Pavediens aizvērts 

Pavediena vērtējums:
  • 2 balsis - 5 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DF SP vēlēšanas'09
Autors Ziņa
Vēlēšanu Vērotājs Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 10
Pievienojās: Nov 2009
Reputācija: 3
Ziņojums: #1
DF SP vēlēšanas'09
Kā jau biju solījies - tad šodien info par DF SP vēlēšanām.

Tātad šobrīd ir iesniegti 5 saraksti. Diemžēl visiem nosaukumus nezinu, kā arī pilnus biedru sarakstus nevarēšu nosaukt.

Šākšu ar tiem kuriem atceros nosaukumus:

1.Doktorandus. Trīs datorikas doktorantu saraksts. Priecē, ka arī šāda līmeņa studenti vēl ir gatavi aktīvi iesaistīties studentijas lietā. Neesmu neko dzirdējis par šīs partijas mērķiem, taču bažas rada vismaz viens apstāklis - partijas biedru vidū ir Dainis Dosbergs. Ja nemaldos, tad pirms daudziem daudziem gadiem jau ir darbojies studentu pašpārvaldē - kas protams ir bonuss, bet šobrīd viņš ne tikai studē doktorantūrā, bet ir arī pasniedzējs datorikas fakultātē... Vai tas neradīs interešu konfliktus? Ne vienmēr DF darbinieku viedoklis sakrīt ar DF studentu viedokli. Taču ne man, bet jums, vēlētāji, par to lemt.

2.default. Saraksts ar Uģi Lazdiņu priekšgalā. Pārsvarā saraksta rindas pilda 2.kursa datoriķi, bet šur tur parādās arī kādu vecāka gadagājuma studentu vārdi kā arī saujiņa pirmā kursa aktīvistu. Gandrīz visi pagājušā gada datoriķu aktīvisti ir pievienojušies šim sarakstam - tātad nevarētu sūdzēties par pieredzes trūkumu. paredzams arī, ka šis saraksts ieņems daudz vietu DF SP rindās - viens no diviem garajiem sarakstiem.

3.Nu šim gan es norakstīju gan nosaukumu gan sastāvu. Datorikas fakultātes Uzvaras partija.Viesturs Kavacs,Anda Beriņa,Gatis Jermacāns,Jānis Kalējs. Diemžēl nezinu arī neko vairāk par šiem studentiem, bet domāju, ka nosaukums norāda uz daudz ko.

4.vēl ir saraksts kuram neatceros nosaukumu. Ta pavisam sastāv no 7 biedriem ar Mārtiņu Zviedri priekšgalā. Mārtiņš pēdējā gada laikā jau ir paspējis "apsildīt savu degunu" studentu pašpārvaldes telpās. Visai maz darbojies ar taustāmām lietām, taču ar savām labi pārdomātajām idejām un saprātīgi argumentēto viedokli vienmēr ir panācis to ka viņu ievēro un rēķinās ar viņu. Diemžēl neko vairāk arī par šo sarakstu nezinu. Atceros tik vēl vienu vārdu - Maija Zviedre. Vai tā ir Mārtiņa māsa? Tam gan nevajadzētu ietekmēt jūsu balsis Smile

5.otrais no diviem "garajiem sarakstiem". Šis saraksts man šķiet vis interesantākais. Vienu no augšējām rindām sarakstā aizņem Kaspara Baloža vārds - tāpēc vien ir vērts par šo sarakstu balsot. Bet jautājums vai vēlētājus neaizbiedēs saraksta augšgalā esošais Madars Virza, kurš jau agrāk, būdams SP biedrs, ir uz savu galvu rīkojies pretēji SP lēmumiem. Bet ir arī pieredzējuši politiķi kā piemēram Agris Ameriks, kas nesenajās pašvaldību vēlēšanās bija redzams vinā sarakstā ar pašu Šlesera kungu. Noteikti pieminēšanas vērts ir Toms Bergmanis - pēdējo reizi kandidēja uz studentu pašpārvaldi kaislīgi aizstāvēdams atsevišķas fakultātes izveidi. No SP rindām pazuda līdzko mērķis tika sasniegts. Šobrīd ir atgriezies ar pārliecību, ka atsevišķa studentu padome ir tas labākais studentiem. Nesen runāju ar izbijušu politiķi, Šķēles kunga paziņu, un dzirdēju frāzi - Šķēle neko nedara bez personīga iemesla, tur kkas apakšā slēpjas. Vai Toma rīcību nediktē līdzīga motivācija? vai šoreiz viņš ir gatavs darboties ilgstoši?

Aicinu visus studentus iesaistīties šajā vēlēšanu procesā. Atklāt faktus ko vēl nezinu, sekot līdzi notikumiem un izvēlēties labākos kandidātus.

Aicinu arī pašus kandidātus nesēdēt malā un gaidīt vēlēšanas. Spļaujiet ārā savus solījumus. Paskaidrojiet, kāpēc tieši jūs esat tie kas vajadzīgi SP.

Vienmēr neatkarīgais, vienmēr Jūsu
Vēlēšanu Vērotājs
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 30.11.2009 20:51 Vēlēšanu Vērotājs.)
30.11.2009 20:48
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus
TomsBergmanis Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 34
Pievienojās: Jan 2009
Reputācija: 2
Ziņojums: #2
RE: DF SP vēlēšanas'09
(30.11.2009 20:48 )Vēlēšanu Vērotājs rakstīja:  5.otrais no diviem "garajiem sarakstiem". Šis saraksts man šķiet vis interesantākais. Vienu no augšējām rindām sarakstā aizņem Kaspara Baloža vārds - tāpēc vien ir vērts par šo sarakstu balsot. Bet jautājums vai vēlētājus neaizbiedēs saraksta augšgalā esošais Madars Virza, kurš jau agrāk, būdams SP biedrs, ir uz savu galvu rīkojies pretēji SP lēmumiem. Bet ir arī pieredzējuši politiķi kā piemēram Agris Ameriks, kas nesenajās pašvaldību vēlēšanās bija redzams vinā sarakstā ar pašu Šlesera kungu. Noteikti pieminēšanas vērts ir Toms Bergmanis - pēdējo reizi kandidēja uz studentu pašpārvaldi kaislīgi aizstāvēdams atsevišķas fakultātes izveidi. No SP rindām pazuda līdzko mērķis tika sasniegts. Šobrīd ir atgriezies ar pārliecību, ka atsevišķa studentu padome ir tas labākais studentiem. Nesen runāju ar izbijušu politiķi, Šķēles kunga paziņu, un dzirdēju frāzi - Šķēle neko nedara bez personīga iemesla, tur kkas apakšā slēpjas. Vai Toma rīcību nediktē līdzīga motivācija? vai šoreiz viņš ir gatavs darboties ilgstoši?

Ļoti priecājos par tik plašu manas personas analīzi.

Patiesībā manas rīcības pamatā ir merkantili apsvērumi. Ir vairākas organizatoriskas dabas ieceres, kuru realizēšana būtu ne tikai labs ieraksts motivācijas vēstulē rietumu augstskolās stājoties, bet arī organizatorisko spēju pārbaudīšana.
Varu censties paskaidrot sīkāk.
  • Kādu laiku klusībā domāju par to, ka varētu veidot programmēšanas kursus bērniem pamatskolas-vidusskolas vecumā. Lektori varētu būt DF studējošie, kas pārmaiņus sagatavotu lekcijas un uzdevumus. Šī iecere kā reiz varētu ierakstīties zem daudziem tik mīļajām fizmatiskajām tradīcijām. Manuprāt cilvēku izglītošana un mūža izglītības veicināšana varētu būt veids kā kalpot cēliem mērķiem un popularizēt DF kā arī datoriku skolēnu vidū.
  • Uzsākt studiju grupu popularizēšanu studentu vidū. Man vienmēr ir paticis mācīties kopā ar kādu, jo kopīgi mācību biedri motivē. Šīs iespējas trūkuma dēļ varbūt esmu palaidis garām daudz interesanta. Piemēram, man ļoti gribētos Tīmekļa Tehnoloģiju 3 studiju grupu, daļēji domubiedrus jau esmu atradis.
  • Tā kā esmu kaislīgs šahists, vēlos organizēt šaha vakarus kā treniņu nodarbības un pieredzes apmaiņu. Turnīrus domāju organizēt kopā ar spēļu vakariem, kas DF pagaidām nav iesakņojusies tradīcija.
  • Es vēlētos panākt Programmēšanas dienu organizēšanas nodošanu DF SP ziņā, tādējādi to padarot par ikgadēju starp augstskolu pasākumu

Šīs lietas daļēji atvieglotu SP dalība un aktīva iesaistīšanās.

Ceru, ka nu top skaidrāks kādēļ es gribu līdz darboties SP un kādi ir mani viltīgie apsvērumi kandidējot no saraksta "Party hard, study harder!" :-)

Vairāk saules,
Toms Bergmanis
30.11.2009 22:47
Madars Atslēdzies
\m/

Ziņojumi: 85
Pievienojās: Aug 2007
Reputācija: 6
Ziņojums: #3
Par citiem sarakstiem šobrīd neko daudz nekomentēšu, tik vien to, ka šogad izvēlei vajadzētu būt grūtai - katrā no tiem (izņemot DF Uzvaras partiju par ko neko nezinu) ir cilvēki par kuriem nebūtu žēl atdot savu balsi. Patīkama konkurence.

Tagad par mūsu sarakstu. Laikam apgalvojums par aizbiedēšanu attiecās uz manu vēstuli LUSPam ar saviem apsvērumiem par atsevišķu DF SP rīkošanu. Piekrītu, ka tā varēja radīt nepareizu iespaidu par DFMFSP vienotību (biedri, kas runā pretēji kopējiem SP lēmumiem) un retrospektīvā raugoties varbūt otrreiz to nebūtu rakstījis.

Rakstīju to, lai atzīmētu publiski maz pārstāvēto viedokli, ka juridiski korekts veids kā apvienoties ir to darīt pēc atsevišķu SP ievēlēšanas; argumenti par vārdu "fakultātes studējošo pašpārvalde" nozīmi (vēlāk tika aktīvi diskutēts šajā forumā), pārkāpumiem referenduma procedūrā, un vairākiem, manuprāt, smieklīgiem DFMFSP lēmumiem (LUSP priekšsēdētāja "nomešanu", lai tas netraucētu, ieteikums par LUSP apstiprināšanu ar >50% visu LU studentu balsu, ko iesniegšanai deleģēja, ja nemaldos, pašu LUSP priekšsēdētāju, u.c.), kuru dēļ nejutu īpašu lepnumu par savu SP, paliek.

Vairāk pie tagadnes: cik zinu, Toms no SP aizgāja nevis DF nodibināšanas dēļ, bet gan neefektīvā lēmumu pieņemšanas procesa dēļ (bieži vien notika sēdes, kurās stundu gaidīja kvorumu un tad pusstundu diskutēja par balsošanas kārtību, beigās pieņemot tikai pāris lēmumus). Mūsu partija šobrīd gatavo priekšlikumus par to, kā varētu nodrošināt elektroniskās sēdes un SP diskusiju wiki, kam vajadzētu ievērojami uzlabot kopīgo sēžu efektivitāti. Šo ideju iepriekšējā SP sasaukuma laikā mēģinājām attīstīt kopā ar Mārtiņu Zviedri, bet tā pazuda vairākos redirektos starp darba grupām/biedriem. Noteikti vajadzētu atdzīvināt.

Gribu pievienoties arī Toma solījumiem par semināru un mācību grupu aktualizēšanu un popularizēšanu.

Iepriekšējā sasaukuma laikā visvairāk spēju izdarīt datorzinātņu studiju programmu padomē, argumentējot par mūsu curriculum teorētisko datorzinātņu daļu, kā arī iestājoties par DF studentu pamatoti iesniegto apelāciju izskatīšanu. Gribētu darboties DZSPP arī kā pārstāvis no jaunā sasaukuma.

Nobeigumā gribu teikt, ka man (un nešaubos - mums visiem) ir tāla cerība par vienotu SP bez opozīcijas. Spēcīgu organizāciju, kas lēmumus pieņemtu vienprātībā, kuras biedriem nenāktos lietot dažādas "partizānu taktikas".

Party hard, study harder,
Madars Virza
30.11.2009 23:38
Janhouse Atslēdzies
Jānis
**

Ziņojumi: 13
Pievienojās: Aug 2008
Reputācija: 0
Ziņojums: #4
Atbalstu Toma ideju par programmēšanas kursu izveidi bērniem. Līdzīgas domas pirms kāda laika izskanēja vēl dažu citu kandidātu starpā. Smile

Es arī ceru, ka, neskatoties uz SP biedru skaita limitu, aiz borta palikušajiem (neievēlētajiem) un citiem aktīvistiem netiks liegta iespēja piedalīties pašpārvaldes pasākumu (vai tas ir spēļu vakars, balle vai informatīvas lekcijas) rīkošanā.

Šķiet, ka šogad SP būs ļoti spēcīgs sastāvs.
Un zinot to, ka datoriķi ar tehnoloģijām nav uz Jūs, beidzot, tiks izveidota studentu pašpārvalde, kura darbosies salīdzinoši efektīvāk.

2. kursa students,
Jānis Jansons
01.12.2009 00:44
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus
Guna Doķe Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 28
Pievienojās: Nov 2007
Reputācija: 0
Ziņojums: #5
(30.11.2009 23:38 )Madars rakstīja:  ... vairākiem, manuprāt, smieklīgiem DFMFSP lēmumiem (LUSP priekšsēdētāja "nomešanu", lai tas netraucētu, ieteikums par LUSP apstiprināšanu ar >50% visu LU studentu balsu, ko iesniegšanai deleģēja, ja nemaldos, pašu LUSP priekšsēdētāju, u.c.), kuru dēļ nejutu īpašu lepnumu par savu SP...

Un kur Tu biji izšķirošajā sēdē, kad šie jautājumi tika skatīti? Kas tevi kavēja argumentēti izteikties un pārliecināt biedrus pret šiem kaunpilnajiem lēmumiem?

Ja neierodies uz sēdi/sēdēm, tad vari rēķināties, ka pieņems lēmumus arī bez tavas ziņas un akcepta un tas nemainīsies tikai tādēļ, ka nomainīsi FMF SP pret DF SP
01.12.2009 04:37
Kaspars Balodis Atslēdzies
¥

Ziņojumi: 344
Pievienojās: Sep 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #6
(30.11.2009 20:48 )Vēlēšanu Vērotājs rakstīja:  Vienu no augšējām rindām sarakstā aizņem Kaspara Baloža vārds - tāpēc vien ir vērts par šo sarakstu balsot.
Es, piemēram, tieši tā un tieši tāpēc arī darīšu Smile
01.12.2009 08:20
Doktors Streindžlovs Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 201
Pievienojās: Oct 2008
Reputācija: 4
Ziņojums: #7
(30.11.2009 20:48 )Vēlēšanu Vērotājs rakstīja:  3.Nu šim gan es norakstīju gan nosaukumu gan sastāvu. Datorikas fakultātes Uzvaras partija.Viesturs Kavacs,Anda Beriņa,Gatis Jermacāns,Jānis Kalējs. Diemžēl nezinu arī neko vairāk par šiem studentiem, bet domāju, ka nosaukums norāda uz daudz ko.

Neesmu Uzvaras partijas biedrs un tāpēc nezinu precīzi, kādā virzienā šie ļaudis darbosies, bet zinu, ka Viesturs Kavacs ir ļoti aktīvi pro-datoriski noskaņots, un Gatis Jermacāns arī nerada iespaidu, ka fizmati viņam būtu ļoti mīļi. Andas Beriņas un Jāņa Kalēja uzskatus, diemžēl, nezinu, bet visticamāk tie ir līdzīgi. Kas laikam nozīmē, ka šie cilvēki vēlas virzīt DF SP prom no apvienošanās un varbūt arī sadarbības kā tādas ar FMF SP.

Vispār paldies liels Vēlēšanu Vērotājam par šādu visai izsmeļošu rakstu, no šī es uzzināju par trīs sarakstu eksistenci. Pirms tam biju dzirdējis tikai 'default' un 'Party hard, study harder'. Diemžēl tagad būs problēmas izdomāt, kam atdot savu balsi...
01.12.2009 09:49
Uģis Lazdiņš Atslēdzies
Emulators pēc pieprasījuma

Ziņojumi: 222
Pievienojās: Sep 2008
Reputācija: 8
Ziņojums: #8
(01.12.2009 08:20 )Kaspars Balodis rakstīja:  
(30.11.2009 20:48 )Vēlēšanu Vērotājs rakstīja:  Vienu no augšējām rindām sarakstā aizņem Kaspara Baloža vārds - tāpēc vien ir vērts par šo sarakstu balsot.
Es, piemēram, tieši tā un tieši tāpēc arī darīšu Smile
Ja pats nebūtu otrajā sarakstā arī tā darītu Very Happy

Par default
Ja ir interese par sarakstu default, tad īsu ieskatu par to, kas tas ir, var gūt šeit - def.id.lv.

Ja ir kādi jautājumi - labprāt atbildēsim šeit pat forumā.

Mierā,
Uģis Lazdiņš
01.12.2009 11:48
TomsBergmanis Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 34
Pievienojās: Jan 2009
Ziņojums: #9
(01.12.2009 04:37 )Guna Doķe rakstīja:  Ja neierodies uz sēdi/sēdēm, tad vari rēķināties, ka pieņems lēmumus arī bez tavas ziņas un akcepta un tas nemainīsies tikai tādēļ, ka nomainīsi FMF SP pret DF SP

Madaram to reiz bija attaisnojoši iemesli.
Atceros mūsu sarunu, kad mudināju viņu ierasties uz sēdi, taču izrādījās, ka ir apstākļi.

Nebūsim bērnišķīgi, visiem ir skaidrs, ka lai arī cik SP pienākumi būtu svarīgi, ģimene mums visiem ir pirmajā vietā.

Toms Bergmanis
01.12.2009 11:51
Dr. evel Atslēdzies
pasaule buus mana!!!

Ziņojumi: 566
Pievienojās: Dec 2008
Reputācija: 1
Ziņojums: #10
vispaar jau tas teiciens skan "study hard, party harder" es te vispaar godiigi sakot ne pa teemu ieliidu, jo neesmu datorikis, bet vienu gribu pateikt: GO GO JOHN BLACKSMITHER(Janka Kalējs). mans bijushais klasesbiedrs, balsojiet par vinju, jo skolas laikaa bija baigi forsh un izpaliidziigs, laikam taads arii palicis tagad.
01.12.2009 16:53
Vēlēšanu Vērotājs Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 10
Pievienojās: Nov 2009
Reputācija: 3
Ziņojums: #11
Prieks, ka kandidāti ir aktīvi un vēlētāji var redzēt par ko balso!

Esmu radies neatkarīgs un esmu radies lai minētu man zināmos faktus par vēlēšanām un visu ar to saistīto. Cenšos izvairīties no nebkāda viedokļa paušanas, bet esmu tikai foruma lietotājs un reizēm klaviatūra var uzrakstīt ne to - par to atvainojos.

Ir dažas lietas ko vēlos teikt.

Vispirms par Bergmaņa kunga plāniem. Nekādi nesaskatu studentu interešu pārstāvniecību ražojot programmēšanas lekcijas skolēniem. Ideja pati par sevi nav slikta, tikai SP nav organizācija kam tas būtu jādara. SP protams var piedalīties un palīdzēt.
Par citiem plāniem - labas un realizējamas idejas. +1 par tām.

Madars rakstīja:Rakstīju to, lai atzīmētu publiski maz pārstāvēto viedokli, ka juridiski korekts veids kā apvienoties ir to darīt pēc atsevišķu SP ievēlēšanas; argumenti par vārdu "fakultātes studējošo pašpārvalde" nozīmi (vēlāk tika aktīvi diskutēts šajā forumā), pārkāpumiem referenduma procedūrā, un vairākiem, manuprāt, smieklīgiem DFMFSP lēmumiem (LUSP priekšsēdētāja "nomešanu", lai tas netraucētu, ieteikums par LUSP apstiprināšanu ar >50% visu LU studentu balsu, ko iesniegšanai deleģēja, ja nemaldos, pašu LUSP priekšsēdētāju, u.c.), kuru dēļ nejutu īpašu lepnumu par savu SP, paliek.

Te nu minētie fakti ir nepatiesi. LU SP priekšsēdētājs netika "nomests", tika atsaukts viens no FMF SP pārstāvjiem LU SP, kas sagadīšanās pēc bija priekšsēdētājs. Arī minētie iemesli ir nepatiesi. Attaisnots vai neattaisnots sēdes kavējums nav iemesls, lai izplatītu informāciju nepatiesu informāciju. Par ierosinājumu LU SP ievēlēt ar > 50% visu LU studentu balsu - šobrīd LU SP biedri netiek ievēlēti īsti korekti. Tas ir fakts ko solās pieminēt arī LU SP revīzijas komisija savā ziņojumā.

Ja Madara minētie Toma aiziešanas iemesli ir patiesi, tad man jāizsaka nožēla par to, ka cilvēks pamet kuģi, ja kautkas notiek pēc viņa prāta, nevis paliek un cīnās par taisnību. Vai Toms neaizbēgs pie pirmajām grūtībām?

CrAsh rakstīja:Ja ir interese par sarakstu default, tad īsu ieskatu par to, kas tas ir, var gūt šeit - def.id.lv.

Milzīgs žetons par šo! Prikes ka lietas tiek uztvertas nopietni. Bet ko mēs varam redzēt šajā mājaslapā? Tikai biedru sarakstu.... Kur idejas? Kur solījumi?

Malači abas lielākās partijas par to, ka viņi ir te un gatavi izteikties. Vai parādīsies arī kāda ziņa no pārējām partijām? Es ceru!

Tālāk par šodienas notikumiem.
Lielais studentu gājiens uz Saeimu. Jauks pasākums ar cēlu ideju. Manuprāt studentu pašpārvaldei (jabkurai) šajā pasākumā noteikti bija jāpiedalās un jābūt klāt. Atvainojos ja kļūdos, bet redzēju daudz saraksta "default" pārstāvjus - paldies par to! Vai arī citu partiju pārstāvji gāja cīnīties par studentu ineteresēm?
Vēl šajā pasākumā ievēroju - visas LU fakultātes sevi identificēja ar karogiem un zīmēm ar fakultāšu nosaukumiem. Bet sākumā gan FMF gan DF bija neredzami Sad FMF gan vienu brīdi plivināja pa gaisu oranžu meiteni, bet tas arī viss... Vēlāk gan uzradās arī identificējošās zīmes un šajā sakarā +1 un -1 tieši saraksta "default" pārstāvim. +1 tāpēc ka viņš pamanot šo identifikācijas problēmu sagādāja jau minētās zīmes (abām fakultātēm). -1 tāpēc, ka DF zīmi pameta savvaļā, bet pats stājās FMF studentu priekšgalā nesot FMF identificējošo zīmi... Kas tas par fakultātes studentu pārstāvi, kas pamet savus pārstāvāmos studentus, lai dotos pie citas fakultātes?

Aicinu turpināt kurināt šo vēlēšanu pavardu, lai visiem ir silti un mājīgi. Ceru, ka uzradīsies vairāk vēlētāju viedokļu, nevis tikai mana saruna ar kandidātiem.

Vienmēr neatkarīgais, vienmēr Jūsu
Vēlēšanu Vērotājs
01.12.2009 19:07
ki Atslēdzies
rils

Ziņojumi: 1 211
Pievienojās: Mar 2006
Reputācija: 13
Ziņojums: #12
(01.12.2009 19:07 )Vēlēšanu Vērotājs rakstīja:  FMF gan vienu brīdi plivināja pa gaisu oranžu meiteni
jaapiebilst, ka oranzhu datorikju meiteni :)
(01.12.2009 19:07 )Vēlēšanu Vērotājs rakstīja:  -1 tāpēc, ka DF zīmi pameta savvaļā, bet pats stājās FMF studentu priekšgalā nesot FMF identificējošo zīmi... Kas tas par fakultātes studentu pārstāvi, kas pamet savus pārstāvāmos studentus, lai dotos pie citas fakultātes?
shis jau ir viedoklis. :) ne visi uzskata, ka tas buutu "-1"; ja pozīcija ir "neizteikt viedokli", tad naakotnee vajadzeetu uzskaitit faktus bez personiga vertejuma.
01.12.2009 19:58
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus
Rouziys Atslēdzies
Mētāties, mētāties un vēlreiz mētāties

Ziņojumi: 340
Ziņojums: #13
(30.11.2009 23:38 )Madars rakstīja:  Vairāk pie tagadnes: cik zinu, Toms no SP aizgāja nevis DF nodibināšanas dēļ, bet gan neefektīvā lēmumu pieņemšanas procesa dēļ (bieži vien notika sēdes, kurās stundu gaidīja kvorumu un tad pusstundu diskutēja par balsošanas kārtību, beigās pieņemot tikai pāris lēmumus).

Negribu būt riebīgs, bet atgādināšu, ka šo neefektīvo lēmumu pieņemšanas procesu ietekmēja tieši DF iesniegtais saraksts. kurš bija ļoti apjomīgs. Nepateikšu precīzi cik liels tas bija, bet biedru skaits tajā bija gandrīz tikpat daudz cik biedru bija sarakstā "Mazie oranžie". Respektīvi, gandrīz puse no toreizējā SP sastāva, jo FMF SP nebija biedru ierobežojuma. Kāpēc nebija - tas jau ir cits jautājums, bet tas, ka no šī saraksta aktīvi darbojās ~5 cilvēki, bija diezgan nožēlojami. Tas radīja problēmas savākt kvorumu. Līdz ar to, arī bija neefektīva lēmumu pieņemšana. Nevajag vainu novelt uz citiem, ja vien paši šo putru savārījāt.
01.12.2009 20:24
Madars Atslēdzies
\m/

Ziņojumi: 85
Reputācija: 6
Ziņojums: #14
DF studentu pagājušā gada saraksts bija apjomīgs, bet neefektīvā lēmumu pieņemšana turpinājās arī pēc tam, kad vairums Tevis minēto neaktīvo biedru bija izslēgti/paši aizgājuši; tāpat arī kvoruma savākšana nebija vienīgā efektivitātes problēma.
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 01.12.2009 20:28 Madars.)
01.12.2009 20:26
MartinsZviedris Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 27
Pievienojās: Oct 2008
Ziņojums: #15
Patiesībā varētu teikt, ka ir divi galvenie mērķi, uz kuriem vēlētos tiekties - efektīvi organizēta pārvaldes darbība, kas patiesībā ir ļoti netriviāls jautājums, un studentu aktivitātes celšana. Ar karoti nevienam jau tās zināšanas mutē neiebarosi, bet realitātē ir pietiekami daudz interesantu mācībspēku, pie kuriem var iegūt dažādas interesantas zināšanas.

Pagaidām gan var redzēt, ka galīgas sēnes tie datoriķi tomēr nav un gan jau, ka kaut kas labs nākamā gada laikā arī tiks sataisīts. Tas gan varētu izkristalēties kādu laiku pēc vēlēšanām, kāda būs turpāmāk attīstība - vai cilvēki spēs rast kopīgus mērķus, vai tomēr katram būs savi pareizie uzskati. Kā, piemēram, notika DFMF SP, kad pusgada laikā netika atrisināts formāls jautājums, lai varētu būt vienota SP, bet tika uzstādīts viens pareizais viedoklis, ka vajag būt vienotai SP un visi, kas tā nedomā, ir sliktie.

Tāpat apgalvojums, ka Toms ir pametis kuģi, kur kaut kas nav noticis pēc viņa prāta ir nedaudz pārspīlēts. Vairāk kā pusgadu viņš tur bija, cik aktīvi tas ir cits jautājums, tomēr nevarētu teikt, ka absolūti neko nedarīja.

Manuprāt, aktuālākais jautājums varētu būt par šī formējuma vadīšanu. Kaut kā neredzu daudz personību kandidātu sarakstos, kas gribētu un varētu to vadīt.
01.12.2009 22:35
Pavediens aizvērts 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija