Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SP mērķis
Autors Ziņa
veerotaajs Prom
Junior Member
**

Ziņojumi: 9
Pievienojās: Nov 2009
Reputācija: -4
Ziņojums: #1
SP mērķis
(27.11.2009 19:50 )Blekss rakstīja:  Tas, ko nocitēju ir pirmā rindkopa no Borzova kunga vēstules kādam senatoram, pirms senāta sēdes kurā bija paredzēts lemt par vai pret DF izveidi, ar aicinājumu nelikt šķēršļus fakultātes izveidei. Šī ir pirmā vēstule šajā sarakstā (par turpmākajām man info nav), tātad tā neatbild uz nevienu e-pastu.

Manuprāt no konteksta nekas nav izrauts. Ir skaidri redzams piemērs tam, ko apgalvoja shmikucis. Labprāt nocitētu visu vēstuli, taču nācās jau sevi piespiest lai nocitētu šo rindkopu - tā tomēr nav ne mana sūtīta ne man sūtīta vēstule - uzskatu to par neētisku rīcību no savas puses...

[xcolor=#800080]Starp citu, kas tas par senatoru, kas visiem apkārt publicē viņam sūtītās vēstules ar citu cilvēku personīgo informāciju? Nevienam citam tā vēstule nebija paredzēta...

Ja viņš, Tu un jums līdzīgie neizplatītu šo informāciju visapkārt - nevienam nebūtu pamata apvainoties. Lūk, šāda rīcība ir neētiska!

Un tas, ka dekāns, kā argumentu minēja dažu studentu sliktas sekmes, nav nekas nosodāms - viņi paši ir vainīgi, ka nemācās. Iznāk, ka mācībām prāta ir par maz, toties jaukties iekšā SP un traucēt LU attīstībai jūtas gana gudri? Tādi kadri nomelno jebkuru SP.

Viens no galvenajiem studenta pienākumiem ir sekmīgi mācīties un viņi to neuzskata par prioritāti. Tad, kādēļ, LU priekšniecībai būtu ar tādiem jārēķinās???

Tāpēc dekānam bija visas tiesības un pat pienākums informēt par šo studentu sekmēm. Kā vispār parādnieki var pārstāvēt kārtīgus studentus???

Universitāte ir domāta tiem, kas grib mācīties un dara to, nevis tiem, kas tikai kaut ko tēlo un visapkārt skaļi bļaustās.

Risinājās svarīgs jautājums, kas attiecas uz LU administratīvo, akadēmisko personālu un studentiem, kas pilda savus pienākumus.
Un nesaprotu, kādā sakarā vispār iejaucās losers ar parādiem un pat atskaitītie???
Tādā veidā gribēja atriebties par savām sekmēm? Vai gribēja vismaz ar kaut ko izcelties?
[/color]
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 28.11.2009 17:46 veerotaajs.)
27.11.2009 20:35
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Atslēdzies
Suq Madiq

Ziņojumi: 469
Pievienojās: Nov 2005
Reputācija: 11
Ziņojums: #2
RE: Datorikas fakultātes studentu kopsapulce par Studējošo pašpārvaldes veidošanu
(27.11.2009 20:35 )veerotaajs rakstīja:  [xcolor=#800080]Starp citu, kas tas par senatoru, kas visiem apkārt publicē viņam sūtītās vēstules ar citu cilvēku personīgo informāciju? Nevienam citam tā vēstule nebija paredzēta...

Ja viņš, Tu un jums līdzīgie neizplatītu šo informāciju visapkārt - nevienam nebūtu pamata apvainoties. Lūk, šāda rīcība ir neētiska!

Un tas, ka dekāns, kā argumentu minēja dažu studentu sliktas sekmes, nav nekas nosodāms - viņi paši ir vainīgi, ka nemācās. Iznāk, ka mācībām prāta ir par maz, toties jaukties iekšā SP un traucēt LU attīstībai jūtas gana gudri? Tādi kadri nomelno jebkuru SP.

Viens no galvenajiem studenta pienākumiem ir sekmīgi mācīties un viņi to neuzskata par prioritāti. Tad, kādēļ, LU priekšniecībai būtu ar tādiem jārēķinās???

Tāpēc dekānam bija visas tiesības un pat pienākums informēt par šo studentu sekmēm. Kā vispār parādnieki var pārstāvēt kārtīgus studentus???

Universitāte ir domāta tiem, kas grib mācīties un dara to, nevis tiem, kas tikai kaut ko tēlo un visapkārt skaļi bļaustās.

Risinājās svarīgs jautājums, kas attiecas uz LU administratīvo, akadēmisko personālu un studentiem, kas pilda savus pienākumus.
Un nesaprotu, kādā sakarā vispār iejaucās losers ar parādiem un pat atskaitītie???
Tādā veidā gribēja atriebties par savām sekmēm? Vai gribēja vismaz ar kaut ko izcelties?
[/color]

Padomā vēlreiz, ko tu uzrakstīji!
Kāds sakars sekmēm ar aktivitātēm SP?
Vai kaut kur ir noteikts, ka, ja kāds dažādu iemslu dēļ nav nokārtojis "Programmēšanas valodas I" vai "Tīmekļa tehnoloģijas V", viņš nedrīkstētu aktīvi darboties fakultātes sabiedriskajā dzīvē?

Starp citu, "atskaitītais loseris" pārzin Latvijas un LU noteikumus un likumus daudz labāk nekā JB, fakultātes vadība un tu, mans Anonīmais vērotāj!

Bleks, man šķiet tu esi pārāk uzsēdies uz "ētiskuma" Very Happy
27.11.2009 21:20
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Mezha_lauminja Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 530
Pievienojās: Sep 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #3
RE: Datorikas fakultātes studentu kopsapulce par Studējošo pašpārvaldes veidošanu
Liekas, veerotaajs nav gluži lietas kursā, ka aktīva sabiedriskā darbība aizņem ļoti daudz laika un tādejādi samazina laiku ko veltīt studijām. Tāpat neatminos arī, ka studenti būtu pauduši masveidīgu nepatiku pret šiem pārstāvjiem (vai tik nebja tā, ka Luckāns ir arī sekmīgi vadījis LSA?), vienīgais, kas pauda nepatiku bija dekāna kungs, un viņš to pamatā darija tad, kad šo pārstāvju paustais viedoklis nesakrita dekāna kunga viedokli.

Lūdzu labojiet, ja kļūdos.

Turklāt attiecīgo viedokli pārstāv ne tikai nesekmīgi studenti, bet arī sekmīgi, piemēram, Kirils Solovjovs, kurš ne tikai ir sekmīgs un nav parādnieks, bet akdēmiski ir viens no labākajiem atbilstošajā kursā/gadagājumā.

P.S. atvainojos, ka atkāpjos uz brīdi no tēmas, bet vai violeti burti ir patiesāki par melniem?
27.11.2009 21:22
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Blekss Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 712
Pievienojās: Aug 2005
Reputācija: -2
Ziņojums: #4
(27.11.2009 21:20 )Andreass Šulcs rakstīja:  Bleks, man šķiet tu esi pārāk uzsēdies uz "ētiskuma" Very Happy

Ko ta es? Es tikai devu "vērotājam" to info ko viņš vēlējās dzirdēt... vai ta es vainīgs, ka šis nespēj ar to sadzīvot Smile Un visā visumā sabiedrībā kurā pēdējā laikā uzturos vārds "ētika" ir ļoti populārs Smile
27.11.2009 21:34
telezypher Atslēdzies
kauts kas labaks c(:[

Ziņojumi: 618
Pievienojās: Aug 2006
Reputācija: 6
Ziņojums: #5
(27.11.2009 20:35 )veerotaajs rakstīja:  Viens no galvenajiem studenta pienākumiem ir sekmīgi mācīties un viņi to neuzskata par prioritāti. Tad, kādēļ, LU priekšniecībai būtu ar tādiem jārēķinās???

varbūt viņi ir tik aizņemti ar palīdzēšanu citiem studentiem caur SP ka nepietika laika veltīt tik daudz laika mācībām.. Very Happy
27.11.2009 22:31
ki Atslēdzies
rils

Ziņojumi: 1 211
Pievienojās: Mar 2006
Reputācija: 13
Ziņojums: #6
(27.11.2009 20:35 )veerotaajs rakstīja:  Tāpēc dekānam bija visas tiesības un pat pienākums informēt par šo studentu sekmēm. Kā vispār parādnieki var pārstāvēt kārtīgus studentus???

pašpārvalde pārstāv visus studentus neatkarīgi no orientācijas vai sekmēm. tāpat, visiem studentiem ir tiesības darboties pašpārvaldē un sagaidīt diskusiju pēc būtības, nevis ad persona
27.11.2009 23:36
veerotaajs Prom
Junior Member
**

Ziņojums: #7
Studenta galvenais pienākums ir mācīties!

Jo uz universitāti tas nāk iegūt zināšanas nevis karus rīkot.

Mans viedoklis sakrīt šajā jautājumā ar dekānu - ja nevari sekmīgi mācīties ir jāizslēdz visas mācībām traucējošas aktivitātes!

Runājot par krāsu. Kādēļ forumā ir iespēja piešķirt tekstam krāsu, ja admins (vai nezinu kurš tas bija) to brutāli, bez manas atļaujas novāca? (kas arī nav ētiski Wink) Ja nevar lietot krāsas, izņemiet ārā šo iespēju vispār nevis šņācat, kad cilvēks noformē ar tām savu tekstu!
(27.11.2009 21:22 )Mezha_lauminja rakstīja:  Liekas, veerotaajs nav gluži lietas kursā, ka aktīva sabiedriskā darbība aizņem ļoti daudz laika un tādejādi samazina laiku ko veltīt studijām. Tāpat neatminos arī, ka studenti būtu pauduši masveidīgu nepatiku pret šiem pārstāvjiem (vai tik nebja tā, ka Luckāns ir arī sekmīgi vadījis LSA?), vienīgais, kas pauda nepatiku bija dekāna kungs, un viņš to pamatā darija tad, kad šo pārstāvju paustais viedoklis nesakrita dekāna kunga viedokli.

Atkārtošos - GALVENAIS jebkura studenta uzdevums ir SEKMĪGI mācīties, ja viņš/viņa to nespēj, tad nav ko līst SP. SP pārstāv studentus un ir konkrētās fakultātes studentu seja. Negribu lai mani pārstāv neveiksminieki, kas pat nav spējīgi sekmīgi mācīties! Esmu pret to! Un neesmu vienīgais Wink
(27.11.2009 23:36 )ki rakstīja:  pašpārvalde pārstāv visus studentus neatkarīgi no orientācijas vai sekmēm. tāpat, visiem studentiem ir tiesības darboties pašpārvaldē un sagaidīt diskusiju pēc būtības, nevis ad persona

Šī arī ir saruna pēc būtības. Runa iet par MANU fakultāti un MANIEM pasniedzējiem.
Man ir tiesības paust savu attieksmi pret notiekošo!

Mani neinteresē studenta orientācija (seksuālā, vai kāda cita ko Tu tur domāji), bet viņa prāta spējas, loģika un lojalitāte pret fakultāti, kuru izvēlējos - gan!

Esmu DF students, cienu savu fakultāti un tās darbiniekus! Un neviens neveiksminieks vai nesekmīgais nīdējs neietekmēs manu attieksmi!

Esmu tā audzināts, ka pieaugušie, skolotāji un vieta, kur mācies vai strādā - IR JĀCIENA. Tie, kas neciena arī paši nav pelnījuši cieņu!
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 28.11.2009 12:49 veerotaajs.)
28.11.2009 11:57
ki Atslēdzies
rils

Ziņojumi: 1 211
Pievienojās: Mar 2006
Reputācija: 13
Ziņojums: #8
(28.11.2009 11:57 )veerotaajs rakstīja:  Negribu lai mani pārstāv neveiksminieki, kas pat nav spējīgi sekmīgi mācīties! Esmu pret to! Un neesmu vienīgais ;)
ljoti labi. dodies un attieciigi balso veeleeshanaas, ja vien pats esi students. varbuut citiem ir citi kriteeriji, izveeleetos savus paarstaavjus, piemeeram, efektivitaate SP darbaa. bet tapec jau mums ir veeleeshanas, lai galu galaa tiktu ieveeleeti tie paarstaavji, kurus veelas vairaakums studentu.

teksta dekoraacijas forumaa ir paredzeetas, lai izceltu dalju teksta uz sava teksta fona, nevis izceltu visu savu ierakstu uz paareejo fona.

"Maaciities" ir nevis studenta pienaakums, bet tiesiibas.
Redz, ko Eiropas un Latvijas studenti ir ratificeejushi, Tev nemanot: "Mēs uzskatām, ka izglītības iegūšana ir tiesības" http://www.polak.edu.lv/DOC/studentuTiesibuHarta.pdf
28.11.2009 12:54
esir Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 5
Pievienojās: Feb 2009
Reputācija: -8
Ziņojums: #9
nu oranžie dzērāji jau neko citu nespēj pateikt
28.11.2009 16:45
Uģis Lazdiņš Atslēdzies
Emulators pēc pieprasījuma

Ziņojumi: 222
Pievienojās: Sep 2008
Reputācija: 8
Ziņojums: #10
Hmm, vērotāj, neslikts apgalvojums par to, ka vēlētos redzēt padomē tikai sekmīgos.
Jautājums: ko Tu sagaidi no studentu padomes un kā sekmīgais students to var realizēt labāk kā nesekmīgs?

Citāts:Esmu tā audzināts, ka pieaugušie, skolotāji un vieta, kur mācies vai strādā - IR JĀCIENA.

Hmm, mauprāt, augstskolā lielākā daļa studentu ir pietiekoši nobrieduši, lai paši spētu izvērtēt, ko cienīt un ko - ne. Neminēšu konkrētus piemērus, bet ir pasniedzēji (skaitā ļoti nedaudz), pret kuriem man dažādu iemeslu dēļ cieņa nav izveidojusies.
Lai mani vēl nepārprastu pieminēšu, ka ir atšķirība starp cieņu un pieklājību Wink

(28.11.2009 16:45 )esir rakstīja:  nu oranžie dzērāji jau neko citu nespēj pateikt

Bez muldēšanas vēl kaut ko māki? No tevis nekas sakarīgs nav dzirdēts.
28.11.2009 16:47
Atslēdzies
Suq Madiq

Ziņojumi: 469
Pievienojās: Nov 2005
Reputācija: 11
Ziņojums: #11
(28.11.2009 11:57 )veerotaajs rakstīja:  Mans viedoklis sakrīt šajā jautājumā ar dekānu - ja nevari sekmīgi mācīties ir jāizslēdz visas mācībām traucējošas aktivitātes!
..
Negribu lai mani pārstāv neveiksminieki, kas pat nav spējīgi sekmīgi mācīties! Esmu pret to! Un neesmu vienīgais Wink
..
Man ir tiesības paust savu attieksmi pret notiekošo!

Tas ir tavs viedoklis. Neviena dekāna viedoklis nav tāds, ka iespējai darboties SP jābūt atkarīgai no mācībām.
Mācīties - tā ir iespēja, tieši tāpat kā iespēja (nevis pienākums) paust savu viedokli.

(28.11.2009 11:57 )veerotaajs rakstīja:  Esmu tā audzināts, ka pieaugušie, skolotāji un vieta, kur mācies vai strādā - IR JĀCIENA. Tie, kas neciena arī paši nav pelnījuši cieņu!
Es esmu audzināts tā, ka cilvēkiem (tajā skaitā arī man) cieņa ir jānopelna!
28.11.2009 16:55
veerotaajs Prom
Junior Member
**

Ziņojums: #12
(28.11.2009 12:54 )ki rakstīja:  teksta dekoraacijas forumaa ir paredzeetas, lai izceltu dalju teksta uz sava teksta fona, nevis izceltu visu savu ierakstu uz paareejo fona.
Kur ir rakstīts, kā tieši un kur cilvēks drīkst vai nedrīkst lietot krāsas šajā forumā? Linku lūdzu!

"Maaciities" ir nevis studenta pienaakums, bet tiesiibas.
Redz, ko Eiropas un Latvijas studenti ir ratificeejushi, Tev nemanot: "Mēs uzskatām, ka izglītības iegūšana ir tiesības" http://www.polak.edu.lv/DOC/studentuTiesibuHarta.pdf Kur tad paliek PIENĀKUMI Tavā PDF failā???
Redz, ko Tev nemanot, saka LU likumi:
Latvijas Universitātes iekšējās kārtības noteikumi studējošajiem.
4.Studējošo pienākumi:
4.1. Ar savu rīcību vairot LU prestižu, sekmēt LU mērķu īstenošanu, misijas izpildi, kas noteikta LU Satversmē.

4.2. Mērķtiecīgi un godprātīgi apgūt izvēlēto studiju programmu, saskaņā ar akadēmisko kalendāru savlaicīgi izpildīt studiju programmas prasības. Ievērot LU studiju kārtību reglamentējošo dokumentu prasības.

4.3. Ievērot savstarpējo attiecību kultūru, ar cieņu izturēties pret citiem studējošajiem, LU personālu un LU apmeklētājiem.
u.c.

Latvijas Universitātes Akadēmiskās ētikas kodekss.
4. Studējošo rīcība:
4.1. Studijas ir prioritārs studējošo pienākums. Darbu un citus paredzamus apstākļus studējošie neizmanto par attaisnojumu nenokārtotām saistībām.

4.3. Studējošie ir līdzatbildīgi mācību procesā un tā kvalitātē, velta visas pūles zināšanu ieguvei lekcijās, praktiskajās nodarbībās un patstāvīgajā darbā un godprātīgi pilda akadēmiskās saistības.
u.c.

Lūk, tā!
(28.11.2009 16:45 )esir rakstīja:  nu oranžie dzērāji jau neko citu nespēj pateikt

kāpēc "dzērāji"? Shocked
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 28.11.2009 17:50 veerotaajs.)
28.11.2009 17:17
Zaķītis-Kaķītis Atslēdzies
Īsts zvērs

Ziņojumi: 203
Pievienojās: Feb 2009
Reputācija: 4
Ziņojums: #13
(28.11.2009 11:57 )veerotaajs rakstīja:  Atkārtošos - GALVENAIS jebkura studenta uzdevums ir SEKMĪGI mācīties, ja viņš/viņa to nespēj, tad nav ko līst SP.
Varbūt vispār nestudēt LU, ja nevar turēt sekmību? Laughing
Atrisinātos problēma. Paliktu tikai "gudrie".

(28.11.2009 11:57 )veerotaajs rakstīja:  SP pārstāv studentus un ir konkrētās fakultātes studentu seja. Negribu lai mani pārstāv neveiksminieki, kas pat nav spējīgi sekmīgi mācīties! Esmu pret to! Un neesmu vienīgais Wink
Esat sūdzējušies? Rakstījuši iesniegumus, protestējuši?
Iespējams, ka savācot parakstus un uzrakstot kādu iesniegumu, ir iespējams atbrīvoties no šiem "neveiksminiekiem". Esat mēģinājuši?
Studentu padome varētu padalīties ar info par šo jautājumu.^ Vai kāds ir lūdzis izslēgt "neveiksminiekus" no SP? Very Happy
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 28.11.2009 17:32 Zaķītis-Kaķītis.)
28.11.2009 17:31
veerotaajs Prom
Junior Member
**

Ziņojums: #14
(28.11.2009 16:47 )CrAsh rakstīja:  Hmm, vērotāj, neslikts apgalvojums par to, ka vēlētos redzēt padomē tikai sekmīgos.
Jautājums: ko Tu sagaidi no studentu padomes un kā sekmīgais students to var realizēt labāk kā nesekmīgs?

Nesekmīgs students nevairo LU un fakultātes prestižu.
SP, manuprāt:
1) Ir jābūt lojālai savai augstskolai un fakultātei
2) Ir jāatbalsta sava fakultāte un tās tradīcijas
3) Ir jābūt par fakultātes studentu seju un valodu
5) Ir jābūt par "tiltu" starp studentiem un LU personālu (arī vadību)
6) Ir jāuztur draudzīgas attiecības gan ar studentiem, gan ar personālu
4) Un studentiem, kas ir SP ir jābūt par piemēru visiem fakultātes studentiem

...augstskolā lielākā daļa studentu ir pietiekoši nobrieduši, lai paši spētu izvērtēt, ko cienīt un ko - ne...
Ko tas nozīme? pietiekoši nobrieduši??? Tu gribi teikt, ka pasniedzējs universitāte (bieži zinātņu doktors) ar lielu dzīves un darba pieredzi (noteikti lielāku nekā studentiem) nav pelnījis cieņu tikai tāpēc, ka kautkāds zaļknābis ir apvainojies uz kaut ko? Zini, neviens šai pasaulē nav ideāls, bet prātu un pieredzi IR JĀCIENA. Tu vari izvēlēties cienīt vai necienīt savus vienaudžus, bet runājot par pasniedzēju (it īpaši augstskolas!) piedod, bet vēl neesi pietiekoši nobriedis

(28.11.2009 17:31 )Zaķītis-Kaķītis rakstīja:  Varbūt vispār nestudēt LU, ja nevar turēt sekmību? Laughing
Atrisinātos problēma. Paliktu tikai "gudrie".
Ļoti labs priekšlikums Wink
Esat sūdzējušies? Rakstījuši iesniegumus, protestējuši?
Iespējams, ka savācot parakstus un uzrakstot kādu iesniegumu, ir iespējams atbrīvoties no šiem "neveiksminiekiem". Esat mēģinājuši?
Studentu padome varētu padalīties ar info par šo jautājumu.^ Vai kāds ir lūdzis izslēgt "neveiksminiekus" no SP? Very Happy
Labs padoms, paldies! Būs jāpadomā, ko varu darīt Smile
Žēl, ka man nav pietiekoši daudz brīva laika, lai ar to ņemtos...
Bet es ieteikšu citiem, Tavā vārdā Wink
Vēlreiz paldies par padomu!

(28.11.2009 16:55 )Andreass Šulcs rakstīja:  Es esmu audzināts tā, ka cilvēkiem (tajā skaitā arī man) cieņa ir jānopelna!

[xcolor=#FF0000]Bet kas Tu tāds esi un ko tādu grandiozu dzīvē esi sasniedzis, lai augstskolas pasniedzējam - profesoram būtu jānopelna TAVA cieņa???
Izklausās pēc "karaļa sindroma". Varbūt man Tevi būtu jāuzrunā Jūsu Augstība?Laughing
[/color]
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 28.11.2009 17:44 veerotaajs.)
28.11.2009 17:34
Blekss Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 712
Pievienojās: Aug 2005
Reputācija: -2
Ziņojums: #15
Augstskolu likums
Citāts:53.pants. Studējošo pašpārvalde

(1) Augstskolas vai koledžas studējošajiem ir sava pašpārvalde — vēlēta, neatkarīga studējošo tiesību un interešu pārstāvības institūcija augstskolā vai koledžā. Tā darbojas saskaņā ar nolikumu, ko izstrādā studējošie un apstiprina augstskolas senāts vai koledžas padome. Senāts vai koledžas padome var atteikt apstiprināšanu tikai tiesisku apsvērumu dēļ.

(2) (Izslēgta ar 02.03.2006. likumu.)

(3) Studējošo pašpārvalde:

1) aizstāv un pārstāv studējošo intereses akadēmiskās, materiālās un kultūras dzīves jautājumos augstskolā un citās valsts institūcijās;

2) reprezentē augstskolas studējošos Latvijā un ārvalstīs;

3) nosaka kārtību, kādā studējošie tiek ievēlēti augstskolas koleģiālajās institūcijās.

(4) Augstskolas un koledžas vadības institūciju pienākums ir atbalstīt un sekmēt studējošo pašpārvaldes darbību. Studējošo pašpārvaldi no augstskolas vai koledžas budžeta finansē apmērā, kas nav mazāks par vienu divsimto daļu no augstskolas vai koledžas gada budžeta. Šos līdzekļus studējošo pašpārvalde izmanto šā panta trešajā daļā minēto funkciju veikšanai.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 03.06.2004. un 02.03.2006. likumu, kas stājas spēkā 06.04.2006.)
54.pants. Studējošo pašpārvaldes tiesības

(1) Studējošo pašpārvaldei ir tiesības pieprasīt un saņemt informāciju un paskaidrojumus no augstskolas jebkuras struktūrvienības pilnvarotajiem pārstāvjiem visos jautājumos, kas skar studējošo intereses.

(2) Studējošo pašpārvaldes pārstāvjiem augstskolas senātā, fakultātes domē un satversmes sapulcē ir veto tiesības jautājumos, kas skar studējošo intereses. Pēc veto piemērošanas jautājumu izskata saskaņošanas komisija, kuru izveido attiecīgā vadības institūcija pēc paritātes principa. Saskaņošanas komisijas lēmumu apstiprina attiecīgā vadības institūcija ar klātesošo divu trešdaļu balsu vairākumu.

(3) Studējošo pašpārvaldes pārstāvjiem ir tiesības līdzdarboties augstskolas lēmējinstitūcijās, kā arī tiesības piedalīties kā novērotājiem ieskaitēs un eksāmenos, ja to paredz augstskolas studiju kārtību reglamentējošie dokumenti.

(4) Studējošo pašpārvaldes lēmumi pēc to apstiprināšanas augstskolas senātā ir obligāti visiem studējošajiem.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 23.11.2000. likumu, kas stājas spēkā 26.12.2000.)
53.pants. Studējošo pašpārvalde

(1) Augstskolas vai koledžas studējošajiem ir sava pašpārvalde — vēlēta, neatkarīga studējošo tiesību un interešu pārstāvības institūcija augstskolā vai koledžā. Tā darbojas saskaņā ar nolikumu, ko izstrādā studējošie un apstiprina augstskolas senāts vai koledžas padome. Senāts vai koledžas padome var atteikt apstiprināšanu tikai tiesisku apsvērumu dēļ.

(2) (Izslēgta ar 02.03.2006. likumu.)

(3) Studējošo pašpārvalde:

1) aizstāv un pārstāv studējošo intereses akadēmiskās, materiālās un kultūras dzīves jautājumos augstskolā un citās valsts institūcijās;

2) reprezentē augstskolas studējošos Latvijā un ārvalstīs;

3) nosaka kārtību, kādā studējošie tiek ievēlēti augstskolas koleģiālajās institūcijās.

(4) Augstskolas un koledžas vadības institūciju pienākums ir atbalstīt un sekmēt studējošo pašpārvaldes darbību. Studējošo pašpārvaldi no augstskolas vai koledžas budžeta finansē apmērā, kas nav mazāks par vienu divsimto daļu no augstskolas vai koledžas gada budžeta. Šos līdzekļus studējošo pašpārvalde izmanto šā panta trešajā daļā minēto funkciju veikšanai.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 03.06.2004. un 02.03.2006. likumu, kas stājas spēkā 06.04.2006.)
54.pants. Studējošo pašpārvaldes tiesības

(1) Studējošo pašpārvaldei ir tiesības pieprasīt un saņemt informāciju un paskaidrojumus no augstskolas jebkuras struktūrvienības pilnvarotajiem pārstāvjiem visos jautājumos, kas skar studējošo intereses.

(2) Studējošo pašpārvaldes pārstāvjiem augstskolas senātā, fakultātes domē un satversmes sapulcē ir veto tiesības jautājumos, kas skar studējošo intereses. Pēc veto piemērošanas jautājumu izskata saskaņošanas komisija, kuru izveido attiecīgā vadības institūcija pēc paritātes principa. Saskaņošanas komisijas lēmumu apstiprina attiecīgā vadības institūcija ar klātesošo divu trešdaļu balsu vairākumu.

(3) Studējošo pašpārvaldes pārstāvjiem ir tiesības līdzdarboties augstskolas lēmējinstitūcijās, kā arī tiesības piedalīties kā novērotājiem ieskaitēs un eksāmenos, ja to paredz augstskolas studiju kārtību reglamentējošie dokumenti.

(4) Studējošo pašpārvaldes lēmumi pēc to apstiprināšanas augstskolas senātā ir obligāti visiem studējošajiem.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 23.11.2000. likumu, kas stājas spēkā 26.12.2000.)[/quote]

Latvijas Universitātes un citu augstskolu darbība ir pakārtota Augstskolu likumam. iekšējos dokomentos vari rakstīt ko gribi, bet augstskolu likums ir ar augstāku prioritāti.

tagad vērotājs izlasi šo, tad izlasi vēlreiz, pēctam vēlreiz un tik ilgi kamēr tu saproti kur tu brauc auzās.

P.S.nav taisnība ka:
1.neveiksminieks = nesekmīgs
2.nesekmīgs = neveikminieks
3.muļķis = neizglītots
4.neizglītots = muļķis
28.11.2009 18:00
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija