Pavediens aizvērts 

Pavediena vērtējums:
  • 2 balsis - 5 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DF SP vēlēšanas'09
Autors Ziņa
MartinsZviedris Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 27
Pievienojās: Oct 2008
Reputācija: 2
Ziņojums: #46
RE: DF SP vēlēšanas'09
(03.12.2009 01:18 )Rouziys rakstīja:  Runājot par Mārtiņa Zviedra komentāru par referendumu - es tikpat labi varu viņam pretī nolikt referendumu par iestāšanos Eiropas Savienībā. Tas ir daudz lidzigāks pašreizējai situācijai.

Lietot līdzības ir jāmāk, šajā gadījumā līdzība nav atbilstoša. Lēmumu iestāties ES pieņēma politiskie spēki, tas nebija padoma prasīšana tautai - tas bija aicinājums tautai apstiprināt pietiekami būtisku lēmumu saistībā ar valsts nākotni. Papildus valsts pārvalde atbalstīja aģitāciju par, viņuprāt, pareizo viedokli. Jā, arī juridiski viss bija sagatavots, lai pēc lēmuma pieņemšanas tas varētu stāties spēkā.
Šajā gadījumā, bija aļa kaut kāds mērķis uz ko tiekties, nekas juridiski netika izdarīts, lai šādu mērķi legāli varētu sasniegt, paprasīts studentu viedoklis šajā jautājumā un viss. Ja nemāk pareizi īstenot procesu, tad nevajag tēlot aizvainoto, ka redz, kaut kas nav noticis tā kā vajag.
03.12.2009 10:47
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus
Rouziys Atslēdzies
Mētāties, mētāties un vēlreiz mētāties

Ziņojumi: 340
Pievienojās: Aug 2007
Ziņojums: #47
(03.12.2009 10:47 )MartinsZviedris rakstīja:  
(03.12.2009 01:18 )Rouziys rakstīja:  Runājot par Mārtiņa Zviedra komentāru par referendumu - es tikpat labi varu viņam pretī nolikt referendumu par iestāšanos Eiropas Savienībā. Tas ir daudz lidzigāks pašreizējai situācijai.

Lietot līdzības ir jāmāk, šajā gadījumā līdzība nav atbilstoša. Lēmumu iestāties ES pieņēma politiskie spēki, tas nebija padoma prasīšana tautai - tas bija aicinājums tautai apstiprināt pietiekami būtisku lēmumu saistībā ar valsts nākotni. Papildus valsts pārvalde atbalstīja aģitāciju par, viņuprāt, pareizo viedokli. Jā, arī juridiski viss bija sagatavots, lai pēc lēmuma pieņemšanas tas varētu stāties spēkā.
Šajā gadījumā, bija aļa kaut kāds mērķis uz ko tiekties, nekas juridiski netika izdarīts, lai šādu mērķi legāli varētu sasniegt, paprasīts studentu viedoklis šajā jautājumā un viss. Ja nemāk pareizi īstenot procesu, tad nevajag tēlot aizvainoto, ka redz, kaut kas nav noticis tā kā vajag.

Situācija tavai zināšanai bija tieši tāda kāda tu apraksti. FMF SP vēlējās kopēju pašpārvaldi, tika prasīts vai studenti to atbalsta. Jā, netika sakārtoti nekādi papīri. Tomēr manā uztverē, DF SP arī var vienoties par vai pret kopīgas SP izveidi.
03.12.2009 11:12
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus
Jyyx Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 9
Pievienojās: Jul 2008
Reputācija: 1
Ziņojums: #48
Atbilde uz Gunta Šmauksteļa 3. punktu:

Default atbalsta fizmati.lv turpmāku pastāvēšanu un attīstību. Būtu slikti datoriķu pašu veidotu un popularitāti ieguvušu lapu pamest novārtā. Pašiem izveidot jaunu lapu un veidot tās saturu un popularitāti no nulles nebūtu tik efektīvi, nekā balstoties uz esošo fizmati.lv. Būtu svarīgi arī veidot datoriķiem savu tēlu tīmeklī tādēļ nepieciešams šo to mainīt.
Default piedāvā divus variantus kopējai jaunās DF SP izskatīšanai, reizē arī būtu jāvienojas ar jauno FMF SP

Veidot kopēju portālu, piesaistot velvienu domeinu, attiecīgi pievienojot velvienu dizainu datoriķiem, pievienojot papildus sadaļas navigācijā, ejot caur fizmati.lv atvērtos ierastais oranžais portāls, bet ejot caur datoriķu domeinu, atvērtos datoriķu dizains, galvenais saturs neatšķirtos, notikumi kalendārā atšķirtos, speciālie raksti, kas neskar otru fakultāti arī neuzrādītos. (Mūsu ieguvums, gatava bāze ar saturu, rakstiem, kurus nepieciešams tikai papildināt, turklāt gana liels lasītāju pulks)(FMF ieguvums - fizmati.lv turpina attīstīties).

Viedot kopēju portālu vairākām fakultāšu sp, pēc līdzīga principa kā augstāk aprakstīts, apvienojoties datoriķiem un fizmatiem zem vienas lapas, varam piesaistīt vel kādu fakultāti. Ko tas mums dotu? Vairāk rakstu, lielāku apmeklējumu, lielāku ievērojamību, reklāmas.

Piebilstot par otrā kursa datz.lv un pirmkursnieku brozovs.lv, vēlamies izveidot īpašus apakšforumus turpmākajiem pirmkursniekiem, lai nebūtu jāveido atsevišķas lapas, ja nepieciešami īpaši kursu kalendāri vai papildus funkcionalitāte, arī to iespējams realizēt. Mērķis, cilvēku aktivitāti novirzīt zem vienas lapas, lai pastiprinātu regulāros apmeklētājus, būtu iespējams piesaistīt reklāmas, sponsorus pasākumiem, kas nestu labumu visiem studentiem. Šādu piedāvājumu domājams izteikt arī esošajiem datz.lv un borzovs.lv ar iespēju saglabāt jau esošos domeinus un ierakstu datubāzi. Iespējams būtu lietderīgi kursiem aprunāties un padomāt par iepriekšējo gadu informāciju nodošanu tālāk, pieļauju, ka, piemēram, pirmajam kursam varētu interesēt datz.lv saturs.
03.12.2009 11:19
Junior Member
**

Ziņojums: #49
(03.12.2009 00:56 )Vēlēšanu Vērotājs rakstīja:  1.Cik ļoti jūs pārzinat studentu pārstāvniecības "motoru" - kāda ir struktūra?
2.Kādā formā jūs redzat starpfakultāšu sadarbību?
3.Vai un cik jūs daudz komunicējat ar FMF SP esošajiem un potenciāli topošajiem pārstāvjiem?
4.Vai jums ir "rezerves plāns", ja nu neizdods kādu ideju realizēt ko tad?
5.Par pieminētajiem statūtiem - uz kuru pusi tie "velk" - kādi tie būs?
6.Pieredze SP darbībā? daudzi apgalvo ka ir pieredzējuši, bet ko tieši pieredzējuši?
1) DF SP -> LU SP -> LSA
Pagaidām DF SP struktūra nav nekāda, var adaptēt struktūru, kāda bija FMF SP, bet tikpat labi var izdomāt arī jaunu riteni. Jaunam ritenim vienmēr ir iespējas strādāt labāk, kamēr vecajā ritenī ir problemātiski kaut ko uzlabot.
2) Man īsti nav skaidrs, kādās formās var notikt starpfakultāšu sadarbība. Skaidrs, ka sadarbība ir nepieciešama un tā ir jāveicina.
3) Tik daudz cik nepieciešams
4) Skaidrs, ka idejas vajag pielāgot, lai tās varētu realizēt.
5) Redzēs vai tiks pielāgoti esošie vai ieviesti jauni, šis jautājums ir atkarīgs no vairākumu pārstāvniecības.
6) Hmm.

(03.12.2009 02:36 )Guntis Šmaukstelis rakstīja:  Pāris jautājumu katram no sarakstiem:
1) Jautājums "partiju līderiem" vai vismaz tiem, kuri aktīvi aģitē forumā. Vai esat pārliecināti, ka no Jūsu saraksta VISI cilvēki aktīvi piedalīsies pašpārvaldes darbībā? Negribētos pagājušā gada aktivitāti pirms un pasivitāti pēc vēlēšanām.
2) Daudzu piesauktā studiju kvalitāte. Lūdzu uzskaitiet konkrētas darbības, ko veiksiet.
3) Viedoklis par datoriķiem un fizmati.lv. Ko darīt? sadarboties, nesadarboties, piesaistīt lapai otru domēnu (piem. datoriki.lv vai līdzīgu), veidot pašiem savu? Tāpat stratēģija par datz.lv, borzovs.lv ?
4) Vai spēsiet iztikt bez savstarpējiem aizvainojumiem, lamu vārdiem utml?
http://www.fizmati.lv/forums/thread-3369-page-1.html
http://fizmati.lv/zinas/notikumi/iespeja.../komentari
1) Jautājums ir nekorekts. Pagājušajā gadā visi, kas vēlējās iegūt balstiesības, tās arī saņēma. Līdz ar to tika veidotas divas grupas - studenti, kuriem ir balstiesības pieņemt lēmumu un studenti, kuriem tās nav. Kāpēc gan kādam nepaņemt balstiesības, ja tās tiek dotas?
2) Konkrēti pasākumi ir atkarīgi no pieejamajiem resursiem, pirms resursu apzināšanas var noteikt tikai virzienu, uz kurieni iet un iespējamās vīzijas, uz kurām tiekties. Skaidrs, ka studiju kvalitātes pamatā ir studenti, kas vēlas mācīties - ja kāds pateiks saprātīgus, realizējumus soļus, kā to panākt, tad man nebūtu problēmas viņam uzsaukt pusdienas.
3) Ar SP lietām domāju, ka vajadzētu izmantot jau iepriekš Madara piesaukto wiki. Publicēt jaunumus un rakstus mierīgi var fizmati.lv.
4) Ceru, ka jā.
(03.12.2009 11:12 )Rouziys rakstīja:  
(03.12.2009 10:47 )MartinsZviedris rakstīja:  

Situācija tavai zināšanai bija tieši tāda kāda tu apraksti. FMF SP vēlējās kopēju pašpārvaldi, tika prasīts vai studenti to atbalsta. Jā, netika sakārtoti nekādi papīri. Tomēr manā uztverē, DF SP arī var vienoties par vai pret kopīgas SP izveidi.

Jā, ja es vēlos uzvarīt ūdeni, tad laikam ir vienalga vai vispirms uzvāru katliņu un pēc tam ieleju ūdeni, vai vispirms ieleju ūdeni un tad katliņu vāru ar visu ūdeni. Vajag saprast, ka reizēm izpildes secība ir vairāk nekā būtiska.

Diemžēl, mūsu valstī viss ir vienkāršāk - vajag kaut ko pabļaut un pārējie, nesaprotot, kas tiek bļauts, vienkārši bļauj līdzi. Kā es varu pateikt vai to vajag vai nevajag, ja es neredzu, kas no tā mainīsies, kā pēc tam SP vajadzības gadījumā varēs atdalīt?
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 03.12.2009 11:30 MartinsZviedris.)
03.12.2009 11:22
RRenars Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 18
Pievienojās: Aug 2008
Reputācija: 0
Ziņojums: #50
Tātad, lasot visu šo, radās doma īsumā padalīties arī ar savu viedokli.

Pirmkārt, jau vēlētos apsveikt ar to, ka uz šīm vēlēšanām, pateicoties biedru skaita ierobežojumam, ir tik aktīvs informācijas pieplūdums no SP kandidātiem. Cik man zināms, iepriekšējos gados vēlot FMF SP nekas tamlīdzīgs nav bijis. Labojiet, ja kļūdos.

Otrkārt, par pašu kandidēšanu. Kāpēc es pats kandidēju? Tāpēc, ka manuprāt, ir nepieciešams strādāt pie izglītības jautājumiem. Daži piemēri, kas būs jāpaveic:
*Sadarbībā ar fakultātes vadību izstrādāt vienotu kursu aptaujas anketu, lai nenotiktu dubulta studentu aptaujāšana par studiju kvalitātes kursiem.
*Turpināt virzīt LUSP'ā domu par elektronisko kursu aptauju, lai varētu efektīvāk un ātrāk apstrādāt aptaujas anketas un izvērtēt rezultātus.
*Regulāri sazināties ar kursu vecākajiem par studiju norisi - vai nav kādas problēmas vai jautājumi.
*Manuprāt, ļoti laba ideja ir arī par programmēšanas apmācībām jaunajiem censoņiem.
*Gatavoties braukšanai uz skolām, lai informētu un piesaistītu topošos studentus.

"Default"
Renārs Ronka
03.12.2009 12:20
Artūrs C. Atslēdzies
Msc Phys
**

Ziņojumi: 43
Pievienojās: Sep 2006
Ziņojums: #51
(03.12.2009 11:22 )MartinsZviedris rakstīja:  ja kāds pateiks saprātīgus, realizējumus soļus, kā to panākt, tad man nebūtu problēmas viņam uzsaukt pusdienas.

vai tomēr topošajiem studentu pārstāvjiem nevajadzētu likt priekšā pašiem savas idejas un piedalīties vēlēšanās tad, ja noformulēts personīgais redzējums, nevis "kad citi izlems, tad skatīsimies, kāds ir mūsu viedoklis" utml?

nedaudz offtopic: Zeļļos šodien nevarēja nepamanīt FMF SP vēlēšanu sarakstu plakātus, tikai laikam neko daudz par šo sarakstu konkrētiem mērķiem un nākotnes redzējumu nav nācies uzzināt, un arī plakāti neko sakarīgu nesola...
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 03.12.2009 17:55 Artūrs C..)
03.12.2009 17:50
Mezha_lauminja Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 530
Pievienojās: Sep 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #52
Mani kaa akdeemiski orienteeta veeleetaaja jautaajumi studiju kvalitaates celshanu.

* Kaadas ir Juusu domas par kursu/grupu apjomu (pirmajos kursos ap 100 cilveeku vienaa lekcijaa), tas ir labi/slikti, vai vajag kaut ko mainiit, ja jaa, kaa?
* Kaadas ir Juusu domas par to, ka cilveekiem reizeem nav iespeejams noklausiities vinjus intereseejoshus kursus, jo pietruukst klausiitaaju? Atkal: tas ir labi/slikti, vai vajag kaut ko mainiit, ja jaa, kaa? (hint: kursi var nenotikt arii taapeec, ka tie ir labi kursi, kuros daudz iemaaca un taapeec tos ir arii gruuti nokaartot)
* Shim iipashu veeriibu luudzu piegveerst bakalaura 3. un augstraaku kursu (arii magjistratuuras) paarstaavjiem - kaadas ir Juusu domas par iespeejaam izglītoties (pielasiit vajadziigo daudzumu B daljas krediitpunktu) atbilstoshi katram no 5 piedaavaatajiem virzieniem (DZ, DI, PI, IS, IT)? Vai vajag kaut ko mainiit, ja jaa, kaa? (Mans jautaajums bija saprotams shaadi: ja students veelaas apguut konkreetu virzienu, vai vinjsh var salasiit briivas B daljas krediitpunktus taa, lai nebuutu jaanjem kaut kas no galiigi citas opearas, kas vinju neinteresee - man ar DZ briizhiem gaaja visaadi)
* Kaadas ir Juusu domas par bakalaura kursa obligaato kursu liidzsvaru, it iipashi pirmajos divos gados? Vai vajag vairaak prektisko kursu, vai vairaak uz programmatuuras iztraadi orienteetas teorijas vai vairaak uz datorzinaatnju pamatiem orienteetas teorijas? Cik lielaa meeraa Juus piekriitat apgalojumam, ka A daljaa jaaievieto tie kursi, kurus citaadi cilveeki neidomaatos panjemt, bet kas ir tieshi vai netieshi noderiigi taalaakajaa dziivee (dazhaada smadzenju vingrinaashana, piemeeram)? Vai Jūsprāt, ir nepiecieshamas izmainjas, kaadas, ko Juus vareetu dariit, lai shiis izmainjas veicinaatu?
03.12.2009 18:46
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus
Junior Member
**

Ziņojums: #53
(03.12.2009 17:50 )Artūrs C. rakstīja:  
(03.12.2009 11:22 )MartinsZviedris rakstīja:  ja kāds pateiks saprātīgus, realizējumus soļus, kā to panākt, tad man nebūtu problēmas viņam uzsaukt pusdienas.
vai tomēr topošajiem studentu pārstāvjiem nevajadzētu likt priekšā pašiem savas idejas un piedalīties vēlēšanās tad, ja noformulēts personīgais redzējums, nevis "kad citi izlems, tad skatīsimies, kāds ir mūsu viedoklis" utml?

Lieliski - Tu zini kā to izdarīt, tad Tev ir iespējas tikt pie brīvpuzdienām. Kas gan studentu šādā laikā varētu atturēt tikt tik viegli pie iespējas bezmaksas uzēst?
03.12.2009 19:04
Artūrs C. Atslēdzies
Msc Phys
**

Ziņojumi: 43
Pievienojās: Sep 2006
Ziņojums: #54
un kāpēc gan nekas neattur no kandidēšanas SP vēlēšanās studentus, kam acīmredzot nav ideju, kā TO izdarīt? manā skatījumā iesaistīties SP ir jēga tad, ja zini vai nojaut, ko un kā vari darīt studentu un fakultātes labā, nevis tīras iesaistīšanās pēc. ja SP nevis pati ģenerētu lēmumus un idejas, bet tās smeltos, piemēram no manis, mani kāds vēl nodēvētu par oligarhu Very Happy
03.12.2009 19:11
Junior Member
**

Ziņojums: #55
(03.12.2009 19:11 )Artūrs C. rakstīja:  un kāpēc gan nekas neattur no kandidēšanas SP vēlēšanās studentus, kam acīmredzot nav ideju, kā TO izdarīt? manā skatījumā iesaistīties SP ir jēga tad, ja zini vai nojaut, ko un kā vari darīt studentu un fakultātes labā, nevis tīras iesaistīšanās pēc. ja SP nevis pati ģenerētu lēmumus un idejas, bet tās smeltos, piemēram no manis, mani kāds vēl nodēvētu par oligarhu Very Happy

Mhm, ja esi tik gudrs, tad vajadzētu saprast arī vienkāršu lietu, ka reizēm nav konkrēti punkti, kuri ir jāizpilda, lai nonāktu pie mērķi, un tieši tāpat ir lietas, kuras ir ļoti grūti izdarīt pat gada laikā.
Reizēm vienkārši vajag saprast, ka uzdevums, kas tiek piedāvāts ir vairāk nekā netriviāls, tāpēc vajag vispirms iedziļināties uzdevumā, nevis gudri runāt, ka redz, kāds nemāk atrisināt P ?= NP, bet iet strādāt par augstskolas pasniedzēju. Es būtu tikai patīkami pārsteigts un priecīgs, ja man kādam tās pusdienas arī vajadzētu izmaksāt.
03.12.2009 20:14
2452 Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 4
Pievienojās: Sep 2009
Ziņojums: #56
(03.12.2009 18:46 )Mezha_lauminja rakstīja:  Mani kaa akdeemiski orienteeta veeleetaaja jautaajumi studiju kvalitaates celshanu.

* Kaadas ir Juusu domas par kursu/grupu apjomu (pirmajos kursos ap 100 cilveeku vienaa lekcijaa), tas ir labi/slikti, vai vajag kaut ko mainiit, ja jaa, kaa?
* Kaadas ir Juusu domas par to, ka cilveekiem reizeem nav iespeejams noklausiities vinjus intereseejoshus kursus, jo pietruukst klausiitaaju? Atkal: tas ir labi/slikti, vai vajag kaut ko mainiit, ja jaa, kaa? (hint: kursi var nenotikt arii taapeec, ka tie ir labi kursi, kuros daudz iemaaca un taapeec tos ir arii gruuti nokaartot)
* Shim iipashu veeriibu luudzu piegveerst bakalaura 3. un augstraaku kursu (arii magjistratuuras) paarstaavjiem - kaadas ir Juusu domas par iespeejaam izglītoties (pielasiit vajadziigo daudzumu B daljas krediitpunktu) atbilstoshi katram no 5 piedaavaatajiem virzieniem (DZ, DI, PI, IS, IT)? Vai vajag kaut ko mainiit, ja jaa, kaa? (Mans jautaajums bija saprotams shaadi: ja students veelaas apguut konkreetu virzienu, vai vinjsh var salasiit briivas B daljas krediitpunktus taa, lai nebuutu jaanjem kaut kas no galiigi citas opearas, kas vinju neinteresee - man ar DZ briizhiem gaaja visaadi)
* Kaadas ir Juusu domas par bakalaura kursa obligaato kursu liidzsvaru, it iipashi pirmajos divos gados? Vai vajag vairaak prektisko kursu, vai vairaak uz programmatuuras iztraadi orienteetas teorijas vai vairaak uz datorzinaatnju pamatiem orienteetas teorijas? Cik lielaa meeraa Juus piekriitat apgalojumam, ka A daljaa jaaievieto tie kursi, kurus citaadi cilveeki neidomaatos panjemt, bet kas ir tieshi vai netieshi noderiigi taalaakajaa dziivee (dazhaada smadzenju vingrinaashana, piemeeram)? Vai Jūsprāt, ir nepiecieshamas izmainjas, kaadas, ko Juus vareetu dariit, lai shiis izmainjas veicinaatu?

* Neesmu manījusi, ka studenti sūdzētos par pārāk mazu/lielu cilvēku skaitu auditorijās. Turklāt, pat ja uz lekciju būtu jāatnāk 100 cilvēkiem, reāli atnāk varbūt kādi 60.
Taču, ja ir vēlme apgūt zinības mazākā cilvēku lokā un intīmākā gaisotnē, manuprāt, vajadzētu piedāvāt arī neklātienes studijas. Es domāju, ka neklātienes studiju potenciālā mērķauditorija varētu būt tie, kas gājuši progmeistarā vai kā citādi saistījuši savu dzīvi ar datoriem.
* Mācos 1. kursā un ar šādu problēmu neesmu saskārusies. Es domāju, ka katru gadījumu vajadzētu skatīt individuāli.
* ---
* Es uzskatu, ka sākumā jāpiedāva kaut kas no visa, lai students labāk saprastu, kas tieši viņu interesē, jo esmu pārliecināta, ka bez manis DF pirmajā kursā ir vēl cilvēki, kuru zināšanas par datoriem pirms iestāšanās bija diezgan tuvas 0. Tāpēc man arī pagaidām grūti spriest par kursu lietderību/nelietderību.

Aija Murāne
03.12.2009 20:43
Murcielago Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 11
Ziņojums: #57
(03.12.2009 20:43 )2452 rakstīja:  * Neesmu manījusi, ka studenti sūdzētos par pārāk mazu/lielu cilvēku skaitu auditorijās. Turklāt, pat ja uz lekciju būtu jāatnāk 100 cilvēkiem, reāli atnāk varbūt kādi 60.
Taču, ja ir vēlme apgūt zinības mazākā cilvēku lokā un intīmākā gaisotnē, manuprāt, vajadzētu piedāvāt arī neklātienes studijas. Es domāju, ka neklātienes studiju potenciālā mērķauditorija varētu būt tie, kas gājuši progmeistarā vai kā citādi saistījuši savu dzīvi ar datoriem.
* Mācos 1. kursā un ar šādu problēmu neesmu saskārusies. Es domāju, ka katru gadījumu vajadzētu skatīt individuāli.
* ---
* Es uzskatu, ka sākumā jāpiedāva kaut kas no visa, lai students labāk saprastu, kas tieši viņu interesē, jo esmu pārliecināta, ka bez manis DF pirmajā kursā ir vēl cilvēki, kuru zināšanas par datoriem pirms iestāšanās bija diezgan tuvas 0. Tāpēc man arī pagaidām grūti spriest par kursu lietderību/nelietderību.

Aija Murāne

* nepiekritīšu, 100 studenti ir vienā nepiemērotā auditorijā reizēm ir problēma, gan pirmājā, gan otrajā kursā. Ja studentam nav kur apsēsties kontroldarba laikā, tad tas nekur neder. Bet vēl lielāka problēma manā skatījumā ir, kad pasniedzējam divreiz jāstāsta 100 cilvēkiem taspats. Manā skatījumā tā tiek izniekots laiks, ko varētu veltīt individuālākām konsultācijām un mazliet, bet tomēr, samazinās lekciju kvalitāte. Kā to atrisināt R19 gan īsti nespēju iedomāties. Pats par sevi 100 studentu vienā kursā nav nekas traks, jo tur, kur tas ir nepieciešams, studenti tiek sadalīti mazākās daļās diezgan optimāli.
Iebildīšu Aijai un netiekšu, ka es neredzu nekādu sakaru starp neklātieni un velmi pret individuālāku attieksmi un/vai progmeistaru. Progmeistars piemēram ir diezgan labs veids, kā sagatavoties studijām DF. Neklātienes studijas vairāk asociēju ar velmi studijas pakārtot darbam, nevis otrādi. Pilna laika studijās studentam vajadzētu maksimāli daudz laika pavadīt universitātē. Šajā sakarā gribētu teikt, ka viena no lielākajām Datorzinātņu bakalaura programmas problēmām ir nevienlīdzīgais studentu līmenis iestājoties, kas vismaz daļai studentu krietni samazina studiju kvalitāti. Kā to atrisināt nezaudējot studentus, ko negrib fakultāte, tas ir labs jautājums, risinājumi gan ir iespējami.
* Es mācos otrajā kursā, bet īpaši tagad, kad mūs pārmākusi dižķibele, tā varētu būt diezgan izteikta problēma, jo zinu, ka jau 1. kursa 2. semestrī Smotrovam bija grūtības savākt studentus uz Lineāro algebru, kas bija diezgan saistīts ar to, ka kurss ir samērā speficisks un daudziem studentiem ir velme izbraukt. Ja būtu treknie gadi, tad nerentablus kursus DF domāju, ka varētu uzturēt. Tagad ir grūtāk. Tagad jāmaina studentu attieksme Smile. Bet viena no lietām, kādēļ tas tā notiek, ir tas, ka daļai studentu nav skaidri noteiktumi/vīzija, kas notiek paņemot kādus kursus un kas beigās no tā sanāks. Līdz ar to dabiski tiek mēģināts vieglākais ceļš, jo diploms jau itkā ir viens. Bet šeit varētu iesaistīties SP apzinot visus virzienus un veidojot informatīvus materiālus un lekcijas, kā sasniegt noteiktu virzienu/specialitāti. Šeit varētu būt labs teiksim grafs, kas parāda kursā iemācītā atkarību, kā tas iespaidos mācības citā kursā un tml. Šis varētu būt viens no darbiem, ko vēlētos paveikt.
Kā vēl vienu no iespējām pieļauju lielāku specsemināru skaitu, t.i. daļu B daļas kursu pārveidot par specsemināriem un studentiem ļaut iegūt lielāku daļu kredītpunktu ar specsemināriem. Tas arī, manā skatījumā, atļautu ātrāk/aktuālāk pielāgoties jaunākajām vēsmām datorzinātnē pasaule.
*Kā jau pirmajā punktā pieminēju, tad 'problēma' ir studentu līmenis iestājoties. Ņemot vērā, ka tas var variēt no lieliskiem matemātiķiem līdz lieliskiem programmētājiem un vienkārši interesentiem bez iepriekšējas pieredzes dator-jomā, tad 1./2. kurss sanāk tāds kā līmeņu izlīdzinājums, kas protams, daļai studiju kvalitāti samazina. Ja mēs skatamies pēc vidēja studenta, tad kursu sadalījums domāju ir optimāls, studentam pirmajos divos kursos tiek iemācīts tāds "sākuma komplekts", lai varētu iziet darba tirgū, kas ņemot vispārējās valsts tendences drošvien ir labi. Cita lieta, ka kā jau Blekss pieminēja: "~60% vidējā speciālā, 20% augstākā", tad šajā gadījumā ir problēma ar tiem 20%, jo tiem noteikti būtu nepieciešams daudz teorētiskāks, vairāk uz datorzinātņu pamatiem orientēta programma. Atsevišķa 4. gadu teorētiskāka, bez prakses, programma būtu ideāls risinājums, lai universitāte sevi varētu saukt par zinātņu universitāti. Realitāte drošvien citāda. Iespējams labs piemēras varētu būt Francijas sistēma, 1. kursā tiekam visi, mācīties varam vairākkārt, bet barjera, kas jāpārvar, lai tiktu otrajā kursā, ir diezgan augsta. Tas gan varētu radīt problēmas ar to, ka studijas varētu izstiepties nepiedodami garas daļai studentu. Risinājumi ir, tikai būtu mazliet jāizkustās no tās man šķietami sasniegtās "apmierinātības sajūtas", t.i. studenti ir, nauda ir, galā ar galīgi slikti studenti nesanāk, kāpēc kaut ko mainīt.
Kā minimālais risinājums būtu mat. analīzes un anal. ģeometrijas atgriešana pie 4 kredītpunktiem ar atbilstošu kursu apjomu, šobrīt situācija īsti nav normāla. Ne studentu vairums var visu iemācities, ne pasniedzēji visu izstāstīt.

--
Aivars Šāblis
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 03.12.2009 21:51 Murcielago.)
03.12.2009 21:31
2452 Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 4
Pievienojās: Sep 2009
Ziņojums: #58
Sakars starp progmeistaru un neklātieni ir tāds, ka advancētāki cilvēki, kam nesagādā grūtības apgūt vielu +/- bez pasniedzēju palīdzības, var to izdarīt studējot neklātienē.
03.12.2009 22:16
Murcielago Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 11
Ziņojums: #59
(03.12.2009 22:16 )2452 rakstīja:  Sakars starp progmeistaru un neklātieni ir tāds, ka advancētāki cilvēki, kam nesagādā grūtības apgūt vielu +/- bez pasniedzēju palīdzības, var to izdarīt studējot neklātienē.

Joprojām īsti neredzu tur sakaru. Tad jau varbūt puslīdz spējīgākajiem studentiem vispār nav vērts doties uz universitāti, jo viņi tak var visu paši iemācīties. Pabeigts Progmeistars vai 1. ģimnāzija nenozīmē to, ka tu visu jau esi apguvis. Es uz universitāti eju pēc jaunām zināšanām, mācīties, nevis pēc diploma vai kaut kā tāda. Tas arī pilna laika klātienes studiju galvenais uzdevums, sniegt vislabākās zināšanas studentiem, veltot tam maksimāli daudz laika, pats jau visu nemācīsies. Neklātienes studijas atkal ir vajadzīgas tad, ja ir kādi blakusapstākļi, kas traucē pilnu laiku apmeklēt universistāti un/vai ir vēlēšanās apstprināt savas zinšanas ar diplomu.
03.12.2009 22:37
Mezha_lauminja Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 530
Pievienojās: Sep 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #60
Par lekciju apmekleetaaju skaitu:

Nu pirmajaa kursaa man arii 100 (es skaitu atnaakushos nevis regjistreetos!) studenti audiorijaa nelikaas nekas traks. Bet, kad 3.kursaa izveeleejos saliidinoshi mazpopulaaro DZ virzienu, tad sapratu, ka atshkjiriiba ir kaa diena pret nakti - 10 liidz 15, varbuut 20 cilveekiem pasniedzeejs var pastaastiit un izskaidrot, studenti var uzdot visus nepiecieshamos jautaajumus, viens students var precizeet otra jautaajumu, ja kaada izklaasta dalja nav bijusi skaidra lielaakai klasuiitaaju daljai utt.

Savukaart lielajaas auditorijaas pasniedzeejs atnaak un "atskanjo slaidus" (shis formuleejums ir pasniedzeeja izdomaats). Pasniedzeejam nav iespeejas gana preciizi saprast, ko auditorija izprot un ko nee, un kur nu veel pielaagoties. (Shis nav vispaariigs likums, ir pasniedzeeji, kas ar to tiek galaa ljoti labi un visu cienju vinjiem par to!, bet pasniedzeejs arii nav supermens)

Iisi sakot - lekcijas mazam cilveeku skaitam ir interaktiivs pasaakums, kameer 100 cilveekiem tas vairaak liidzinaas kinoteaatrim.

2452: jaa, ticami, ka tu ar kursu izveeles probleemaam pirmajaa kursaa neesi saskaarusies, jo pirmajaa kursaa B daljaa jaaizveelaas ne vairaak kaa 1 kurss; shii probleema parasti aktualizeejaas veelaak, kaa arii biezhaak taas ir studentiem, kas preciizaak zina, ko veelaas.

Par potenciaalajiem sarakstiem:
Manupraat, tas, ka sarakstaa ir arii 3. un vecaaku kursu studenti, ir veertiigs bonuss (vismaz kad jaarunaa par akadeemiskaam lietaam), jo izejot cauri lielaakai izgliitiibas daljai, kljuust redzamaak, kas vareeja buut citaadaak, lai ieguutaa izgliitiiba buutu optimaalaaka. Es, piemeeram, tagad diezgan labi juutu, ka man bakalaura saakumaa lineaaraa algebra buutu nodereejusi krietni vairaak nekaa tiimeklja tehnologjijas, bet shaadas iespeejas izveeles iespeejas tad nebija un gan jau tagad arii nav.

Cita starpaa, piekriitu, ka progmeistaram ar neklaatieni sakara nav pilniig nekaada Murcielago apsveerumu deelj.
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 04.12.2009 00:07 Mezha_lauminja.)
04.12.2009 00:01
Pavediens aizvērts 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija