Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Datoriķu vēlēšanas
Autors Ziņa
Guntis Šmaukstelis Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 524
Pievienojās: Feb 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #1
Datoriķu vēlēšanas
Šis posts attiecināms uz datoriķiem, bet pieļauju arī, ka dažiem fizmatiem ir viedoklis par notiekošo.

No neoficiāliem avotiem uzzināju, ka datoriķu vēlēšanās kandidē Mārtiņš Zviedris un vēlētos izteikties par šo konkrēto cilvēku un aicināt NEbalsot par viņu. Respektīvi, es neiebilstu pret pašu sarakstu, jo tur ir daudzi vērtīgi/forši cilvēki, bet ja balso, tad svītro ārā tieši Mārtiņu Zviedri.

Pamatojums:
vispirms izlasam http://fizmati.lv/forums/thread-3994.html
apskatam šī cilvēka rakstus forumā http://fizmati.lv/forums/search.php?acti...96e7f9512f un paskatamies cik daudzi ieraksti ir saistīti ar vēlēšanām/varas pārdali uttt, un cik ir ar mācību kvalitātes uzlabošanu un datoriķu atpazīstamības veicināšanu, ko šis jaunieties postulē. Darbi noteikti nesaskan ar runām!
uzprasam kādam no AKTĪVAJIEM datoriķu SP darboņiem, kas patreiz notiek pašpārvaldē un kāda loma ir tās vadītājam - Zviedra kungam.
No tā, ko es esmu dzirdējis/redzējis/secinājis, tad Mārtiņam Zviedrim jau no laika gala ir interesējusi datoriķu atdalīšanās no fizmatiem un tas ir/bija uzstādīts kā primārais mērķis. Reāli darīt un ietekmēt studentiem svarīgas lietas MZ nav spējis vai nav gribējis. Tā kā atdalīšanās gan tīri fiziski, gan emocionāli ir notikusi es neredzu jēgu šī jaunieša darbošanos SP.
Interesantākais šajā visā, ka patreiz aktīvie datoriķu darboņi vada sēdes vieni paši, ignorējot, MZ. Nez kāpēc ir izveidojusies tāda situācija?
Minēšu arī citātu, ko MZ veltīja fizmati.lv "tas ir saknē neizdevies projekts" un ka datoriķiem jātaisa sava mājaslapa nevis jākooperējas ar fizmatiem (par domēnu etc. lietām var vienoties). Par rezultātiem var spriest katrs pats.

Ceru, ka studenti nākošajā sasaukumā iebalsos patreiz aktīvos studentus + jaunos, kas vēlas pierādīt sevi, un ka SP neatradīsies vieta parazitējošiem radījumiem, kam ir tieksme apmierināt savu ego nevis darīt kaut ko jēdzīgu!
22.10.2010 11:35
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Madars Atslēdzies
\m/

Ziņojumi: 85
Pievienojās: Aug 2007
Reputācija: 6
Ziņojums: #2
RE: Datoriķu vēlēšanas
(22.10.2010 11:35 )Guntis Šmaukstelis rakstīja:  Interesantākais šajā visā, ka patreiz aktīvie datoriķu darboņi vada sēdes vieni paši, ignorējot, MZ.

Tie ir meli. Uz cik sēdēm pēdējos mēnešos Tu esi bijis?
22.10.2010 12:37
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Guntis Šmaukstelis Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 524
Pievienojās: Feb 2005
Ziņojums: #3
Pagājušajā nedēļā biju atnācis uz sēdi!
22.10.2010 12:42
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Blekss Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 712
Pievienojās: Aug 2005
Reputācija: -2
Ziņojums: #4
par meliem runājot - Madar, palasi pagājušā gada pirmsvēlēšanu diskusijas, salīdzini tur teikto ar padarīto un saskaiti cik reizes esi melojis. Smile
22.10.2010 12:43
Madars Atslēdzies
\m/

Ziņojums: #5
Vai tas nebija vasarā, kad MZ bija mācību komandējumā Korejā? MZ ir bijis *visās* "lielajās" SP sēdēs, kurās esmu bijis es (un esmu bijis gandrīz visās). Varbūt Tu domā kādu no darba grupu sēdēm, kur patiešām ne katru reizi priekšsēdētājs ir klāt (un, ļoti iespējams, viņam arī nevajadzētu būt)?
22.10.2010 12:45
Uģis Lazdiņš Atslēdzies
Emulators pēc pieprasījuma

Ziņojumi: 222
Pievienojās: Sep 2008
Reputācija: 8
Ziņojums: #6
Te laikam tiešām ir nianse starp SP sēdēm un darba grupu sēdēm. Un tiesa, tās mēdz tikt rīkotas slēgtā formā, lai visu varētu izspriest ātri un operatīvi.
22.10.2010 12:53
MartinsZviedris Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 27
Pievienojās: Oct 2008
Reputācija: 2
Ziņojums: #7
(22.10.2010 11:35 )Guntis Šmaukstelis rakstīja:  Šis posts attiecināms uz datoriķiem, bet pieļauju arī, ka dažiem fizmatiem ir viedoklis par notiekošo.

No neoficiāliem avotiem uzzināju, ka datoriķu vēlēšanās kandidē Mārtiņš Zviedris un vēlētos izteikties par šo konkrēto cilvēku un aicināt NEbalsot par viņu. Respektīvi, es neiebilstu pret pašu sarakstu, jo tur ir daudzi vērtīgi/forši cilvēki, bet ja balso, tad svītro ārā tieši Mārtiņu Zviedri.

Pamatojums:
vispirms izlasam http://fizmati.lv/forums/thread-3994.html
apskatam šī cilvēka rakstus forumā http://fizmati.lv/forums/search.php?acti...96e7f9512f un paskatamies cik daudzi ieraksti ir saistīti ar vēlēšanām/varas pārdali uttt, un cik ir ar mācību kvalitātes uzlabošanu un datoriķu atpazīstamības veicināšanu, ko šis jaunieties postulē. Darbi noteikti nesaskan ar runām!
uzprasam kādam no AKTĪVAJIEM datoriķu SP darboņiem, kas patreiz notiek pašpārvaldē un kāda loma ir tās vadītājam - Zviedra kungam.
No tā, ko es esmu dzirdējis/redzējis/secinājis, tad Mārtiņam Zviedrim jau no laika gala ir interesējusi datoriķu atdalīšanās no fizmatiem un tas ir/bija uzstādīts kā primārais mērķis. Reāli darīt un ietekmēt studentiem svarīgas lietas MZ nav spējis vai nav gribējis. Tā kā atdalīšanās gan tīri fiziski, gan emocionāli ir notikusi es neredzu jēgu šī jaunieša darbošanos SP.
Interesantākais šajā visā, ka patreiz aktīvie datoriķu darboņi vada sēdes vieni paši, ignorējot, MZ. Nez kāpēc ir izveidojusies tāda situācija?
Minēšu arī citātu, ko MZ veltīja fizmati.lv "tas ir saknē neizdevies projekts" un ka datoriķiem jātaisa sava mājaslapa nevis jākooperējas ar fizmatiem (par domēnu etc. lietām var vienoties). Par rezultātiem var spriest katrs pats.

Ceru, ka studenti nākošajā sasaukumā iebalsos patreiz aktīvos studentus + jaunos, kas vēlas pierādīt sevi, un ka SP neatradīsies vieta parazitējošiem radījumiem, kam ir tieksme apmierināt savu ego nevis darīt kaut ko jēdzīgu!

Vari nākt un paklausīties pēdējā SP sēdē 26.10.2010., kas ir vai nav izdarīts un kāds ir padarītā darba vērtējums.
Varu atgādināt, ka SP darbojas 25 biedri, turklāt, kas ir brīvprātīgi pieteikušies to darīt. Man nav grūti uzņemties atbildību, ka organizācija ir izdarījusi maz, bet tad tieši to pašu vajag sagaidīt no pārējiem 24 biedriem.

P.s. Aicinu visus vēlētājus, kas uzskata, ka esmu darbojies slikti un pašpārvalde ir vadīta nolaidīgi, droši mani svītrot ārā!
Es būšu tikai priecīgs, ja būs labāki cilvēki, kas grib un var darīt vairāk!
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 22.10.2010 13:45 MartinsZviedris.)
22.10.2010 13:00
Madars Atslēdzies
\m/

Ziņojums: #8
(22.10.2010 12:43 )Blekss rakstīja:  par meliem runājot - Madar, palasi pagājušā gada pirmsvēlēšanu diskusijas, salīdzini tur teikto ar padarīto un saskaiti cik reizes esi melojis. Smile

Atradu šādus savus solījumus:

Elektroniskās sēdes un SP wiki. Wiki ir ieviesta, bet lielās biedru pretestības dēļ, diemžēl, līdz elektroniskajām sēdēm netikām. Tomēr wiki tika diskutēti daudzi nozīmīgi jautājumi (piemēram, mācību telpa, saliedēšanās pasākums), ir pieejami SP darbam nozīmīgākie dokumenti, tāpēc domāju, ka ideja ir realizēta daļēji.

Semināru un mācību grupu popularizēšana: esam atbalstījuši robotikas klubiņu, šobrīd ar partijas biedriem gatavojamies datorspēļu programmēšanas entuziastu vakaram (vairāki veiksmīgi Indago dalībnieki (t.sk. viena gada uzvarētāju komanda) ir piekrituši piedalīties, drīzumā vajadzētu sākties), tas būs labs hands-on pasākums. Vēl esmu bijis galvenais SP puses attīstītājs vieslektora piesaistei. Pie mums viesosies pasaules līmeņa kriptogrāfs no Tallinas Universitātes - Helger Lipmaa (vēl, viņa aizņemtības dēļ, nav zināms vai tas notiks novembrī vai pavasara semestrī).

DF un FMF vārda popularizēšana ar MMIU - diemžēl, šogad MMIU nodarbības nenotika. Esmu piedalījies vairākās citās NMS aktivitātēs, kas popularizē matemātikas mācīšanos, galvenokārt, palīdzot žūrijas darbā - labojot darbus un palīdzot izvēlēties uzdevumu komplektus.

Iesaku šo diskusiju pārvērst pozitīvajā virzienā: nevis runāt par to, ko kāds nav izdarījis, bet gan runāt par to, ko kāds *ir* izdarījis. Es domāju, ka katram no mums ir ko svarīgu *pozitīvu* pateikt.
22.10.2010 13:11
ki Atslēdzies
rils

Ziņojumi: 1 211
Pievienojās: Mar 2006
Reputācija: 13
Ziņojums: #9
Wiki projekts nav gluži līdz galam "noslīpēts" un kopā ar "slēgtajām sēdēm" kavē studentu iesaisti SP lietās un atvērtību, kas tik bieži tika solīta pirms iepriekšējām vēlēšanām.

Šobrīd: ievēlētie biedri tur var ērti diskutēt, taču darba grupu aktīvistu piedalīšanās modelis ir ķepīgs: viņi sūta ieteikumu vai komentāru savam darba grupas vadītājam, kas to publicē wiki. Un tā over and over again.

Uzlabojums, ko es piedāvāju - vajadzētu ļaut visiem studentiem piedalīties wiki dzīvē.
22.10.2010 13:42
Madars Atslēdzies
\m/

Ziņojums: #10
Piekrītu, ka wiki vēl vajadzētu noslīpēt, bet neatceros nevienu slēgtu sēdi.

Savukārt par wiki pieeju ne-biedriem, tāpat kā df-sp@googlegroups.com pieeju ne-biedriem, ja atmiņa neviļ, bija diskusijas SP sēdē un SP vienojās par pašreiz esošo risinājumu. Šo pozīciju var (un šķiet, ka arī vajag) pārskatīt. Šādu darba kārtības punktu var iekļaut jau pirmdienas sēdē, uzrakstīsi Mārtiņam?
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 22.10.2010 13:54 Madars.)
22.10.2010 13:50
Mezha_lauminja Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 530
Pievienojās: Sep 2005
Ziņojums: #11
Kur kaveejaas oficiaalais datorikju priekshveeleeshanu treds? Veeleeshanas ir jau ljoti driiz.
28.10.2010 15:47
dambō bet rōzā Atslēdzies
Man ir tituls.

Ziņojumi: 304
Pievienojās: May 2010
Reputācija: 0
Ziņojums: #12
Palasi - http://nobackup.lv/
29.10.2010 01:12
Mezha_lauminja Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 530
Pievienojās: Sep 2005
Ziņojums: #13
Man kopsummā ir palicis iespaids, ka "Bekapus netaisam" ir orientēti uz atpūtas pasākumiem un padomes caurspīdīgumu (varējāt gan pateikt konkrētāk, kā tas tiks panākts), "DF 1101" uz mācību pasākumiem un jauna DF tēla izveidi (nu līdz šim ar to ir gājis tā vāji). Apbrīnojami, bet laikam tikai viena partija ("Mazie Oranžie") nopietni taisās kaut ko darīt fizmati.lv labā.

Pārējām partijām ir pilnīgi vienalga, ko par viņām domā vēlētāji (vismaz tie, kas ir par aizņemtu, lai apmeklētu īpašus aģitācijas pasākumus un vēlās visu izlasīt internetā/pie sienām) Very Happy
01.11.2010 18:46
Putns Atslēdzies
Ambient/IDM atkarīgais
**

Ziņojumi: 30
Pievienojās: Aug 2008
Reputācija: 0
Ziņojums: #14
Tā nu gluži nevarētu teikt.
Tieši "Bekapus Netaisām" sastāvā ir cilvēki, kas grasās jau trešo gadu darboties izglītības jomā (Madara un Aivars), ir sekmīgi vadījuši izglītības DG.

Uzskatu, ka f.lv uzturēšana un cenšanās to uzlabot ir pašsaprotama lieta, kas pat īsti nav jāpiemin. Laikam kļūdos.

Šodien runājot ar cilvēkiem, atmiņā iekrita viena lieta, par ko tika domāts pirms DF atdalīšanās - fizmati.lv pārvēršana par dabaszinātņu portālu. Varbūt ir vērts šo ideju atdzīvināt?
01.11.2010 21:50
Uģis Lazdiņš Atslēdzies
Emulators pēc pieprasījuma

Ziņojumi: 222
Pievienojās: Sep 2008
Reputācija: 8
Ziņojums: #15
Nezinu, vai esmu jau šo te kaut kur pieminējis, bet komanda ar sastāvu Madara Augstkalne, Aivars Šāblis no bekapiem un Madars Virza no 1101 veidotu ideālu izglītības lietu grupas kodolu.
01.11.2010 22:01
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija