Rakstīt ziņojumu 
 
Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FMF SP vēlēšanas 2010
Autors Ziņa
Valdis Zuters Atslēdzies
Slaists, liels un garš!!
***

Ziņojumi: 153
Pievienojās: Sep 2007
Reputācija: 9
Ziņojums: #1
FMF SP vēlēšanas 2010
Tā vien niezēja nagi kaut ko uzrakstīt par vēlēšanām!!
Pirmkārt jau aicinu atcerēties, ka lai gan šīs, dažu uztverē, ir TIKAI fakultātes studentu padomes vēlēšanas, kurās var padzīt jokus un pajautroties, vajag atcerēties, ka neapdomīgs balsojums var novest pie tā, ka studentiem, kas tiešām grib kaut ko darīt, būs jātērē savs laiks cīnoties ar tādām negatīvām vēlēšanu sekām kā ievēlētiem cilvēkiem, kuriem ir knapa nojausma kur viņi vispār ir parakstījušies, ievēlētiem biedriem, kas ne minūti nav apsvēruši darboties SP, līdz ar to ievēlētajiem biedriem nākas ciest līdz brīdīm, kamēr ievērojot birokrātiju šie biedri tiek atstādināti un to vietā nāk darboties griboši studenti. Un šī birokrātija nav FMF SP izdomāta, šeit diemžēl pāri stāv LUSP. Aicinu arī izvērtēt vai kandidāts vienkārši gudri runā, vai arī taisās kaut ko darīt. Gudru runātāju parasti ir daudz. Bet pārsvarā viņi arī paliek gudri runājot, bez jebkā reāli izdarīta. Ir jau viegli pateikt kā vajadzētu darīt, bet tad ņem pats un dari!!!

Bet īstenībā visu šo rakstu tādēļ, ka uzlasīju vienu pilnīgi aizraujošu partijas programmu. Gribēju to nedaudz paanalizēt no sava skatu punkta. Tie, kas vēl nav to redzējuši, lūdzu:

On Sunday 31st October 2010, @TuAK_FMF said:

Apvienības „Trasūns un apgaismības komada” rīcības plāns nākamajam SP sasaukumam.
1) Kāpēc kandidējat FMF SP?
Mēs uzskatām, ka SP varētu darboties daudz efektīvāk, ja tiktu likvidēts smagais birokrātiskais aparāts. Piemērs tam ir darba grupu(DG) vadītāju vēlēšanas. Lai ievēlētu vienu DG vadītāju, kurš ir arī vienīgais kandidāts, ir nepieciešams ievēlēt vēlēšanu komisiju, tālāk ir nepieciešams veikt aizklātu balsojumu. Lieta, kura varētu tikt izlemta momentāni tiek izstiepta uz 20 minūtēm. Tas noved pie tā, ka tiekot pie patiešām svarīgiem punktiem ir jau vēls un visiem viss ir apnicis.
2) Ar ko jūsu saraksts atšķiras no pārējiem?
Mēs esam rīcības cilvēki, kuriem nav bail no pārmaiņām, mēs neesam inerti un vienmēr esam atvēri visam jaunajam, ja vien tas ir labāks par veco. Mums atšķirībā no daudziem citiem SP kandidātiem garšo alus un vispār dažāda veida alkoholiskie dzērieni, līdz ar to mēs centīsimies nodrošināt to pieejamību fizmatu pasākumu laikā.
3) Ko virzīsiet SP priekšsēdētāja amatam?
Reinis Trasūns – atbildīgs, gudrs un kompetents visās jomās.
4) Kā tuvināt SP studentiem?
Mēs uzskatam, ka SP ir pieejams katram studentam, problēma ir tāda, ka ne katru reizi, kad studentam ir laba ideja, viņš neiedomājas, ka pašpārvalde ir tieši tā vieta, kur viņš tiks uzklausīts. Ir ideja, ka ar e-pasta palīdzību varētu reizi ceturksnī atgādināt studentam par SP eksistenci un īsumā pastāstīt, kas ir paveikts un kas tiks darīts. Tāpat arī netiek izklāstīti SP lēmumi studentiem. To varētu novērst ar interneta vietnes twitter palīdzību. Pirmkārt, vajag tvītot visu sēdēs un darba grupās lemto. Otrkārt, vajag visiem jaunajiem studentiem mēģināt iebarot sekošanu SP twitter kontam, piemēram, tanī brīdī, kad vervē uz Baldoni. Tas, protams, nepalīdzēs tiem, kuri ir jau ir fizmati, bet toties ilgtermiņā izveidos labi informētu un pašparvāldei pietuvinātu studentu saimi.
5) Lūdzu nosaukt konkrētu darbību kopumu, kā atdzīvināt fizmati.lv !
Pirmkārt, nepieciešams, lai tiktu rakstīti gan zinātniska satura un gan citi raksti. To var panākt motivējot studentus. Mūsuprāt, te vietā būtu konkurss, kura uzvarētājs varētu saņemt kādu vērtīgu balvu. Domājams, ka šādam mērķim var piesaistīt gan LUSP līdzekļus gan arī sponsorus. Kā vienu no iespējamajiem sponsoriem Reinis Trasūns uzskata Tallink, kuri apmaiņa pret reklāmu iekš f.lv varētu uzvarētājam piešķirt biļetes kruīza braucienam. Uzvarētāju varētu noteikt vairākās kategorijās – labākajam rakstam, kuru noteiktu lasītāju balsojums, gan arī visvairāk publicētu rakstu.
Otrkārt, mēs esam tālredzīgi un saprotam, ka datorikas fakultātes studenti, kuri šobrīd cītīgi uztur f.lv to nāktonē vairs nevēlēsies darīt. Līdz ar to, ir jādomā par to, lai arī mēs paši saprastu, kas notiek un kāpēc. Līdz ar to vajadzētu noorganizēt semināru, kurā tiktu apmācīti visi interesenti, kā rīkoties ar lapu, protams, tiesības ko labot lapā atstājot tikai dažiem cilvēkiem.
6) Kā redzat turpmākās Fizmatdienas? (Kvantitāte vs kvalitāte)
Domājam, ka svarīgāk ir kvalitāte, nevis kvantitāte. Nav jēgas rīkot pasākumu, ja ierodas daži cilvēki. Organizatoriskais resurss tiek izlietots vienādi daudz, neatkarīgi no apmeklētāju skaita. Šos resursus varētu novirzīt uz „ejošajiem” pasākumiem, lai padarītu tos kvalitatīvākus.
7) Vai balsotājiem tiks doti banāni?
Nē, banānus tiešām mēs nevienam nedosim. Ja atradīsim to par iespējamu, tad centīsimies nodrošināt katram TuAK balsotājam iespēju ieelpot hēliju, lai padarītu dienu jautrāku.
8 Kad LU bufetē bus nopērkams alus?
Neesam par to, lai studenti starp lekcijām tiktu kārināti ar alu. Ir krogs “Baļķi” pietiekami tuvu, kur var ieūt varen gardu un pietiekami lētu miestiņu. Tiesa, par alus tirdzniecību kojās gan ir vērts padomāt, tam līdzās ierīkojot arī taras nodošanas punktu. Tādējādi palīdzot gan dabai ar otrreizēju pudeļu izmantošanu, gan studentu maciņiem.
9) Kad mūsu mācību iestādē ieviesīs obligātu bībeles mācību kā to ierosināja kardināls Pujats?
Darīsim visu, lai tas tiktu izdarīts vienlaicīgi ar pūces astes ziedēšanu!

Sākšu savu sakāmo ar to, ka publicēt linku Twitterī ir diezgan šauras domāšanas diapazona rezultāts. Zinu ļoti daudzus aktīvus studentus, kas Twitteri nelieto un labi viņiem, šī vietne ar katru brīdī kļūst par arvien lielāku spam-izgāztuvi, kur arvien vairāk jāfiltrē informācija, lai iegūtu ko vērtīgu. Paldies Doktoram Streindžlovam par linku.
Bet tagad pa punktiem.

1) Ja šeit rakstītā teksta autors būtu bijis pēdējā laikā uz SP sēdēm, tad zinātu, ka tas viss jau notiek. Nevajag izgudrot velosipēdu no jauna. Bet vajag arī saprast, ka tā vienmēr nevar. No LUSPa puses dažas lietas tiek uzmanītas un ir tikai saprotami, ka SP priekšsēdētāja nevēlas likt savu parakstu virsū uz protokoliem, kuros atklājas klaja augstāk rakstītu un sastādītu noteikumu neievērošana.

2)Šitas punkts man vienkārši patīk. Kāds laikam neapzinās cik spēcīgs vārdu salikums ir "rīcības cilvēki". Ko tad jūs tādu rīkojaties? Gribētu dzirdēt par vismaz pusi saraksta cilvēku, ko tad viņi tādu ir izdarījuši kāda labā, pa kādam piemēram neskādētu. "Mazie oranžie" sarakstam padarīto darbu saraksts ir ĻOTI garš un tas nesaistās tikai ar darbiem SP robežās.
Nevienam te nav bail no pārmaiņām, bet cilvēkiem nez kādēļ liekas, ka ja viņš pamet kādu jaunu ideju, tad uzreiz pieciem citiem tā ir jārealizē, un ja kāds to nemēģina realizēt, tad viņam ir bail no pārmaiņām. Pamet jaunu ideju un pats arī piedalies realizācijā, ne jau vienmēr tavas idejas citiem pirmajā brīdī liekas labas.
Nevajag pārvērtēt inertuma nozīmi. Ja kaut kas nav inerts, tas nozīmē, ka tas ir atvērts arī visādiem sārņiem. Dažkārt labāk būt inertam un domāt ar savu galvu.
Atraduši gan ar ko lielīties - par alkoholu! Gribētu gan redzēt kā jūs izmainīsiet LU iekšējās kārtības noteikumus, lai nodrošinātu pasākumos alkoholu. Un ja nebijāt pamanījuši, tad tieši stiprās dziras dēļ pasākumos daudziem sāk rasties problēmas, jo nemāk jau cilvēki dzert ar mēru un parasti daudziem sāk vilkt uz kašķi. Alkohola pieejamība pasākumā situāciju pasliktinātu

3)Visu cieņu Trasūnam, bet palasot tālāk partijas programmu var redzēt, ka zem Tarsūna vārda liek liktas idejas, ko viņš pat nemaz nav domājis. Tās ir citu cilvēku idejas, kas paliktas zem viņa. Te ož pēc marionetes priekšsēdētāja amatā. Vai mums tas ir vajadzīgs?

4) Tiešām nesaprotu, kādēļ uz Twitteri tiek likts tāds uzsvars, kāds te pārvērtē Twittera spējas.
Twītot sēdēs izlemto? Kam tas vajadzīgs! Kādēļ nevar vienkārši ielikt info fizmati.lv, kur visi tiek klāt? Tas arī veicinātu lapas apmeklējuma statistiku.

5) Ideja par raksta konkursu - ļoti veca, ideja par Tallink - ne Trasūna.
Par semināru varējāt vēl paturpināt, ka esam tālredzīgi un saprotam, ka lai iemācīties kodēt lapas (jo ja datoriķiem apniks, tad mums taču jāmāk rīkoties pašiem) ar vienu, diviem vai desmit semināriem nepietiks. Lai apmācītu rīkoties ar lapu, pietiek ar īsu prezentāciju.

6) Nevajag aizmirst arī neejošos pasākumus. Dažiem no tiem ir labs potenciāls, vajag tikai to organizatorisko resursu krietnāku, bet kopumā piekrītu, ka turpmāk jāspiež uz kvalitāti, to arī "Mazie oranžie" nodrošinās. Par šo sarakstu šaubos.

7) Vēlēšanu dienā hēlija došana ir nelikumīga, jo to var uzskatīt par aģitāciju.

8 Atkal atduramies pret iekšējās kārtības noteikumu izmaiņām.

9) Šajā jautājuma pilnīgi piekrītu. Nebūtu pateicis labāk.

Ar visu šo aicinu padomāt, par ko balsot un par ko ne!
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 02.11.2010 01:20 Valdis Zuters.)
02.11.2010 01:19
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
latvietis Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 11
Pievienojās: Aug 2009
Reputācija: 0
Ziņojums: #2
RE: FMF SP vēlēšanas 2010
Cien. Valdi Zuter!

Vai tiešām visas šīs vēlēšanas ir tikai simboliskas? Vai tiešām Tev un MO ir bail ielaist savā vidū kādu citu? Vai Jūs nespēsiet sadarboties? Tieši šeit runa ir par birokrātisko aparātu, par novecojušo sistēmu ar vienu partiju. Kāda jums ir opozīcija? Kas norāda uz kļūdām? NEVIENS!

Un brīdī, kad kāds grib ņemt grožus savās rokās (vai vismaz atbalstīt vadīt šos ratus) parādās milzīga nomelnošanas kampaņa izmantojot visus iespējamos resursus.

Nav labi norādīt, ka TuAK saraksts neko labu nav izdarījis etc., etc. Saraksts kandidē pirmo reizi, MO ir pie vadības stūres jau vairākus gadus. Protams, Tavai partijai ir daudz izdarītā un, piekrītu, ka saraksts ir ļoti garš, bet JŪS BIJĀT PIE VARAS! Kādam tad lēmumi bija jāpieņem. TuAK ir jauna partija, kas vēl nav sēdējusi SP. Šeit principā nevar runāt par izdarītiem darbiem, jo vienkārši nav bijusi šāda iespēja.

Kur Tu izlasīji, ka kāds lielās par alkoholu? Tā nu gan nav. Alkohola pieejamība pasākumā nepasliktinātu situāciju, zinot, ka pasākuma apmeklētāji tāpat manās to ienest pasākuma norises vietā. Aizliegums ienest, bet iespēja iegādāties to par demokrātiskām cenām ļautu vieglāk visu kontrolēt! Un nevajag runāt par to, ko var izmainīt un ko nevar. Jānostāda amatpersonas fakta priekšā - šobrīd pasākumos ir nekontrolēta alkohola patērēšana pret ko TuAK ir gatavi cīnīties!

Kā Tu vari spriest, ko Trasūns ir domājis un ko nav? Tu viņu nepazīsti un Tev nav tiesību viņu apvainot/aizvainot.

"Tvītot" ir tikai viens variants. Tāpat var ņemt vērā, ka ir iespējams sūtīt epastus. Respektīvi, izveidot vienu fizmatu listi. Kur ir problēma? Kāda vaina reizi mēnesī saņemt epastu par SP nolemto? Dažus māc bažas par SPAMU. Muļķības! Ar pāris klikšķiem var atteikties no šāda "pakalpojuma", bet interesenti tāpat turpinās saņemt jaunumus no SP.

Aģitācija tāpat notiks arī vēlēšanu dienā. Atceroties pagājušā gada SP vēlēšanas, kur pie urnām sēdēja MO pārstāvji. Norāde par ko balsot bija nepārprotama.

Visā visumā šī publiskā veļas mazgāšana tomēr neiet pie sirds. Un vairāk vai mazāk tas liecina par MO bailēm ielaist kādu no malas. Kur ir vaina saturīgai opozīcijai vai godīgam koalīcjas partnerim? Gan jau kāds domās "Kāda opozīcija? Slaisti!! (utt.)". Tomēr jāpiebilst, ka tā īsti neviens mūs nezin personīgi, tāpēc ir neadekvāti izmest pāragrus spriedumus.

Par Tavām atbildēm uz jautājumiem, VZ..

Nē, tomēr nebūtu pareizi atbildēt uz Tavu provokāciju ar tādām pašām metodēm. Vai tiešām Tu uzskati, ka Tavas atbildes bija saturīgākas nekā TuAK sniegtās? Piemēram, par priekšsēdētāja amatu: "Uz šo jautājumu atbildēšu: "Man ir grūti!"". Nu neesi labāks izpaužoties šādā veidā. Bet, protams, citi vat domāt citādāk un tā ir viņu izvēle.

Galvenais uz, ko tomēr gribētu norādīt, ir tas, ka, manuprāt, šie visi apvainojumi ir lieki. Vai tad doma nav strādāt fakultātes attīstības labā? Kopīgi sadarboties? Šādi mēs sadarbību neveicinam. Taču plaisu veidot - nu kam tas būtu izdevīgi?
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 02.11.2010 03:19 latvietis.)
02.11.2010 03:17
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Valdis Zuters Atslēdzies
Slaists, liels un garš!!
***

Ziņojumi: 153
Pievienojās: Sep 2007
Reputācija: 9
Ziņojums: #3
RE: FMF SP vēlēšanas 2010
(02.11.2010 03:17 )latvietis rakstīja:  Cien. Valdi Zuter!

Vai tiešām visas šīs vēlēšanas ir tikai simboliskas? Vai tiešām Tev un MO ir bail ielaist savā vidū kādu citu? Vai Jūs nespēsiet sadarboties? Tieši šeit runa ir par birokrātisko aparātu, par novecojušo sistēmu ar vienu partiju. Kāda jums ir opozīcija? Kas norāda uz kļūdām? NEVIENS!

Un brīdī, kad kāds grib ņemt grožus savās rokās (vai vismaz atbalstīt vadīt šos ratus) parādās milzīga nomelnošanas kampaņa izmantojot visus iespējamos resursus.

Nav labi norādīt, ka TuAK saraksts neko labu nav izdarījis etc., etc. Saraksts kandidē pirmo reizi, MO ir pie vadības stūres jau vairākus gadus. Protams, Tavai partijai ir daudz izdarītā un, piekrītu, ka saraksts ir ļoti garš, bet JŪS BIJĀT PIE VARAS! Kādam tad lēmumi bija jāpieņem. TuAK ir jauna partija, kas vēl nav sēdējusi SP. Šeit principā nevar runāt par izdarītiem darbiem, jo vienkārši nav bijusi šāda iespēja.

Kur Tu izlasīji, ka kāds lielās par alkoholu? Tā nu gan nav. Alkohola pieejamība pasākumā nepasliktinātu situāciju, zinot, ka pasākuma apmeklētāji tāpat manās to ienest pasākuma norises vietā. Aizliegums ienest, bet iespēja iegādāties to par demokrātiskām cenām ļautu vieglāk visu kontrolēt! Un nevajag runāt par to, ko var izmainīt un ko nevar. Jānostāda amatpersonas fakta priekšā - šobrīd pasākumos ir nekontrolēta alkohola patērēšana pret ko TuAK ir gatavi cīnīties!

Kā Tu vari spriest, ko Trasūns ir domājis un ko nav? Tu viņu nepazīsti un Tev nav tiesību viņu apvainot/aizvainot.

"Tvītot" ir tikai viens variants. Tāpat var ņemt vērā, ka ir iespējams sūtīt epastus. Respektīvi, izveidot vienu fizmatu listi. Kur ir problēma? Kāda vaina reizi mēnesī saņemt epastu par SP nolemto? Dažus māc bažas par SPAMU. Muļķības! Ar pāris klikšķiem var atteikties no šāda "pakalpojuma", bet interesenti tāpat turpinās saņemt jaunumus no SP.

Aģitācija tāpat notiks arī vēlēšanu dienā. Atceroties pagājušā gada SP vēlēšanas, kur pie urnām sēdēja MO pārstāvji. Norāde par ko balsot bija nepārprotama.

Visā visumā šī publiskā veļas mazgāšana tomēr neiet pie sirds. Un vairāk vai mazāk tas liecina par MO bailēm ielaist kādu no malas. Kur ir vaina saturīgai opozīcijai vai godīgam koalīcjas partnerim? Gan jau kāds domās "Kāda opozīcija? Slaisti!! (utt.)". Tomēr jāpiebilst, ka tā īsti neviens mūs nezin personīgi, tāpēc ir neadekvāti izmest pāragrus spriedumus.

Par Tavām atbildēm uz jautājumiem, VZ..

Nē, tomēr nebūtu pareizi atbildēt uz Tavu provokāciju ar tādām pašām metodēm. Vai tiešām Tu uzskati, ka Tavas atbildes bija saturīgākas nekā TuAK sniegtās? Piemēram, par priekšsēdētāja amatu: "Uz šo jautājumu atbildēšu: "Man ir grūti!"". Nu neesi labāks izpaužoties šādā veidā. Bet, protams, citi vat domāt citādāk un tā ir viņu izvēle.

Galvenais uz, ko tomēr gribētu norādīt, ir tas, ka, manuprāt, šie visi apvainojumi ir lieki. Vai tad doma nav strādāt fakultātes attīstības labā? Kopīgi sadarboties? Šādi mēs sadarbību neveicinam. Taču plaisu veidot - nu kam tas būtu izdevīgi?

Sveiks, latvieti!

Ne jau sistēma ar vienu partiju ir novecojusi, ir novecojusi visa partiju sistēma. Šajā gadījumā vēlot SP biedrus būtu daudz loģiskāk un lietderīgāk balsot nevis par sarakstiem, bet par konkrētiem cilvēkiem, jo šobrīd ir tā, ka veidojas tādi saraksti, kuros ir viens vai labākajā gadījumā pāris aktīvu cilvēku. Un rezultātā šie pāris aktīvie cilvēki ar savu rožaino un solījumiem pilno runāšanu dabū savam sarakstam balsis, tātad balsis par visiem saraksta dalībniekiem. Man nebūtu problēma sastrādātie ar tiem pāris aktīvajiem, bet ar pārējiem noteikti gan, jo lielākoties tie nemaz nesāk strādāt, līdz ar to arī nevar sadarboties.

Lai būtu opozīcijā nevajag būt SP. Šeit nav saeima. Sp biedriem par darbu nemaksā un iegūt sev lielu labumu no darba ir grūti. Kļūdas var norādīt jebkuri studenti vai pasniedzēji. SP sastāvā nav vajadzīgi cilvēki, kas sēž un norāda uz kļūdām. Vajag rīcības cilvēkus. Vai tik viena partija nesolīja tādus?

Atkal nesaprotu kādēļ cilvēkiem patīk pārspīlēt. Milzīgi nomelnošanas kampaņa. Vienu manu ierakstu un varbūt vēl kādu citu komentāru TU sauc par milzīgu kampaņu. Iesaku pakonsultēties ar KTS, kas varētu būt milzīga nomelnošanas kampaņa. Un visi iespējamie resursi man nav tikai internets. Protu izmantot arī citus, diemžēl šoreiz tam nebija un nebūs laika.

Liela daļa no MO saraksta jau daudz ko darīja pirms darbības SP. Viņiem bija garš darbu saraksts pirms kandidēšanas (aktīva darbība skolā, dažādās organizācijās) Tad arī šie cilvēki varēja sevi saukt par rīcības cilvēkiem, jo viņiem bija ko likt pretī. Nevienu es neapvainoju. Man liekas, ka es skaidri rakstīju, lai uzraksta savus padarītos darbu, segumu savam teiktajam. Tas nozīmē, ka es nezinu viņu padarītos darbus, nevis saku, ka viņi neko nav izdarījuši. Atzīstu, ka forma kādā to pateicu, nebija labākā.

Lielīšanās šoreiz nebija jāsaprot 100% šī vārda nozīmē. Es biju domājis, ka ir diezgan interesanti savā programmā likt punktu par alkohola un tā pieejamību, vārdu sakot, alkohola jautājumu kārtošanu laikā, kad fakultāte ir daudz svarīgu citu jautājumu.
Nepiekrītu, ka alkohola ienešana palīdzētu kontrolēt situāciju. Bet ja nu tomēr, tiešām gribēšu redzēt kā rīcības cilvēki stādīs alkohola fakta priekšā LU amatpersonas. Visu cieņu, ja kāds mēģinās.

Kā jau teicu sava ieraksta sākumā, tas ir skats no mana punkta. Man ir sava zināšanu bagāža par dažiem cilvēkiem un idejām, kas viņiem ir. Ideju, par kuru atļāvos teikt, ka tā nav Trasūna, dzirdēju jau kādu pus gadu atpakaļ no cita cilvēka, kas arī ir attiecīgajā sarakstā. Var jau būt, ka to toreiz izdomāju Trasūna kungs, bet es personīgi domāju, ka ne. Ja es šādi runājot partija līderi esmu ļoti apvainojis, tad atvainojos, mēģināšu tā vairs nedarīt.

Šobrīd interesentu liste jau ir un strādā, e-pastus sūtīt visiem studentiem par SP, manuprāt, būtu spams.

Pagājušo gad vēlēšanās bija arī novērotājs, ja viņš neredzēja nelikumības, tad vajadzēja par tām ziņot tiem, kas tās redzēja. Neteikšu, ka esmu priecīgs, ka kāds kaut ko aģitēja.

Es šo rakstu vairāk no savas puses nevis no MO saraksta, tādēļ šīs bailes vari attiecināt uz mani. Jā, man ir bail, it sevišķi zinot kā saraksts tapa. Lai tagad atkal mani nenopeltu, ka izplatu nepareizu informāciju, tad mēģināšu šodien noskaidrot no viena saraksta cilvēka kā viņš tur tika. Varētu būt interesanti.

Manas atbildes ir labākas kaut vai ar to, ka tur ir vismaz viena jauna ideja. Es varēju gari un plaši rakstīt par katru jautājumu un salikt tur daudz daudz ideju, bet man tam diemžēl nebija laika un neviens to negribētu tā pat lasīt.

Es ļoti priecātos, ja Tu atbildētu ar tādām pašām metodēm, bet tas Tev varētu būt grūti, jo visam rakstītajam ir stabils pamats, kādēļ tas ir rakstīts.

Un vēl, ja man nebūs izradījusies taisnība un būšu kādu nepatiesi apvainojis (tas atklāsies pēc vēlēšanām), esmu gatavs atvainoties gan interneta telpā, gan arī publiski! Nepatīk man arī publiska veļas mazgāšana, bet vairāk man nepatīk, ja to dara vieni cilvēki.
02.11.2010 08:38
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
latvietis Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 11
Pievienojās: Aug 2009
Reputācija: 0
Ziņojums: #4
RE: FMF SP vēlēšanas 2010
Daudz un gari, protams, Tev ir tiesības bažīties, taču nevajag savu viedokli izteikt kā vienīgo un pareizo.

Tāpat, citējot: "Nepatīk man arī publiska veļas mazgāšana, bet vairāk man nepatīk, ja to dara vieni cilvēki."

Kurā brīdī TuAK to ir centies darīt? Varbūt kļūdos, bet vai ir kādas norādes?

Vēl, kur es gribēju iebilst, jo varbūt Tu nesaprati, citēju: "Nepiekrītu, ka alkohola ienešana palīdzētu kontrolēt situāciju. Bet ja nu tomēr, tiešām gribēšu redzēt kā rīcības cilvēki stādīs alkohola fakta priekšā LU amatpersonas."

Runa ir par to, ka alkohols tiek ienests pasākumos, un nevar īsti izkontrolēt, kas ko dara. Tāpēc varētu aizliegt pilnīgu grādīgās dziras ienešanu, bet kā alternatīvu izveidot bār-tipa tirdzniecību. Protams, tas ir grūtāk nokārtojams, bet tāda ir doma.

Tavas atbildes bija tik ļoti vispārīgas un nedod pilnīgi nekādu norādi vēlētājiem, ko Tu un MO centīsies panākt. "Kandidēju tāpēc, lai padarītu savu un citu studentu, un pasniedzēju dzīvi labāku, jautrāku, interesantāku un, protams, kvalitatīvāku! ". Kā labāku, jautrāku? Uzsmaidīsi katram ienācējam fakultātē?

"Saraksts atšķiras ar to, ka tajā ir pārstāvēts ļoti plašs cilvēku spektrs. Gan pieredzējuši studenti ar uzkrātu lielu pieredzi, gan jauni, kuriem tā vien gribas kaut ko jaunu sastrādāt. Mums ir pārstāvēti visu nodaļu studenti. Mūsu saraksta cilvēki var lepoties ar ļoti daudziem paveiktiem darbiem fizmatos, sākot ar lielo pasākumu organizēšanu, studentu padomes vadīšanu, un beidzot ar dažādu akadēmisko jautājumu risināšanu." Jūs lielaties ar darbiem, kas Jums tāpat bija jādara, jo Jūs taču atbildējāt par studentu dzīves organizēšanu. Tu nevari teikt, ka TuAK cilvēki nebūs spējīgi neko jaunu un labu sadarīt. Protams, būtisks arguments, ka Jums ir pieredzējuši cilvēki, tāpēc visu cieņu.

Par SP tuvināšanas ideju studentiem: Mūsu viedokļi šeit neatšķiras tik ļoti. Arī šeit Tu nepasaki neko ievērības cienīgu, bet tomēr esi spējīgs noliegt mūsu idejas par nederīgām etc.

Jāveicina sadarbība ar populārzinātniskiem portāliem, labi. Patīk. Bet kādiem? No kurienes Tu centīsies iegūt rakstus? Kā šādu lietu izveide veicinās lapas apmeklētību?

"Paņemam FMD 2010 pasākumu plānu. Izsvītrojam sporta dienu, spēļu nakti, talku, filmu vakaru, Comer svaigs turnīru. Pieliekam klāt kādu jaunu pasākumu, par kuru, cerams, būs kādas idejas, un redzējums par FMD ir gatavs." Nu, skaists redzējums. Svītrot, svītrot, svītrot... Kāds jauns pasākums par kur nevienam nebūs nojausmas. Jā, kādu jaunu var, bet tas nav būtiskākais. Kvalitāte, turpretim, ir. Izsvītrot sporta dienu.. Vienu no labākajiem pasākumiem FMD vispār. Lielāka kampaņa komandu izveidē, labāk organizētas spēles (arī tuvāk noteikumiem) un sporta diena būtu izdevusies. Spēļu nakts un filmu vakars, jā, ārā. Tomēr talka gan ir svarīga, arī, šķiet Comer turnīram ir savas tradīcijas. Par šiem jautājumiem ir jāprasa, ko studenti vēlas.

Principā Tavās atbildēs neatradu nevienu graujošu ideju, nu nebija. Bet, nepazīstot Tevi, nevar spriest, ka Tev tādu nav. Tieši to es Tev novēlētu attieksmē pret citiem (konkurentiem/ienaidniekiem/partneriem, kā vēlies).

Tas arī viss.
02.11.2010 11:33
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Dievs Atslēdzies
Alfa & Omega
***

Ziņojumi: 87
Pievienojās: Nov 2007
Reputācija: 0
Ziņojums: #5
RE: FMF SP vēlēšanas 2010
Ja SP būs alkohola tirgošanas licence un tiks mainīti LU noteikumi par alkohola lietošanu LU telpās, tad jābalso par rīcības cilvēkiem.
Šeit var vilkt paralēles ar lielo politiku un solījumiem, kurus neizpilda, kas visticamāk arī šajā gadījumā notiks...
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 02.11.2010 11:46 Dievs.)
02.11.2010 11:42
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Valdis Zuters Atslēdzies
Slaists, liels un garš!!
***

Ziņojumi: 153
Pievienojās: Sep 2007
Reputācija: 9
Ziņojums: #6
RE: FMF SP vēlēšanas 2010
Nekur neesmu rakstījis, ka mans viedoklis ir vienīgai un pareizais. Varu OTRO reizi atgādināt, ka pirmā ziņojuma sākumā esmu teicis "Gribēju to nedaudz paanalizēt no sava skatu punkta". Savam skatu punktam nav saistības ar vienīgo un pareizo viedokli. Tas vienkārši ir viedoklis.

Jāatzīst, ka šoreiz es laikam sāku to veļas mazgāšanu, bet tam bija cēls mērķis - apturēt smadzeņu skalošanu, kas ir vēl ļaunāk.

Ieviest bār-tipa tirdzniecību? Izgrūst lielu naudu, lai pasākumā tiktu pārdots alkohols tā pat saskaroties ar to, ka cilvēki nāks jau iereibuši un dzers ārpus pasākuma telpām, jo tā ir lētāk? SP ir daudz nopietnu mērķu, kam tērēt naudu!!

Kaut ko konkrētu varētu teikt tad, ja būtu mutiska diskusija. Nevienam blāķus negribas rakstīt un lasīt. Ja gribi zināt plašāk, tad par šo punktu varu nedaudz plašāk uzrakstīt.
Lai padarītu dzīvi jautrāku ==> vairāk studentu un pasniedzēju vienojošu, jautru pasākumu (Fizmatu rekordu sacensības jaunā līmenī, sadraudzības sporta spēles), jaunu akciju (piemēram kopīga rīta vingrošana kādā vietā), dažādas sacensības pasākumu laikā.
Lai padarītu dzīvi interesantāku ==> tradicionālo pasākumu rīkošana, kādu jaunu pasākumu rīkošana (jau top sacensības "Spēks un jauda" - MO ir organizēšanas galva), sadarbība ar citām fakultātēm pasākumu rīkošanā, pārsvarā baļļu.
Kvalitatīvāku ==> studiju vides uzlabošana, turpināt izvērtēt kursus un uzzināt, vai no iepriekšējā gada ir kādi uzlabojumi, izstrādāt plānu mācību materiālu nodošanai citām paaudzēm.
Labāku ==> Tas būtībā apvieno visu iepriekšējo.

Tā pat mums nekas nebija jāorganizē, tāpēc arī varu lielīties par katru pasākumu, kas noorganizēts. Ja organizētājs saņemtu algu par savu darbu, tad varētu teikt, ka Tev jau tā pat bija jānoorganizē. SP ir biškiņ citādāk.
Tiešām šobrīd nevaru teikt, ka TuAK neko jaunu nevarēs sadarīt. Bet es to pateikšu tad (apmēram ap sesijas laiku), kad man būs pamats to teikt. Ja par to aizmirsīšu, tad lūdzu atgādiniet.

Idejas par SP tuvināšanu studentiem ir vairāk vecas, nekā nederīgas. Vajag vienkārši kas tās īsteno, nevis visu laiku saka, ka tas jādara. Ja īstenotu tad jau reāli varētu vērtēt.

Šobrīd, ja ir kāds atbilstošs raksts, tad Terra palūdz, vai nevarētu to nopublicēt. Kādu laiku atpakaļ ar TV-net bija tā pat. Domāju, ka nebūtu nekādu problēmu veikt darbības otrā virzienā. Lapas apmeklētību veicinātu tādēļ, ka būtu vairāk rakstu. Tikai viss tas atduras pret to, ka vajag pašu rakstus fizmati.lv. Tur nu jāliek lietā jau visu partiju minētas idejas.

Par FMD plānu nu gan vari nemēģināt man pārmest par manu redzējumu. Varu pateikt, ka tu runā ar cilvēku, kas pārzin šo svētku organizēšanu līdz sīkumiem, ar cilvēku, kas ir komunicējis ar iepriekšējo FMD organizatoriem, arī tiem, kas ir organizējuši šos svētkus pašos pirmsākumos. Esmu runājis ar daudziem fizmatiem, kas savos studiju gados ir piedalījušies šajos svētkos. Šī svītrošana nav uz dullo, tas ir diezgan ilgu pārdomu rezultāts, kuros iekļauts daudzu cilvēku viedoklis. Bet neuzstādu šo viedokli kā pareizo, esmu gatavs par to runāt un pārliecināt par savu viedokli vai varbūt pat pieņemt pretējo.
Īsi:
Sporta diena ==> grūti savākt komandas, vienmēr ir problēmas ar organizatoru piesaisti, parasti notiek pēc atklāšanas pasākuma, nākošajā rītā dažām komandām ir problēmas savākt sastāvu, dublējas ar Miniturnūru.
Comer svaigs ==> novecojušas tradīcijas, karte gļuko, tāpēc pārsvarā sacensības notiek tā pat vienkārši kāda CS kartē. FMF studenti nav pārāk ieinteresēti šajā pasākumā. Nav pārāk lielas atsaucības uz pasākumu.
Talka ==>nevar savākt cilvēkus, pēdējo reizi bija daudz jāzvana, lai savāktu dalībniekus. Bet par talku vēl varētu domāt. Man šis pasākums ļoti patīk.
Būtu interesanti uzklausīt studentu viedokli, bet tā izteikšanā parasti vērojams kūtrums.

Neesmu teicis, ka man bija kāda graujoša ideja. Bija jauna ideja, nevis vecas idejas, kas sen jau ir zināmas.

Bet gan jau, ka būs labi, cerēsim, ka vēlētāji no visa rakstītā blāķa spēs izrakt vajadzīgo informāciju, lai noteiktu par ko balsot.
02.11.2010 12:51
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Mezha_lauminja Atslēdzies
Senior Member
****

Ziņojumi: 529
Pievienojās: Sep 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #7
RE: FMF SP vēlēšanas 2010
Par FMD pasākumiem - kas būs ar "Studenti vs. Pasniedzēji"?
02.11.2010 13:13
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Valdis Zuters Atslēdzies
Slaists, liels un garš!!
***

Ziņojumi: 153
Pievienojās: Sep 2007
Reputācija: 9
Ziņojums: #8
RE: FMF SP vēlēšanas 2010
(02.11.2010 13:13 )Mezha_lauminja rakstīja:  Par FMD pasākumiem - kas būs ar "Studenti vs. Pasniedzēji"?

Šobrīd ir cerības, ka Fizmatu rekordi kaut nedaudz varētu aizvietot šo pasākumu, vismaz tik daudz, ka studenti un pasniedzēji sacenšas kādā jomā.

Es jau ļoti gribētu, lai būtu pasākums "studenti vs. pasniedzēji", bet šobrīd nav ideju kā padarīt to par apmeklētu pasākumu, tieši tādēļ šis pasākums tika izņemts no programmas. Ja parādīsies kāds uzņēmīgs cilvēks ar idejām par šo pasākumu un vēlmi tās realizēt, tad pieļauju, ka pasākums varētu atdzimt.
02.11.2010 13:45
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Virga Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 27
Pievienojās: Sep 2009
Reputācija: 1
Ziņojums: #9
RE: FMF SP vēlēšanas 2010
Latvieti,

pirmkārt, "kasīt kuli" ir pilnībā latvisks izteiciens, otrkārt, vienīgais TuAK pārstāvis, kas iepriekš ir darbojies SP, starp citu, MO sastāvā, diezgan minimāli ir pierādījis sevi aktīvā darbībā, treškārt, par alkahola patēriņa problēmām nebūtu kompetenti spriest cilvēki, kas paši neredz mēru, atgādināšu to pašu incidentu Baldonē 2010. Čmok! Smile
02.11.2010 14:01
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Gunita Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 44
Pievienojās: Apr 2010
Reputācija: 0
Ziņojums: #10
RE: FMF SP vēlēšanas 2010
Nav jau tā, ka līdz šim neviens no TuAK nebūtu bijis SP, līdz ar to gribētos šeit redzēt arī kādu padarīto darbu uzskaitījumu no šī saraksta puses.
Gribētu aicināt diskusijā iesaistīties arī Fizmatu Vienotības cilvēkus. Ja jau reiz kandidē, tad vajadzētu būt arī kam sakāmam.
02.11.2010 14:03
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Illusion Atslēdzies
Member
***

Ziņojumi: 182
Pievienojās: Oct 2005
Reputācija: 1
Ziņojums: #11
RE: FMF SP vēlēšanas 2010
(02.11.2010 14:01 )Virga rakstīja:  Latvieti,

pirmkārt, "kasīt kuli" ir pilnībā latvisks izteiciens, otrkārt, vienīgais TuAK pārstāvis, kas iepriekš ir darbojies SP, starp citu, MO sastāvā, diezgan minimāli ir pierādījis sevi aktīvā darbībā, treškārt, par alkahola patēriņa problēmām nebūtu kompetenti spriest cilvēki, kas paši neredz mēru, atgādināšu to pašu incidentu Baldonē 2010. Čmok! Smile
a kas tāds notika Baldonē 2010?
02.11.2010 14:10
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Uģis Lazdiņš Atslēdzies
Emulators pēc pieprasījuma
***

Ziņojumi: 222
Pievienojās: Sep 2008
Reputācija: 8
Ziņojums: #12
RE: FMF SP vēlēšanas 2010
(02.11.2010 14:10 )Illusion rakstīja:  
(02.11.2010 14:01 )Virga rakstīja:  Latvieti,

pirmkārt, "kasīt kuli" ir pilnībā latvisks izteiciens, otrkārt, vienīgais TuAK pārstāvis, kas iepriekš ir darbojies SP, starp citu, MO sastāvā, diezgan minimāli ir pierādījis sevi aktīvā darbībā, treškārt, par alkahola patēriņa problēmām nebūtu kompetenti spriest cilvēki, kas paši neredz mēru, atgādināšu to pašu incidentu Baldonē 2010. Čmok! Smile
a kas tāds notika Baldonē 2010?

Bija forši! Very Happy
02.11.2010 14:52
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Blekss Atslēdzies
Senior Member
****

Ziņojumi: 712
Pievienojās: Aug 2005
Reputācija: -2
Ziņojums: #13
RE: FMF SP vēlēšanas 2010
(02.11.2010 14:10 )Illusion rakstīja:  a kas tāds notika Baldonē 2010?

Viss taspats kas parasti + plus nācās izsaukt pašvaldības policiju lai nomierinātu aizdzērušos nelūgtos viesus (starp kuriem arīn TuAK tika pārst\aveta.) kas vēlējās celt nekārtības.
02.11.2010 14:58
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
JZ Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 1
Pievienojās: Nov 2010
Reputācija: 0
Ziņojums: #14
RE: FMF SP vēlēšanas 2010
(02.11.2010 14:01 )Virga rakstīja:  Latvieti,

pirmkārt, "kasīt kuli" ir pilnībā latvisks izteiciens, otrkārt, vienīgais TuAK pārstāvis, kas iepriekš ir darbojies SP, starp citu, MO sastāvā, diezgan minimāli ir pierādījis sevi aktīvā darbībā, treškārt, par alkahola patēriņa problēmām nebūtu kompetenti spriest cilvēki, kas paši neredz mēru, atgādināšu to pašu incidentu Baldonē 2010. Čmok! Smile

vai tiešām MO nevar izdomāt kaut ko sevi slavējošu, tā vietā izvēlas vienkārši pazemot un apvainot savus konkurentus, nosaucot tos par alkaholiķiem?
un vēl, jums ir tik svarigi, lai cilveks jau būtu sevi parādijis SP. tad sanāk ka visi cilveki ir vienlīdzīgi, bet daži vienlīdzīgāki, jo jau bijuši SP? neizklausās īpaši demokrātiski.
02.11.2010 17:06
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
latvietis Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 11
Pievienojās: Aug 2009
Reputācija: 0
Ziņojums: #15
RE: FMF SP vēlēšanas 2010
Nu neko, TuAK šeit nemīl. Lai vēlētāji izvēlas. Neuzskatu, ka jānodarbojas ar apvainošanu, bet nevar to arī aizliegt.

Jebkurā gadījumā veiksmi vēlēšanās.
02.11.2010 17:22
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Rakstīt ziņojumu 


Lēciens uz forumu:



Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija