Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ķīmijas uzdevums
Autors Ziņa
dsasda Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 8
Pievienojās: May 2011
Reputācija: -1
Ziņojums: #1
Ķīmijas uzdevums
Labvakar, vēlos uzreiz pateikt, ka ķīmijā esmu galīga 0, tāpēc lūgšu izrēķināt dažus piemērus, vienīgi nezinu, cik grūti tie ir. Saprotu, ka lūgums ir amorāls, bet ceru uz cilvēcisku sapratni un izpalīdzību. Viss būtu OK, tikai negribas vēl vairāk bojāt ķīmijas atzīmi, jo tā jau nav tik liela.

Tēmas nosaukums:
Slāpekļskābe un tās sāļi - spēcīgi oskidētāji
Apraksts:
Karsējot slāpekļskābes sāļus - nitrātus, izdalās skābeklis, kurā deg daudzas vienkāršas vielas:

KNO3 -> KNO2 + O2
N+5 +2e -> N+3

* Nezinu vai šis piemērs ir līdz galam izrēķināts, bet itkā vajadzētu būt, tālāk ir vēl 3, kurus arī vajag izrēķināt:

1)
Ca(NO3)2 -> Ca(NO2)2 + O2

2)
C+O2 -> CO2

3)
S + O2 -> SO2

P.S. Jo ātrāk, jo labāk, jo laiks ir līdz piektdienai(nodot) un tiešām ceru uz cilvēcisku izpalīdzību.
10.04.2012 21:02
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Glodīte Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 100
Pievienojās: Aug 2008
Reputācija: 2
Ziņojums: #2
RE: Ķīmijas uzdevums
Ķīmiķu mājas lapā forumu neatradi? Very Happy
11.04.2012 11:31
dsasda Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #3
(11.04.2012 11:31 )Glodīte rakstīja:  Ķīmiķu mājas lapā forumu neatradi? Very Happy
Iespējmas, nepratu pat atrast Kīmiķu mājas lapu Embarassed Sad
Ja jūs tas neapgrūtinās, tad atsūtiet lūdzu caur PM adresi.

Tēma paliek aktuāla, palīdzība joprojām ir nepieciešama.
11.04.2012 12:08
Mārtiņš Puķītis Atslēdzies
Math

Ziņojumi: 161
Pievienojās: Nov 2006
Reputācija: 1
Ziņojums: #4
Pamēģini šeit http://www.lu.lv/forums/nc/?tx_mmforum_pi1[action]=list_topic&tx_mmforum_pi1[fid]=12
11.04.2012 15:43
dsasda Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #5
(11.04.2012 15:43 )Mārtiņš Puķītis rakstīja:  Pamēģini šeit http://www.lu.lv/forums/nc/?tx_mmforum_pi1[action]=list_topic&tx_mmforum_pi1[fid]=12

Latvijas Universitātes lapa un Ķīmijas fakultāte ... Tur vairāk ir informācijas par pašu fakultāti un nekādīgi ne par uzdevumiem, tāpēc šis forums, manuprāt, ir ideāls variants manam lūgumam, jo kā nekā te palīdz ar uzdevumiem un paša portāla orientēšanās ir uz fizikas un matemātikas zinātni, bet nedomāju, ka aprobežojas tikai ar to.
11.04.2012 16:03
Artis Krūziņš Atslēdzies
cilvēks ar sagurušu skatienu

Ziņojumi: 252
Pievienojās: Feb 2005
Reputācija: 3
Ziņojums: #6
(11.04.2012 16:03 )dsasda rakstīja:  Latvijas Universitātes lapa un Ķīmijas fakultāte ... Tur vairāk ir informācijas par pašu fakultāti un nekādīgi ne par uzdevumiem, tāpēc šis forums, manuprāt, ir ideāls variants manam lūgumam, jo kā nekā te palīdz ar uzdevumiem ...

Parasti palīdz tiem, kas izrāda vēlmi iemācīties, nevis šļūcējiem, kas grib saņemt gatavus atrisinājumus.

Kur problēma ar uzdevumu? Nesaproti, kas ir atoma lādiņš? Nemāki saskaitīt? Pasaki, kur Tev ir aizķeršanās un tad iespējams kāds sāks domāt par palīdzēšanu.
11.04.2012 16:16
dsasda Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #7
Tev taisnība, es nevēlos to mācīties, es negribu piesārņot savu galvu ar ķīmiju, jo neredzu tai nekādu pielietojumu. Man ķīmija nekur nebūs vajadzīga (mācībās) un to es zinu. Cita lieta ir vienkārši palīdzēt, lai atzīme nenoslīdētu vēl zemāk. Te runa iet ne tikai par vēlmi iemācīties, bet arī par to vai te vispār ir kaut 1 cilvēks, kurš palīdzēs "nelaimē". Es nelūdzu jums atrisināt ļoti garu un sarežģītu uzdevumu, bet gan 3 nelielus piemērus, gudrām galvām (kuras saprot ķīmiju) tas ir kā nospļauties, bet izdarīt - NEGRIB. Protams, es nebraukšu jums virsū par to, ka jūs man atsakāt, es vēlreiz saku - es lūdzu izpalīdzēt kā cilvēks cilvēkam, bet pagaidām redzu tikai dzīvnieku uzvedību. Neuztveriet to kā apvainojumu vai pārmetieni, tikai izteicu savu nelielu viedokli.

Sāksim ar to, ka es nesaprotu vispār, ko tieši no manis grib:
Kuram elementam vajag noteikt oksidēšanās pakāpi (ja es to pareizi sapratu)
Cik atņemt/pieskaitīt
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 11.04.2012 16:47 dsasda.)
11.04.2012 16:47
Ingrīda Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 132
Pievienojās: Oct 2008
Reputācija: 5
Ziņojums: #8
(11.04.2012 16:47 )dsasda rakstīja:  Sāksim ar to, ka es nesaprotu vispār, ko tieši no manis grib:
Kuram elementam vajag noteikt oksidēšanās pakāpi (ja es to pareizi sapratu)
Cik atņemt/pieskaitīt

Pirmkārt, jau ir jautājums, vai Tu zini, kas ir oksidēšanās pakāpe?
Nākamais - padoms Tavā gadījumā, skābeklis un kalcijs savu oksidēšanās pakāpi nemaina.
Treškārt, ja Tu atradi/zini atbildi uz pirmo manis uzdoto jautājumu, tad arī zini, kāda ir oksidēšanās pakāpe skābeklim un kalcijam (protams, neaizmirsti pareizās zīmes), bet pārējos vari aprēķināt ar elementārām saskaitīšanas un atņemšanas darbībām.

Neliels apraksts un pat piemērs ir šeit http://lv.wikipedia.org/wiki/Oksid%C4%93...ak%C4%81pe (tur ir arī atbilde arī uz jautājumu par to, kas vispār ir oks. pakāpe).

Bet no savas puses ieteiktu atvērt grāmatu un ātri izlasīt un pašam censties saprast, nevis tērēt laiku, meklējot kādu, kas izpildīs m.d. Tavā vietā. Šeit tādus praktiski droši tāpat neatradīsi. Kā jau Tev minēja, ja pašam ir vēlme iemācīties un saprast, Tev palīdzēs, bet brīvprātīgo Tavu mājas darbu pildītāju te nav. Pat ja Tevi tā ķīmija neinteresē un liekas, ka nekad to nevajadzēs, tad vismaz šobrīd jācenšas vien pašam (vai jāmeklē Tavu darbu darītājus citur), jo par skaistām acīm arī pamatskolas diplomus nedod.
11.04.2012 20:23
dsasda Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #9
Ingrīda, paldies par Jūsu atbildi, jo tik tālu šī ir vienīgā adekvātā atbilde, kura man kaut cik palīdzēja. Es pirmajā postā jau minēju, ka ķīmijā esmu < 0, bet nu cerēšu, ka grāmatā atradīšu to, kas man ir nepieciešams.

Un nē, es īsti nesaprotu, kas ir oksidēšanās pakāpe un es izrakstīju gatavu piemēru, kurš bija izrēķināts klasē.
11.04.2012 23:16
Virga Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 27
Pievienojās: Sep 2009
Reputācija: 1
Ziņojums: #10
Nē, mani tik ļoti uzjautrina šis dsasda, kas d** mums virsū par to, ka "negribam" risināt viņa uzdevumus, kurus viņš pats negrib risināt [c where I'm going?" Very Happy

Vienīgais, kas tomēr skumdina manu dienu ir apziņa, kādi aunapieres iegūs vidusskolas diplomu.
12.04.2012 10:03
Ingrīda Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 132
Pievienojās: Oct 2008
Reputācija: 5
Ziņojums: #11
Ok, iziesim cauri jau izpildītajam piemēram.
KNO3 -> KNO2 + O2

Ļoti bieži (visbiežāk) elementa oksidēšanās pakāpe sakrīt ar elementa vērtību - vai Tu zini, kas ir elementa vērtība?

Piemēram, kālija oksidēšanās pakāpe ir +1, bet skābekļa pakāpe ir -2.
Tātad tas, kam pakāpe jānosaka un kas savu mērtību var mainīt, šajā gadījumā ir slāpeklis.
Tālāk seko elementāra matemātika:
KNO3: +1 (kālija oks.pak) + x (slāpekļa oks.pak.) -2*3 (trīs reiz slāpekļa oks.pak.)=0
Jāizsaka x: 1+x-6=0 => x=+5

KNO2: +1 (kālija oks.pak) + x (slāpekļa oks.pak.) -2*2 (divi reiz slāpekļa oks.pak.)=0
Jāizsaka x: 1+x-4=0 => x=+3

Tātad slāpeklis maina savu vērtību no +5 uz +3. No tā seko, ka tiek pievienoti 2 elektroni (kam katram ir vērtība -1).
Tā arī tiek iegūts šis: N+5 +2e -> N+3.

Tieši tas pats Tev jāizdara ar dotajiem piemēriem. Ja viss ir tik slikti, ka elementu vērtības nezini, mācību grāmatas nelasi utt., tad gan jau gan jau tik daudz, kā ierakstīt google "skābekļa oksidēšanās pakāpe" vai tml māki un, cerams, ka saskaitīt un atņemt viencipara skaitļus arī - tad izpildīt pārējos piemērus nevaadzētu būt problēmām.

Īsāk izsakoties, Tev šobrīd ir izskaidrots viss, kas nepieciešams uzdevuma izpildīšanai (es teiktu, ka pat atvieglots). Vairāk prasīt jau būtu nekaunīgi.
12.04.2012 15:02
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija