ir bik citādāki un vienkāršāki salīdzinot ar esf. Tas varētu būt kā labs treniņš, bet ne vairāk.
Un jaunatnes projektu apmācīšanas semināros (esmu bijis divos) iemācīs kā rakstīt konkrētajai programmai - "Jaunatne darbībā!" nevis projektu rakstīšanu kopumā, kas ir diezgan atšķirīgas lietas Wink
03.10.2009 16:13
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Rakstīt ziņojumu 


Lēciens uz forumu:Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija