Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pārdomas
Autors Ziņa
Direktors Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 14
Pievienojās: Dec 2007
Reputācija: -1
Ziņojums: #1
Pārdomas
Ienāca prātā domā, tāpēc paņēmu kaut kādus lielumus un sāku šķetināt.

Cik lielu attālumu pārvietosies ķermenis vakuumā(kosmosā) ar masu 0.536 kg, ja uz to 1 sekundi iedarbojas 3 N liels spēks.

Paātrinājums tā kā sanāktu 5.60 m/s^2

Pielietojot formulu (kustība ar vienmērīgu paātrinājumu):
S=v0t+(at^2)/2
Man tā ka sanāca, ka pārvietosies 15.66 m. Ja vien pareizi pielietoju formulu (jo čaiņiks šajās lietās).

Vai tiešām telpā, kur uz ķermeni neiedarbojas citi spēki ( mikrogravitācija un pārējās lietas tā kā neņemam vērā), ķermenis pārvietosies tikai 15.66 m? Man kaut kā liekas, ka vajadzētu būt vairāk.

Visticamāk jau ka kļūdos, bet...
28.12.2009 18:09
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
ulzha Atslēdzies
Koto Member

Ziņojumi: 683
Pievienojās: May 2006
Reputācija: 16
Ziņojums: #2
RE: Pārdomas
(at^2)/2 nozīmē laiku pakāpināt kvadrātā, piereizināt paātrinājumu nekur nekāpinātu, un tad izdalīt ar divi. Pārvietosies vēl mazāk

Ja būtu jākāpina arī paātrinājums, tad to raksta (at)^2. Čaiņicība pamatskolas līmeņa matemātikas pieraksta saprašanā
28.12.2009 18:47
Mārtiņš Puķītis Atslēdzies
Math

Ziņojumi: 161
Pievienojās: Nov 2006
Reputācija: 1
Ziņojums: #3
Formula nepareizi pielietota tas ko Tu mēģināji aprēķināt ir pārvietošanās attālums 1 sek (bez tam kļūdaini aprēķināts: pārvietosies tikai 2.60 m [formulā vajag kāpināt kvadrātā tikai laiku, nevis arī paātrinājumu]). Pēc tam, kad paātrinājums vairs neiedarbojas, ķermenis pārvietojas ar nemainīgu ātrumu v=v0+at (šajā gadījumā 5,6 m/s) bezgalīgi ilgi (vai kamēr nesastopas ar kaut ko, kas to nobremzē)
28.12.2009 18:47
Direktors Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #4
Nu par to kvadrāta pielietojumu es arī sāku domāt... zini, kad ir pagājuši 10 gadi kopš skolas, tad formulu pielietojums sāk klibot.
Paldies Mārtiņ - sapratu kļūdu ar pārvietošanos attālumā 1 sek laikā. Tātad doma man bija pareiza - vajadzētu lidot bezgalīgi.
Hmm... vai nu jāmet doma pie malas par fizikas apgūšanu pašmācības ceļā, vai jāsāk pirkt grāmatas.

Paldies.
28.12.2009 18:58
Dr. evel Atslēdzies
pasaule buus mana!!!

Ziņojumi: 566
Pievienojās: Dec 2008
Ziņojums: #5
kā var sagribētie 10 gadus peec skolas beigšanas apgūt fiziku, tas ir tipa izklaides pēcLaughing
28.12.2009 21:48
Mezha_lauminja Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 529
Pievienojās: Sep 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #6
Nu, normaali! es apsveru domu pieveersties fizikai kaut kad kad buushu aizgaajusi pensijaa vai vismaz pabeigusi magjistratuuru Very Happy
28.12.2009 23:36
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Direktors Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #7
(28.12.2009 21:48 )Dr. evel rakstīja:  kā var sagribētie 10 gadus peec skolas beigšanas apgūt fiziku, tas ir tipa izklaides pēcLaughing

Very Happy tieši tā izklaides pēc. Laikam vecs palieku - sāku nožēlot, ka skolā nepiespiedu sevi. Tāpēc jāsāk domāt apgūt nokavētais.

Lai gan daudz kas ir atkarīgs no skolotāja...
29.12.2009 17:43
Doktors Streindžlovs Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 201
Pievienojās: Oct 2008
Reputācija: 4
Ziņojums: #8
(28.12.2009 21:48 )Dr. evel rakstīja:  kā var sagribētie 10 gadus peec skolas beigšanas apgūt fiziku, tas ir tipa izklaides pēcLaughing

Fizika ir laba manta. Un pietiekami interesanta, lai apgūšana būtu izklaide.
29.12.2009 19:58
Dr. evel Atslēdzies
pasaule buus mana!!!

Ziņojumi: 566
Pievienojās: Dec 2008
Ziņojums: #9
dīvainajam mīlētājam:
zinu ka laba manta. bet tici man, ja tev to piedaavaas apguut liimenii kas augstaaks par populaarzinaatnisko graamatu liimeni, tad driiz vien tava izklaides peec paseedeeshana pie fizikas graamatas paarveertiisies par.......īsāk sakot izmēgini pats , tad sapratiisiWink protams, ja tu nebuusi taads trakais kaa esLaughing
29.12.2009 21:22
Doktors Streindžlovs Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 201
Pievienojās: Oct 2008
Reputācija: 4
Ziņojums: #10
(29.12.2009 21:22 )Dr. evel rakstīja:  dīvainajam mīlētājam:
zinu ka laba manta. bet tici man, ja tev to piedaavaas apguut liimenii kas augstaaks par populaarzinaatnisko graamatu liimeni, tad driiz vien tava izklaides peec paseedeeshana pie fizikas graamatas paarveertiisies par.......īsāk sakot izmēgini pats , tad sapratiisiWink protams, ja tu nebuusi taads trakais kaa esLaughing

Maybe. Vai varbūt tomēr ne.
Kas par to trakumu - es neesmu tāds trakais kā tu. Es esmu savādāks trakais.
29.12.2009 21:31
Obsis Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 399
Pievienojās: May 2007
Reputācija: 12
Ziņojums: #11
Šāda tipa uzdevumiem jāpielieto kustības daudzuma momenta nezūdamības likums. Princips kā Ciolkovska formulā: izsviež k-ko paātrināti vai vienmērīgi, bet rezultātā iegūst KONSTANTU ātrumu, kas pēc Ņūtona pirmā likuma nezudīs nemūžam. 10.klasē to apgūst apakštēmā - triecieni un sadursmes. Alias divi nezūdamības likumi: kinētiskās enerģijas un kustības impulsa. Tātad mv^2/2=const un mv=const
30.12.2009 12:54
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija